Dalgalı Saç Kesim Modelleri

0

Dalgalı saç kesim modelleri son zamanların popüler seçenekleri arasında yer alıyorlar. Kadınlar saçlarını kestirmeden önce hangi tarz modelde kesim yapacağına dair karar verme aşamasında modelleri değerlendirir. Saç tipine uygun olacak kesim modelleri hakkında araştırma içine girerler. Özellikle dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip kadınlar model araştırma esnasında fazla vakit harcayabilmektedir. Saçlarınız düz formdaysa dalgalı ya da kıvırcık saçlara yönelik kesim modelleri size uygun olmayacaktır.

Saçlarınız eğer dalgalıysa, dalgalı saçlara uygun olacak kesim modellerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede saçlarınızı şekillendirdiğiniz de dayanıklılık süresi daha uzun olacaktır. Doğru kesim modellerinden seçim yaptığınızda saçlarınız ince telli olsa dahi hacimli, gür görünüme kavuşacaktır. Kesim aşamasında karar verdiğiniz modelin yüz tipinize, teninize uygun olup olmayacağı da değerlendirilmelidir.

Dalgalı Saç Kesim Modelleri
Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı saçlara sahipseniz hangi kesim modellerinden faydalanabileceğinizi merak ediyorsanız sizin için araştırma gerçekleştirdik. Dalgalı saçlara en çok yakışan modelleri inceleyerek yer verdik. Kuaförünüzle görüşerek dilediğiniz modelin kesimi hakkında destek alabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri söz konusu olduğu zaman farklı tasarımlardan rahatlıkla söz edebiliriz. Bu tarz saç kesimleri aynı zamanda kendi tarzınızı oluşturmanızı da sağlamaktadır.

Dalgalı Saçlar Nedir?

Dalgalı saç, kıvırcık saçlara göre bukleli olmasa da kendi içinde iri dalgalara sahip saç tiplerinden bir tanesidir. Saçları kontrol edebilmek çoğu zaman kadınlar için zorlu olabilmektedir. Kıvırcık ve düz saçların ortak kombinasyonu olan dalgalar güzel görünmek adına bakıma ihtiyaç duymaktadır. Özenli bakım sağlanmadığı taktirde saçların doğal ışıltısı, hacmi kaybolmaktadır. Dalgalı saç kesim modelleri kendine özel tasarımıyla dikkatleri üzerine fazlasıyla çekiyorlar. Bundan dolayıdır ki her zaman tercih ediliyorlar.

YouTube video

Saçlarınızın göz alıcı görünebilmesi için uygun bakım ürünlerini kullanmanız gerekecektir. Bakım ürünleri dışında saçınızın yapısına uygun kesimler yaptırmanız da oldukça önemlidir. İçeriğimizde yer verdiğimiz kesim modellerini inceleyerek saçlarınızın doğru forma kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saçınız kısaysa kısa saçlara yönelik kesimleri, uzunsa da uzun saçlara yönelik kesim modellerini inceleyebilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri sayesinde kendinize özgü orijinal bir tasarım ortamı sağlayabilirsiniz.

Dalgalı Saçlar Nedir?
Dalgalı Saçlar Nedir?

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Kısa ama dalgalı saçlara sahip olan kadınlar saçlarında değişiklik yapmak istediklerinde genellikle tekrar kesim yaptırır ya da boyatırlar. Özellikle kısa saçlara yönelik geliştirilen kesim modelleri birbirinden farklı çeşitlere sahiptir. Başlıca modeller ise şunlardır:

Son yılların kadınsı modellerinden olan pixie ince yüz hatlarına sahip kadınlara oldukça yakışmaktadır. Şekillendirmeye ihtiyaç duymadığından dolayı birçok kadının tercihleri arasında yer bulmaktadır. Dalgalı saç kesim modelleri arasından bir tercihte bulunurken kendi saç tarzınızı ve kesiminizi dikkate alıyor olmanız gerekiyor

Asimetrik kesimler de dalgaya sahip saçlar için doğru seçimler arasındadır. Uzun ve kısa tutamların birlikte kullanıldığı bu model kare yüz şekline sahip kadınların vazgeçilmez modellerindendir.

Buklelerinizi belirginleştirmek için çerçeve kesimi yaptırabilirsiniz. Modelde saçlarınız yüzünüzü çerçeveleyecektir, yüz hatlarınızın güzelliği ön plana taşınacaktır. Kulak hizasında kesilen bob stili saçlarda kısa saçlara sahip kadınlara oldukça yakışmaktadır. Hacimli saçlarınızla bu modelle göz alıcı görünebilirsiniz.

Ense bölgesini uzun bırakmak istiyorsanız katlı modellerden yana tercihte bulunabilirsiniz. Buklelerinizin belirginleşmesi adına tercih edebilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri tam da bu noktada hem günlük kullanıma hem de özel gün ve gecelere uygu bir şekilde kullanabileceğiniz bir özelliğe sahip olduğundan popülerdirler.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri
Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Saçlarınız uzunsa farklı kesimler denemek istiyorsanız dalgalı saçlara yönelik geliştirilen modelleri incelemek isteyebilirsiniz. Onlarca model arasından kendinize yakıştırabileceğiniz bir model bulabileceğinizden eminiz.

Uzun bırakılan bob kesimi saçınızdaki dalgaları ön plana çıkaracaktır. Saçlarınızı farklı yönlere yatırarak görünümünüzü farklılaştırabilirsiniz. Hacimli saçlara sahip olabilmek adına en çok tercih edilen kesimlerdendir.

Saçlarınıza gizli katlar attırarak hacmini arttırabilirsiniz. Saçlarınızı maşayla şekillendirerek günlük hayatınızda, özel günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri sayesinde harika bir görselliğe kavuşabilirsiniz!

Saçlarınızda dramatik görünüm elde etmek isterseniz yoğun katlı kesimi seçebilirsiniz. Hem saçlarınız sağlıklı olacaktır hem de şekillendirdiğinizde oldukça havalı görünecektir.

Dalgalı saçlara sahip kadınların değerlendirebilecekleri modeller arasında V kesim de yer almaktadır. Saçlarınızın ön kısmından arkaya doğru v şeklinde kesim yapılmaktadır. Saçlarınızı uzun bırakmak istiyorsanız doğru seçimler arasındadır.

Saçlarınızın ön kısımlarına verdiğiniz katlarla yüzünüzün güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Verdiğiniz katların boyunu yüz tipinize uygun olarak değerlendirebilirsiniz.

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Günlük yaşantımızda saçlarımıza ayırdığımız vakit oldukça az olabilmektedir. Bakımsızlığa maruz kalan saçlar ise daha cansız, soluk görünmeye başlamaktadır. Özellikle şehir hayatının kötü havası, beslenme şekilleri gibi nedenlere bağlı olarak saçlar sağlığını yitirmektedir. Saçlarınızın sağlıklı ışıldamasına yardımcı olacak bakım tüyolarına yer verdik:

  • Saçlarınızı sık aralıklarla yıkamanız nem dengesini bozabilmektedir bu nedenle haftada maksimum 3-4 kez yıkamanız önerilmektedir.
  • Saçlarınızı kuruturken normal havlular yerine mikrofiber özelliğe sahip havluları kullanmanızı öneririz.
  • Hindistan cevizi ya da zeytinyağından oluşan saç maskelerini haftalık bakım rutininize ekleyebilirsiniz.
  • Saçlarınızı ısıtıcılı şekillendiricilerle şekillendirmek yerine gece yatmadan önce örerek şekillendirebilirsiniz.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra düzenli olarak saç kremi kullanmanız kırık oluşmasını engelleyecektir.

Saçlarınızda kırık oluşmasını engellemek adına uçlarına düzenli olarak jojoba yağı uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce saçlarınızın uçlarına uyguladıktan sonra sararak uyuyabilirsiniz. Dalgalı saç kesim modelleri konusunda isabetli bir karar vermek; şık bir dokunuş anlamına gelir!

Dalgalı Saç Kesim Modellerinde Yapılacaklar

Dalgalı saçlar, hem şık hem de rahat bir görünüm sağlar. Eğer dalgalı saçlarınızı daha çekici hale getirmek isterseniz, doğru kesim ve bakım çok önemlidir. Dalgalı saçlara hareket kazandırmak için katmanlı bir kesim tercih edebilirsiniz. Bu, saçlarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Yüz şeklinize uygun bir kesim seçmek önemlidir. Yuvarlak yüzler için uzun yan perçemler, oval yüzler için orta uzunluktaki kesimler ve kare yüzler için yumuşak katmanlar önerilebilir. Dalgalı saçların güzelliğini ortaya çıkarmak için fazla yapay ürün kullanmaktan kaçının. Doğal dalgalarınızı belirginleştirmek için hafif bir deniz tuzu spreyi kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sağlığını korumak ve dalgalı görünümünü sürdürmek için düzenli olarak saç maskeleri uygulayın ve nemlendirici ürünler kullanın.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.