Balyaj Modelleri 2023 (Renkli Balyaj Nedir)

0

Balyaj modelleri harika tasarımların uygulanması noktasında üst seviyede bir etkinin merkezinde yer alırlar. Tarzların önemli belirleyicisi olarak saçlar yıllar boyunca ön planda olagelmiştir. Saç kesimini ve rengini değiştirmek yaygın olarak benimsenen değişiklikler arasında yer almıştır. Farklı boya teknikleri geliştirilmiş olup saç estetiğinden önemli yol kat edilmiştir. Doğal saçın muhafaza edildiği boya tekniklerinden biri de balyajdır. Bu yöntemleri kullanarak kişi kendini daha iyi hissedeceği bir görünüm sağlayabilir.

İnsanların görüntüsünde saçların belirleyici olduğunu söylemek abartı olmayacaktır. Bu nedenle tarihin eski dönemlerinden beri hem kadınlar hem de erkekler saçlarıyla oynayarak daha hoş bir görüntü elde etmek için çabalamıştır. Balyaj da bunlardan biri olup özellikle 1970’ler ile hayatımıza girip kalıcı olmanın bir yolunu bulmuştur. Yaygın olarak tercih edilen bir saç boyama tekniğidir. Tercih edilen modeller ise şu şekildedir:

  • İnce balyaj
  • Kısmi balyaj
  • Ters balyaj
  • Dengeli balyaj

Uygulanacak saçın özelliklerine göre farklılık gösterir. İnce balyaj saçlara canlılık katmak ve doğal durması için kullanılır. Renk geçişleri yumuşaktır ve kontrast ayarı iyidir.  Kısmi olanda ise sadece belli bölgelere işlem yapılmaktadır. Saçın tümüne uygulanmamaktadır. Daha ufak değişiklikleri tercih edenler için idealdir. Balyaj modelleri farklı saç tasarım ve renkleriyle desteklendikleri ölçüde harika bir şıklığın da adresi konumunda yer almaktadır.

Balyaj Modelleri 2023 (Renkli Balyaj Nedir)
Balyaj Modelleri 2023 (Renkli Balyaj Nedir)

Tarzı daha iddialı olan ve asi bir görünüm isteyen kişilerin yöneldiği balyaj modelleri ise ters olandır. Buradaki nokta katmanlı ve daha kalın şekiller tercih edilmesidir. Dengeli balyajda ise aksine uyumludur ve saçın bütününe uygulanabilir. Özellikle koyu saçlar için önerilen bir modeldir. Yüz hatlarını ön plana çıkarmak isteyenler kullanabilir. Balyaj modelleri gündeme geldiği zaman renkli balyaj modelleri akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır.

Renkli Balyaj

Saçlara hareket ve estetik katmak için balyaj yaptırmak son dönemlerde yaygın bir biçimde tercih edilmektedir. Saç tipine uygun olacak model ve tekniği bularak istenilen görünümü sağlamak kolaydır. Renkli balyajlarla daha eğlenceli ve dikkat çekici saç tasarımları yapmak mümkündür. Genellikle röfle ile karıştırılsa da aralarında önemli farklar vardır. Farklılıklar şunlardır:

  • Röfle saçın bir ton açık renge getirilmesidir.
  • Röfle daha kapsamlıyken balyaj daha küçük bir uygulamadır.
  • Balyaj küçük değişiklikler sağlarken röfle de ciddi değişimler olur.

Saçlarına balyaj yaptıracak kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de işlemin ne kadar süreceğidir. Buna etki eden bazı hususlar vardır. Saçların uzunluğu ve kısalığı bunlardan bir tanesidir. Ayrıca renk tonunun ne kadar güçlü olduğu da işlem süresini belirlemektedir.

Yapılacak işlem daha küçük ise bir saat gibi bir sürede bitirilmesi mümkündür. Kısmi balyaj modelleri bu sürelerde bitebilir. Ancak çok uzun saçlı kişiler için ya da detaylı bir işlem yaptırmak isteyenler için bu süre üç saate kadar da çıkabiliyor. Ayrıca uygulamayı yapacak kişinin deneyimi de sürede oldukça etkilidir.

Uygulama öncesinde kişinin kafasında net bir biçimde model belirlemiş olması kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca seçilen saç merkezinin de alanında uzman olmasına dikkat edilmelidir. Stilinde yenilik isteyen ve saçlarının doğallığını fazla bozmadan bir hareket kazandırmak isteyenler için bu işlem en iyi seçenektir. Renkli balyaj modelleri her zaman popüler konumda yer alan tasarımlardır.

Renkli Balyaj
Renkli Balyaj

Siyah Saça Balyaj

Hemen hemen her renk saç için kullanılabilecek olan bu işlemin önemli artıları vardır. Sürekli olarak boyama gereksiniminin olmaması en önemli avantajlarındandır. Saçla bütünleşir ve doğal bir görünüm sağlar. Her saç tonuna uyum sağlayabildiği için herkesin tercih edebileceği bir tekniktir. Öte yandan farklı cilt tonlarına uyacak modeller bulunur. Saça zarar vermeden yapılabildiği için de etkilidir.

İşlem Paris’te uygulanmasıyla popülerlik kazanmış olup günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde de yoğun olarak tercih edilmektedir. Modası geçmeyen bir trend olmuştur. İşlemin temel prensibi güneş ışınlarının saça geldiğinde görülen doğal ışıltıların oluşturulmasıdır. Yani balyaj yapılan saçlar bir çeşit ışıltı verir. Bu ışıltı da doğal saç renginin birkaç ton açılmasıyla elde edilmektedir. Özellikle siyah saça balyaj modelleri harika bir görselliği ortaya koymaktadır.

Yumuşaklık da kazanan saçlar daha çok ortadan uçlara doğru uygulanabilmektedir. Uygulayan kişilerin kendine has stilleri de olabilmektedir. Saç rengi elde edilen görünümde belirleyicidir. Koyu ve açık tonlara sahip saçlardaki etkisi birbirinden farklı olabilmektedir. Tek bir türü olmadığı için de herkes için kullanımı mümkün olan bir modeldir. Siyah saça balyaj modelleri kendine özgü dokusuyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Küllü Sarı Krepe Balyaj

İnsanların yaptırdığı en popüler uygulamalar arasında olan balyaj gittiği yerde parlamak isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Yaygın bilinen bir yanlış olarak balyajın sarı renk olduğu varsayılmaktadır. Ancak gerçek olan doğal saç renginin birkaç kat açığı olarak uygulanmasıdır. Uygulama yoğunlukları değişebilmektedir. Buna rağmen en çok dikkati çeken işlemlerden biri de küllü sarı renklerde kendini gösteriyor.

Bu işlem için ilk olarak saç diplerinin de renkle uyumlu olması gerekmektedir. En iyi ve profesyonel sonuçlar için bunlara dikkat etmek gerekiyor. Diplerin kumral veya sarı tonlara boyanması ve ardından küllü sarı krepe balyaj yaptırılması doğru olacaktır. İşlem değişik renklerle de yapılabilir fakat uygulamada profesyonellik çok önemlidir. Küllü sarı krepe balyaj modelleri her zaman popülerliğini korumaktadır.

Siyah Saça Balyaj
Siyah Saça Balyaj

Mükemmel renk geçişlerine sahip olmak için işçiliğin iyi olması bir ön koşuldur. Bu nedenle güvenilen yerlerde yaptırılması tavsiye edilmektedir. Günümüzde bu işlemin farklı yansımalarını görmek mümkündür. Daha havalı dikkat çekici bir değişiklik isteyenlerin ilk aklına gelen uygulamalardandır. Soluk görünün saçlardan şikayet edenler bu şekilde parlak ve hareketli bir görünüm elde edebilir.

Balyaj Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saçınızı bu tip bir teknikle boyamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler vardır. Çünkü bu sadece sizin gibi farklı renklerle kafanızı boyamaktan fazlasını gerektiriyor. Balayaj modellerinin birçok avantajı vardır. İnce telli saçlara sahip kişiler için harikadır. Çünkü saça hacim katar ve daha dolgun görünmesini sağlar. Böylece tam olarak size özel bir tasarıma kavuşmuş olursunuz!

Siyah Saça Balyaj
Siyah Saça Balyaj

Balayaj modelleri ayrıca kıvırcık veya dalgalı saçlarda harika görünür çünkü buklelerinizi daha belirgin hale getirir ve onları kalabalıkta öne çıkarır. En iyi yanı, bakımının kolay olması ve bu muhteşem görünümü elde etmek için herhangi bir kimyasal kullanmanıza gerek olmamasıdır! Bu aşamada tercih ettiğiniz modelin tam olarak sizin tarzınızı yansıtıyor olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni trend balyaj modelleri oluşturmak için çok fazla beceri ve yeteneğe sahip olmak gerekir.

Farklı renk tonlarını bir arada karıştırabilmeleri ve bunları saçın her bölümüne hata yapmadan veya saçta herhangi bir iz bırakmadan hassas bir şekilde uygulayabilmeleri gerekir. Burada tercih ettiğiniz saç tasarımcısı, saçın her bölümünde doğal görünen ve elle değil de bir makine tarafından yapılmış gibi olmayan güzel tasarımlar yaratmak için el ve göz koordinasyonunu kullanabilmelidir. Siz de birbirinden güzel modelleri incelemeyi isterseniz; sizin için oluşturduğumuz fotoğraf galerisini inceleyebilirsiniz.

Balyaj Modelleri İçin Model Önerileri

Doğal ve güneşten öpülmüş bir görünüm elde etmek isteyenler için en ideal balyaj seçeneği bu. Bej tonları, sıcak karamel ve bal rengi gibi doğal renklerle saçlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz. Bu tonlar, saç renginizle uyumlu olduğu için bakımlı ve şık bir görünüm sağlar.

Eğer cesur bir tarzı benimsemek istiyorsanız, pastel tonlarda balyajlar tam size göre. Pembe, mor, mavi veya yeşil gibi pastel renkleri saç uçlarınıza uygulayarak eşsiz bir stil yaratabilirsiniz. Bu renkler, genç ve enerjik bir hava katarak sizi tarz sahibi yapacaktır. Geleneksel balyajın tersini yaparak, saç köklerinizi daha açık renkte bırakabilirsiniz. Bu tarz balyaj, saçlarınıza modern ve sıra dışı bir dokunuş katarak dikkat çekici bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bronde balyaj, kahverengi ve sarı tonların mükemmel bir kombinasyonunu sunar. Bu balyaj türü, saçlarınıza hem sıcaklık hem de parlaklık kazandırır. Hem açık tonları sevenler hem de koyu renklerden vazgeçemeyenler için harika bir seçenektir.

Gri tonları, son yılların en popüler saç renkleri arasında yer alıyor. Gri balyajlar, saçlarınıza sofistike ve modern bir hava katarak sizi farklılaştırır. Özellikle genç yaşlı demeden birçok insanın tercihi olan gri tonları, cesur bir tarzı yansıtmanın harika bir yoludur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.