Esmere Saç Rengi İçin 5 Önemli Uyarı!

0

Esmere saç rengi farklı tasarımlarla desteklenmek durumundadır. Cilt tonumuz ve saç rengimiz bize saçımızı hangi renge boyatabileceğimiz hakkında fikir verir. Burada gerçek saç rengimiz ve cilt tonumuz asıl önemli kriterdir. Eğer esmer bir insansak saç tonumuz koyudur. Ancak cilt tonumuzun rengini biliyorsa hatta cilt alt tonumuzun ne renk olduğu biliyorsak da boyatacağımız saç rengi konusunda bilgi verebilir.

Cilt tonlarımızı 3 şekilde sıralayabiliriz. Bunlar sıcak, soğuk ve nötr olarak ifade edilir. Örneğin, esmer bir kişi cilt alt tonu soğuk ve pembe ise kahverengi tonda saçlar çok yakışacaktır. Esmere saç rengi tercihlerinde mutlaka kendi saç tasarımımızı dikkate almak gerekmektedir. Bu aşamada esmerler için saç renginin harika bir konsepte sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Esmerlere Yakışan Ombre Modelleri

Saç dünyasında ki en büyük atılım ombre ile olmuştur. Çünkü eskiden yapılan boya türleri kişiye bir doğallık vermemekteydi. Ombreyle birlikte daha doğan saçlar elde edilmeye başlandı. Hatta daha sonralarda ombrenin de daha doğalı olan sombre de karşımıza çıktı. Bundan dolayı son zamanlarda doğal dalgalı saçlar oldukça popülerdir.

Esreme saç rengi söz konusu olduğu zaman sarı ombreler karşımıza çıkar! Sarı ombreler esmer insanların en çok yaptırdığı boya türlerinden biridir. Ancak sadece sarı ombreler değil, sıcak kahveler de esmer kişilere yakışan ombre modelleri arasındadır. Aslında esmer tenli insanlara kahvenin her tonu yakışacaktır. Tarçın kahve dediğimiz saç rengi de esmer tenli insanlara gidebilecek saç renkleri arasındadır.

Esmere saç rengi
Esmere saç rengi

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri İsimleri

Esmer insanlar aslında biraz daha şanslıdır. Çünkü her rengi onlara yakışacaktır. Genellikle koyu saçlara sahip olan bu kişiler daha iyi görünmek ve hissetmek sebebiyle saçlarını boyatmak isteyebilirler. Ya da esmer bir kişinin saçı çok beyazlamışsa da boya gerekli olabilir. Esmerlere yakışan saç renkleri kısıtlı değildir. Ombre, balyaj krepe balyaj hatta röfle saçlarına çok yakışabilir. Esmerlere yakışan saç renklerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Sıcak kahve
  • Soğuk sarı
  • Sıcak sarı
  • Bal köpüğü
  • Bakır rengi
  • Kızıl

Esmere saç rengi, esmer tenle uyuşan ve estetik görsellik konusunda oldukça etkili olan renk seçeneklerinden oluşuyor. Bal köpüğü mesela, tam anlamıyla esmelere karakter kazandırıyor!

Esmer Tene Uygun Saç Renkleri

Esmer bir tene sahipseniz cilt tonunuzun rengine göre bir saç rengi seçebilirsiniz. Ayrıca esmer tenli bir kişi saçını simsiyah boyattığında da çok hoş gözükecektir. Ya da siyah bir saça aralarına hafif lacivertlik verilebilir. Ya da saç renginizin dip rengiyle hiç oynatmadan ombre yaptırabilirsiniz. Saçınızın üst kısmında ya da alt kısmından zevkinize göre başlatıp o şekilde kullanabilirsiniz. Aralarda kendi saçınızdan ufak tutamlar bıraktırarak soğuk sarı şeklinde diplerden aşağıya doğru röfle yaptırabilirsiniz.

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri İsimleri
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri İsimleri

Esmerler İçin Saç Rengi

Cilt tonunuza göre kendinize yakışacak saç rengini bulabilirsiniz demiştik. Ancak tarzınız, giyim şeklinizde bunu belirlemede önemlidir. Bu sebeple aslında cilt tonu esmer , kumral ya da beyaz tenli birine şu saç şekli yakışmaz diyemeyiz. Örneğin bal köpüğü rengi esmerlere yakışmaz diye düşünebilirsiniz. Ancak esmer ama cilt tonunuz buğday rengi ise bal köpüğü saç rengi de size çok yakışacaktır. Ya da esmer tenli birini saçını kızıl rengine boyatabilir. Kızılın tonları olan kızıl kahve esmer birinde çok hoş görünebilir.

Esmere Gidecek Saç Renkleri

Saç rengimizi belirleyen bazı unsunlar var diye söyledik. Bu demek değil ki marjinal bir değişiklik yapamazsınız. Renkli bir kişiliğiniz varsa ve enerjik canlı renklerden hoşlanıyorsanız farklı renkler de teninize ve size çok yakışacaktır. Esmer tenli bir kişi de canlı renkler olan pembe ve mavi gibi saç boyaları ile değişik bir tarz yakalayabilir.

Esmer bir insansınız ve saçınızı koyu siyaha boyatıyorsunuz ve bu renkten vazgeçemiyorsunuz diyelim. Yine de yapabileceğiniz değişiklikler var. Saçınıza renkli saç kaynaklarından taktırabilirsiniz. Bu da farklı bir tarz oluşturarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bu arada esmer tenli kişilere yakışacak saç renkleri arasında altın kahve rengini de es geçmemek gerek.

Esmere Gidecek Saç Renkleri
Esmere Gidecek Saç Renkleri

Saçınızı dipten altın kahve rengine boyatabilirsiniz ve ya aralara altın kahve ışıltılar yaptırabilirsiniz. Esmere saç rengi tercihlerinde mutlaka farklı renkleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Esmere Saç Rengi Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Özellikle esmere saç rengi tercihlerinde isabetli bir karar verdikten sonra saçınızı boyarken dikkatli hareket etmek durumundasınız. Saçınızı boyamaya karar vermeden önce saç renginizin nasıl görünmesini istediğinizi düşünmeniz sizin için önemlidir. Sadece basit bir rötuş olacaksa, o kadar kalıcı olmayan ve kolayca yıkanabilen bir şeye gitmelisiniz.

Öte yandan daha kalıcı bir şey istiyorsanız saçınıza veya saç derinize mümkün olan hiçbir şekilde zarar vermeden size istenilen sonuçları verecek bir boya seçmek en iyisidir. Ayrıca, saç tellerinizden tamamen kaybolmadan önce sadece birkaç gün veya hafta sürecek geçici boyaları tercih edebilir ve üzerlerinde yapay renk izi bırakmadan tekrar doğal görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Esmere Saç Rengi Uygulaması Nasıl Olmalıdır?
Esmere Saç Rengi Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Saç tipiniz ve dokunuz için doğru boya türünü seçmek çok önemlidir. Çünkü bugün piyasada, tam olarak ne aramaları gerektiğini bilmeyebilecek bazı insanlar için işleri kafa karıştırıcı hale getirebilecek epeyce seçenek vardır. Örneğin, kıvırcık bukleleri olanlar daha çok koyu renkleri tercih ederler. Siz de esmere saç rengi fotoğraf galerimizi inceleyerek; kendinize uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Esmere Saç Rengi İçin Alt Tonlar Neler?

Esmere saç rengi ile altın tonlar harika bir uyum sağlar. Altın tonları, saçlara sıcaklık ve parlaklık katar. Hafif altın rengi vurgular, saçların güneşte hafifçe parlamış gibi görünmesini sağlar. Bu tonlar, esmer saçın doğal güzelliklerini vurgulayarak canlılık kazandırabilir.

Bal köpüğü tonları, esmer saç rengine yumuşaklık ve hoş bir kontrast katar. Bu tonlar, saçın derinliğini vurgulayarak hareketlilik kazandırır. Açık kahverengi veya altın tonları ile bal köpüğü vurguları kombinlemek, doğal bir güzellik ve ışıltı sağlayabilir.

Esmere saç rengi ile karamel tonları muhteşem bir uyum yakalar. Karamel tonları, saçlara sıcaklık ve zenginlik katarak canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Eğer daha belirgin bir kontrast isterseniz, esmer saçlarınıza karamel vurgular eklemeyi düşünebilirsiniz.

Eğer cesur bir görünüm istiyorsanız, esmer saçınıza bakır tonları eklemeyi düşünebilirsiniz. Bakır tonları, saçlara enerji ve dinamizm katarak göz alıcı bir görünüm sağlar. Koyu esmer saç rengine parlak bakır vurguları eklemek, cesur bir tarz yaratmanıza yardımcı olabilir.

Esmere saç rengine çikolata kahve tonları eklemek, doğal ve sofistike bir seçenektir. Bu tonlar, saçlara zenginlik ve derinlik katarak sıcak bir etki sağlar. Koyu esmer saç renginizi çikolata kahve vurgularıyla dengeleyerek yumuşak ve çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.