Esmerler İçin Ruj Önerileri

0

Esmerler için ruj önerileri söz konusu olduğu zaman geniş kapsamlı seçeneklerin varlığından söz edebiliyoruz. Ten rengine göre ruj önerileri açısından esmer tenlilerin kendine özgü özellikleri vardır. Bu yazımızda esmerler için ruj önerileri konusuna yer vererek; harika bir şıklığı yakalamanıza destek olmayı istedik. İşte size yakışacağını umduğumuz renk önerileri;

  • Kırmızı ruj
  • Mor rujlar
  • Mavi tonlu rujlar

Kırmızı ruj; buğday tenli kadınlar için en popüler tonlardan biridir. Tüm cilt tonlarında ve tiplerinde iyi görünür ancak özellikle buğday tenli olanlar için uygundur. Kırmızı renk, dudaklarınızı daha dolgun gösterir ve yüzünüzden öne çıkmasını sağlar. Bu gölgeyi, gündüz veya gece olsun, herhangi bir vesileyle takabilirsiniz. Bu ruju rimel ve göz farı gibi diğer makyaj ürünleriyle de kombinleyerek makyaj setiniz ile farklı görünümler oluşturabilirsiniz.

Esmerler İçin Ruj Önerileri
Esmerler İçin Ruj Önerileri

Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Esmerler için aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ruj rengi tonu vardır. Ancak en iyi ruj tonu cilt tonunuza bağlı olacaktır. Esmer tenliler için 2 farklı renk seçeneğinden söz edebiliriz. Bunlar; açık ve buğdayımsı renklerdir. Buğday rengi bir teniniz varsa, daha yumuşak tonları tercih etmelisiniz. Esmeler için ruj önerileri gündeme geldiği zaman mutlaka kendi renk tonunuza uyumlu bir renk tercihini yapıyor olmanıza dikkat etmelisiniz.

Buğday ten tonları için kırmızı, pembe ve turuncu gibi sıcak renkleri tercih edin. Bu renkler, buğday tenindeki sarı alt tonları tamamlar. Açık tenli kişiler için mor veya mavi gibi soğuk renkler önerilir. Bu renkler pembe alt tonlarını tamamlar. Böylece tam olarak size yakışan bir şekilde makyajınızı tamamlarsınız. Burada renk tercihinin isabetli bir şekilde yapılması harika bir görsellik elde etmenizi mümkün kılar.

Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?
Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?

Esmerler, sarışınlardan ve kızıllardan biraz daha karmaşıktır. Kahverengi saçlarınız olduğunda, hemen hemen her tonda ruj sürebilirsiniz. Ancak ekstra özel ve benzersiz görünmek istiyorsanız, o zaman bazı benzersiz renkleri denemelisiniz. Esmerler için ruj önerileri hakkında bir karar verirken hem saç hem de yüz şekline dikkat etmeniz gerekiyor. Burada renk tercihinde bulunurken mutlaka hem saç hem ten hem de yüz yapınızı dikkate alıyor olmalısınız.

İlginizi Çekebilir; Ten Rengine Göre Ruj

Kahverengi saçlarınızla harika görünmek istiyorsanız, cilt tonunuzu ve göz renginizi vurgulayacak bir ruj tonu seçmenizde fayda vardır. Örneğin, gözleriniz açık yeşilse, onları daha da öne çıkaracak bir mercan rengi veya şeftali rengi denemelisiniz. Koyu mavi veya yeşilimsi gri ise, gözlerinizle güzel bir kontrast oluşturacak parlak kırmızı veya mor bir gölge seçmelisiniz. İçinde altın benekli yeşil gözleriniz varsa, onları mükemmel şekilde tamamlayacak parlak sarımsı turuncu bir gölge seçmek durumundasınız.

Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?
Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?

Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?

Ruj, dudaklara uygulanan kozmetik bir üründür. Rujun rengi, dokusu ve ömrü, farklı pigmentlerin ve dolgu maddelerinin varlığına bağlı olarak değişir. Rujlar mat, parlak veya saten olabilir. Rujlar, kişinin ten rengine ve saç rengine göre formüle edilmiş çeşitli renk ve tonlarda mevcuttur. Şayet esmer tenliyseniz, kırmızı ve pembe gibi parlak tonları tercih etmelisiniz. Açık tenliyseniz pembemsi kahverengi gibi açık tonlar size çok yakışacaktır.

Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?
Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?

Orta cilt tonları için pembemsi kahverengiler veya leylak rengi pembeler gibi nötr tonları deneyin. Güçlü bir kişiliğe sahipseniz bordo veya kırmızı gibi daha koyu tonları da deneyebilirsiniz. Daha koyu veya zeytin tenlilere, parlak tonlar onlara açık tenli kadar yakışmayabilir. Ancak görünüşlerini denemek isterlerse yine de giyebilirler. Esmerler için ruj önerileri daha çok koyu tonlarla ilgili olmak durumundadır.

Esmerler İçin Ruj Önerileri İçin İpuçları

Esmer cilt tonları genellikle sıcak alt tonlara sahiptir. Bu nedenle, sıcak alt tonlu ruj renkleri esmerler için en uygun olanlardır. Terracotta, kahve tonları, nar çiçeği rengi ve sıcak pembeler gibi renkler esmer ten tonlarıyla harika uyum sağlar. Soğuk tonlu rujlardan kaçınmak, cilt tonunuzla uyum sağlamak için önemlidir.

Günlük makyajda doğal ve hafif bir görünüm elde etmek isteyen esmerler için nude tonlarındaki rujlar idealdir. Ten renginize en yakın nude tonunu bulmak, makyajınızın daha doğal ve zarif görünmesini sağlayacaktır. Özel bir etkinlik veya gece makyajı için cesur renkler denemek isterseniz, kırmızı, şarap rengi ve derin mor gibi renkler esmer cilt tonlarıyla harika kontrastlar oluşturabilir. Ancak bu renkleri seçerken teninizin alt tonunu göz önünde bulundurmalı ve sıcak veya soğuk alt tonlu olanlara yönelmelisiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.