Evde Saç Boyama Teknikleri Hakkında 3 İpucu!

0

Evde saç boyama teknikleri konusunda merak ettiklerinizi bu yazımızda bulacaksınız! Saçınızı boyamak uzun vadeli bir işlemdir. Unutmayın şampuan ya da saç kremi ile saçınızdan boyayı çıkaramayacaksınız. Saçınızı boyadıktan sonra yeni renkten kurtulmanın tek yolu saçınıza ağartıcı uygulamaktır. Dolayısıyla saç boyamaya karar verdiyseniz mutlaka öncesinde dikkatli bir araştırma sürecine dahil olmalısınız.

Evde Saç Boyama Tekniklerinin Özellikleri
Evde Saç Boyama Tekniklerinin Özellikleri Nelerdir

Saç renginizi açmanın ve daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlamak istiyorsanız, saç beyazlatma tekniğini kullanabilirsiniz. Çünkü saç beyazlatma, saç tellerine eklendiğinde su ve oksijene parçalanan hidrojen peroksit kullanılarak yapılır. Bu, renkli pigmentlerin saç millerinden çok fazla zarar görmeden kaldırılmasıyla sonuçlanır. Evde saç boyama teknikleri konusunda bir karar verirken ilk önce nasıl bir saç tasarımı istediğinize karar vermelisiniz.

Yarı kalıcı boyalar, ipliklerinizden tamamen solmadan önce ortalama olarak yaklaşık dört ile altı hafta dayanır ve onları bu tür boyalarla boyamadan öncekinden daha açık bırakır. Bu boyalar, saç modellerinde yeni bir şeyler denemek isteyen ancak henüz yeni bir saç rengi tonuna kalıcı olarak bağlanmak istemeyen kişiler için idealdir! Evde saç boyama tekniklerine yönelik detaylı bir araştırma sürecinin içerisinde yer almak, tam olarak beklentinizi karşılayan bir şekilde saç boyamanızı mümkün kılar.

Evde saç boyama teknikleri
Evde saç boyama teknikleri

Evde Saç Boyama Teknikleri Resimli

Özellikle saç boyama teknikleri resimli olarak farklı özelliklere sahip bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Evde birçok farklı saç boyama tekniği vardır. Saçınıza ne kadar zaman harcamak istediğinize ve hangi sonuçları elde etmek istediğinize bağlı olarak, basitten karmaşığa doğru değişirler. Evde saç boyamak, salon ziyaretlerinde paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur, ancak aynı zamanda eğlenceli ve ödüllendirici olabilir. Farklı renk ve stilleri deneyebilir, hatta salon gezileri arasında gri kökleri kapatabilirsiniz.

Özellikle saç boyama teknikleri öğrenmesi zor olmayan ve saçını boyamak isteyen herkes için uygun olan tekniklerdir. Saç boyama basit bir işlemdir ancak biraz hazırlık ve zaman gerektirmektedir. Boyalara başlamadan önce, hangi tekniğin isteklerinize en uygun olduğunu belirlemelisiniz. Örneğin, gri saçları koyu bir renkle kapatmak veya saçınızı vurgularla aydınlatmak istiyorsanız, şampuanla yıkanabilen kalıcı bir boya seçmelisiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri Resimli
Evde Saç Boyama Teknikleri Resimli

Kafanızın yalnızca bir bölümünü boyamak veya yalnızca bir rengi değiştirmek istiyorsanız, yarı kalıcı boyaları seçmelisiniz. Kafanızdaki tüm renkleri bir anda değiştirmek istiyorsanız o zaman geçici boyaları veya kullandıktan sonra yıkanması gerekmeyen boyaları seçmelisiniz. Evde saç boyama teknikleri, yeni renkler denemenin, zarar görmüş saçlardan kurtulmanın ve buklelerinizi harika bir şekilde oluşturmanızı mümkün kılar.

Evde Saç Boyama Tekniklerinin Özellikleri

Evde saç boyama teknikleri karmaşık görünebilir ama öyle olmak zorunda değiller. Doğru ürün ve sarf malzemeleriyle, vurgulamalar veya vurgulamalar ekleyebilir. Renginizi tamamen değiştirebilir veya birkaç haftada bir yenileyebilirsiniz. Saç boyama teknikleri, yeni renkleri denemenin, zarar görmüş saçlardan kurtulmanın ve buklelerinizin harika görünmesini sağlamanın en mantıklı olan çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Evde Saç Boyama Tekniklerinin Özellikleri
Evde Saç Boyama Tekniklerinin Özellikleri

Saç boyama teknikleri, kuaförünüze gitmeden saçınızı boyamanın bütçe dostu bir yoludur. Piyasada birçok farklı saç boyası var ve cilt tipinize, saç tipinize, bütçenize ve renginize göre bunlar arasından seçim yapabilirsiniz. Saç boyama teknikleri onlarca yıldır popüler olmuştur ve hala tüm dünyadaki kadınlar arasında popülerlik kazanmaktadır. Bu yazıda evde saçınızı boyamanın birçok yolunu bulabilirsiniz. Sonuç olarak evde saç boyamak ilk başlarda zor gibi olsa da sonraki süreçte çok daha pratik olacaktır.

En Pratik Evde Saç Boyama Teknikleri Nelerdir?

Saç boyamadan önce, saçlarınızı birkaç gün yıkamamış olmanız daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, boyama sırasında kıyafetlerinizi korumak için eski bir tişört veya önlük giymeyi unutmayın.

Doğru rengi seçmek çok önemlidir. Mevcut saç renginize ve cilt tonunuza uygun bir renk seçmeye çalışın. Eğer büyük bir değişiklik istiyorsanız, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz. Boya ürününüzle alerji testi yapmayı unutmayın. Saç derinizin bir küçük bölgesine ürünü sürerek alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol edin.

Saç tipinize uygun bir boyama ürünü seçin. Kaliteli ve saç dostu ürünler tercih edin. Kullanacağınız ürünün talimatlarını dikkatlice okuyun ve uygulayın. Boyayı saça uygularken, fırça veya şişe kullanabilirsiniz.

Fırça, saça daha hassas bir uygulama sağlarken, şişe hızlı ve geniş alanları kaplayabilir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, saçı eşit şekilde boyamak için yeterli zaman ve dikkat ayırın.  Boyamaya saç köklerinizden başlayın. Saçın üst kısmını bölerek, alt kısımlardan başlayarak saçınızı boyayın. Bu, rengin daha homojen dağılmasına yardımcı olacaktır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.