Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

0

Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu? Burun yüzde önemli oranda bir yer tutmakta estetik açıdan büyük dikkat çekmektedir. Günümüzde insanların en çok değiştirdikleri yerlerinden biri de burunlardır. Ameliyatla burun değişikliklerinden çekinen, korkan ya da maddi durumu yeterli olmayan kimseler egzersiz yaparak burunları istedikleri forma sokmaya çalışıyor. Burun kanatlarının daraltılması içi de bu tekniklerden yararlanan kimseler mevcuttur. Peki, Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Son dönemlerde ameliyatlara alternatif olarak karşımıza çıkan bu egzersizlerin burnun küçültülmesinde, düzeltilmesinde ve ucunun kaldırılmasında tercih edildiği bilinmektedir. Burun yogası olarak da geçen bu egzersizlerle burnunuzu istediğiniz biçime getirmek pek çok kişi için caziptir. Bunun bilimsel olarak doğru olduğuna dair bilimsel bir kanıt olmasa da deneyimlerini paylaşan pek çok kişi fayda gördüklerini kaydetmektedir. Burada burun küçültme egzersizlerini yaparken mutlaka uygun bir şekilde bu egzersizleri dikkate almak şarttır.

Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?
Burun Küçültme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Burun biçimi kemik şekline göre oluşmaktadır. Burun ucunun kalkık ya da düşük olması da o kısma yumuşaklık ve esneklik veren kıkırdak tarafından biçimlendirilir. Egzersizleri yaparak burnun etrafında olan minik kasları çalıştırabilirsiniz. Bunların dışında ameliyat olmadan burnu düzeltmenin bir diğer yolu da makyajdır. Farklı tekniklerle yapılan makyajlar istenilen görüntüyü elde etmeye yardımcıdır. Özellikle son zamanlarda burun küçültme egzersizlerine olan ihtiyaç günden güne artış gösteriyor. Bu tekniğin işe yarıyor olması sıklıkla tercih edilmesinin nedenidir.

Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?

İstenilen sonuçların alınabilmesi için söz konusu egzersizliklerin düzenli bir şekilde ve iki ya da üç dakika boyunca yapılması gerekmektedir. Ayrıca bölgeye buz uygulamanın da yararlı olduğu söylenmektedir. Bunun nedeni yapılan egzersizlerin ardından burunda oluşması muhtemel şişme ve morluklara karşı erken önlemdir. Egzersizleri yaparken dikkatli davranmak bu noktada çok önemlidir. Özellikle Burun küçültme egzersizleri söz konusu olduğu zaman karşımıza titiz bir süreç çıkar. Bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi burun küçültmeye yönelik olarak egzersizlerin üst düzeyde bir etkiyi ortaya koymasını mümkün kılar!

YouTube video

İşaret parmaklarının burun deliklerinin iki yanına yerleştirilmesi ve o kısma baskı uygulayıp bırakmak yapılan egzersizlerden biridir. Bunun burundaki sarkmayı engelleyeceği düşünülmektedir. Burun dokusuna hasar verme ihtimalinin olduğu unutulmamalıdır. Burun kemiklerini düzeltmek isteyenlerin kullandığı metotlardan bir tanesi de biraz yağ ile burun üzerine dairesel hareketler kullanarak masaj yapmaktır. Yavaş hareket edilmesi gerekir.

Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?
Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?

Burnu kemerli bir yapıda olan kişiler bundan kurtulmayı arzular. Ameliyat dışında kıkırdağı yeniden şekillendirmek isteyenler uygulamayı yaparken çok hassas davranmalıdır. Burun deliklerini daraltmak isteyenler iki parmakla burun orta kısımda sabitlenir ve başka bir parmakla uç kısım geriye doğru itilmektedir. Ağzınız kapalı durumdayken yutkunan hareketler de yapılır. Bu boğazda basınç yaratır. Bu sebeple çok fazla yapılmamalıdır.

Burun Küçültme Egzersizlerinin Özellikleri

İnsan için yapılan egzersizler çok önemlidir. Sağlık ve estetik açıdan egzersizler yapılırken doğru adımların atılmış olması mühimdir. Bunlardan en önemlisi nefesi düzenlemeyi başarmaktadır. Burnunu daha küçük yapmak isteyenlerin uyguladığı bir diğer farklı yöntem ise diş macunu ile yapılandır. Söz konusu tarif için gerekenler şunlardır:

  • Öğütülmüş zencefil
  • Elma sirkesi
  • Diş macunu

Malzemelerin hepsi bir çay kaşığı oranında olmalıdır. Hepsi bir kapta karıştırılıp homojen hale getirildikten sonra kemerli bölgeye ya da burun ucuna uygulanır. Sürme işleminde diş fırçası kullanılır. Karışım yarım saat kadar yüzde bekletilir ve ilk olarak elma sirkesiyle silinir. Ardından da soğuk su kullanılarak durulanır.

Burun Küçültme Egzersizlerinin Özellikleri
Burun Küçültme Egzersizlerinin Özellikleri

Yapılan karışımın ciltte tahrişlere neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden denerken dikkatli olmakta yarar vardır. Egzersizle burun düzleştirmek için yapılan bir işlem de gülümserken burnun içindeki kasları kullanarak burnu yukarıya hareket ettirmektir. Etkisini göstermesi için egzersizin günde birkaç defa yapılması uygun olacaktır. Ancak yararlı olup olmadığı konusu net olarak ortay koyulmuş değildir.

Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?

Bedeninizde memnun olmadığınız bir yeri değiştirirken uzmanların görüşlerine danışmak önemlidir. Bu nedenle burun düzeltme egzersizlerinde bilenlerden yardım almak ve gerekli görülen vakitlerde ve sürelerde uygulamaların yapılması önemlidir. Burnu küçültebilmek için masaj yapma içeriklerinin de yaygınlaştığını söylemek mümkündür. Bu işlemlerin de bilimsel bir dayanağının olmadığını hatırlatmakta yarar vardır. Burada da dikkatli hareket etmekte fayda vardır!

Burun şekillendirme egzersizlerinde evde olan araç gereçlerin kullanılması da mümkündür. Bunlar arasında tüy alma amacıyla kullanılan yaylı kısa saplar vardır. Bu sapı burnun çevreleyecek şekilde gerip yukarı doğru çekmek gerekiyor. Uygulama burnun daha küçük ve dik görünmesine yardımcı olur. Kurşun kalem de kullanılabilecek gereçlerdendir. Kalemi alıp burnun altında paralel olacak şekilde bastırıp yukarıya ittirebilirseniz. Bu da etkili bir egzersiz seçeneği olarak karşımıza çıkar.

Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?
Burun Küçültme Egzersizleri Nasıl Olmalıdır?

Günümüzün gelişmiş teknolojisinin ışığında ameliyatlar iyi sonuçlarla gerçekleştirilmektedir. Estetik görünüm günümüzde iyi bir intiba içinde önemlidir. Farklı nedenlerle ameliyat olamayanlar doğal yollarla yaptıkları egzersizlerle istedikleri görünüme ulaşabilir. Rutin olarak uygulanması halinde başarılı olduklarını iddia eden pek çok insan vardır. Uzun vadede sonuçların görüleceği bir yöntem olduğu da unutulmamalıdır. Burun küçültme egzersizleri işe yarıyor mu? Sorusuna net olarak bu tarz egzersizleri uygun bir şekilde yapacak olursanız; burun küçültmek konusunda önemli kazanımlara sahip olabilirsiniz.

Burun Küçültme Egzersizlerinde Farklı İpuçları

Hepimiz fiziksel görünüşümüzde bazı değişiklikler yapmak isteyebiliriz ve bunlardan biri de burun estetiği olabilir. Ancak, ameliyat olmadan da burun görünümünü iyileştirmenin yolları vardır. Burun küçültme egzersizleri, burun şeklini değiştirmek veya daha ince görünmesini sağlamak isteyenler için bir seçenek olabilir.

Yüz yogası, yüz kaslarını güçlendirmek ve şekillendirmek için harika bir yöntemdir. Burun bölgesine odaklanan bazı yogalar, burun çevresindeki kasları çalıştırarak daha sıkı bir görünüm elde etmeye yardımcı olabilir. Parmak egzersizleri, burun bölgesini hafifçe masaj yaparak kan dolaşımını artırabilir ve burun şeklini olumlu yönde etkileyebilir. Nazik masaj hareketleri ile düzenli olarak uygulanan bu egzersizler, sonuçların görünür hale gelmesine yardımcı olabilir.

Piyasada farklı yüz yogası aletleri bulunmaktadır. Bu aletler, burun bölgesini hedef alarak kasları çalıştırmaya yardımcı olabilir. Ancak, bu aletleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız önemlidir. Doğru nefes almak, yüz kaslarını rahatlatmanın ve gerginliği azaltmanın etkili bir yoludur. Burun bölgesine odaklanan solunum egzersizleri, burun şeklini daha iyi bir denge ve proporsiyon içinde tutmaya yardımcı olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.