Farklı Saç Renkleri

0

Farklı saç renkleri özgün bir tasarım oluşturmayı istediğiniz zaman tam da size göre saç renklerini bulmanızı kolaylaştırır. Bilindiği üzere kozmetik dünyasının gelişmesine paralel olarak saç renklerinde de geniş bir renk yelpazesi karşımıza çıkmaya başladı. Bu durumun doğal sonucu olarak çok sayıda farklı saç tonuyla da karşılaşmaya başladık. Böylece tam anlamıyla orijinal bir tasarım oluşturmayı isteyenlere özel çok sayıda farklı seçenekten de söz edebiliyoruz.

Günümüz itibariyle pek çok farklı saç modelinin varlığından söz ettiğimiz gibi farklı saç renklerinden de söz edebiliriz. Bu durumun doğal sonucu olarak en doğal tonlardan en sıra dışı tonlara kadar geniş bir saç boyası yelpazesi bulabilirsiniz. Böylece tam da sizi yansıtan renk tercihlerini hayata geçirmeniz mümkün hale gelir. Bu kapsamda son zamanlarda karşımıza çıkan farklı saç renkleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki saç rengi tercihlerinden söz edebiliriz;

 • Sarı saç boyası
 • Yeşil saç boyası
 • Mor saç boyası
 • Mavi saç boyası
 • Platin saç boyası
 • Gümüş saç boyası
 • Kırmızı ve mavi saç boyası

Her bir saç renginin kendine özgü bir görselliği ortaya koyabilme kabiliyetine sahip olduğunu biliyoruz. Böylece tam olarak istediğiniz etkiye sahip olan saç renklerinden rahatlıkla söz edebiliyoruz.

Farklı Saç Renkleri
Farklı Saç Renkleri

Farklı Saç Renkleri Nelerdir?

Günümüz itibariyle aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok saç rengi var ki, size en uygun olanı bulmak zor olabilir. Sarışından bordoya en popüler tonlara ilişkin bilgi sahibi olmanız harika bir saç tasarımına imza atmanız anlamına gelir. Burada saç rengine dair bir karar verirken mutlaka kendi ten renginize ve saç tonunuza dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Aşağıda sıraladığımız saç renkleri en çok tercih edilen seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır;

 • Sarışın
 • Kahverengi
 • Açık kahverengi

Sarışın saç rengi

Sarışın, tüm tonların en hafifidir ve en çok açık tenli ve mavi gözlü insanlara uygundur. Daha doğal görünen bir şey arayan, daha açık ten rengine sahip herkes için de işe yarayabilir. Farklı saç renkleri arasında en çok tercih edilen renk sarı ve tonları olduğu için sarışın tonlarıyla sıklıkla karşılaşıyoruz.

Sarışın, açık sarıdan koyu sarıya ve aradaki her şeye kadar değişir! Daha hafif olmak istiyorsanız, o zaman sarışın sizin için harika bir seçim olacaktır. Çünkü sadece eğlenceli değil, aynı zamanda neredeyse tüm cilt tonlarında harika görünüyor! Bu arada sarışınlar daha çok eğlenir ve bu gölgenin modası asla geçmeyecek. Az bakım gerektiren, stili kolay bir görünüm istiyorsanız mükemmeldir!

Farklı Saç Renkleri Nelerdir?
Farklı Saç Renkleri Nelerdir?

Kahverengi saç boyası

Kahverengi, çoğu cilt tonuna ve göz rengine uyan çok popüler bir gölgedir. Ancak daha koyu tenlerde daha açık olanlardan daha iyi çalışır. Kahverengiden daha koyu ama siyah veya koyu kahverengi kadar koyu olmayan bir şey istiyorsanız, bunun yerine çikolata kahvesini denemenizde fayda olabilir.

Kahverengi saçlar; herkeste harika görünen nötr bir renktir. Aynı zamanda çok yönlüdür! Kahverengi en yaygın saç rengidir çünkü diğer renkler gibi çabuk solmaz. Bu gölge, özellikle fazla bakım gerektirmeyen ve kırmızıların yaptığı gibi birkaç ayda bir rötuş gerektirmeyen bir şey istiyorsanız iyidir.

Açık kahverengi saç rengi

Daha koyu cilt tonlarına sahipseniz, ancak yine de kahverengi veya sarışından daha açık bir ton istiyorsanız, bu başka bir iyi seçimdir. Daha koyu tonlar, daha koyu tenlerde doğal görünmeme eğiliminde olacaktır çünkü saç tellerinizden yeterince ışık yansıtmazlar ve yüzünüzün çökük veya ton olarak donuk görünmesine neden olabilirler. Ancak açık kahverengi daha iyi yansıtır. Açık kahverengi, doğal siyahtan daha açık, sarışınlardan daha koyu olan bir gölgedir. Her cilt tonuyla güzel görünür ve yüzlerini solgun göstermeden daha hafif olmak isteyenler için harikadır.

En Popüler Farklı Saç Renkleri
En Popüler Farklı Saç Renkleri

En Popüler Farklı Saç Renkleri

Günümüzde birçok farklı saç rengi vardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi sıra dışı saç boyası rengi de vardır doğal siyahtan tutun da kızıl tonlara varıncaya kadar çok farklı seçeneğin varlığından söz edebiliriz. Aşağıda sıraladığımız farklı saç renkleri her zaman ön plana çıkan alternatifler arasında yer alır;

 • Kızıl
 • Doğal siyah

Kızıl saç rengi

Kızıl saç rengi; eski zamanlardan beri ortalıkta dolaşıyor, ancak şimdi insanların seçebileceği o kadar çok farklı kırmızı tonu var ki! Ne tür bir görünüm elde etmek istediğinize bağlı olarak parlak kırmızılar veya koyu kırmızılar elde edebilirsiniz! Kırmızı çok parlak ya da çok karanlık olmadığı sürece herkese yakışır!

Doğal siyah

Doğal siyah, insan saçı için en yaygın renktir. Ayrıca doğal saç renginizden elde edebileceğiniz en koyu tonlardan biridir. Doğal siyah, tüm cilt tonları için en iyi ve en çok yönlü tonlardan biri olarak kabul edilir. Farklı saç renkleri arasında bir tercih yaparken doğal siyahın daha naturel bir etkiye sahip olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda vardır.

Fark Saç Renkleri Neden Tercih Ediliyor?
Fark Saç Renkleri Neden Tercih Ediliyor?

Fark Saç Renkleri Neden Tercih Ediliyor?

Görünümünüzü sarsmak istiyorsanız, orada birçok renk seçeneği var. İster sarışın balayajdan ister mavi vurgulardan hoşlanıyor olun, sizin için bir gökkuşağı saç rengi fikirlerimiz var. Tonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız, cilt tonunuz, saç tipiniz ve yaşam tarzınız için en iyi renkler dahil olmak üzere büyük bir karar vermeden mutlaka farklı kriterleri dikkate almanız gerekir.

YouTube video

Saç tellerinizi boyamak söz konusu olduğunda pek çok seçenek var. Sarışın vurgulardan gölgeli görünümlere ve gökkuşağı renklerine kadar herkes için bir şeyler vardır. Farklı saç renkleri konusunda isabetli bir karar vermeyi istiyorsanız size özel sunduğumuz fotoğraf galerimizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.