Aslı Enver Kahkül Modeli Nasıl Yapılır?

0

Aslı Enver kahkül modeli her zaman ilgi görmeyi başarıyor! Aslı Enver sanat hayatında uzun yıllar boyunca ülkemiz insanları, özellikle kadınlar tarafından beğeni ile izlenen bir sanatçı olmuştur. Özellikle kahküllü saçları ile halkın gönlüne taht kurmuştur.

Bilindiği gibi kahkül cesaret isteyen bir saç modelidir. Ancak aynı zamanda da bu saç modeli klasiklerden ve hiçbir zaman tahtından inmeyen bir saç modelidir. Cesaret isteyen bir model olmasının sebebi, eğer saçınıza kahkül kestirdiyseniz, tekrar düz uzun saça geri dönmek oldukça zordur ve zaman ister. Ya saçlarınızın kısa ön bölümünün uzamasını beklemeniz gereklidir, ya da hepsini kısa kestirmelisiniz.

Üstelik tam alın üstüne gelen kahkülün saklanması zordur. Çeşitli saç uzatma teknikleri örneğin kaynak yöntemi ile uzatılması olanaksızdır. Çünkü kaynak yapılan yerleri yüzün üstünde olacağı için belli olacaktır. Kahkül modelleri konusunda bir karar verirken, Aslı Enver saç kesimini tercih edebilirsiniz.

Aslı Enver Kahkül
Aslı Enver Kahkül

Aslı Enver Kahkül Modeli

Aslı Enver geri dönüşü zor olan kahkül modeli tercih etme cesaretinde bulunmuş sanatçılardandır. Bu modeli çeşitli şekillerde sanat yaşamında ve özel yaşamında kullanmıştır. Sanatçıya hem asi hem de romantik bir görünüm kahkül vermektedir. Bu da aynı saça farklı model uygulamaları ile gerçekleşmektedir.

İlginizi Çekebilir; Kahküllü Ünlüler Kimlerdir

Aslında kahkül uzun saça bir başkaldırıdır. Hem uzun hem de kısa isterim diyen kadınların asi trendi Aslı Enver’inde tercihi olmaktadır. Her kadına yakışmayan model sanatçının saçlarında çok güzel durmaktadır. Dar alınlı kadınlara değil daha çok geniş alın yapısına sahip kadınlara yakıştığı bir gerçektir. Aslı Enver saç kesimi özellikle yeni nesil çözümleri ortaya koyuyor!

Aslı Enver Kahkül Modeli
Aslı Enver Kahkül Modeli

Aslı Enver Kahkülleri Nasıldır?

Kısa saçlara da uygulanabilir. Ancak Aslı Enver gibi orta uzun saçlara çok uygun bir saç kesimidir. Aslı Enver’in omuzlarını bir, bir buçuk karış aşan saçlarına da çok hoş bir görüntü katmıştır. Aslı Enver çok kısa olmayan ve kenarlara doğru uzayan kahküller kullanmaktadır. Böylece saçlarını saldığı zaman da topladığı zaman da iyi sonuçlar almaktadır.

Özellikle dağınık saç topuzu modellerine çok uygun bir kesim gerçekleştirilmiştir. Gergin topuzlardaki klasik görünümün yanı sıra dağınık ve gevşek bir topuzla da romantik bir görünüm elde etmektedir. Aynı zamanda salınmış bir saça hareket vermek açısından da kesim harikadır. Bu çok çeşitli kullanımlarının hemen her birini sanatçı değişik zamanlarda başarı ile uygulamıştır. Aslı Enver saç modelleri tercihlerinde bulunacaksanız kendi tarzınızı da dikkate alıyor olmanız gerekecektir.

Aslı Enver Kahkülleri Nasıldır?
Aslı Enver Kahkülleri Nasıldır?

Aslı Enver Kahkülü Nasıl Yaparım?

Aslı Enver kahkülünüzü kuaförünüze kestirebileceğiniz gibi bir arkadaşınıza da kestirebilirsiniz. Aynı zamanda kendiniz de uygulayabilirsiniz. Öncelikle nemli saça uygulayın. Nemli saç ağır ve daha uzun olacağı için modeli biraz istediğinizden uzun kesin. Fön ile daha kısa görüneceğini hesaba katın. Böylece Aslı Enver saç modeli konusunda harika bir makyaj etkisi de oluşturabilirsiniz!

Dar alınlı iseniz kahkülün daha uzun görünmesini sağlama yöntemleri vardır. Saçın tam orta bölümünden saç alın.  Kahkül alın çizgisinden üç parmak kadar yüksekten başlayabilir. Saçı ayırıp alına dökün. Kenarları daha uzun isteyeceğiniz için kesim için ayırmayın. Sadece orta bölümü istediğinizden daha uzun olacak şekilde kesin. Ardından kenarları daha da uzun bırakarak kesim yapın.

Aslı Enver Kahkülü Nasıl Yaparım?
Aslı Enver Kahkülü Nasıl Yapılır

Kahkülü dikey minik üçgenler keserek tamamlayın. Yani dilimleme tekniği kullanarak son şekli vermeniz gerekli. Sonrasında tüm saça hafif bir fön çekerek, ya da iri dalga vererek sokağa çıkabilirsiniz. Aslı Enver kahkül modelleri konusunda farklı tasarımları incelemek isterseniz; fotoğraf galerimizi inceleyebilirsiniz.

Aslı Enver Kahkül Modelinin Özellikleri Neler?

Güzellik her zaman farklı ifade biçimleriyle karşımıza çıkar ve bazen bu ifadelerin en etkileyici olanları doğal ve sade olanlardır. Türk televizyon ve sinema dünyasının sevilen oyuncularından biri olan Aslı Enver, sade ve zarif güzelliği ile dikkat çekmektedir. Özellikle son zamanlarda tercih ettiği kahkül modeli, onun doğal güzelliğini ve stilini mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır.

Aslı Enver, makyajın ve saç tasarımının ötesinde doğal güzelliğin önemini vurgulayan bir isimdir. Kahkül modeli de tam olarak bu anlayışı yansıtmaktadır. Onun tercih ettiği kahkül, yüz hatlarını nazikçe çerçeveleyerek doğal ve sade bir ifade yaratır. Kahkülün hafif dalgalı yapısı ve dağınık görünümü, saçların fazla işlenmemiş olduğunu ve Aslı Enver’ın kişisel tarzını yansıttığını gösterir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.