Çocuk Saçı Örgü Modelleri 10 Yeni Örnek

0

Çocuk saçı örgü modelleri popüler oldukları kadar, pratik bir şekilde hayata geçmek durumdadır. Çocuklar için genelde örgü saç modeli hem kolaylığı hem de bozulmaması açısından anneler tarafından tercih ediliyor. Erkek çocukları için çok tercih edilmese de kız çocukları için çok fazla kullanılan bir saç modelidir örgü saçlar. Düğünlerde, misafirlikte, okulda, parka giderken, banyo sonrasında ve daha birçok yerde kullanılabilir örgülü saçlar. Çocuk saç modelleri ve yapılışı konusunda bir karar vermeden önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Çocuk Saçı Örgü Modelleri Örnekleri Nelerdir?
Çocuk Saçı Örgü Modelleri Örnekleri

Annelerin sıkça çocukları için yaptıkları bu modele farklılıklar katarak klasik örgü saç modelinden daha güzel örgülü saçlara geçebiliriz. Balık sırtı ördüğümüz saçlarına minik çiçekler takarak daha güzel görünmesini sağlayabiliriz. At kuyruğu yaparken uçlarını örerek topuz şekli verebiliriz. Bu şekilde çok güzel örgü topuzu olur çocuğumuzun. Aynı topuzu iki tane at kuyruğu yapıp uçlarını örerekten yapabiliriz. Çocuk saçı örgü modelleri konusunda bir karar verirken; kendi saç tarzınızı ve tipinizi dikkate alıyor olmanız gerekmektedir.

Çocuk Saçı Örgü Modelleri 10 Yeni Örnek
Çocuk Saçı Örgü Modelleri 10 Yeni Örnek

Kız Çocuk Saç Örgüleri

Özellikle kız çocuklarında örgülü saçlara rastlayabiliriz. At kuyruğu yapılmış bir saçın uçta kalan açık kısımlarının örülerek daha toplu hale getirildiğini veya sadece basit bir örgü ile toplandığını sürekli görürüz. Farklı farklı birçok örgü modeli yapabiliriz. Özellikle de kız çocuğumuzun saçları uzunsa daha fazla çeşitte örebiliriz. Tam da bu noktada Çocuk saçı örgü modellerinin konforlu bir şekilde olmasının şart olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Minik tokalar, saç piercingleri veya minik çiçekler ile bu örgüleri süsleyebiliriz. Saç tebeşirleri ile çocuğumuzun saçlarını renklendirip renkli tutamları örünce de çok tatlı bir görünümü olacaktır. Çocuk saçı örgü modelleri ile birlikte aksesuarları tercih ediyor olmak; göz alıcı bir görselliğin ortaya konulmasını mümkün kılar. Burada Çocuk saçı örgü modelleri örnekleri hakkında araştırma yapmak gerekmektedir.

Kız Çocuk Saç Örgüleri
Kız Çocuk Saç Örgüleri

Çocuk Saçı Örgü Modelleri Örnekleri Nelerdir?

Çocuk saçı örgü modelleri örnekleri hakkında bir araştırma yapacak olursanız; klasik balık sırtı örgü modelleri her zaman üst düzeyde ilgi gören tasarımlardır. At kuyruğu klasik örgü modeli de en çok talep gören saç modelleri arasında yer almaktadır. 2023 yılında Çocuk saçı örgü modelleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki örnek seçenekleri karşımıza çıkmaktadır;

 • Klasik balık sırtı örgü modeli
 • Saçı ortadan ikiye ayırarak iki tane balık sırtı örgü modeli
 • Alttan iki tane toplanmış saçın uçlarında mısır örgüsü modeli
 • At kuyruğunun ucuna klasik örgü ile örülmesi
 • Yine at kuyruğunun ucunu klasik örgü ile örerek topuz yapmak
 • İki tane at kuyruğu yapıp uçlarını örerek topuz yapmak
 • İki tane balık sırtı örgü yaparak boyun kısmında saçı birleştirip topuz haline getirmek
 • Sadece önlerden iki tutam saçı örmek
 • Bütün saçı ince ince tutamlara ayırarak örmek
 • İnce ince ördüğümüz saçlarına minik renkli lastik tokaları aralarına takmak
 • Saçın içinden 5 6 tane tutamı saç tebeşiri ile farklı renklere boyayıp örmek
 • Dağınık örgü modeli
 • Yarım balık sırtı örgü modeli
Çocuk Saçı Örgü Modelleri Örnekleri Nelerdir?
Çocuk Saçı Örgü Modelleri Örnekleri Nelerdir?

Çocuk saçı örgü modelleri tercihlerinde dikkat ediyor olmanız; tam da size uygun bir tasarıma imza atmanızı mümkün hale getirecektir. Burada saç modelinin rahat bir kullanım özelliğine sahip olmasına ve göz alıcı bir tarım olmasına dikkat etmelisiniz. Gibi birçok örgülü saç örneğini sizlerle buluşturduk! Bunları çocuğunuzun saçlarına yaparak hem derli toplu durmasını hem de güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de sizin için oluşturduğumuz fotoğraf galerisinden çok sayıda farklı saç modelini inceleyebilirsiniz.

Çocuk Saçı Örgü Modellerinde Yeni Trendler

Bu yıl, renkli saç örgü modelleri oldukça popüler. Çocukların enerjisini yansıtan canlı ve pastel tonlarda saç örgüleri tercih edebilirsiniz. Renkli ipliklerle yapılan örgüler, çocukların tarzını yansıtmalarına yardımcı olurken aynı zamanda eğlenceli bir görünüm sunar.

Çocukların hayvanları sevdiğini biliyoruz. Bu yıl, hayvan temalı saç örgü modelleri büyük ilgi görüyor. Örneğin, minik tavşan kulağı örgüler veya yılan desenli saç örgüleri, çocukların hoşuna gidebilir. Sadelik ve şıklık her zaman önemlidir. Bu trendde, karmaşadan uzak duran sade örgü modelleri ön plana çıkıyor. Basit dut örgüler veya tek sıra fransız örgüler, çocukların güzelliğini zarif bir şekilde vurgulayabilir.

Saç aksesuarları, çocuk saçı örgülerinin tamamlayıcısıdır. 2023’te büyük ve renkli tokalar, taçlar ve kurdeleler oldukça popüler. Bu aksesuarlar, sade bir saç örgüsünü anında göz alıcı hale getirebilir. Farklı dokularla oynamak da yeni bir trend. İnce telli saçları olan çocuklar için hacimli örgüler veya kalın telli saçlarda ince detaylarla dokusal kontrastlar yaratılabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.