Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri

0

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri popüler kesimler arasındadır. Günümüzde kadınlar, görünüşlerinde değişiklik yapmak istediklerinde ilk adımları saç kesimi olmaktadır. Saç modellerini binlerce seçenek arasından belirlemek zordur. Her saç kesimi her yüz tipine uymamaktadır. Bu yüzden şık bir görüntü elde edebilmek için doğru saç kesimini belirlemek gerekmektedir.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Kime Yakışır?
Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saçlar

Bulunduğumuz yıl itibariyle kısa saç modelleri popülerdir. Kısa saç kesimi sadece düz ve katlı modellerden ibaret değildir. Yıllar boyu değişen moda anlayışı sayesinde farklı ve klasik olmayan modeller ön plana çıkmaktadır. Ön plana çıkan saç kesim modellerinden bir tanesi de bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleridir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saçların  bir diğer ismi de asimetrik saç modelleridir.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saçlar çeşitlidir. Uzun saçlarda da bir taraf uzun bir taraf kısa bırakılabilmektedir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri genellikle kısa ve orta boylu saçlarda uygulanır. Şık ve modern bir hava yaratmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saçlar şık bir görsellik konusunda başarılıdır.

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri
Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri

Pixie saç kesim modeliyle saçlarınızın üst kısmını uzun bırakıp, yanları ve ortasını daha kısa bırakabilirsiniz. Pixie modeli yaz aylarında tercih edilen bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modellerinden bir tanesidir. Özellikle oval yüz hatlarına sahip kadınlar bu modeli kendine yakıştırmaktadır. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri hemen her yaştan insanda harika bir tasarıma sahiptir.

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modellerinden bir diğeri de bob model kesimdir. Bob model kesimde saçlarınızın ön tarafları uzunken arkaya doğru saç boyunuz kısaltılır. Yüzünü ince göstermek isteyen kadınlar tarafından tercih edilmesi gereken küt modellerdendir.

Saçlarınızda asi ve dağınık bir görüntü oluşturmak istiyorsanız punk stili kesim sizler için doğru seçenek olabilir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa punk tarzı saçlar yüz hatları küçük kadınların tercih ettiği modellerdendir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri daha çok günlük kullanıma müsait olan tasarımlardır.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Kime Yakışır?

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saçlar her yüz tipine uyacak modellere sahiptir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri eğer kısa saçta uygulanacaksa oval yüz hatlarına sahip kadınlara yakışacaktır. Oval yüz tipi bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri için en uygun yüz şeklidir.

Saçların ön kısmı uzun arkası kısa bırakılan modeller yuvarlak yüz tipine sahip kadınlara yakışmaktadır. Önde uzun kalan saçlarıyla yüz hatlarını daha ince gösterebilirler. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri, özellikle yuvarlak yüz hatlı kadınlarda mükemmel bir etkiye sahiptir.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri Nelerdir?
Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Yüz hatları keskin olan kadınlara uygun kesim modelleri vardır. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri sayesinde yüz hatlarındaki köşeli noktaları yumuşatma şansı elde edebilirler. Bob tarzı bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç kesimleri sert hatlara sahip kadınlar için doğru seçenek olacaktır.

Saçlarınız kıvırcık yapıdaysa bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelini tercih etmekten çekinmemelisiniz. Bu model kesim kıvırcık saçlı kadınlara da yakışmaktadır. Saçlarınızın uzun kalacağı kısımda kıvırcık saçlarınız sayesinde hacimli görüntü oluşacaktır.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saçların Kesimi Nasıldır?

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç kesimi farklı ve modern bir görüntü isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç kesimini, arkası kısa önü uzun şekilde tercih edecekseniz profesyonellerden yardım almalısınız.  Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri kesimi konusunda mutlaka profesyonel bir destek almalısınız.

Saçların arkası kısa tercih edilecekse boyunu kısaltmak için ustura ya da makine uygun seçenek olacaktır. Kuaförünüz ilk etapta saç kesimine arkadan başlayacaktır. İstediğiniz boyu belirledikten sonra arkadan öne doğru saçlarınızı kısaltarak sonuçlandıracaktır.

Arkadan başlayan saç kesimi ön tarafa gelindiğinde çene hizası ya da daha kısa boylarda olacaktır. Saçlarınızı ne kadar uzun bırakmak istiyorsanız o boyda kesme işlemi tamamlanacaktır. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç kesimi doğru yapıldığı taktirde form sahibi ve modern saçlara sahip olacaksınız.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Kime Yakışır?
Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Kime Yakışır?

Saç kesiminiz yapıldıktan sonra saçlarınızı dilerseniz fırça yardımıyla fön işlemi yaparak şekil verebilirsiniz. Fön sayesinde saçlarınızın kesimleri ön plana çıkacaktır ve daha hacimli görünecektir. Saçlarınızda eğer dalgalı bir görüntü oluşturmak istiyorsanız maşa ya da dalgalı fön sayesinde özel günlerinizde şık bir imaj oluşturabilirsiniz. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri hemen her kombinde güzel durmaktadır.

Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelini kullanırken her zaman şekillendirmeniz şart değildir. Bu modeli günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modeli zahmetsiz modeller arasındadır. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelini sadece yıkayıp, kurutarak şekil vermeden kullanabilirsiniz. Bir tarafı uzun bir tarafı kısa saç modelleri konusunda hazırladığımız galeri tam da size özel seçenekleri sunacaktır.

Bir Tarafı Uzun Bir Tarafı Kısa Saç Kesimleri Nasıldır?

Bu saç kesimi tarzı, adından da anlaşılacağı üzere, saçın bir tarafının uzun bırakıldığı diğer tarafının ise daha kısa kesildiği bir stilidir. Bu kesim genellikle yüz hatlarını vurgulamak ve asimetrik bir görünüm elde etmek amacıyla tercih edilir. Bu tarz saç kesimleri, cesur ve modern bir görünüm isteyenler için idealdir.

Bu saç kesimi, esneklik sunan birçok şekillendirme seçeneği sunar. Düzleştirici veya maşa kullanarak dalgalı veya düz görünümler elde edilebilir. Asimetrik doğası gereği, saçın yüz hatlarına düzgün bir şekilde düşmesi için şekillendirme ürünleri kullanmak önemlidir. Saçı doğal haliyle bırakmak isteyenler içinse dengeyi korumak ve istenmeyen kabarmayı engellemek adına saç kremleri kullanmak faydalı olacaktır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.