Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri

0

Bebek sarısı saç rengi modelleri harika bir şıklığın merkezinde yer alıyor. Özellikle kendi tarzını oluşturmayı isteyenlere özel bu saç tonunun harika bir etkiye sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu yazımızda Bebek sarısı saç rengi modelleri hakkında detaylı bilgilere yer vererek; size kendi tarzınızı oluşturmanız noktasında destek olmayı istedik!

Sarı tonlu renkler doğru tonun çok zor yakalandığı renklerdendir. Kadınlar kendilerine yakışacak sarının tonunu yakalamak için uzun uğraşlar içine girmektedir. Sonucunda başarıyı elde ettiklerinde ise oldukça göz alıcı saçlara sahip olurlar. Kadınlar sarışın olmak istediklerinde genellikle kuaförlerinden destek almayı planlasa da aslında bu tonlar evde de elde edilebilmektedir.

Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri
Bebek Sarısı Saç Rengi Modelleri

Son zamanların en popüler sarı rengi tonu ise bebeklerin sahip olduğu kumral saç tonlarıdır. Parlak renge sahip bu tonları elde etmek oldukça zordur. Narin görüntüsü sayesinde diğer tonlara nazaran elde edilmesinin zor olmasının yanında aynı zamanda ekstra bakıma da ihtiyaç duyan renklerdendir.

Sarışın olmaya karar verdiyseniz ve hangi tonları değerlendirebileceğinize dair araştırma içindeyseniz sizin için bebek sarısını inceledik. Tonun size yakışıp yakışmayacağı ile alakalı endişe sahibiyseniz içeriğimize göz atmaya devam edebilirsiniz. Bebek sarısı saç rengi modelleri uyumlu bir ton olmakla birlikte mükemmel detayları da içeriğinde barındırıyor.

Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?
Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?

Bebek Sarısı Saçlar Nasıldır?

Bebek sarısı, sarı saç renginin en göz alıcı tonlarından bir tanesidir. İddialı tonlardan olması nedeniyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen tonlardan bir tanesidir. Fakat her kadında aynı güzellikte olmayabilmektedir. Kadınların her biri farklı ten renklerine sahip olduklarından dolayı her tene uyacak saç rengi farklı olmaktadır. Bebek sarısı saç rengi modelleri tam olarak beyaz tenlilere özel saç gibi görünse de kimi zaman esmerlerde güzel duruyor!

Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?

Bebek sarısının birden fazla alt tonu bulunmaktadır. Açık tonlar özellikle beyaz tenlilere çok yakışmaktadır. Esmer tenliler içinse en doğru seçenek küllü bebek sarısı tonlarıdır. Her ten rengine sahip kadınlarda canlı görünmek adına bebek sarısı tercih edilebilmektedir. Fakat beyaz tenli kadınların soluk durmaması için bu rengi kullandıkları dönemde makyaj yapmaları gerekebilmektedir.

YouTube video

Birçok ünlü kadının tercih ettiği renkler arasında yer almaktadır. Sıcak tonlar arasında olması sayesinde kadınlara ekstra çekicilik katmaktadır. Bu renk genelde beyaz tenlilere yakışıyor olsa da doğru tonlamayla esmer tenlilerde de oldukça güzel görünmektedir. Göz alıcı renklerden olduğundan dolayı dikkat çekici olmanıza destek sağlayacaktır. Açık tonlar arasında bulunmasından dolayı da cilt kusurlarını ön plana taşıyabilmektedir.

Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?
Bebek Sarısı Saçlar Kime Yakışır?

Kısaca eğer doğru tonda tercih edilirse bebek sarısı hem beyaz tenli hem de esmer tenlilerde göz alıcı görünmektedir. Cilt kusurlarınız bulunmuyorsa bu saç rengini kullandığınız taktirde makyaja ihtiyaç duymazsınız. Bebek sarısı saç rengi modelleri sıra dışı tasarımları seven ve özgüven sahibi olan kadınlar için favori konumda yer alır.

Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?

Kuaföre gitmeye gerek kalmadan bütün saç renkleri evde elde edilebilmektedir. Birkaç püf noktaya dikkat ettiğiniz taktirde başarıya ulaşabilirsiniz. Bebek sarısı rengi açık tonlar arasında olduğundan dolayı uygulama yapmadan önce kendi saç renginizin de açık tonlarda olması gerekmektedir. Eğer açık değilse öncelikle açma işlemi yapmanız gerekebilir. Bu aşamada farklı markaların açıcılarından destek alabilirsiniz.

 • Saçlarınız koyu tonlardaysa öncelikle saçınıza az miktarda açıcı uygulayarak kökten uca açılmasını sağlamalısınız.
 • Açtıktan sonra bir süre kullanmak adına hazır ombre seti kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede saçlarınızın uçları açık tonlarda olacaktır.
 • Bir ay düzenli olarak saçlarınıza bakım kürleri uygulamalı ve uçlarından kırıkları kestirmelisiniz.
 • Bir ayı tamamladıktan sonra saçınıza tekrar açma işlemi yapmalısınız.
 • Bir haftalık süre sonunda ise koyu küllü kumral, açık küllü sarı renklerini karıştırarak saçlarınızı boyamalısınız. Saçlarınızın ucuna açık rengi, diplerine ise koyu rengi uygulamanız gerekecektir.
 • Son aşamada kutu üzerinde yer alan süreye göre saçlarınızı yıkamalısınız.

Piyasada satılan başlıca boya markaları ve numaralarına yer verdik:

 • Sea Color Kadın Saç Boyası 0.2
 • Neva Kozmetik Exicolor10.31 Bebek Sarısı
 • Schwarzkopf Colour Specialist Saç Boyası Küllü Açık Sarı 10-1
 • Palette Göz Alıcı Renkler Saç Boyası 10-1 Küllü Açık Sarısı
 • L’Oréal Paris Excellence Cool Creme Saç Boyası – 6.11 Ekstra Küllü Koyu Kumral
 • L’Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası-L’oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 6.1 Küllü Açık Kahve
Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?
Bebek Sarısı Saç Evde Nasıl Boyanır?

Sarı Saçların Bakımı Nasıl Olmalı?

Sarışın saçlar diğer renklere göre ekstra özen gerektiren renklerdendir. Saçlarınızın parlak, canlı görünmesini istiyorsanız her daim çeşitli bakım kürleri uygulamanız gerekmektedir. Saçlarınızı boyattıktan sonra zarar görmüş saçlarınıza maska uygulayarak ışıltılı görünmesine destek olabilirsiniz.

 • Saçlarınızı şampuanlarken kullandığınız ürünün nemlendirici etkiye sahip olduğundan emin olmalısınız.
 • Saçları şekillendiren ısıtıcılı ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.
 • Saçlar için üretilen bakım kremlerini düzenli olarak kullanmaya çalışmanızı öneririz.
 • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmak saçlarınıza zarar verecektir.
 • Ilık suyla yıkadığınız taktirde parlak, canlı görüntüsünü korumaya yardımcı olursunuz.
 • 1 tane muz ve bir çay kaşığı badem yağıyla saçlarınıza maske uygulaması yapabilirsiniz.
 • Yarım saat, haftada bir gün olacak şekilde uyguladığınız taktirde saçlarınızda değişimi kısa sürede görebilirsiniz.

Özetle Bebek sarısı saç rengi modelleri özellikle genç kızların favorisi konumda yer alırlar!

Bebek Sarısı Saç Rengi Modellerinin Etkisi

Saç renkleri, kişisel tarzımızı ve dış görünüşümüzü önemli ölçüde etkileyen unsurlardan biridir. Bebek sarısı saç rengi, son yıllarda popülerliği giderek artan ve çeşitli tonlarıyla dikkat çeken bir seçenektir.   Bebek sarısı saç rengi, doğal ve ışıltılı bir görünüm sunar. Hafif altın tonlarıyla harmanlanmış bu renk, güneşte parıldayan saçları andırır. Bu nedenle, doğal ve ılımlı bir görünüm elde etmek isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Saçlara yumuşaklık ve canlılık katarken, ten rengiyle de uyumlu bir bütünlük sağlar.

Bebek sarısı saç rengi, genç ve dinamik bir hava yaratma konusunda da etkilidir. Işıltılı ve enerjik görünümüyle gençliği vurgular. Bu saç rengi, kendinizi genç ve taze hissetmenizi sağlayarak pozitif bir etki yaratabilir. Bebek sarısı saç rengi, kıyafet ve makyaj tercihlerinizle de uyum sağlar. Özellikle hafif tonlarda makyaj ve soft renkli kıyafetlerle mükemmel bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Pastel tonlar, açık renkli denim ve beyazın farklı tonları, bebek sarısı saç rengiyle harika bir kombin oluşturabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.