Bilek Dövme Modelleri ve Anlamları

0

Bilek dövme modelleri ve anlamları her zaman merak edilir! Günümüzde boyutları küçük de olsa neredeyse herkeste dövmeler bulunmaktadır. Bir kere yaptıranın devamlı yaptırdığı bu çizimler vücutlarının istedikleri noktalarına uygulanabiliyor. Her ne kadar dövmeye karar vermek zor olsa da kısa sürede pişman olmak da oldukça mümkündür. Pişman olmamak için uzun süre düşündükten sonra karar vermek en doğrusudur.

  • Yaptıracağınız dövmeye iyi karar vermeniz gerekir öyle ki küçücük bir dövmeyi sildirmek için bile kaç seans lazer yaptırmanız gerekebilir.
  • Ömür boyu taşıyabileceğiniz desenlerde karar kılmanız tavsiye edilir.
Bilek dövme modelleri ve anlamları
Bilek dövme modelleri ve anlamları

Yaptırılan dövmelerin silinmesi acılı geçen süreçlerdir. Kimi zaman sildirme işlemi başarısızlıkla sonuçlanabilmekte ve daha çirkin görüntüye sebep olabilmektedir. Sildirmek yerine üzerine farklı desenlerde çalışmalar yapılabilmektedir. Dövme yaptıran insanların neredeyse yarısı dövmelerini bileklerine yaptırmayı tercih ederler. Eğer siz de yakın zamanda bilek dövmesi yaptırmak istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bilek dövme modelleri ve anlamları konusunda bilgi sahibi olmanız; tam da sizi yansıtan dövmeleri tercih etmenizi mümkün kılar. Özellikle 2023 dövme modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş bir ürün yelpazesi çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki dövme modellerinin anlamlarını biliyor olmak daha da önem kazanmıştır. İşte 2023 yılının en trend bilek dövmeleri ve taşıdıkları anlamlar!

Popüler Dövme Desenleri
Popüler Dövme Desenleri

Popüler Dövme Desenleri

Manalı olan dövmeler her zaman dövmeyi taşıyan kişiler tarafından oldukça sevilmektedir. Eğer işlemenin bir anlamı bulunuyorsa kişiler bu şekilleri uzun yıllar taşımaktan sıkılmazlar. Genelde bilek bölgesine yapılan küçük dövmelere sizler için yer verdik. Size ilham olması adına sunduğumuz modelleri inceleyebilir ve kendi dövmenizi planlayabilirsiniz.

  • Harry Potter’ın gözlüğü ve yarası özellikle Harry Potter sevenlerin vazgeçemedikleri dövmeler arasında yer almaktadır.
  • Kalp ve güneş dövmeleri özellikle bileklerinde zarif dokunuş isteyenler için oldukça doğru seçenekler arasındadır.
  • Ev dövmesi ile ailenize verdiğiniz önemi bileklerinizde taşımayı düşünebilirsiniz.
  • Sonsuzluk işareti size yaşadığınız güzel anıları, arkadaşlıkları hatırlatabilir.
  • Kral/kraliçe tacı ile çok özel bir insan olduğunuzu, hayatınızı siz yönettiğinizi gösterebilirsiniz.
  • Seyahat etmeyi, gezmeyi seven biriyseniz yelkenli dövmesini bileklerinizde taşımak isteyebilirsiniz.
  • Kedi patileriyle evcil hayvanınızı ömür boyu vücudunuzda taşıyabilirsiniz.
  • Minik fillerle gücünüzü, huzurunuzu, bilgeliğinizi gösterebilirsiniz.
Popüler Dövme Desenleri
Popüler Dövme Desenleri

Görüldüğü üzere Bilek dövme modelleri ve anlamları söz konusu olduğu zaman karşımıza birden fazla alternatif seçenek çıkar. Burada bir karar verirken şık bir görsellik istediğiniz kadar anlamlı bir dövmeye sahip olmak da önemlidir. Bundan dolayıdır ki yaptırdığınız dövmenin anlamını biliyor olmanız her zaman önerilmektedir.

Zarif Bilek Dövmeleri ve Anlamları

Vücutlarına yaptırdıkları dövmeler vasıtasıyla insanlar birçok mesaj vermektedir. Üzerine düşünülmüş tasarımlar o insan hakkında aklımızda fikir oluşmasına fayda sağlar. Bazı insanlar anlamsız dövmelerle tüm vücutlarını kapatsalar da genelde büyük bir grup üzerine düşündükten sonra dövme yaptırır. Küçük, narin boyutlu bir dövmeye sahip olmak istiyorsanız sizler için araştırmalar gerçekleştirdik.

İlginizi Çekebilir; Bol Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Bileğinizi tamamen kapatacak resim yerine zarif tasarımlardan seçim yapabilirsiniz. İlham alabileceğiniz zarif tasarımlar ise şunlardır:

Noktalı virgül: Noktalı virgül çizimi her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu ifade eder.

Kelebek: Güzelliği ifade eden kelebek yeniden doğuşu simgelemektedir.

Ay Evreleri: Ayın evreleri hayatı, hayatın içinde yaşanan değişimleri anlatmaktadır.

Yusufçuk: Yusufçuklar doğada hayranlıkla bakılan canlılardır ve şansı ifade etmektedir.

Tüyler: Tüy çizimleriyle hayallerinizi, isteklerinizi belli edebilirsiniz.

Ok: Ok dövmeleriyle planlı hareket eden insanlardan olduğunuzu, hedeflerinize emin adımlarla ilerlediğinizi gösterebilirsiniz.

Zarif Bilek Dövmeleri ve Anlamları
Zarif Bilek Dövmeleri ve Anlamları

Erkeklere Bilek Dövmeleri

Erkeklerin sıklıkla dövme yaptırdıkları bölgelerinden birisi de el bilekleridir. Bilekler oldukça dikkat çeken yerler arasında olduğu için oraya yapılacak çizimlerin özenle seçilmesi gerekmektedir. Rastgele, sıradan yapılan şekiller sizin sıkılmanıza neden olabilir. Sildirmek istediğinizde ise acılı aşamalarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmeniz için erkeklere uygun tasarımlara yer verdik. İlhamınız için sunacağımız modellerden destek alabilirsiniz.

Kartal, aslan, kaplan: Yırtıcı hayvanları erkekler sıklıkla tercih ederler. Bu gibi hayvanlar gücü, asaleti temsil ettiği için oldukça fazla yaptırılır. Gücünüzü temsil etmek istiyorsanız bileklerinizde yırtıcı hayvanlara yer verebilirsiniz.

Tamamlanmamış delta: Tamamlanmamış üçgen tasarımı birçok erkeğin sevdiği modeller arasındadır. Eksik kalmış delta sizin yeniliğe açık olduğunuzu, değişimden hoşlandığınızı ifade edecektir.

Çapa: Gemilerde kullanılan çapalar azmi, istikrarı ve gücü temsil eder. Hayat eşinizle ortak yaptırabileceğiniz dövmeler arasında yer almaktadır.

Koi balığı: Japon balıkları arasında yer alan koi yavaş ama emin adımlarla ilerlemek anlamına gelmektedir. Özellikle renkli dövme yaptırmak isteyenler için oldukça idealdir.

YouTube video

Kadınlara Bilek Dövmeleri

Kadınlar genellikle zarif tasarımlara sahip dövmeleri sevmektedir. Eller, bilekler de kadınlarda oldukça zarif göründüğü için bu bölgelere istedikleri tasarımları taşıyabilirler. İnce hatlara sahip zarif dövmeler ile bileklerinizi olduğundan narin gösterebilirsiniz. Özellikle kadınların tercih ettikleri tasarımlara sizin için yer verdik.

Lotus çiçeği: Budizm’in simgelerinden olan lotus çiçeği saflığı simgelemektedir.

Fatma’nın eli: Tek tanrılı dinlerde önemli yeri olan sembolün barış anlamını taşıdığı söylenmektedir.

Carpediem: Latince olan kelime anı yaşa/günü yakala anlamına gelen, kadınların sıklıkla tercih ettikleri tasarımlar arasında bulunmaktadır.

Melek kanatları: Özgür kadınların taşımayı sevdikleri dövmelerden bir tanesi de melek kanatlarıdır.

Kuşlar: Özgürlüğünü ve yitirilmemiş umutları betimleyen kuşlar kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Bilek dövme modelleri ve anlamları konusunda kuş desenleri her zaman sıklıkla tercih edilen motiflerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilek Dövme Modelleri ve Anlamlarıyla İlgili Merak Edilenler

Bireylerin kişisel tarzlarını ifade etmenin ve duygusal anlamları sembolize etmenin güzel yollarından biri, bilek dövmeleridir. Bu zarif ve minimal tasarımlar, genellikle anlamlı deneyimleri, sevdikleri kişileri veya önemli değerleri temsil etmek için tercih edilir.

Kalp, yıldız, çiçek gibi küçük semboller, sevgi, umut veya doğanın güzelliği gibi anlamları yansıtabilir. Özel bir isim veya anı tarihi, sevdiklerinizi her zaman yanınızda taşımanın güzel bir yolu olabilir. Önemli bir yerin coğrafi koordinatları, anılarınızı ve deneyimlerinizi sembolize edebilir.

İnci boncuklarından oluşan bir bilek dövmesi, zarifliği ve saflığı temsil edebilir. Özel bir söz veya anlamlı bir alıntı, duygusal bir bağlamı ifade etmek için kullanılabilir. Hayvan figürleri, kişinin hayvan sevgisini veya o hayvanın sembolize ettiği özellikleri ifade edebilir. Güneş, ay, dalga gibi doğal unsurlar, doğanın gücünü ve döngüsünü temsil edebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.