Beyaz Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

0

Beyaz pantolon üstüne ne giyilir? Beyaz, zarafeti, asilliği ve sadeliği temsil eder. Beyaz pantolonlar da kendine has giyim tarzını benimseyenler açısından hemen her zaman kritik bir etkiye sahip olan kıyafetlerdir. Ancak kimi zaman beyaz renkli pantolonları doğru bir şekilde kombin yapamazsanız hiç de istemediğiniz bir görünümün karşınıza çıkmasına neden olursunuz. Peki, beyaz pantolon üstüne ne giyilir? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Beyaz pantolon aldatıcı olabilir ama aynı zamanda son derece çok yönlüdür. Beyaz pantolonlar yazın vazgeçilmezidir. Ancak daha soğuk aylarda da giyilebilirler. Ve tüm yıl boyunca giymek istiyorsanız, o zaman şanslısınız. Çünkü onları her duruma uygun hale getirmenin birçok yolu vardır. Beyaz pantolonlar hem günlük hayatın içerisinde hem de özel gün ve gecelerde giyilebilir. Burada renk ve model tercihini isabetli bir şekilde yapmak olmazsa olmaz bir kural olarak karşımıza çıkar. Tam da bu noktada desen, renk ve kumaş tercihinizi doğru bir şekilde yaparsanız harika bir görselliğe imzanızı da atarsınız.

Beyaz pantolon üstüne ne giyilir
Beyaz pantolon üstüne ne giyilir

Beyaz Pantolon Kombin Önerileri Nelerdir?

Özellikle beyaz pantolon modelleri kendine ait bir karakteri bulunan harika tasarımlardır. Ancak beyaz pantolonlar hemen her zaman bazı riskleri de beraberinde getirir. Böyle bir durumda beyaz pantolon modellerine dair bir karar verirken bazı işe yarar formülleri dikkate almakta fayda vardır. İşte işinize çok yarayacağınız umduğumuz bazı fikirler;

  • Lacivert ya da siyah üst tercih edin
  • Ayakkabı eşleşmesini kesinlikle göz ardı etmeyin
  • Kıyafetinizdeki takıları sade tutmaya özen gösterin

Lacivert ya da siyah üst tercih edin

Özellikle siyah veya lacivert üstlerle beyaz renkle uyumludurlar. Bu renkler hemen hemen her şeyle eşleşecek ve nasıl bir görünüm istediğinize bağlı olarak farklı ayakkabı ve aksesuarlarla eşleştirilebilir. Örneğin, siyah veya lacivert bir üst ile bir çift makosen gün boyunca harika görünürken, bir çift topuklu ayakkabı onu akşam içkileri veya akşam yemeği randevuları için uygun hale getirecektir. Her şeyi rahat tutmak istiyorsanız, bunun yerine kot pantolon giymenizi öneriyoruz.

Ayakkabı eşleşmesini kesinlikle göz ardı etmeyin

Beyaz pantolonlar söz konusu olduğu zaman ayakkabılar hemen her zaman dikkat edilmesi şart olan bir kıyafet seçeneği olarak karşımıza çıkar. Beyaz kot pantolonunuzun üzerine ne giyeceğinizi bulmaya çalışıyorsanız, temel tonunuzu tamamlayan veya onunla kontrast oluşturan renkleri düşünmelisiniz. Koyu mavi bir kot ceket, beyaz kot pantolonunuzu öne çıkarır ve hemen hemen her renk ayakkabı veya kemerle eşleştirilebilir. Örneğin, siyah çizme giyiyorsanız, maksimum kontrast için turuncu bir el çantası ve turkuaz takılar denemenizde fayda vardır.

Kıyafetinizdeki takıları sade tutmaya özen gösterin

Kıyafetinizle rekabet etmemesi için takılarınızı basit tutmaya özen göstermeniz gerekir. Takı, kıyafetinize iltifat etmenize yardımcı olabilir. Ancak onu asla gölgede bırakmamalıdır! Basit küpeler veya bir bileklik, diğer aksesuarlarla rekabet etmeyecekleri için burada çok iyi durur. Bir kıyafeti giymeden önce renklerin nasıl etkileşime girdiğini görmek istiyorsanız, öncesinde deneyebilirsiniz. Böylece takı konusunda daha isabetli bir şekilde kararlar alabilirsiniz.

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Gider?
Beyaz Pantolon Üstüne Ne Gider?

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Gider?

Beyaz pantolon riskli olsa da hemen her zaman iddialı bir görselliğin merkezinde yer alabilir. Anca beyaz pantolonlardan istediğiniz etkiyi alabilmeniz için mutlaka kombin konusunu dikkate almanız gerekir. Mesela; parlak bir çift ayakkabı ve çanta ekleyerek bu görünümü çok daha iddialı bir konuma getirebilirsiniz. Örneğin, beyaz kot pantolonunuzu dar bir tişört, grafik bir eşarp ve oxfords ile eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. Burada ilk önce kendi tarzınızı da dikkate alarak bir karar vermeniz şarttır. Ancak bu sayede tam olarak sizi tanımlayan bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Beyaz pantolon giymenin iyi yanı, üst üste giymek için harika olmalarıdır. Kış aylarında ekstra sıcaklık için ve hatta gerektiğinde ekstra koruma için kalın örgü hırka veya kısa süveter deneyebilirsiniz. Bir çift renkli bot giyerek de bazı stil noktaları ekleyebilirsiniz. Bunu sadece kış aylarında değil; yaz aylarında da yapabilirsiniz. Çünkü beyaz pantolonlar yaz aylarında da oldukça popüler olan kıyafet seçenekleri arasında yer alır. Bu aşamada beyaz pantolon üzerine kırmızı bir tişört yaz aylarında harika bir etkiye sahip olabilir.

Beyaz Pantolon Üstüne Hangi Renk Gider?
Beyaz Pantolon Üstüne Hangi Renk Gider?

Beyaz Pantolon Üstüne Hangi Renk Gider?

Beyaz pantolonlar, herhangi bir gardırop için harika bir tamamlayıcıdır. Ancak stil vermeleri zor olabilir. Beyaz pantolon giyiyorsanız, üstünüzün ve aksesuarlarınızın pantolonla rekabet etmemesine dikkat etmelisiniz. Beyaz pantolonunuzla aynı renkte bir kıyafet giymek biraz zor olabilir. Çünkü en sevdiğimiz renklerin çoğu zaten başkaları tarafından benimsenmiştir! Ancak beyaz pantolonları başka renklerle kombinlemek için de bazı seçenekler vardır.

Örneğin lacivert, beyaz pantolonun (siyahın yanı sıra) üzerine giymek için harika bir seçenektir. Bronz ve kahverengi gibi nötr tonları kullanarak kıyafetinizi koordine etmeyi de deneyebilirsiniz. Bu gölgeler hemen hemen her renk kombiniyle iyi gider ve dikkati pantolonunuzdan çekmeden kıyafetinize çok ihtiyaç duyulan bir çeşitlilik katar. Böylece tam da kendi tarzınızı başarılı bir şekilde yansıtmak konusunda önemli bir kazanıma sahip olma fırsatını elde edersiniz.

Beyaz Pantolon İçin Alternatif Kombinler Nelerdir?
Beyaz Pantolon İçin Alternatif Kombinler Nelerdir?

Beyaz Pantolon İçin Alternatif Kombinler Nelerdir?

Beyaz pantolonlar dolabımızın olmazsa olmazıdır. Bu pantolonlar her şeyden önce çok yönlüdürler ve şekillendirmesi kolaydır. Ama beyaz pantolon üstüne ne giyilir? Beyaz pantolonunuz için doğru üst seçimi, doğru pantolon tipini seçmek kadar önemlidir. Mükemmel üst, bir kıyafeti yapabilir veya bozabilir. Burada üstünüz, altınızla aynı renkte (veya çok yakın) olmalıdır. Örneğin, beyaz bir pantolon giyiyorsanız, yine beyaz olan veya krem veya kırık beyaz gibi ona çok yakın bir üst seçebilirsiniz. Bu, çok uyumlu olmadan uyumlu bir görünüm verecektir.

YouTube video

Kişisel tarzınızın bir parçası olmadıkça ve onları sevmiyorsanız, neon pembe veya turuncu gibi parlak renkleri tercih etmemelisiniz. Nötr renkli bir eşofman altı giyiyorsanız, koyu renkli üstler yerine renkli üstleri tercih etmelisiniz. Çünkü bunlar kontrast oluşturarak benzerlerinden daha fazla öne çıkmalarını sağlar. Bu aşamada desenli üstler seçecekseniz, birden çok rengi olan ama çok fazla olmayan bir şey seçmelisiniz. Çünkü bu, kıyafetinizi meşgul ve plansız gösterecektir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.