Beyaz Ceket Kombinleri 5 Farklı Öneri

0

Beyaz ceket kombinleri son zamanların gözde tasarımları arasında yer almakla birlikte harika bir görselliği de ortaya koyma kabiliyetine sahiptirler. Ceket, uzun yıllardır giyim dünyasının önemli bir ürünü olmuştur. Başlangıçta erkek giyimine yönelik bir giysidir. Ancak kadınların sosyal hayatta ve iş dünyasında etkisinin artmasıyla her iki cinsiyete de hitap eder hale gelmiştir. Geçmişten günümüze doğru gelindiğinde ceketin, klasik giyimden günlük ve spor giyimde de kullanılabilecek bir ürüne evrildiği görülmektedir.

Günümüz moda dünyasında beyaz ceketler ön plana çıkmaktadır. Beyaz ceketler, gerek klasik gerekse günlük ve spor giyimde oldukça yaygın kullanılır hale gelmiştir. Özellikle siyah, mavi ve beyaz giysilerle sağladığı uyum ile şık kombimler yapılabilmektedir. Beyaz ceket ile yapılabilecek bazı kombinler şu şekildedir:

  • Siyah pantolon ve tişört üzerine uzun, klasik bir beyaz ceket giyilerek bir iş toplantısında kullanılabilir.
  • Bir akşam yemeğinde krem rengi bir etek ve beyaz bir bluz üzerine giyilebilir.
  • Siyah bir abiye üzerine giyilecek beyaz bir etol ceket ile düğüne ya da bir davete gidilebilir.
  • Mavi bir kot pantolon ve beyaz tişört üzerine beyaz kısa bir ceket tercih edilerek günlük giyimde kullanılabilir.
Beyaz ceket kombinleri
Beyaz ceket kombinleri

Beyaz ceket yaz, ilkbahar ve sonbaharda giyilebilir. Beyaz renkli ceketler, ofis veya gündelik bir gün için harika bir seçenektir. Ancak beyaz bir ceketin diğer kıyafetlerle kombinlenmesi o kadar kolay değildir. Burada beyaz ceket kombinleri konusuna dikkat etmek gerekmektedir.

Beyaz Ceket Kombinleri Tesettür

Tesettür giyim, günümüzde kalıplarından sıyrılmış ve modern bir kimliğe bürünmüştür. Bu durum modadaki gelişmelerin tesettür giyime de yansımasını sağlamıştır. Günümüz moda ürünlerinden olan beyaz ceketler de tesettür giyime uygunluğu ile bu alanda çokça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle uzun ceketler, pardösü ve tunik yerine tercih edilmektedir.

Beyaz Ceket Kombinleri Tesettür
Beyaz Ceket Kombinleri Tesettür

Her şekil ve renkteki eşarp ile uyum sağlaması ile oldukça kullanışlıdırlar. Altına giyilecek siyah, mavi ve krem rengi kıyafetlerle modayı yansıtan kombinler elde edilebilmektedir. Beyaz ceket kombinleri konusunda renk tercihlerine dikkat etmek gerekmektedir.

Yakalı ceketleri seviyorsanız, bunları basit bir gömlek ve kot pantolon veya pantolonlarla giymeyi düşünün. Bu kombin, fazla resmi olmadan daha zarif görünmenize yardımcı olacaktır. Daha şık olmak istiyorsanız, bir takım elbise veya smokin ile giymeyi düşünebilirsiniz. Böylece tesettür giyimle harika bir etkiye sahip olan tasarımlara imza atabilirsiniz!

Beyaz Blazer Ceket Kombinleri
Beyaz Blazer Ceket Kombinleri Nelerdir

Beyaz Blazer Ceket Kombinleri

Kadın giyiminin gözde ürünü olan beyaz ceketlerin en revaçta modellerinden birisi de blazer ceketlerdir. Tek düğmeli, çift düğmeli, kruvaze yaka, bel tokalı, feminen kesim gibi birçok türü olan bu ceketler her kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. Bu haliyle klasik, tesettür ve spor giyimde sıklıkla tercih edilmektedirler. Beyaz blazer ceket ile yapılabilecek bazı kombinler şunlardır:

  • Askılı yeşil bir bluz altına beyaz etek veya mavi kot pantolon ile uzun beyaz bir ceket tercih edilebilir.
  • Bir şort ve krem rengi tişört üzerine feminen kesim bir ceket ile marjinal bir hava yakalanabilir.
  • Krem rengi bir eşarp ve elbise üzerine bel tokalı bir blazer ceket giyilerek tesettür giyimde kullanılabilir.
Beyaz Blazer Ceket Kombinleri
Beyaz Blazer Ceket Kombinleri

Beyaz ceket kombinleri hakkında bir karar verirken, kendi tarzınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Beyaz, daha uzun ve daha ince görünmenize yardımcı olabilecek bir renktir. Ayrıca cildinizin daha parlak görünmesini sağlama özelliğine de sahiptir. Beyaz giymek istiyorsanız üzerinize tam oturan bir ceket seçmelisiniz. Siyah, gri ya da mavi gibi farklı renklerle kombinleyebilirsiniz. Ceketin pantolonunuzla eşleşmesi önemlidir. Böylece uyumsuz görünmezler.

Beyaz Ceket Kombinlerinde Renk Tercihleri

Siyah, beyazın zarifliğini tamamlayan klasik bir renktir. Beyaz ceketinizi siyah bir elbise veya pantolonla kombinleyerek sofistike ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Siyah topuklu ayakkabılar ve altın aksesuarlarla kombinlediğinizde gece davetlerinde veya özel etkinliklerde dikkat çekici bir tarz yakalayabilirsiniz.

Beyaz ceketinizi yumuşak pastel tonlarıyla kombinlemek, daha hafif ve romantik bir hava yaratabilir. Pudra pembesi, lavanta, mint yeşili gibi renklerle uyumlu kombinler oluşturarak günlük giyimde rahat ve şık bir tarz elde edebilirsiniz. Beyazın nötr tonu, canlı renklerle mükemmel bir kontrast oluşturabilir. Kırmızı, mavi, turuncu gibi canlı renklerle beyaz ceketinizi kombinleyerek enerjik ve dikkat çekici bir tarz yaratabilirsiniz. Bu kombini sade aksesuarlarla dengeleyerek göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Beyaz ceketinizi kot pantolon veya etekle kombinleyerek rahat ve şık bir tarz oluşturabilirsiniz. Kotun mavi tonları, beyazın saflığıyla güzel bir denge sağlar. Buna ek olarak, beyaz ceketinizi düz beyaz bir tişört ve denim pantolonla kombinleyerek günlük giyimde rahat ve cool bir tarz yakalayabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.