90lar Erkek Modası ve Günümüze Yansıması

0

90lar erkek modası denildiği zaman ilk akla gelen her şey direk güzel anılar ve dikkat çekici vakitler olmaktadır. Hatta ilk akla gelen şey de çocukluk zamanları olmaktadır. O dönemler hem anıları hem yaşam tarzı hem de giyimi gibi birçok konu ile de yedisinden yetmişine kadar herkesin hafızalarında yer edinmektedir.

90’lar Erkek Modası
90’lar Erkek Modasının Çizgileri Nasıldır?

Moda her dönem için en önemli konular arasında da yer almaktadır. 90lar erkek modası denildiği zaman da ilk akıllara gelen birçok farklı konu gözlenmektedir. Bunlar genel olarak;

 1. Renk karmaşalarından oluşan giyimler, renk bollukları
 2. Çılgın olarak yapılan saç modelleri
 3. Sokak modaları gibi biri birinden farklı olan modeller hafızalarımızda her an yer almaktadır.
 4. Günümüzde de birçok kesim geçmiş yıllara ait ayak uydurma çabaları yer almasından ötürü de birçok kesim tarafından merak edilen bir konu haline gelmesine neden olmaktadır.

Günümüzde de birçok kesim geçmiş yıllara ait ayak uydurma çabaları yer almasından ötürü de birçok kesim tarafından merak edilen bir konu haline gelmesine neden olmaktadır.

90lar Erkek Modası Nasıldır?

90lar erkek modası trendleri genel olarak ilgilenecek olduğu zaman biri birinden farklı olan sevgiler ile ön olana çıkmaktadır. Çocukluk yıllarından bu yana kadar herkesin büyük bir hayranlık ile takip ettikleri giyim modelleri olarak da yer almaktadır. Birçok kişi bu döneme ait olarak birçok hatıralar barındırmaktadır ve özellik ile de giyimleri ile ön plana çıkmaktadır.

90’lar Erkek Modası 90’lar Erkek Modası
90’lar Erkek Modasının Özellikleri

Küreselleşen bir dünya üzerinde 90lar erkek modası gibi konular en çok araştırılanlar arasında yer almasından ötürü de biri birinden farklı giyim ürünleri ile her an yer almayı da başarmaktadır. Bu kadar farklı seçeneklerin yer almasından dolayı da kişiler kendileri için bu tarz giyim tarzını benimsemeyi tercih eder.

90’lar Erkek Modası
90’lar Erkek Modası Nasıldır?

90’lar giyim modası denildiği zaman akla ilk gelen şeylerden bir tanesi de her zaman yüksek bel pantolonlar olarak göstermektedir. Çok çılgınlık içeren kıyafetlerin yer almasından ötürü de kişiler diledikleri gibi giyinme özgürlüklerine sahip olarak kendileri için birçok farklı seçenekleri benimsemektedir. Günümüz tarzı ile çok uzak duran bu giyim modası için birçok trendlerin neler olduğunu gelin beraber inceleyelim.

90’lar Erkek Modası
90’lar Erkek Modasının Günümüze Yansıması

90’lar Dönemi Giyim Modası

90’lar dönemi giyim modası incelenecek olduğu zaman birçok giyim faktörü ön planda yer almaktadır. Bu giyim modaları arasında yer alan seçenekler genel anlamda incelenecek olduğu zaman da bunlar;

 1. Yüksek bel olarak öne çıkan pantolonlar daha çok dar ve bol kalıplı olarak yer alırdı. Yırtık pantolonların öne çıktığı bir sezondur.
 2. Denim tarzı olan ceketler adeta vazgeçilmez bir konumdadır.
 3. Uzun denim ceketler ile her gencin sahip olduğu bir üründür.
 4. Denim ceket ve denim pantolon ile yapılan kombinler adeta vazgeçilmez bir bütün olmayı başarmıştır.
 5. Deri ceketlerin içine giyilen düz beyaz tişörtler
 6. Kot tulum modelleri
 7. Neon ve daha çok renklerden bir araya gelen rüzgarlıkların yanı sıra yağmurluklar
 8. Baskılı olan tişört modelleri
 9. Grafik, ekose ya da dikey çizgilerden meydana gelen gömlekler
 10. Kargo pantolon modelleri
 11. Boğazlı bady ile kazak modelleri
 12. Blazer tarzı ceketlerin yanı sıra içine takılarak kombin yapılan kolyeler
 13. Klasik giyim sırasında tercih edilen siyah takım elbiseler
 14. Kapri modelden oluşan pantolon ve şortlar
 15. Küpe, zincir ya da piercing takan erkekler
 16. Zincirlerden yapılan cüzdanlar
 17. Baş kısımlarına takılan bandalar
 18. Kepçe tarzında olan şapkalar kadar birçok ürün 90’lar erkek modası için öne çıkan ürünler arasında yer alıyordu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Mürdüm Elbise Modelleri 2023

Biri birinden farklı modeller her an öne çıkar oldu.

Erkek Modasında Öne Çıkan Renkler

Deniz mavisi, her sezon erkek giyiminde popüler olan bir renk olmaya devam ediyor. Hem sofistike hem de rahat bir hava yaratan bu renk, ceketlerden tişörtlere, pantolonlardan ayakkabılara kadar farklı parçalarda kendini gösterebilir. Deniz mavisi tonları, hem gündelik giyimde hem de özel etkinliklerde şık ve zarif bir seçenektir.

Pastel renkler, erkek modasında son dönemde giderek daha fazla tercih edilen bir trend haline geldi. Pudra pembesi, mint yeşili, lavanta moru gibi yumuşak pastel tonları, sade ve modern bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olur. Pastel renkleri, ceketlerden trikolara kadar farklı parçalarda deneyerek kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Siyahtan beyaza, bejden griye kadar olan nötr renkler her daim erkek giyiminde yer buluyor. Bu renkler, minimalist ve şık bir görünüm oluşturmanızı sağlar. Özellikle nötr tonlarda basic parçaları kombinleyerek zamansız ve çok yönlü bir stil elde edebilirsiniz.

Yeşil tonları da erkek modasında bu yıl öne çıkan renkler arasında yer alıyor. Orman yeşili, zeytin yeşili veya açık yeşil gibi tonlar, hem doğal hem de modern bir etki yaratmanıza yardımcı olur. Yeşil tonları, gömleklerden montlara kadar farklı giyim parçalarında rahatlıkla kullanılabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.