Bal Rengi Saç Tasarımları Hakkında 3 Yeni Trend1

0

Bal rengi saç her zaman popüler konumda yer almayı başarmış, farklı tasarımlarla da desteklenen saç renkleridir. Saç rengi her kadın için çok önemlidir. Bazı kadınlar bal rengi saç tonlarından asla vazgeçemezler. Bal rengi dediğimizde basit gibi dursa da bu rengin de birçok tonu vardır. Saç rengimiz koyuysa boya içerisinde açıcı madde ile istediğimiz saç rengi tonuna sahip olabiliriz. Bal rengi saç birkaç sene önce inanılmaz şekilde moda olup herkesin beğenisini toplamış olsa da her yılın vazgeçilmez renkleri arasında yer alır.

  • Bal köpüğü rengi saça örgü yapmak çok yakışır.
  • Bal karamel rengi saç kıvırcık saçlı insanlara çok yakışacaktır.
  • Kahverengi saçınıza bal sarısı ışıltılar hoş görünüm verir.
Bal Rengi Saç Tasarımları Hakkında 3 Yeni Trend1
Bal Rengi Saç Tasarımları Hakkında 3 Yeni Trend1

Bal rengi saç kendine özgü bir dokuya sahip olmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Yine bu tarz saç renkleri; farklı ten renkleriyle de uyumludurlar. Bu durumun doğal sonucu olarak bal rengi saçların son zamanlarda çokça talep gördüklerini rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada kendi tarzınızı benimserken; bal renginin harika etkisinden yararlanmak mantıklı olacaktır.

Bal Rengi Saçlar

Her saç renginin cilt rengiyle uyumu gerekir. Hatta kadınlar koyu bir tene ve saç rengine sahip ama bal rengi bir saç boyatmak istediklerinde kaşlarını da bu renge uygun boyatırlar. Bu sayede doğallık kazılmış olur. Örneğin esmer bir kişiye de bal rengi saç çok yakışacaktır ancak kaşları siyah bir şekilde kalamaz. Çünkü bu kötü, doğallıktan uzak bir görünüm verir. Bu aşamada saç tercihlerinde bulunurken kendi kıyafet tercihlerinize dahi dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bal Rengi Saçlar
Bal Rengi Saçlar

Bal renginin birçok tonu vardır. Bu nedenle ister beyaz tenli ister kumral ister esmer tenli olun mutlaka kendinize uygun bir bal rengi saça sahip olabilirsiniz. Tabi bu konuda kuaförler size renk skalaları ile daha iyi yardımcı olacaktır. Bal rengi saç, görünüm noktasında yumuşatıcı etkisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda bal rengi saç tasarımlarına olan ilgi de günden güne artış göstermektedir

Bal Rengi Saç Modelleri

Genellikle açık renk saçlar saçın modelini daha iyi gösterir. Bu yüzden bal rengi bir saç istemeniz çok mantıklıdır. Bal rengi açık bir renk olduğu için saça yapılan modeller daha hoş durur. Örneğin bal rengi bir saçı ördüğünüzde örgü kendini daha iyi belli edecektir. Bal rengi aç ile yapabileceğiniz bir sürü model vardır. Bal rengi saçlar açık kahve saçlarla mükemmel uyum sağlarlar.

Bal Rengi Saç Modelleri
Bal Rengi Saç Modelleri

Saçınız açık kahve bir renkte ise saçlarınızın arasına bal rengi ışıltılar attırabilirsiniz. Özellikle sonbahar dönemlerinde kadınlar bu tonda saç renklerini tercih ederler. Koyu renkte bir saça sahipseniz tamamen dipten bal rengine de boyatabilirsiniz. Saçınız çok koyu ya da çok açık değilse ombre şeklinde bal rengine boyatabilirsiniz. Böylece harika bir şıklığa ev sahipliği yapmak konusundan başarılı bir çalışmaya imza atabilirsiniz!

Bal Rengi Saç Boyası

Saç boyası saç rengini değiştiren bir güzellik ürünüdür. Her renkte hatta o renklerin tonlarında da saç boyası bulmak mümkündür. Siyah, kahverengi, sarı, kızıl, bal rengi tonlarında saç boyaları bulunur. Her renkte tenimize yakışacak saç boyası rengi bulabiliriz. Bal rengi saç boyası son dönemlerde kadınların en sık tercih ettiği üründür.

Bal rengi saç boyasına evde kendimiz direk boyayı satın alıp boyayacağımız gibi kuaförlerde de yaptırabiliriz. Ancak ilk defa evde saçınızı boyayacaksanız bunu asla tavsiye etmeyiz. Çünkü bal rengi gibi açık renk de bir saç rengini evde tutturmanız zor olabilir. Boya süresinin de fazla kalması saçı yıpratıp yakabilir. Saç boyası az durursa da renk tam bal rengi halini almayabilir.

Bal Rengi Balyaj

Kuaförlerde yaptırabileceğimiz birçok boya modeli vardır. Ombre, sombre, balyaj, krepe balyajve ya röfle bunlardan bazı örneklerdir. Balyaj saçın uç kısımlarına uygulanarak yapılan bir işlemdir. Doğal bir görünüm kazandırır. Her renkte balyaj yaptırabilirsiniz. Saçınızın tonu açık kahverengi ise bal rengi balyaj yaptırmak çok yakışacaktır. Aynı zamanda saçınızın aralarına krepe balyaj dediğimiz işlemde çok hoş duracaktır.

Bal Rengi Balyaj
Bal Rengi Balyaj

Ancak saçınızın rengi koyu bir tonda ise önce saçınızı açtırarak açık renklerde bir tona getirip ardından bal rengi balyaj yaptırmanız daha iyi olacaktır. Çünkü saçınızın diip ve uç renklerinin birbiriyle ahenk ve uyum içinde olması gerekir. Balyaj yaptırmak saçlara doğal bir ışıltı kazandırır. Bal rengi ise bu ışıltıyı en çok güzel gösterecek renklerden bir tanesi olmaktadır. Bal rengi saç tasarımlarını değerlendirirken; mutlaka farklı tasarımları da göz önünde bulundurmalısınız.

Bal rengi saç tasarımları gündeme geldiği zaman karşımıza özellikle bal köpüğü renginin harika dokunuşu çıkmaktadır. Bu renk tam anlamıyla uyumlu bir dokuya sahip olduğundan tam olarak beklediğiniz etkiyi elde etmeniz mümkün olmaktadır. Burada sade bir yüz makyajıyla son derece doğal duran bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Toprak tonlarıyla desteklenen bal köpüğü saç renginin saça ışıltı katmak konusunda da ideal bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda karşımıza bal renginin farklı tonları da çıkıyor. Şayet siz de size özel hazırladığımız fotoğraf galerisini incelerseniz; bal rengi saç tasarımları konusunda çok sayıda farklı seçeneği inceleyebilirsiniz.

Saç Renklerine Göre Işıltı Tonları Nelerdir?

Saç rengi, bir kişinin görünümünü belirleyen önemli bir faktördür. Saçlarınızın rengini değiştirmek istemeden, doğal güzelliğinizi vurgulamak için saç renginize uygun ışıltı tonları seçebilirsiniz. Işıltı tonları, saçlarınıza derinlik ve parlaklık katarak yüzünüzü canlandırabilir.

Sarışın saçlara sahipseniz, bej tonlar tam da size göre olabilir. Çünkü bej tonları, sarışın saçlara yumuşak bir parlaklık katarak doğal güzelliklerini vurgular. Bal rengi ışıltılar, saçlara sıcaklık ve derinlik katarak daha canlı bir görünüm sağlar. Kahverengi saç tonları için daha zengin ve çeşitli ışıltı tonları seçenekleri bulunmaktadır. Kahverengi saçlara karamel tonları eklemek, sıcak bir parlaklık ve hareketlilik sağlayabilir. Bu tonlar, koyu kahverengi saçlara derinlik kazandırarak göz alıcı bir görünüm sunar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.