Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

0

Beyaz tene yakışan saç renkleri her zaman merak konusu olmuştur. Esasında bu durumun oluşmasında beyaz tenlilere özel çok sayıda farklı rengin devreye giriyor olması etkilidir. Beyaz ten bir lütuf ya da bir sorun olabilir. Beyaz tene sahip olan kadınlar genellikle güzel ve zarif kabul edilir. Ancak beyaz ten de özel dikkat gerektirir. Olası renk hataları ya da saç modeli hataları çok sırıtan bir görüntünün ortaya çıkmasını mümkün kılar. Burada fark renk ve kesimlerin beyaz tenlilerde harika durduğunu da hatırlatmakta fayda vardır.

İster açık ister açık tenli olun, beyazın pek çok farklı tonu olduğunu ve hepsinin her saç rengiyle uyumlu olmadığını bilmelisiniz. Beyaz ten için en iyi saç rengi, doğal renginize bağlıdır. Sarı, kızıl, kahverengi veya siyah saçlara sahip olabilir ve yine de beyaz tenin herhangi bir tonuyla iyi görünebilirsiniz. Ancak bu, saçınızı hemen boyamanız gerektiği anlamına gelmez. Beyaz tene yakışan saç renkleri hakkında bir karar verirken beyazın uyumlu olduğu renkleri deneyebilirsiniz.

Beyaz Tenli Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?
Beyaz Tenli Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

Açık ten için en yaygın saç rengi sarıdır. Sarışın her zaman iyidir çünkü insanları daha genç ve daha kadınsı gösterir, bu da gerçekte olduğundan daha genç görünmek isteyen kadınlar için mükemmeldir. Sarışınlar, birçok sarışın tonu arasından seçim yapabilir. Bu aşamada aşağıda sıraladığımız renk seçeneklerinin beyaz tene yakışacağını rahatlıkla ifade edebiliriz;

  • Platin sarısı (en beyazı)
  • Bal sarısı (orta kahverengi)
  • Kül sarısı (açık kahverengi)
  • Altın sarısı (çok açık kahverengi)
Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri
Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Açık tenli sarışınlar için en iyi seçim altın sarısıdır. Çünkü teninizdeki pembeliği dengeleyecek sarımsı alt tonlara sahiptir. Tabi ki bu aşamada sadece bir tek renge bağlı kalmak hatalı olacaktır. Burada doğru saç rengi, tüm görünümünüzü aydınlatabilir ve cilt tonunuzu tamamlayabilir. Beyaz teniniz varsa, sarışın, kahverengi veya kızılın doğru tonunu seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Aşağıda sıraladığımız saç renkler beyaz tene yakışan saç renkleri arasında bulunur;

  • Kızıl
  • Sarışın
  • Kahverengi

Kızıl

Kızıl saç, her tür ten üzerinde iyi durur. Ancak iki renk arasında anında bir kontrast oluşturduğu için beyaz ten tonlarında özellikle çarpıcı görünür. Soluk tenli kızıllar, tenlerinde cafcaflı ve doğal olmayan görünebilecekleri için parlak kırmızılardan kaçınmalıdır. Bunun yerine size daha doğal görünen bir sonuç verecek olan çilek sarısı veya kestane kahvesi gibi daha yumuşak tonları tercih etmeniz gerekir. Cildinizin altın tonları varsa, küllü sarı veya açık kahverengi bir gölge denemelisiniz. Pembe alt tonları varsa yine beyaz ten için harika bir etkiye sahip olacaktır.

Sarışın

Beyaz bir teniniz varsa, sarışın harika bir seçenektir. Ancak, bu gölgeyle yanlış gitmek kolaydır, bu yüzden profesyonel bir stiliste yaptırdığınızdan emin olun. Sarı saç sarı tarafta olma eğiliminde olduğundan, mavi alt tonlu cilde doğal olarak iyi görünecektir.

Kahverengi

Sıcak alt tonlara sahip koyu kahverengi saç rengi, beyaz ten rengine sahip kişiler için en iyi sonucu verir. Bu renk cildinizdeki sıcaklığı ortaya çıkaracak ve parlamasını sağlayacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında beyaz tene yakışan saç renkleri söz konusu olduğu zaman rahatlıkla geniş bir renk seçeneğinden rahatlıkla söz edebiliriz.

Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?
Beyaz Tene Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Beyaz Tenli Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

Beyaz ten güzeldir ama doğru saç rengini bulmak zor olabilir. Saçınızı boyamadan önce doğal cilt tonunuzu ve göz renginizi göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Beyaz tene yakışan saç renkleri gündeme geldiği zaman cilt tonunuzla eşleşecek veya onu tamamlayacak bir gölge seçmeniz gerekir. Örneğin, açık renkli gözleriniz ve açık teniniz varsa, gözlerinizin beyazını daha da solgun gösterecek bir kırmızı tonundan kaçınmak isteyebilirsiniz. Koyu renk gözleriniz ve saçlarınız varsa, teninizdeki ve gözlerinizdeki parlaklığı ortaya çıkaracak bir sarı tonu seçmenizi öneriyoruz.

Genel olarak, hangi rengi kullanacağınızdan emin değilseniz, güzellik salonundaki bir uzmandan yardım isteyin. Cilt tonunuz için neyin en iyi olduğunu onlar bilecekler! Beyaz olmayan bir kadın olarak teninize yakışan bir renk tonu bulmanın zorluklarını biliyorsunuz. Bu nedenle, bir sonraki saç renginizi seçerken dikkatli olmanız önemlidir. Yeni gölgenizin cilt tonunuza ne kadar iyi uyacağını tahmin edemesek de, beyaz tenli kadınlar için en iyi saç rengini seçmek için bazı yararlı ipuçları verebiliriz.

Beyaz Tenli Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?
Beyaz Tenli Bayanlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

Beyaz Tenli Bayanlara En Çok Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Şayet size en yakışan saç rengini belirlemeyi istiyorsanız yapmak isteyeceğiniz ilk şey, soğuk veya sıcak olup olmadığınızı belirlemektir. Soğuk cilt tonları pembemsi alt tonlara sahipken, sıcak tonlar sarı alt tonlara sahiptir. Hangi kategoriye girdiğinizi belirlemek için, doğal ışıkta kendinize bakın ve bileğinizin iç tarafındaki damarları kontrol etmeniz gerekir. Eğer mavi görünüyorlarsa, soğuk tonlusunuz demektir; yeşil görünüyorlarsa, sıcak tonlusunuz demektir.

YouTube video

Bütün bu bilgiler ışığında Beyaz tene yakışan saç renkleri söz konusu olduğu zaman başta sarı renk ve tonlarından söz edebiliriz. Devamında kızıl rengin ve tonlarının harika bir etkiye sahip olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir de kahverenginin hemen her tene yakıştığını dolayısıyla beyaz tenlilerde de harika durduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.