Açık Renk Saçlar

0

Açık renk saçlar özgün bir tarz geliştirmeyi isteyenler açısından önemli kazanımlara sahiptir. Estetik bir görsellik konusunda başarılı olan açık renk saçlar; bakımı özenli olmak durumunda olan saçlardır. Yine bu tarz saçlar kendine özgü orijinal bir yapıya sahiptir. Peki, açık renk saçlar nasıldır? İşte bu soruya dair merak edilenlerin tamamı!

Açık saç, sahip olmayı seçebileceğiniz en güzel renklerden biridir. Onunla çalışmak çok doğal ve kolaydır. Ancak cilt tonunuz için doğru rengi bulmak zor olabilir. Size neyin yakışacağından emin değilseniz, mutlaka dikkatli bir araştırma sürecine dahil olmalısınız. Açık renk saçlar, görünümlerini aydınlatmak ve yine de doğal görünmelerini sağlamak isteyen koyu ten rengine sahip kadınlar için harika bir seçimdir.

Açık renk saçlar, saç renginizden daha açık veya aynı tonda makyaj ve giysilerle birleştiğinde harika görünür. Bu, herkesin kraliyet ailesi gibi hissetmesini sağlayacak çok şık ve zarif bir görünüm yaratabilir. Açık renkli saç modelleri, koyu renkli saç stillerine çok benzer. Ancak çamaşır suyu veya peroksit gibi kimyasallarla aydınlatıldıkları için daha parlak ve canlı olma eğilimindedirler.

Bazı insanlar saçlarına kimyasal bir şey yapılmasını istemedikleri için doğal renklerini korumayı tercih ederken, bazı insanlar daha genç göründüğünü düşündükleri için bunu tercih ederler. Tercihiniz ne olursa olsun, orada pek çok seçenek vardır. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan birini bulmakta sorun yaşamazsınız!

Açık Renk Saçlar
Açık Renk Saçlar

Açık Renk Saçlar Nasıldır?

Açık saç, dünyadaki en popüler ve yaygın saç rengidir. Aynı zamanda en çok yönlü olanıdır, çünkü pek çok farklı şekilde giyilebilir. Açık renk saçlar düz veya kıvırcık, uzun veya kısa giyilebilir. Herhangi bir cilt tonu ve göz rengiyle ve gündelikten resmiye hemen hemen her kıyafetle giyilebilir.

Açık renkli saçlara genellikle sarışın denir. Sarışın, sarı tonu olan bir altın rengidir. Halbuki sarışın saf beyaz bir renktir. Hem sarışın hem de sarışın açık saç tonları olarak kabul edilir, ancak gölge ve renk derinliği bakımından büyük farklılıklar gösterir.

Açık tanımı; genellikle rengin gücünü ifade eder; açık renk, koyu renkten daha az yoğun görünür. Açık renk saçın yoğunluğu, ne kadar kırmızı içerdiğine bağlıdır; açık tonunuzda daha fazla kırmızı varsa, açık tonunuzda daha fazla sarı olduğu duruma göre daha parlak ve daha altın rengi görünür.

Açık tonlar, doğal saça ağartıcı eklenerek veya doğal saça zaten uygulanmış olan bronzlaştırıcıların ağartılmasıyla elde edilir. Ağartma, sarışınların daha açık tonlarını veya daha açık kahverengi tonlarını elde etmenizi sağlar. Burada saç rengini tercih ederken kendi ten renginizi de dikkate alıyor olmanız gerekir.

Açık Renk Saçlar
Açık Renk Saçlar Nasıldır

Açık Renk Saç Modelleri

Açık saç rengi, sarının güzel bir tonudur. Yumuşak, doğal veya dramatik olabilir. Açık saç rengi, görünüşünü değiştirmek isteyen ancak çok koyu veya sert gitmek istemeyen kadınlar arasında oldukça popülerdir. Açık saçın birçok tonu ve varyasyonu vardır. Platin, gümüş veya gri olarak da bilinir. İçinde hafif bir hafiflik olan açık kahverengi, sarı veya kızıl saçlara sahip olabilirsiniz.

Parlak sarımsı beyaz bir sarışın, açık saç renginin en popüler tonudur. Bu tür sarışın, aynı zamanda zarif ve şık görünmeye devam ederken, gençlik ve masumiyet havası verir. Sarı saç da her ten rengiyle harika görünür, böylece herkes onu kullanabilir! Sarışın olmayı düşünüyorsanız ama yüz hatlarınıza uyup uymadığından emin değilseniz, kuaförünüzden size en çok neyin yakışacağı konusunda tavsiye isteyin! Açık renk saç modelleri tam da bu noktada mükemmel seçenekler halinde karşınıza çıkacaktır.

Cilt tonunuz ve göz renginizle hangi tonların en iyi görüneceğini size söyleyebilecek ve yeni stiliniz tamamlandığında balyaj veya vurguların tam vurgulardan daha iyi görünüp görünmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacaktır. Açık renk saçlar harika bir görsellik konusunda ideal bir yapıya sahip olduklarından her zaman popüler bir konumda yer alırlar.

Açık Renk Saç Kesimi Nasıldır?

Açık saç rengi, genellikle sıcak alt tonlu, sarı veya kahverenginin bir tonudur. En açık tonlar neredeyse beyaz olabilir. Ancak açık renk saçlı çoğu insan doğal renginden yalnızca bir veya iki ton daha açık tonlara sahiptir. Özellikle açık ren saç kesimi gündeme geldiği zaman karşımıza yeni nesil tasarımlarla desteklenen harika saç modelleri de çıkar. Burada kuaför tercihini doğru yapmanız harika bir şıklığa sahip olmanız anlamına gelir.

Açık sarı saçlar, mevcut renginize birkaç vurgu ekleyerek elde edilebilir. Ayrıca ağartıcı ve toner kullanarak doğal gölgenizi koyudan açığa doğru açarak tam bir renk değişikliğine gidebilirsiniz. Koyu renk saçlara sahipseniz ve daha açık saçlara sahip olmak istiyorsanız, esmerler için özel olarak formüle edilmiş profesyonel ürünleri kullanmak en iyisidir. Unutmamak gerekir ki açık renk saçlar gündeme geldiği zaman karşımıza göz alıcı tasarımlar da çıkar!

Açık Renk Saç Modelleri
Açık Renk Saç Modelleri

Açık saç rengi, kişiliğinizi ifade etmenin harika bir yoludur. Sizi daha genç ve enerjik gösterme özelliğine sahiptir. Uzun ya da kısa, düz ya da kıvırcık ve arada herhangi bir uzunlukta saçınız olabilir. İmkanlar sonsuzdur! Açık renk saçlar, her yaştan kadın için popüler bir seçimdir. Parlak renkleri seven genç gençlerden, doğal rengini seven ancak farklı bir şey isteyen olgun kadınlara kadar, açık tonlar eğlencelidir ve kolayca şekillendirilebilir.

Açık Ren Saç Görünümü Nasıl Yapılır?

Açık renk saç görünümü oluşturmak için önce esmerler için tasarlanmış bir aydınlatıcı balsamı kuru saça uygulayın. Tamamen durulamadan önce ürünün 5 ile 10 dakika çalışmasına izin verin. Ardından, nemli saç tellerine bir toner uygulayın ve saçınızı düz bir şekilde kurutmadan önce geniş dişli bir tarakla iyice tarayın. Son olarak, parlaklık ve tutuş eklemek için hala nemliyken teller üzerinde iyonik bir düzleştirici kullanın. Böylece tam da size uygun bir şekilde açık renk saç görünümüne sahip olursunuz.

Açık renk saç stilleri, kırmızının sarı tonları, bakır, çilek sarısı, bal sarısı ve diğerleri dahil olmak üzere birçok farklı varyasyona sahiptir. Bu tonlar genellikle kontrast ve renk derinliği için kahverengi ve siyah gibi daha koyu tonlarla eşleştirilir. En yaygın saç modelleri arasında atkuyruğu, örgü ve topuz yer alır. Çünkü bunlar saçınızın saflığını, beyaz veya açık renkli buklelerin parlaklığını matlaştırabilecek şekillendirme ürünleri veya diğer ürünlerin herhangi bir müdahalesi olmaksızın sergiler.

Açık Ren Saç Görünümü Nasıl Yapılır?
Açık Ren Saç Görünümü Nasıl Yapılır?

Açık Ren Saçlar Neden Çok Tercih Ediliyor?

Açık renk saç modelleri en popüler ve çok yönlü olanlardır. Herhangi bir fırsat için kullanılabilirler ve herkesin üzerinde harika görünürler. Onlarla ilgili en iyi şey, herhangi bir saç tipi veya cilt tonu olan insanlar tarafından giyilebilmeleridir. Açık renk saçlar çok güzeldir ve ister sarı ister esmer olmak isteyin, ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyacak birçok seçenek vardır. Yeni bir şey denemek istiyor ancak köklü bir değişiklik yapmak istemiyorsanız, tam da ihtiyacınız olan şey bu olabilir! Özetle açık renk saçlar her zaman harika bir görsellik ortaya koymak konusunda başarılıdır.

Açık Renk Saçlar İçin Farklı Kesimler

Gri saç rengi, cesur ve modern bir seçenek olarak öne çıkıyor. Asimetrik pixie kesiminizle gri tonları kombinleyerek göz alıcı bir kontrast yaratabilirsiniz. Koyu gri köklerden başlayarak açılan gümüş tonları, sıradışı ve iddialı bir görünüm sağlayacaktır. Eğlenceli ve enerjik bir görünüm mü arıyorsunuz? Kısa dalgalı saçlarınıza renk blokları eklemeyi düşünün. Farklı renkleri saçınızın farklı bölümlerine uygulayarak dinamik ve çarpıcı bir stil elde edebilirsiniz. Örneğin, ön tarafta turuncu ve arka tarafta pembe renk bloklarıyla oynayarak sıra dışı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Açık renk saçlar, güzellik ve çeşitlilik konusunda sonsuz olanaklar sunar. Saç kesiminizi değiştirerek yeni bir tarz oluşturabilirsiniz. Platin sarısı, ultra açık renk sevenler için mükemmel bir seçenek. Saçınıza uzun katlar ekleyerek hareketlilik kazandırabilirsiniz. Bu kesim, saçlarınızın hacmini artırırken platin sarısı rengiyle de muhteşem bir uyum sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.