Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

0

Evde kahkül kesimi çok uzun süreden bu yana popüler olmuştur. Evinde birçok kişi tarafından evde kahkül kesimi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu kesim kararını vermeden önce kesin kararlı olmak ve kesim modeli için belli bir seçim yapılması gerekmektedir. Kahkül modelleri gündeme geldiği zaman birbirinden güzel tasarımlardan söz edebiliyoruz.

Kesimi yapmadan kendi saçınızın özelliklerini ve yüz biçiminizi dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Saçınız çok kalın telli ve fazla değil ise kalın bir kahkül kesmeniz olası değildir. Diğer bir örnek de alnınız çok dar ise kahkül için ayırmanız gereken saç yüksekliği olacaktır. kahkülün daha uzun görünmesi için saç ortasından geriye doğru belli bir uzunlukta geri gitmeniz gerekecektir.

Eğer yüzünüz oldukça uzun ve alnınız çok geniş ise yalnızca çok kısa bir mesafe saç ortasından geri gitmeniz yeterli olacaktır. Yani üst açısı çok geniş bir üçgen şeklinde saç ayırmanız gerekmektedir. Kendinize ve yüz hatlarınızın mükemmelliğine çok güveniyorsanız çok kısa marjinal bir kahkül kesebilirsiniz. Ancak önce daha uzun bir kahkül uygulamanız tavsiye edilmektedir. Evde kahkül kesimi hakkında bir karar verirken; kendi saç tipinizi dikkate almalısınız.

Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

kahkül kararınızı kesinleştirdikten sonra bazı şeyleri sırası ile yapmanız başarınızı arttıracaktır. Kesiminize güvenmiyorsanız ilk seferinde kuaföre gitmenizde fayda var. Sonraki düzeltmeleri kendiniz yapabilirsiniz.

  • Saçınız yıkanmış ve kurutulmuş olsun.
  • Kolay kesen küçük bir makas (örneğin tırnak makası) bulundurun.
  • Saçınızın orta çizgisini belirleyin.
  • Orta çizgisinin sağ ve solundan yukarı doğru bir üçgen alın.
  • Alnınız geniş ise üçgenin tepe açısı dar olsun.
  • Alnınız dar ise üçgen daha yüksek olsun.
  • Saç orta çizgisinden ilk küçük tutamı kesin
  • Sonra sağ ve soldan azar azar birlikte alın.
  • Tam ortadan kestiğiniz kadar kesmeye dikkat edin.

Bütün bunların yanında aşağıda yazılan dikkat edileceklere de önem verin. Dikkatli ve yavaş kesim yapın. Böylece evde kahkül kesimi konusunda harika bir tasarıma imza atın!

Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde Kahkül Kesiminin Özellikleri

Evde becerikli hanımlar oldukça iyi kesimler yapabilirler. Ancak çok kısa kahkül modellerinden önce uzun kahkülleri seçmeleri daha başarılı sonuç almalarını sağlayacaktır. Kahkül kesimi iyi bir görüş gerektirmektedir.

İlginizi Çekebilir; Kahküllü Ünlüler Kimlerdir

Kendi yüz biçiminizi ve saç özelliklerinizi tarafsız değerlendirmeniz gereklidir. Estetik görüşü kuvvetli kadınlar doğru seçimler yaparlar. Güzel bir kesim kendine güvenen, güvenle makası tutan kişiler tarafından başarı ile gerçekleştirilir.

Evde Kahkül Kesiminin Özellikleri
Evde Kahkül Kesiminin Özellikleri

Evde Kahkül Kesiminde Dikkat Edilecekler

Evde kahkül keserken en dikkat etmeniz gereken şey saçın ayrılmasıdır. Keseceğiniz saçın ayrılması ile ilgili dikkat göstermeniz gerekmektedir.

Kahkülün ortası kesildikten sonra yüzün çevresindeki kısa bölüm kesilmelidir. Bu bölüm kulak memesinin çok altına inmemelidir. Böylece başarılı bir biçim elde edilir.

Kesim sırasında küçük bölümler halinde saç kesilmelidir ve ilk kesilen saç tutamı kadar kesilmesine özen göstermelidir. Kesim öncesi saçı nasıl parmaklarınız arasında tutacağınızı denemelisiniz.

Evde Kahkül Kesiminde Dikkat Edilecekler
Evde Kahkül Kesiminde Dikkat Edilecekler

Sağlak iseniz, sağ elinize makası alınız. Saçı sol elinizin işaret parmağı ile orta parmağı arasında düzenli bir biçimde sıkıca tutun

Ancak saçı başınızdan çok uzaklaştırarak gerginleştirmeyin. Eğer böyle yaparsanız saç gergin olacağı için kahkül istediğinizden kısa olacaktır.

Saçı makas ile dik tutarak kesin. İlk kesiminizde düzeltmeniz gerekeceğiniz akıldan çıkarmayın. Biraz uzun tutun.

Sonra hafif bir fön çekip son düzeltmeleri yapın. Ayda bir ufak kesimler yapabilirsiniz. Gittikçe daha deneyimli olacak ve daha güzel kahküller keseceksiniz. Böylece Evde kahkül kesimi hakkında merak edilenlere yanıtlar verdik!

Evde Kahkül Kesiminde Yeni Trendler

Artık daha doğal ve rahat bir görünüm ön planda. Keskin hatlardan ziyade, saçın daha doğal bir şekilde dökülmesine izin veriliyor. Doğal saç dokusu ve dalgalı bir yapıyla, kahküller daha az yapay ve daha çok saçın bir parçası gibi duruyor. Bu trend, kolay bakımı ve günlük stile uygunluğu ile öne çıkıyor.

Perde kahküller, yüzü yumuşatan ve çerçeveleyen bir görünüm sağlamak için popüler bir tercih haline geldi. Bu kahkül türü, saçın ortasında başlayarak yüzü saran ve doğal bir geçişle uzayan bir stile sahiptir. Hem kısa hem de uzun saçlarda harika bir etki yaratır. Perde kahküller, daha uzun bakım aralıkları ve çeşitli saç modelleri ile uyumluluğu ile dikkat çekiyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.