Dövme Yazıları Ve Anlamları Nelerdir?

0

Dövme yazıları ve anlamları popüler seçeneklerden oluşuyor! Geçmişi çok geriye uzanan dövmeler farklı amaçlarla yapıla gelmiştir. Günümüzde ise daha çok estetik amaçlı ve kişinin kendini ifade edebilmesinin bir yolu olarak kullanılmaktadır. Kişinin onun için önemli olan görselleri ya da yazıları vücudunda taşıması ilgi çekici olduğu kadar pek çok insan için havalıdır. Vücut bölümlerinin herhangi bir noktasına yapılabilen dövmeler kişiselleştirmelere de çok müsaittir.

Kendini özel hissetmek için yapılabilecek farklı birçok dövme modeli vardır. Karakterinizi yansıtan bu modeller ayın zamanda estetik olarak da göze hoş gelir ve daha çekici bir figür çizmenize yardımcı olur. Kimi insanlar dövme yaptırmaya karar verdikten sonra nasıl bir şey yapacağını düşünür kimi de aklındaki şey nedeniyle dövme yaptırmaya karar verebilir.

Dövme Yazıları Ve Anlamları Nelerdir?
Dövme Yazıları Ve Anlamları Nelerdir?

Vücudunda bir dövme olsun isteyen ama bunun ne olmasını istediğini bilmeyenler için çok güzel örnekler bulunmaktadır. Prensiplerinizi özetleyen güzel bir söz ya da sizi harekete geçmeye teşvik edecek aforizmalar en çok rağbet gören modellerdendir. Anlamlı bir sözü yazdırmak çevreye dövmenin anlamını açıklarken de olumlu bir görüş oluşturur. Bu sözleri farklı dillerde tercih etmek mümkündür.

İtalyanca Dövmeler Yazıları Ve Anlamları

Hoş bir biçimde yazılan yazılar bir de iyi bir anlamı varsa insanların dikkatini ve merakını çekecektir. Yabancı dilde yazılan bir söz daha fazla insanı kendini çekerek yaptıran kişiye anlamını sordurmaktadır. Onlarca farklı dilde söz yazdırmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de İtalyanca olup akustiği ülkemizde çok sevilmektedir. Dil dinleyeni büyüleyen bir yapıdadır.

Eski Roma’dan türetilmiş olan İtalyanca kendine özgü yapısı ve güzelliğiyle ön plana çıkıyor. İtalyanca bir söz dinlendiğinde iyi bir melodi dinlenmiş gibi hissedilebilmektedir. Ayrıca İtalyanca dövmelerin yaygın olmaması da yaptıran kişinin farkını da ortaya koyacaktır. Kelimelerin güzel bir bütün oluşturması bu noktada önemlidir.

Dövme yazıları ve anlamları şekillerine göre değişiklik göstermektedir. Dövmelerde tercih edilen belli bazı cümleler bulunmaktadır. Seçim yaparken kişisel olarak da ifadenin uygunluğunun önemi göz ardı edilmemelidir. Rağbet gören bazı İtalyanca dövmeler ve anlamları şunlardır:

  • Aşkın gözü kördür (Lamore e cieco)
  • Tecrübe teroiden önce gelir (Val piu la p ratica della grammatica)
  • Aşk yaşamın temelidir (Lamore elessenze della vita)
  • Kuralsız aşk kuralları (Lamore domine senza regole)

İspanyolca Dövme Yazıları Ve Anlamları

Ülkemizde çok beğenilen ve dinlendiği zaman kulağa bir şarkı gibi gelen dillerden bir diğer de İspanyolca olarak karşımıza çıkar. Sözcüklerin güzelliğiyle büyülenmenin mümkün olduğu bir dildir. Ayrıca dövmelerde son dönemlerde daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Şairleri ve aşka değer veren entelektüel kişileri kendine çeken bir yapısı vardır.

Dildeki güzellik en çok sanat ve musikideki kullanımıyla ön plana çıkmaktadır. Dövme yaptırmayı çok sevenlerin bu dile yoğun bir biçimde seçmesinde de bunun önemli bir payı bulunmaktadır. Anlamlı bir dövme tercih edecekler için İspanyolca kapsamında pek çok alternatifin olduğunu söylemek mümkündür. Kendi ruhunuzu yansıtan bir söz bulabilirsiniz.

Dövme yazıları ve anlamları son zamanların gözde seçenekleri arasında yer alıyor! İspanyolca dövme yazıları ve anlamları  her zaman dikkatleri üzerine çekmektedir. En dikkat çeken cümleler şöyledir.

  • Yedi defa düşersin sekizincide ayaklanırsın (Caete siete veces lavantate ocho)
  • Nefes al (Pespira)
  • Kendi kanatlarım ile uçarım (Volando con mis propias alas)
  • Her sefer için bir adım (un pasa a la vez)
  • Yalnızca bir kez yaşarsın (Solo se vive una vez)
İtalyanca Dövmeler Yazıları Ve Anlamları
İtalyanca Dövmeler Yazıları Ve Anlamları

İngilizce Dövme Sözleri

Dünya üzerinde en çok konuşulan dillerden bir tanesi olan İngilizce zengin bir dildir. Pek çok özelliğinden dolayı dövme yaptırmayı seven insanların da dikkatini çekmiştir. Dildeki özlü sözlerin fazlalığı ve isabetli yorumları nedeniyle pek çok kişi kendine uygun, onun ruhunu yanıştan bir cümle bulabilmektedir. Derin anlamı bulunan bu sözleri bedeninize kazımak iyi hissettirecektir.

Aşktan başarıya kadar hayatın ilerleyişine ışık tutacak pek çok söz bulmak İngilizce’de mümkündür. Dövme yaptırılacak sözün kısa ama etkili olması iyi olacaktır. Sevilen aşk sözlerinden biri şöyledir: “If you want to be loved, be lovable.” Türkçe karşılığı sevilmek istiyorsan eğer sevilebilir ol demektir. Duruşunuzu belli edebileceğiniz bir sözdür.

İngilizce kendi içinde büyüyen ve gelişen bir dil olduğu için sıkı bir araştırma yaparak kendinize en uygun sözü kolayca bulabilirsiniz. Anlamı büyük ve etkili olan sözleri uzun süre bedeninizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Doğaya dair cümlelerden de hoşlanabilirsiniz. Örneğin; colors are the smiles of nutere. Anlamı ise renklerin doğanın gülümsemeleri olduğudur.

Yazılı Dövmeler Ve Anlamları

Dövme yaptırmak bir tutkudur. Bir defa yaptıranlar daha çoğunu istemekten kendini alamaz. Sildirmenin çok zor ve acılı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle yaptırılacak modelin sevildiğine emin olmak önemlidir. Uzun süre o dövmenin sizinle kalacağını bilerek model seçilmelidir. Anlık heveslerle ya da bir özentiyle yaptırmak yerine sizi anlatan bir cümleyi bulmalısınız.

İngilizce Dövme Sözleri
İngilizce Dövme Sözleri

Kelebek ve sonsuzluk işareti gibi dövmeler en yaygın ve sevilen modeller arasında sayılabilir. Bunun yanı sıra farklı dillerde yazılabilen sözler de revaçtadır. Kişinin özelleştirmesine daha çok müsait olan bu dövmeler kendinizi hayata ifade etme tarzınız olarak da görülebilir. Ayrıca kendinize özgü olarak seçeceğiniz anlamlı dövmeler diğer figürlerin aksine oldukça nadir olacaktır. Bu da pek çok insanın ilgisin çekmektedir.

Dövmeler insanların kendileri için özel olan şeyleri bedenlerinde taşıma isteğine cevap verir. Sizi derinden yakalamış bir söz unutulmamak için vücudunuzda yerini alabilir. İngilizce, Çince, Arapça, İtalyanca ve daha pek çok farklı dilde estetik biçimlerde sözler yazdırmak mümkündür. Esas nokta sizi yansıtacak bir söz olmasıdır. Dövme yazıları ve anlamları söz konusu olduğu zaman Latince sözler de oldukça popüler bir konumda yer alıyor!

Latince Yazı Dövmeleri Ve Anlamları

Her insanın hassasiyet gösterdiği konular farklı olacaktır. Kimi için hayattaki en önemli şey doğa sevgisi ve hayvanlar olabilir. Başkası için aşk ya da ailedir. İnsanlar her konu için çok güzel ve özel sözler söylemiştir. Geçmişte söylenip süzüle süzüle gelen bu sözler çoğu zaman insan hayatını aydınlatan bir ışık niteliğindedir. Sözlerin gücü hafife alınmamalıdır. En kötü günü güzel bir söz aydınlatabilir bazen.

Yazılı Dövmeler Ve Anlamları
Yazılı Dövmeler Ve Anlamları

Seçilen dövmenin uzunluğu ve hangi yazı sitilinde yazılacağı gibi unsurlar dövmede dikkate alınan konular arasında yer alır. Kısa söz tercih etmek kolay uygulanabilirlik açısından ve sosyal çevrede fark edilebilirlik açısından avantaj taşır. Dövme yazıları ve anlamları konusunda bir karar verirken kendi tarzınızı da dikkate almanız gerekiyor.

Dövme yaptırılırken bazı dillerin öne çıktığı bilinmektedir. Eski dillerden olan Latince pek çok farklı sebepten tercih edilmektedir. Tıp dilinin de Latince olduğu bilinmelidir. Akustiğinin iyi olması ve sözcüklerin dövme olarak etkili bir tarz yakalaması sevilmesinde önemli bir etken olmuştur. Köklü bir dil olması dolayısıyla bünyesinde pek çok özlü sözler barındırır. İnsanların ilgisini çekecek ve mottosu yapabilecekleri cümleler bulunmaktadır.

Dövme Yazılarında Dikkat Edilecekler

Dövme, birçok insan için özel anlamlar taşıyan ve kendilerini ifade etmelerini sağlayan kalıcı bir sanat formudur. Dövme yazıları ise kişisel bir mesajı, düşünceyi veya duyguyu temsil etmek için tercih edilen popüler bir seçenektir. Ancak, bir dövme yazısı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır.

Dövme yazınızın taşıdığı anlam ve ifade sizin için ne kadar önemliyse, bu anlamı en iyi şekilde yansıtması da o kadar önemlidir. Dövmenizin taşıdığı mesajın size özel bir anlamı olduğundan emin olun. Dövmeniz sizi temsil etmeli ve kendinizi ifade etmenizi sağlamalıdır.

Dövme yazınızı oluştururken kullanacağınız kelimeler ve dil seçimi son derece kritik bir faktördür. Dövme yazınızın anlamını ve duygusunu en iyi şekilde iletebilmek için doğru kelimeleri ve dil yapısını seçtiğinizden emin olun. Ayrıca, yazıyı okuyan herkesin anlayabileceği bir dil kullanmaya özen gösterin.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.