Afrika Örgüsü Saç Modelleri

0

Afrika örgüsü saç modelleri günümüz koşullarında en çok talep gören özgün tasarımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor! Bu durumun doğal sonucu olarak bu tarz modeller her zaman dikkatleri üzerine çekiyor! Bu yazımızda Afrika örgüsü saç modelleri konusuna yer vererek; sizlere tam olarak özgün tarz oluşturmanızda destek olmayı istedik!

Son yıllarda birbirinden farklı saç trendi popüler hale gelmiştir. Popülerleşen saç modellerinden bir tanesi de Afrika örgüsüdür. Kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen bu örgüler etnik görüntüsü sayesinde oldukça göz alıcı görünmektedir. Saçlarınız orta ya da uzun boya sahipse örgüyü saçlarınızda kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz. Öyle ki örgü modeli için illaki profesyonellerden destek almanıza gerek yoktur. Evde dahi kendi kendinize örebilirsiniz.

Afrika Örgüsü Saç Modelleri
Afrika Örgüsü Saç Modelleri

Kullanan kişilere sağladığı rahatlık nedeniyle birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Güzel görünüşü, saçları şekillendirme zorunluluğunun olmaması gibi nedenler sıklıkla kullanılmasının nedenlerindendir. Birçok insanın ilgisini çeken modeller arasında olsa da çoğunluk tarafından bilinmeyen noktaları bulunmaktadır. Her kişinin kullanmak için farklı sebepleri olsa da nasıl örüldüğü hakkında bilgileri eksik olabilmektedir.

Önümüzdeki aylarda sıklıkla karşılaşacağımız Afrika örgüsü hakkında araştırma gerçekleştirdik. Nasıl örüldüğü, ne kadar kullanılabildiği, bakımının nasıl olduğuna dair detaylı araştırma gerçekleştirdik. Yakın zamanda ördürmeyi düşünüyorsanız içeriğimize göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Afrika örgüsü saç modelleri konusunda bir karar verirken mutlaka öncesinde kendi saç tipinizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor!

Afrika Örgüsü Nedir?

Saçlar her iki cinsiyetteki insanlar için özen gösterilmesi gereken, görünüşü tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok insan kısa dönemler içinde saçlarını farklı renklere boyayabilmekte, farklı modellerde kestirebilmektedir. Saçların görünümünü değiştirebilecek yollardan bir tanesi de örgülerdir. Özellikle Afrika örgüsü belirli süre boyunca kullanılabildiğinden dolayı görünümünü değiştirmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

Afrika Örgüsü Nedir?
Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsünü genellikle Afrikalı kişiler kullandığı için bu adı almıştır. Saçını sürekli şekillendirmekten sıkılan kişilerin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Hem kadın hem de erkeklerin kullanabileceği modellerdendir. Saça örgü yapılırken aralarda sentetik saç eklemesi de yapılmaktadır. Yapımı oldukça zor ve uğraş gerektirmektedir. Profesyoneller tarafından yapıldığı taktirde sıkı, dipten yapılmaktadır. Evde kişiler kendileri yaptığı taktirde gevşek yapabilirler.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsünün nasıl yapıldığına dair sizin için araştırma gerçekleştirdik. Bu aşamalar hakkında bilgi sahibi olarak kendi saçlarınızda deneyebilirsiniz. Zaman içinde el alışkanlığını kazandığınız taktirde profesyonelleşebilirsiniz. Halihazırda örgüler hakkında bilgi sahibiyseniz Afrika örgüsünü de öğrenmeniz zor olmayacaktır. Afrika örgüsü saç modelleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki özellikler karşımıza çıkıyor;

 • Şekillendirme yapılırken ek saç kullanılmaktadır bu nedenle ek saç, sentetik saç temin etmeniz gerekecektir.
 • Saçlarınızın temiz olması gerekmektedir.
 • İnce tarak yardımıyla saçlarınızın parçalara ayrılması gerekmektedir.
 • Saçlarınız ayrıldıktan sonra dipten başlayarak ek saç ekleyerek örmeye başlanmaktadır.
 • İnce örgüler yapıldığından dolayı uzun saatler süren işlemlerden bir tanesidir.
 • Bu nedenle kişilerin vaktinden almamak adına enseden örmeye başlanır ertesi gün ise tekrar devam edilmektedir.
 • Tutamlar ne kadar ince alınırsa işlem bittiğinde saçlarınız o kadar gösterişli görüntüye sahip olacaktır.
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Afrika örgüsünü yaptıran kişilerin merak ettiği konular arasında ne kadar süre kullanabilecekleri yer almaktadır. Araştırmalarımıza göre bu tip örgüler 3 veya 4 aya kadar rahatlıkla kullanmaya imkân sağlamaktadır. Saçlarınız eğer hızlı uzuyorsa kullanma süreniz biraz daha düşebilmektedir. Dipten saçlarınız uzadığından dolayı örgülerin açılması söz konusu olabilmektedir.

YouTube video

Örgü yapılırken yapay saçlar da kullanıldığından dolayı gerçek saçın zarar görmesinde bariyer görevi üstlenmektedir. Ek saçlar kullanıldığından dolayı Afrika örgüsü uzun haftalar boyunca kullanılabilmektedir. Bu işlemi yaptırabilmek adına saçınızın en az 8 cm uzunluğunda olması gerekmektedir. Örgünün en rahat uygulanabildiği saçlar ise uzun saçlardır.

Saçlarınızı ördürdükten sonra dilerseniz sadece açık şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz ise at kuyruğu, topuz, yarı at kuyruğu ya da yarı topuz olarak kullanabilirsiniz. Dilediğiniz farklı modellerde örgülü saçlarınızı kullanabilirsiniz. Afrika örgüsü saç modelleri son zamanların gözde saç tasarımı olarak dikkatleri üzerine çekmekle birlikte bu tarz modeller tam da aradığınız özelliklere sahiptir.

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?
Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Afrika Örgüsü Bakımı

Afrika örgüsü minimum bakım isteyen saç modellerinden bir tanesidir. Her ne kadar saçların kolay yıkanamadığı düşünülse de bu durum tam tersidir. Kendi saçlarınız yapay saçların altında koruma altında olduğundan dolayı zarar görmemektedir.

 • Haftada 2 ya da 3 kez saçlarınızı yıkayarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.
 • Özellikle yıkamanız gereken su sıcaklığı bulunmamaktadır.
 • Kullanılan saçlar yapay özellikte olduğundan dolayı kendi saçınıza nazaran su tutmayacak ve daha kısa sürede kuruyacaktır.
 • Şampuanı saçınıza uygularken sulandırarak uygulamanız tavsiye edilmektedir.
 • Şampuanınızda krem özelliği bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Saçlarınızın şampuandan arınması, diplerin özellikle iyice durulanmış olması gereklidir.
 • Saçlarınızı kurutmak için fön makinesi yerine havlu kullanmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.
 • 10 veya 15 dakika saçlarınızın havluyla nemini alarak kurumasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Saçlarınızı ne kadar az yıkarsanız o kadar sağlıklı olacaktır şöyle ki saçınız az yıkandığı zaman kendi yağıyla beslenme imkânı elde etmektedir.

Afrika örgüsü saç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza tam olarak orijinal bir saç kesim modeli çıkıyor. Siz de Afrika örgüsü saç modelleri hakkında oluşturduğumuz fotoğraf galerisini inceleyerek tam da size göre olanlarını tercih edebilirsiniz.

Afrika Örgüsü Saç Modellerinde Farklı Kesimler

Afrika örgüsü saç modelleri son yıllarda popülerliğini koruyan ve farklı kesimlerle değiştirilebilen çok yönlü bir saç stili haline geldi. Hem şıklığı hem de pratikliği bir araya getiren bu örgü modelleri, çeşitli kesimlerle kişiselleştirilebilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Afrika örgüleri uzunsa, saçlarınıza katlı kesim vererek daha dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Katlar saçlarınıza hareket kazandırır ve örgüleriniz daha canlı görünür.

Cesur ve modern bir görünüm için örgülerinizin uzunluğunu farklı farklı ayarlayarak asimetrik bir kesim oluşturabilirsiniz. Örgülerinizi omzunuzun bir tarafında daha uzun bırakarak ilgi çekici bir tarz yakalayabilirsiniz. Düzgün hatlı bir bob kesim, Afrika örgülerinizi kısa bir saç modeliyle buluşturabilir. Bu tarz bir kesim hem şık hem de kolay bakım sağlar. İnce örgülerinizi tepede toplayarak bir ponpon şekli oluşturabilirsiniz. Bu oyuncu ve sevimli tarz, günlük kullanım için idealdir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.