Asimetrik Saç Kesimi

0

Asimetrik saç kesimi iddialı bir saç tasarımı olarak karşımıza çıktığından hemen her zaman gündeme geliyor. Özellikle kendi tarzını netleştirmek ve ön plana çıkarmayı isteyenler açısından asimetrik saç modelleri favori konumda yer alır. Bir de Asimetrik saç kesimi söz konusu olduğu zaman hem günlük hayatta hem de özel gün ve gecelerde pratik bir şekilde kullanılabilen tasarımlar karşımıza çıkar! Bu aşamada kendi yüz şeklimize uygun bir saç kesimi harika bir görselliğe kavuşmanızı mümkün kılar

Asimetrik saç kesimleri, başın bir tarafında, genellikle diğerinden daha uzun kesilir. Bu saç modeli, kısadan uzuna ve kıvırcıktan her tür saça uyarlanabilir. Asimetrik saç kesimleri ünlüler ve modeller arasında oldukça popüler. Seçilen modele göre çok şık, romantik veya sportif olabilirler. Asimetrik saç kesimi, uzun yıllardır var olan ve yakın zamanda da ortadan kalkacak gibi görünmeyen bir trend olarak karşımıza çıkar.  Asimetrik saç kesiminin geleneksel saç modellerine göre birçok avantajı vardır. Bu saç modeli daha fazla hacim verir, daha genç ve daha dinamik görünmenizi sağlar.

Asimetrik Saç Kesimi
Asimetrik Saç Kesimi

Asimetrik Saç Kesimi Nasıldır?

Asimetrik bir saç kesimi, kafanızın her iki tarafına ne kadar uzunluk vermek istediğinize veya her iki tarafın da tamamen farklı uzunluklarda olacak şekilde tamamen asimetrik gitmek isteyip istemediğinize bağlı olarak farklı varyasyonlara sahiptir. Bu trend hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu evde nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, mutlaka kendi saç modelinizi de dikkate alıyor olmanız gerekir. Bir de saç yapınızı da dikkate alıyor olmanız hemen her zaman tavsiye edilmektedir.

Asimetrik saç kesimleri hem kadınlar hem de erkekler için en popüler saç modellerinden biridir. Herkeste harika görünüyorlar. Bu yüzden görünüşünüzü güncellemek istiyorsanız bu seçeneği değerlendirin. Asimetrik saç kesimleri, başın bir tarafının diğer tarafından daha uzun olması ile karakterize edilir. Eşsiz bir sonuç elde etmek için farklı uzunluklar kullanabilir ve hatta saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. Bu aşamada söz konusu saç modellerinin hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Asimetrik Saç Kesimi Nasıldır?
Asimetrik Saç Kesimi Nasıldır?

Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik bir saç kesimi, yüz şeklinizi, saç tipinizi ve kişiliğinizi sergilemenin harika bir yoludur. Örneğin, yuvarlak bir yüz şekline ve kalın saçlara sahipseniz, asimetrik bir kesim bir tarafı daha ince ve daha uzun gösterecektir. Asimetrik saç modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkar. Asimetrik saç kesimleri birçok farklı şekil ve boyutta karşımıza çıkarlar. En yaygın modeller söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı seçenek çıkar. Bir de özellikle bob saç kesimi modelinin ideal bir etkiye sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Bob Saç Kesimi Modelleri

Bob saç kesimi, stil veya uzunluktan ödün vermeden saçlarına hacim katmak isteyen herkes için mükemmeldir. Bir bob, kısadan uzuna herhangi bir uzunlukta olabilir. Ancak herhangi bir zamanda ne kadar saç göstermek istediğinize bağlı olarak her zaman bir gözü tamamen veya kısmen kaplayan patlamalarla karşımıza çıkar. Dolayısıyla bu tarz saç modelleri hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu tarz asimetrik saç kesimleri, saçınızın benzersiz ve diğer insanlardan farklı görünmesini sağlamanın harika bir yoludur.

Asimetrik Saç Modelleri
Asimetrik Saç Modelleri

Asimetrik Saç Kesiminin Özellikleri

Asimetrik saç kesimi, uzun yıllardır ortalıkta dolaşan çok popüler bir saç modelidir. Asimetrik saç kesimleri çok yönlüdür ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Asimetrik saç kesimlerini şekillendirmek de oldukça kolaydır. Uzun saçlarınız varsa, yerine oturtmak için ihtiyacınız olan tek şey biraz jel veya ağda. Saçınızın daha doğal görünmesini istiyorsanız fön makinesi ve saç fırçası da kullanabilirsiniz.

Asimetrik saç kesiminize biraz yetenek katmak istiyorsanız, karışıma bazı vurgular veya düşük ışıklar eklemeyi deneyin. Bu, saçınıza renk ve doku katacak, böylece öncekinden daha da benzersiz görünecek. Yüzünüzün şekline diğer saç modellerinden daha iyi uyuyorsa, asimetrik saç kesiminizle kahkül yapmayı da deneyebilirsiniz. Asimetrik saç kesimlerinin de pek çok farklı stili vardır. Bunlar;

  • Bob kesimler
  • Pizie kesimler
  • Kahküllü modeller

Olarak sıralayabiliriz. Bu saç kesimleri diğerlerinden ayıracak benzersiz bir saç modeli isteyen her kadın için orada bir şey vardır. Dolayısıyla söz konusu saç modellerine olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Asimetrik Saç Kesiminin Özellikleri
Asimetrik Saç Kesiminin Özellikleri

Asimetrik Saç Kesimi Neden Tercih Ediliyor?

Asimetrik saç kesimleri çok moda ve modaya uygun ama aynı zamanda çok yönlüdür. Tarzınızı güncellemenin ve yeni sezona bakmanın harika bir yolu olarak dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Asimetrik saç kesimleri, başınızın her iki tarafında aynı uzunlukta olmayan asimetrik kesimlerdir. Örneğin, saçlarınız uzunsa ancak başınızın bir tarafı diğerinden kısaysa, bu asimetrik bir kesimdir.

Asimetrik saç kesimi modelleri herhangi bir uzunlukta veya renkte olabilir ve ünlüler arasında çok popülerdir. Aslında, asimetrik saç modellerinin pratik bir şekilde uygulanabildiğini ve konforlu bir kullanım özelliğine sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu aşamada asimetrik saç kesimi söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş bir model tercihi çıkar!

YouTube video

Asimetrik saç kesimi, her zaman bir gözünü kapatan kaküllerle giydiği dalgalı saç modeliyle biliniyordu. Bu klasik görünüm, yüzünün etrafına birkaç katman eklenerek güncellendi! Bu da onu çok karmaşık veya meşgul hale getirmeden görsel olarak daha ilginç kılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.