Güzellik – E-Tarz https://etarz.net Moda'nın adresi! Sat, 07 Jan 2023 10:07:10 +0000 tr hourly 1 https://etarz.net/wp-content/uploads/2022/10/cropped-Screenshot_17-32x32.png Güzellik – E-Tarz https://etarz.net 32 32 Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? https://etarz.net/kizil-kahve-sac-rengi-nasil-elde-edilir/ https://etarz.net/kizil-kahve-sac-rengi-nasil-elde-edilir/#respond Sat, 07 Jan 2023 10:05:17 +0000 https://etarz.net/?p=7053 Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilirKızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Son yılların en popüler saç renklerinden bir tanesi de kızıl kahve saç renkleridir. Her mevsimde kullanılabilir olmasıyla ön plana çıkan kızıl kahve saçlar önümüzdeki kış en çok tercih edilecek renklerden olacak. Her tendeki kadına uyum gösteren renkler arasında yer alan kızıl kahvenin elde edilmesi zor olabilmektedir. Kızıl kahvenin […]]]> Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir

Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Son yılların en popüler saç renklerinden bir tanesi de kızıl kahve saç renkleridir. Her mevsimde kullanılabilir olmasıyla ön plana çıkan kızıl kahve saçlar önümüzdeki kış en çok tercih edilecek renklerden olacak. Her tendeki kadına uyum gösteren renkler arasında yer alan kızıl kahvenin elde edilmesi zor olabilmektedir.

 • Kızıl kahvenin evde zor elde edilebilmesinin nedenlerinden bir tanesi iki renk arasında bir ton olmasından kaynaklıdır.
 • Evde kızıl kahve saç rengi hayalinizdeki gibi olamayabilir bu nedenle kuaförünüzden destek almanız en sağlıklısıdır.
 • Kızıl kahve saçlar her dönemin moda saç renkleri arasındadır.

Kızıl kahve saç rengini evde kendiniz elde edebileceğiniz gibi kuaförünüzden de destek alabilirsiniz. Elde edilmesi zor renkler arasında olduğu için kızıl kahve saç boyama işlemini kuaförünüzde yapmanızı tavsiye ederiz. Beğendiğiniz tona dair bir örnek fotoğrafla profesyonel çalışanlardan yardım alabilirsiniz. Peki, Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Dahası bu tarz saç renginin öne çıkan özellikleri nelerdir? İşte detaylar!

Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir
Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir

Kızıl kahve saç renginin öne çıkan özellikleri

Kızıl kahve saç renginin hangi tonlarda olduğunu merak ediyorsanız hazırladığımız içeriğimizde sizlerin sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Kızıl kahve saç rengi; kızıl ile çikolata rengi arasında bulunan bir tondur. Sıcak saç tonlarından bir tanesi olması sebebiyle çarpıcı saçlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 • Kızıl saçlardan vazgeçemeyen kadınlar kızıl renginin koyu tonlarından olan kızıl kahve saçları gönül rahatlığıyla kullanabilir.
 • Saçlarınızdaki açık kızıllıktan sıkıldıysanız ve koyu bir tonda saçlarınızı kullanmak istiyorsanız kahve kızılı tam size göredir.
 • Kızıl kahve saç renginin kendisine ait farklı alt tonları bulunmaktadır bu sayede teninize en uygun rengi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Kızıl kahve saç renginin renk kataloğu sayesinde her kadın kendine uygun bir kızıl kahve saç rengi seçimi yapabilmektedir. Piyasada bulunan saç boyası markalarından dilediğiniz kızıl kahve tonunu satın alarak evinizde kolaylıkla kızıl kahve saçlar elde edebilirsiniz. Herhangi bir riske girmeden kuaförünüzden de kızıl kahve saçlar hakkında destek alabilirsiniz. Bu aşamada saç renginin mutlaka kendi yüz tipinizle tam uyumlu olmasına dikkat ediyor olmanız gerekir.

Kızıl kahve saç renginin öne çıkan özellikleri
Kızıl kahve saç renginin öne çıkan özellikleri

Kızıl kahve saçlar en çok kime yakışır?

Kızıl kahve saçların her ten rengine uyum sağladığı bilinen bir gerçektir. Fakat özellikle esmer ve buğday tenli kadınlar kızıl kahve saçlarla çarpıcı bir görünüm elde ederler. Esmer tenli kadınlar kızıl kahve saçlar tercih ettiklerinde ten renklerinin güzelliğini ön plana çıkarabilmektedir. Buğday tene sahip kadınlar da rahatlıkla kızıl kahve saç rengini kullanabilir.

 • Kızıl kahve her kadında kusursuz olmakla beraber esmer ve buğday tenli kadınların ilk tercihleri olmalıdır.
 • Saçlarında koyu kızıl yansımalar elde etmek isteyenler rahatlıkla kızıl kahveden yana tercihte bulunabilir.
 • Ten renginiz açıksa sizler de doğru kızıl kahve tonlarıyla rahatlıkla saçlarınızda kızıl kahve ışıltısını taşıyabilirsiniz.

Esmer ve buğday tenli kadınlara yakışan renklerden bir tanesi kızılı ve kahverengiyi birlikte barındıran kızıl kahve saç rengidir. Hem kızıl saç renginden vazgeçemiyor hem de kahverengi gibi koyu bir ton istiyorsanız kızıl kahveyi düşünmeden saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu aşamada hem buğday tenlilerin hem de esmerlerin kızıl kahve saç tonları için ideal bir yapıya sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kızıl kahve saçlar en çok kime yakışır?
Kızıl kahve saçlar en çok kime yakışır?

Kızıl kahve saç tonları nelerdir?

Kızıl kahve saç renginin ton kataloğu oldukça geniştir. Kataloğun bu denli geniş olması sayesinde kendinize en uyacak kızıl kahve saç rengini seçebilirsiniz. İşte kızıl kahvenin en çok beğenilen renk tonları:

 • Açık kızıl kahve: Saç renginin en açık tonlarından sayılan açık kızıl kahveler en çok buğday tenlilere yakışan kahve ağırlıklı saç rengidir.
 • Koyu kızıl kahve: Kızıllığın yoğun olduğu koyu kızıl kahve saç rengi en çok beyaz tenli kadınlarda şık ve havalı görünmektedir.
 • Orta kızıl kahve: Orta kızıl kahve saç rengi bünyesindeki kızıllık ve kahvelik eşittir ve bu nedenle esmer tenlilere oldukça yakışmaktadır.
 • Böğürtlen kızılı: Önümüzdeki yılların en popüler renklerinden olacağı düşünülen böğürtlen kızılını saçlarınız koyuysa rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bütün bu bilgiler doğrultusunda Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Bu durum biraz da markadan markaya bağlı olarak değişebilen işlemleri beraberinde getirmektedir.

Kızıl kahve saç tonları nelerdir?
Kızıl kahve saç tonları nelerdir?

Kızıl kahve saç boyası markaları nedir?

Kızıl kahve saç rengini evde elde etmek isteyen kadınların araştırdığı konulardan bir tanesi de markaların kızıl kahve numaralarıdır. Kızıl kahve saç rengini elde etmek isteyen kadınlara yönelik hazırladığımız içeriğimizde piyasadaki markaların numaralarına yer verdik. Kozmetik mağazalarından rahatlıkla bulabileceğiniz kızıl kahve saç boyalarıyla evde boyama işlemi yapabilirsiniz. En doğru kızıl kahve saç elde etmek için kuaförünüzden de destek alabilirsiniz.

Kozmetik marketlerde ve eczanelerden bulabileceğiniz kızıl kahve boya markaları şunlardır:

 • Palette Naturals Colors Saç Boyası 3.68 Kızıl Çikolata
 • Schwarzkopf Palette Natural Saç Boyası 3.68 Kızıl Çikolata
 • Palette Göz Alıcı Saç Boyası 5.57 Işıltılı Kızıl Kahve
 • Loreal Paris Excellence Cream 5.5 Kızıl Kestane
 • NevatonKoleston Naturals Boya 4/6 Kızıl Viyole
 • Natural Colors 5r Kızıl Kahve Organik

Kızıl kahve saç rengi nasıl elde edilir? Sorusuna dair merak edilenlerin tamamına bu yazımızda yer vermiş olduk!

]]>
https://etarz.net/kizil-kahve-sac-rengi-nasil-elde-edilir/feed/ 0
Esmerler İçin Ruj Önerileri https://etarz.net/esmerler-icin-ruj-onerileri/ https://etarz.net/esmerler-icin-ruj-onerileri/#respond Wed, 04 Jan 2023 10:03:39 +0000 https://etarz.net/?p=6824 Esmerler İçin Ruj ÖnerileriEsmerler için ruj önerileri söz konusu olduğu zaman geniş kapsamlı seçeneklerin varlığından söz edebiliyoruz. Ten rengine göre ruj önerileri açısından esmer tenlilerin kendine özgü özellikleri vardır. Bu yazımızda esmerler için ruj önerileri konusuna yer vererek; harika bir şıklığı yakalamanıza destek olmayı istedik. İşte size yakışacağını umduğumuz renk önerileri; Kırmızı ruj Mor rujlar Mavi tonlu rujlar […]]]> Esmerler İçin Ruj Önerileri

Esmerler için ruj önerileri söz konusu olduğu zaman geniş kapsamlı seçeneklerin varlığından söz edebiliyoruz. Ten rengine göre ruj önerileri açısından esmer tenlilerin kendine özgü özellikleri vardır. Bu yazımızda esmerler için ruj önerileri konusuna yer vererek; harika bir şıklığı yakalamanıza destek olmayı istedik. İşte size yakışacağını umduğumuz renk önerileri;

 • Kırmızı ruj
 • Mor rujlar
 • Mavi tonlu rujlar

Kırmızı ruj; buğday tenli kadınlar için en popüler tonlardan biridir. Tüm cilt tonlarında ve tiplerinde iyi görünür ancak özellikle buğday tenli olanlar için uygundur. Kırmızı renk, dudaklarınızı daha dolgun gösterir ve yüzünüzden öne çıkmasını sağlar. Bu gölgeyi, gündüz veya gece olsun, herhangi bir vesileyle takabilirsiniz. Bu ruju rimel ve göz farı gibi diğer makyaj ürünleriyle de kombinleyerek makyaj setiniz ile farklı görünümler oluşturabilirsiniz.

Esmerler İçin Ruj Önerileri
Esmerler İçin Ruj Önerileri

Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Esmerler için aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok ruj rengi tonu vardır. Ancak en iyi ruj tonu cilt tonunuza bağlı olacaktır. Esmer tenliler için 2 farklı renk seçeneğinden söz edebiliriz. Bunlar; açık ve buğdayımsı renklerdir. Buğday rengi bir teniniz varsa, daha yumuşak tonları tercih etmelisiniz. Esmeler için ruj önerileri gündeme geldiği zaman mutlaka kendi renk tonunuza uyumlu bir renk tercihini yapıyor olmanıza dikkat etmelisiniz.

Buğday ten tonları için kırmızı, pembe ve turuncu gibi sıcak renkleri tercih edin. Bu renkler, buğday tenindeki sarı alt tonları tamamlar. Açık tenli kişiler için mor veya mavi gibi soğuk renkler önerilir. Bu renkler pembe alt tonlarını tamamlar. Böylece tam olarak size yakışan bir şekilde makyajınızı tamamlarsınız. Burada renk tercihinin isabetli bir şekilde yapılması harika bir görsellik elde etmenizi mümkün kılar.

Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?
Esmerler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?

Esmerler, sarışınlardan ve kızıllardan biraz daha karmaşıktır. Kahverengi saçlarınız olduğunda, hemen hemen her tonda ruj sürebilirsiniz. Ancak ekstra özel ve benzersiz görünmek istiyorsanız, o zaman bazı benzersiz renkleri denemelisiniz. Esmerler için ruj önerileri hakkında bir karar verirken hem saç hem de yüz şekline dikkat etmeniz gerekiyor. Burada renk tercihinde bulunurken mutlaka hem saç hem ten hem de yüz yapınızı dikkate alıyor olmalısınız.

Kahverengi saçlarınızla harika görünmek istiyorsanız, cilt tonunuzu ve göz renginizi vurgulayacak bir ruj tonu seçmenizde fayda vardır. Örneğin, gözleriniz açık yeşilse, onları daha da öne çıkaracak bir mercan rengi veya şeftali rengi denemelisiniz. Koyu mavi veya yeşilimsi gri ise, gözlerinizle güzel bir kontrast oluşturacak parlak kırmızı veya mor bir gölge seçmelisiniz. İçinde altın benekli yeşil gözleriniz varsa, onları mükemmel şekilde tamamlayacak parlak sarımsı turuncu bir gölge seçmek durumundasınız.

Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?
Esmerler İçin Rujlar Nasıl Olmalıdır?

Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?

Ruj, dudaklara uygulanan kozmetik bir üründür. Rujun rengi, dokusu ve ömrü, farklı pigmentlerin ve dolgu maddelerinin varlığına bağlı olarak değişir. Rujlar mat, parlak veya saten olabilir. Rujlar, kişinin ten rengine ve saç rengine göre formüle edilmiş çeşitli renk ve tonlarda mevcuttur. Şayet esmer tenliyseniz, kırmızı ve pembe gibi parlak tonları tercih etmelisiniz. Açık tenliyseniz pembemsi kahverengi gibi açık tonlar size çok yakışacaktır.

Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?
Esmerlere Özel Ruj Örnekleri Nelerdir?

Orta cilt tonları için pembemsi kahverengiler veya leylak rengi pembeler gibi nötr tonları deneyin. Güçlü bir kişiliğe sahipseniz bordo veya kırmızı gibi daha koyu tonları da deneyebilirsiniz. Daha koyu veya zeytin tenlilere, parlak tonlar onlara açık tenli kadar yakışmayabilir. Ancak görünüşlerini denemek isterlerse yine de giyebilirler. Esmerler için ruj önerileri daha çok koyu tonlarla ilgili olmak durumundadır.

]]>
https://etarz.net/esmerler-icin-ruj-onerileri/feed/ 0
Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri https://etarz.net/bugday-tenliler-icin-ruj-onerileri/ https://etarz.net/bugday-tenliler-icin-ruj-onerileri/#respond Tue, 03 Jan 2023 19:31:51 +0000 https://etarz.net/?p=6799 Buğday Tenliler İçin Ruj ÖnerileriBuğday tenliler için ruj önerileri konusu gündeme geldiği zaman tam anlamıyla özgün bir makyaj trendinden söz edebiliyoruz. Çünkü buğday tenlilere özel ruj önerileri birbirinden göz alıcı seçeneklerden oluşuyor. Ten rengine göre ruj önerileri arasında her zaman buğday tenliler için tavsiyeler ilk sıralarda yer alıyor. Bu durumun farkında olduğumuz için bu yazımızda Buğday tenliler için ruj […]]]> Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri

Buğday tenliler için ruj önerileri konusu gündeme geldiği zaman tam anlamıyla özgün bir makyaj trendinden söz edebiliyoruz. Çünkü buğday tenlilere özel ruj önerileri birbirinden göz alıcı seçeneklerden oluşuyor. Ten rengine göre ruj önerileri arasında her zaman buğday tenliler için tavsiyeler ilk sıralarda yer alıyor. Bu durumun farkında olduğumuz için bu yazımızda Buğday tenliler için ruj önerileri konusuna değindik. İşte işinize çok yarayacağını umduğumuz ayrıntılar!

Buğday tenliler için ruj örnekleri; ruj şeffaf, nemlendirici ve yapışkan olmamalıdır. Aslında buğday tenliler için ruj önerileri konusunda bir karar verirken, ten rengini tercih ediyor olmak her zaman öneriliyor. Bu aşamada ruj yapmak için likit fondöten kullanmanız harika bir etkiyi ortaya koymanızı mümkün kılar. Ten renginin dudak rengi, kadınların cilt tonu ile uyumludur. Dudaklardaki gözenekleri ve ince çizgileri kapatabilir.

Buğday Tenlilere Ruj Renkleri Nasıl Olmalı?
Buğday Tenlilere Ruj Renkleri Nasıl Olmalı?

Buğday tenliler için en önemli şey, tercih edilen rujların mükemmel yapışma özelliğine sahip olmasıdır. Dudaklara uygulandıktan sonra kolay kolay dökülmez ve dudakları kurutmaz bir yapıya sahip bir ruju tercih ettiğiniz zaman zaten şık bir görselliğe de imza atarsınız! Bu tür rujların özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • Şeffaf
 • Yapışmaz
 • Nemlendirici
 • Uzun ömürlü

  Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri
  Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri

Çok fazla makyaj yapmıyorsanız veya uzun bir gün olduysa ve sadece hızlı ve kolay bir şey istiyorsanız, o zaman fondöten veya kapatıcı yerine biraz ruj kullanmayı deneyin. Bu, dudaklarınıza güzel bir renk verecek ve ayrıca zamanla kurumaması için nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Buğday teni için en iyi rujlar çeşitli tonlar içerir. Herhangi bir ruj tonu kullanabilirsiniz, ancak cilt tonunuz için doğru tonu seçmek önemlidir. Açık tenli ve buğday tenliyseniz koyu tonlardan kaçınmalı, açık pembe veya kırmızı tonları tercih etmelisiniz. Ten renginize uygunsa şeftali ve mercan renkleri de kullanabilirsiniz.

Doğru rengi seçmenin en iyi yolu aynada kendinize bakmaktır. Daha açık bir yüz renginiz varsa, daha koyu bir gölge yüzünüzü gerçekte olduğundan daha açık gösterirken, daha açık bir gölge yüzünüzü olduğundan daha koyu gösterir. Buğday tenliler için ruj önerileri söz konusu olduğu zaman kendi cilt tipinizi hatta saç modelinizi dahi dikkate almanız gerekiyor.

Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri
Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri

Bir ruj seçerken en önemli şey, cilt tonunuzu tamamlayan bir ruj bulmaktır. Bu sayede dudaklarınızı daha dolgun ve çekici gösterecektir. Açık tenliyseniz, zevkinize uygun herhangi bir rengi seçebilirsiniz. Aynı şey buğday tenli insanlar için de geçerlidir. Ancak doğal güzelliğinizi artıracak ve sizi daha çekici gösterecek bir model seçmek istiyorsanız işte size bazı öneriler:

 • Kırmızı rujlar
 • Pembe rujlar

Kırmızı rujlar

Kırmızı rujlar buğday tenli ciltlerde harika görünebilir. Ancak yalnızca idareli ve uygun şekilde kullanıldığında üst düzeyde bir etkiye sahip olur. Bu tür bir cilt tonu için fazla güçlü olabileceğinden, bunları günlük olarak kullanmamayı unutmamalısınız.

Pembe rujlar

Pembe rujlar, buğday tenleri için mükemmeldir. Çünkü tenlerindeki en iyiyi ortaya çıkarırlar. Ayrıca herhangi bir kıyafeti veya olayı tamamlarlar! Böylece Buğday tenliler için ruj önerileri konusunda başarılı bir ton olarak karşımıza çıkar.

Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?
Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Buğday Tenlilere Ruj Renkleri Nasıl Olmalı?

Ruj veya dudak parlatıcısı, bir kadının güzellik setinin önemli bir parçasıdır. Buğday tenli kadınlar, doğal güzelliklerini arttırmak ve çekici bir görünüm vermek için bu ürünleri kullanabilirler. Bununla birlikte, cilt tonunuza uygun doğru ruj rengini seçmek önemlidir. Kırmızı ve pembe tonlar her zaman Buğday tenliler için ruj önerileri arasında yer alır. Unutmayın Buğday tenliler için rujlar tam olarak tamamlayıcı bir etkiye sahip olmalıdır.

]]>
https://etarz.net/bugday-tenliler-icin-ruj-onerileri/feed/ 0
Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri https://etarz.net/beyaz-tenliler-icin-ruj-onerileri/ https://etarz.net/beyaz-tenliler-icin-ruj-onerileri/#respond Tue, 03 Jan 2023 06:45:37 +0000 https://etarz.net/?p=6775 Beyaz Tenliler İçin Ruj ÖnerileriBeyaz tenliler için ruj önerileri son zamanların gözde ürünlerini içermektedir. Ten rengine göre ruj önerileri söz konusu olduğunuz aman beyaz tenlilere özel farklı renk seçeneklerinden söz edebiliriz. Beyaz tenliler için ruj önerileri; daha çok açık tonları tamamlayıcı renklerden oluşmaktadır. Bu yazımızda beyaz tenlilere özel ruj tavsiyelerine yer vererek; makyaj yaparken işinizi kolaylaştırmayı istedik! En yaygın […]]]> Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri

Beyaz tenliler için ruj önerileri son zamanların gözde ürünlerini içermektedir. Ten rengine göre ruj önerileri söz konusu olduğunuz aman beyaz tenlilere özel farklı renk seçeneklerinden söz edebiliriz. Beyaz tenliler için ruj önerileri; daha çok açık tonları tamamlayıcı renklerden oluşmaktadır. Bu yazımızda beyaz tenlilere özel ruj tavsiyelerine yer vererek; makyaj yaparken işinizi kolaylaştırmayı istedik!

En yaygın ruj türü, uygulandığında pürüzsüz bir his veren mumlardan ve yağlardan yapılır. Bu tür rujlar, kırmızılar ve pembelerden kahverengiler ve siyahlara kadar çeşitli renklerde mevcuttur ve bu iki uç arasında birçok ton vardır. Pek çok insan bu tür rujları kullanmaktan keyif alır çünkü çok fazla renkte bulunurlar ve düğünler veya en iyi şekilde görünmek istediğiniz diğer özel günler gibi hemen hemen her fırsatta veya etkinlikte kullanılabilirler.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri
Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri

Diğer ruj türleri, normal balmumu bazlı rujlardan daha yoğun renkler veren pigmentler içerir. Bu pigmentler, güçlü renklerini korumalarına izin verirken nemlendirme özelliklerini iyileştirmek için E vitamini yağı veya aloe vera suyu gibi diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Beyaz tenliler için ruj önerileri konusunda isabetli bir karar vermek; mükemmel bir uyumu yakalamanızı mümkün kılacaktır.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Rujlar kadınların en çok kullandığı kozmetik ürünlerden birisidir. Rujlar, yüz hatlarınızı geliştirmek ve güzel görünmek için kullanılabilir. Piyasada bulunan rujlar çeşitli renk, ton ve dokulardadır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey rujlarınızın rengidir. Farklı cilt tonlarına uyan çeşitli renkleri vardır. Açık ten rengine sahipseniz, renginize uygun doğru ruj türünü seçmeniz önemlidir.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?
Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir?

Beyaz ten rengine sahipseniz, ten renginize uygun bir ruj seçmeniz önemlidir. Yanlış renk seçerseniz, yüzünüzün donuk ve yorgun görünmesine neden olur ki bu hiç de iyi bir görünüm değildir! Bu yüzden herhangi bir ruj alırken önce rengini kontrol ettiğinizden emin olmanız gerekir. Mesela şeftali rengi ruj beyaz tenlilerde harika bir etki katacaktır. Beyaz tenliler için ruj önerileri;

 • Pembe
 • Kırmızı
 • Şeftali tonu

Gibi iddialı renklerden oluşur. Cilt tonunuz için bir ruj gölgesi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var. Ruj renginizle nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizi bilmelisiniz. Parlak mı yoksa doğal görünmesini mi istersiniz? Ayrıca, herhangi bir rengin teninize iyi gelip gelmediğini bilmek önemlidir. Değilse, cilt tonunuzla iyi uyum sağlayan başka bir şey denemesiniz.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri
Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri nelerdir

Beyaz Tenliyseniz Rujunuz İçin Doğal Renkler Seçin!

Beyaz tenli insanlar için ruj seçerken çoğu kadın pembe veya şeftali tonları gibi doğal renkleri tercih eder, çünkü bu renkler açık veya koyu tenli her cilt tipine yakışır. Ayrıca kırmızıları da deneyebilirsiniz, ancak aşırıya kaçmadığınızdan emin olmanız gerekir. Çünkü çok parlak kırmızı dudaklar sizi güzel gösterecektir.

Kişinin yüzü beyaz olduğu için kendisine uygun bir ruj kullanmak gerekir. Onun için en iyi seçim, yumuşak pembe veya kırmızı tonlu bir ruj olacaktır. Bu nedenle çok güzel görünebilir. Ruj çok koyu ya da çok açık olmamalıdır. Çünkü beyaz ten tonuna sahip bir kişinin yüzünde güzel durmayacaktır. Dudaklarınızda iyi görünmesi için rengin de net ve parlak olması gerekir.

Beyaz Tenliyseniz Rujunuz İçin Doğal Renkler Seçin!
Beyaz Tenliyseniz Rujunuz İçin Doğal Renkler Seçin!

Beyaz tenli kişiler için kullanılabilecek pek çok farklı ruj çeşidi bulunmaktadır. Yapmanız gereken ilk şey, özellikle uzun bir gün olduysa ve görünümünüzü yenilemeniz gerekiyorsa, yüzünüzde iyi bir makyaj bazı olduğundan emin olmalısınız. Burada en önemli şey, sivilce veya leke gibi kusurları göstermemek için yüzünüzü iyi kapattığınızdan emin olmaktır. Böylece beyaz tenliler için ruj önerileri konusuna kapsamlı bir şekilde yanıtlar verdik!

]]>
https://etarz.net/beyaz-tenliler-icin-ruj-onerileri/feed/ 0
Ten Rengi Ruj Önerileri https://etarz.net/ten-rengi-ruj-onerileri/ https://etarz.net/ten-rengi-ruj-onerileri/#respond Mon, 02 Jan 2023 20:34:58 +0000 https://etarz.net/?p=6728 Ten Rengi Ruj ÖnerileriTen rengi ruj önerileri daha çok pastel tonların yanı sıra doğal bir görünüme ev sahipliği yapacak bir özelliği yansıtmalıdır. Ten rengine göre ruj tercihinde bulunacaksanız mutlaka bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca en alt kısımda yer alan fotoğraf galerisindeki ruj örneklerinin de işinize yarayacağınıza eminiz. İşte 2023 yılı için ön plana çıkan ten rengi ruj […]]]> Ten Rengi Ruj Önerileri

Ten rengi ruj önerileri daha çok pastel tonların yanı sıra doğal bir görünüme ev sahipliği yapacak bir özelliği yansıtmalıdır. Ten rengine göre ruj tercihinde bulunacaksanız mutlaka bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca en alt kısımda yer alan fotoğraf galerisindeki ruj örneklerinin de işinize yarayacağınıza eminiz. İşte 2023 yılı için ön plana çıkan ten rengi ruj önerileri!

Açık Ten Rengi Ruj Örnekleri

Açık teniniz varsa, doğal dudak renginizi tamamlayan bir ruj tonu isteyeceksiniz. İyi bir kural, normal dudak renginizden yaklaşık bir ton daha açık bir gölge seçmektir. Bu, yüzünüzde çok abartılı veya ağır görünmeden size doğal görünen bir renk katacaktır. Böylece ten rengi ruj önerileri konusunda daha etkileyici bir uygulamaya imza atabilirsiniz.

Orta Cilt Tonları İçin Ruj Önerileri

Orta tenliyseniz, dudak renginizle çok açık veya çok koyu gitmemek en iyisidir. Mesela soluk pembe veya leylak rengi gibi arada bir şey kullanın. Buradaki amaç, yüzünüzde o sağlıklı ışıltıyı korurken hala doğal görünmek için bu tonlar harika bir etkiyi ortaya koyacaktır.

Ten Rengi Ruj Önerileri
Ten Rengi Ruj Önerileri

Koyu Ten Tonları İçin Ruj Örnekleri

Daha koyu ten tonları, dudak renklerini seçerken dikkatli olmalıdır. Çünkü dikkatli olmazlarsa, diğer kıyafetlerinin geri kalanını kolayca bastırabilirler! Örneğin, kırmızılar ve pembeler sıklıkla görünebilir. Bu aşamada renk tercihinde bulunurken; mutlaka kendi ten renginizin tonunu ön planda tutmak durumundasınız.

En Popüler Ten Rengi Ruj Önerileri

Ten rengi ruj, ten ve saç rengine göre seçilmelidir. Ruj seçimi yapılırken dudaklara dikkat edilmelidir. Açık ten tonuna sahip olanlar ise hafif pembe tonlarında ve hafif renk tonlarında bir ruj tercih etmelidir, aksi halde dudakta belli olmayacaktır. Ayrıca gül kırmızısı bir gölge veya parlak kırmızı kullanabilir. Dudaklar daha canlı görünecektir. Bu da harika bir görselliğe sahip olmanızı mümkün hale getirecektir. Bu aşamada ten rengi ruj önerileri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Ten Rengi Ruj Önerilerinin Özellikleri
Ten Rengi Ruj Önerilerinin Özellikleri Nelerdir

Sağlıklı bir cilt tonu için herhangi bir ruj rengi kullanılabilir. Ancak en iyisi ten rengi veya kahverengi bir renk seçmektir çünkü bu renkler her yaş ve kıyafet tarzına uygundur. Yağlı bir cilt herhangi bir renkte ruj kullanabilir. Ancak en iyisi yorgunluk önleyici etkisi ve yağ önleyici işlevi olan birini seçmektir. Bu tür rujlar yüzdeki yağı kontrol etmeye yardımcı olabilir. Böylece makyaj daha uzun süre dayanır. Burada ten rengi ruj örnekleri konusunda titiz bir karar vermeniz her zaman öneriliyor.

Koyu Ten Tonları İçin Ruj Örnekleri
Koyu Ten Tonları İçin Ruj Örnekleri

Ten Rengi Ruj Önerilerinin Özellikleri

İyi bir ten rengi ruj yapan birçok özellik vardır. Ten rengi rujunuzun rengi ve kapatıcılığı ten renginize mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Bunun nedeni, yanlış bir renk seçerseniz yüzünüzde doğal durmayacağı gibi size de yakışmayacaktır. Ayrıca, kapatıcı çok hafif veya çok ağırsa, sizi doğal olmayan veya sağlıksız gösterebilir.

Cilt tonunuza uygun olanı bulmakta zorlanıyorsanız, biraz benzer görünen birini bulmaya çalışmanız gerekir. Örneğin, açık tenliyseniz ancak açık tenli çoğu insanın yaptığı gibi pembe veya kırmızı alt tonlar yerine sarı alt tonlara sahipseniz, daha iyi sonuçlar için pembe veya kırmızı yerine sarı alt tonlu bir fondöten seçmelisiniz.

Ten Rengi Ruj Önerilerinin Özellikleri
Ten Rengi Ruj Önerilerinin Özellikleri

Ten rengi gibi duracak bir ruj arıyorsanız kendi dudak renginize yakın bir ruj seçmeniz en doğrusu olacaktır. Açık tenliyseniz, açık veya orta tonda bir ruj seçmenizde fayda var. Koyu bir teniniz varsa, daha koyu bir gölge seçmelisiniz. Bugün piyasada birçok farklı ruj markası bulunmaktadır. Ten rengi ruj önerileri hakkında bir karar verirken mutlaka kendi ten renginizi dikkate alıyor olmanız gerekir.

]]>
https://etarz.net/ten-rengi-ruj-onerileri/feed/ 0
Ten Rengine Göre Ruj https://etarz.net/ten-rengine-gore-ruj/ https://etarz.net/ten-rengine-gore-ruj/#respond Mon, 02 Jan 2023 19:13:59 +0000 https://etarz.net/?p=6701 Ten Rengine Göre RujTen rengine göre ruj tercihlerine dikkat ediyor olmanız harika bir uyumu yakalamanızı mümkün kılar. Yine ten rengine göre ruj tercihinizi isabetli bir şekilde yaparsanız harika bir şıklığın da ev sahibi olursunuz. Bu aşamada ten rengi ruj önerileri konusunu da dikkate almanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayan bir makyaja imzanızı atarsınız. Kadınlar her […]]]> Ten Rengine Göre Ruj

Ten rengine göre ruj tercihlerine dikkat ediyor olmanız harika bir uyumu yakalamanızı mümkün kılar. Yine ten rengine göre ruj tercihinizi isabetli bir şekilde yaparsanız harika bir şıklığın da ev sahibi olursunuz. Bu aşamada ten rengi ruj önerileri konusunu da dikkate almanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayan bir makyaja imzanızı atarsınız.

Kadınlar her zaman, ten rengine uygun ruj seçmeye dikkat etmelidir. Bunun nedeni, ruj gölgesinin görünümünüzü geliştirmek veya tamamen mahvetmek için kullanılabilmesidir. Göz ve saç renginiz, yüz şekliniz gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurarak cilt tonunuza hangi rengin uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu sayede tam olarak beklentinize uygun bir şekilde makyaj yapabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Ruj
Ten Rengine Göre Ruj

Ten rengine göre ruj seçerken dikkat etmelisiniz. Örneğin, kahverengi gözleriniz ve siyah saçlarınız varsa, kahverengi alt tonlu bir ruj seçmek daha iyidir. Açık teniniz varsa, koyu tenli birine kıyasla daha koyu bir kırmızı veya turuncu tonu tercih edin. Aynı kural diğer tüm renkler için de geçerlidir. Bu aşamada ruj renginin uyumlu olması harika bir şıklık yakalamanızı mümkün kılar. Ten rengi ruj önerileri farklı ten renkleri için farklıdır.

Koyu tenli kadınların dudaklarında pastel veya nötr renkler kullanmaları önerilir. Bu gölgeler, kestane rengi veya bordo gibi daha koyu gölgelerden daha parlak ve parlak görünmelerini sağlayacaktır. Daha koyu tonlar kullanmak istiyorsanız, yüzünüzde çok koyu görünmemesi için bunları bir dudak parlatıcısı veya dudak kremi ile birleştirmelisiniz.

Ten Rengi Ruj Önerileri

Ruj eski çağlardan beri kullanılan bir güzellik ürünüdür.  Ruj, cilt tonunuzu tamamlamak veya onunla kontrast oluşturmak için kullanılabilen farklı tonlarda ve renklerde mevcuttur. Süreceğiniz rujun rengi tercihinize ve ne sürdüğünüze bağlı olacaktır. Cilt tonunuzu bulmak kolay ama size en çok hangi rujun yakışacağını bulmak o kadar kolay değildir. Bununla birlikte, cilt tonunuzu biliyorsanız, cildiniz için doğru ruju daha isabetli bir şekilde seçebilirsiniz.

Ten Rengi Ruj Önerileri
Ten Rengi Ruj Önerileri

Alt tonları nedeniyle sıcak ve soğuk olarak adlandırılan iki temel cilt tonu türü vardır. Bunlar; sıcak tonlar için sarı ve turuncu ve soğuk tonlar için mavi ve kırmızıdır. Bu nedenle, cildinizin mavi alt tonları varsa, bu soğuk kabul edilir; turuncu alt tonları varsa, o zaman sıcaktır. Ancak bu sayede harika bir makyaj yapmak konusunda önemli bir kazanıma sahip olabilirsiniz. Ten rengi ruj örnekleri konusuna dikkat ediyor olmanız harika bir konsepti belirlemenize destek olacaktır.

Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri

Buğday tenli biriyseniz, anlamanız gereken ilk şey, cilt tonunuzun sıcak veya soğuk olabileceğidir. Bu, alt tonlarınızın nasıl göründüğüne bağlıdır. Örneğin, cildinizde daha fazla kırmızı alt ton varsa, o zaman sıcak görünecektir. Aynı şekilde, cildinizde daha fazla pembe alt ton varsa, o zaman soğuk görünecektir. Böylece buğday tenlinler için ruj önerileri konusunda isabetli bir tercihte bulunabilirsiniz. Ten renginize göre ne tür bir ruj kullanmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki önerilerinizi dikkate almalısınız;

 • Sıcak alt tonlara sahipseniz; kırmızı, turuncu ve pembe
 • Soğuk alt tonlara sahipseniz; mor ve mora yakın tonlar

  Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri
  Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri

Sıcak alt tonlara sahipseniz

Dudaklarınızı daha da sıcak gösterecek kırmızı, turuncu ve pembe gibi tonları tercih etmelisiniz. Pembe tonlar da sizin için iyidir çünkü daha dolgun dudaklar illüzyonu verirler! Bu renkler yüzünüze sıcaklık katacak ve sağlıklı görünmesini de sağlayacaktır.

Soğuk alt tonlara sahipseniz

Dudaklarınızın daha da havalı görünmesini sağlayacak koyu mor tonları tercih edin. Ayrıca yüzünüze biraz sıcaklık katacak ve aynı zamanda sağlıklı görünmesini sağlayacak ten rengi veya kahverengi tonları deneyin! Böylece ten rengine göre ruj tercihini daha isabetli bir şekilde yapabilirsiniz. Buğday tenliler için ruj önerileri söz konusu olduğu zaman toprak rengiyle uyumlu renkler karşımıza çıkmaktadır.

Beyaz Tenliler İçin Ruj Önerileri

Beyaz tenli insanlar açık renkli dudaklara sahiptir ve koyu renk ruj sürdüklerinde solgun görünme eğilimindedirler. Açık renkli rujlar, onlara çok daha iyi görünecektir çünkü onları çok bunaltıcı veya sahte göstermeden doğal güzelliklerini artıracaktır. Beyaz tenli kişilerde harika duracak mercan ya da şeftali gibi tonları tercih edebilirsiniz. Beyaz tenliler için ruj önerileri gündeme geldiği zaman daha koyu tonlardan söz edebiliriz.

Ten rengine göre ruj önerilerine dikkat ediyor olmak tam da istediğiniz bir etkiyi ortaya koymanızı mümkün kılar. Beyaz tenli kadınlar için her şey sizi yıkamayan bir gölge bulmakla ilgilidir. Bu, dudaklarınızı solgun teninize karşı öne çıkaracak kırmızılar ve pembeler gibi parlak gölgeler aramak anlamına gelir. Daha ince bir şey istiyorsanız mercan tonlarını da deneyebilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri
Buğday Tenliler İçin Ruj Önerileri Nelerdir

Beyaz tenli kişiler için kırmızı, bordo ve böğürtlen gibi sıcak alt tonlu rujları tercih etmenizi öneririz, çünkü dudakların doğal pembe tonunu güçlendirirler. Pembe alt tonlu açık teniniz varsa, şeftali veya mercan gibi benzer alt tonlara sahip tonları seçmelisiniz. Ten rengine göre ruj tercihine dikkat etmeniz tam da size uygun bir makyaj tasarımını hayata geçirmenizi mümkün kılar.

Yüzünüzde sarı alt tonlar varsa ve mavi veya yeşil gibi soğuk gözleriniz varsa, onları daha fazla öne çıkaracak şarap veya meyve tonları gibi sıcak kırmızıları tercih edin. Cildinizde zeytin veya açık kahverengi gibi altın alt tonları varsa, eskisinden daha parlak görünmelerini sağlayacak pembe rengi deneyebilirsiniz.

Esmerler İçin Ruj Önerileri

Rujlar; bir çok yönden iyi görünmenizi sağlayan bir güzellik ürünüdür. Görünüşünüzü değiştirebilir ve size güven artışı sağlayabilir. Ancak ruj seçimi göründüğü kadar kolay değildir. Cilt tonunuz ve vücut tipiniz için doğru rengi bilmeniz gerekir. Bu nedenle ten rengine göre ruj seçimine dikkat ediyor olmanız gerekir. Ten rengine göre ruj tercihlerini yaparken esmerlerin de kendine özgü renk tonlarına sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bir ruj seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Daha koyu bir teniniz varsa, renk tonu sizde açık tenli birine göre farklı görünecektir. Aynı şey dudak kalemi ve parlatıcı için de geçerlidir. Esmerseniz, turuncu veya mor gibi cesur renklerden kaçınmaya çalışmalısınız. Çünkü bunlar dudaklarınızı olduğundan daha koyu gösterir. Bunun yerine, pembe veya kahverengi gibi nötr tonları kullanın, böylece dudaklarınız koyu saç renginizde kaybolmaz.

Görünümünüze aşırıya kaçmadan biraz boyut katmak için, en sevdiğiniz ruj gölgesinin üzerine biraz parlatıcı ekleyerek ekstra bir parlaklık efekti elde etmeyi denemelisiniz. Ruj, kendinizi ifade etmenin ve görünümünüze ekstra bir destek vermenin harika bir yoludur. Rujunuzun rengi, görünümünüzü değiştirebilir veya bozabilir. Ayrıca kendinizi güvende, güzel ve seksi hissetmenizi sağlayabilir. Ten rengine göre ruj konusu gündeme geldiği zaman uyum her şeydir!

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla ruj tonu varken, doğru olanı seçmek zor olabilir. Doğru ruj rengini seçmeye giden pek çok şey var. Cilt tonunuzdan ve ten renginizden onu giydiğiniz duruma kadar, sizin için mükemmel ruj rengini seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok faktör vardır. Sonuç olarak ten rengine göre ruj tercihinde bulunurken birbirini tamamlayan rujları tercih etmenizi her zaman öneriyoruz.

]]>
https://etarz.net/ten-rengine-gore-ruj/feed/ 0
Göz Şekline Göre Eyeliner Çekimi https://etarz.net/goz-sekline-gore-eyeliner/ https://etarz.net/goz-sekline-gore-eyeliner/#respond Thu, 29 Dec 2022 08:36:07 +0000 https://etarz.net/?p=6377 Göz Şekline Göre EyelinerGöz şekline göre eyeliner tercihlerinde bulunmak harika bir şıklık yakalamanızı mümkün kılar. Eyeliner bakışlarınızı ve dolayısıyla sizi daha çekici hale getirecek en önemli makyaj malzemelerindendir. Daha güzel bir görünüm ve çekicilik için eyeliner uygulaması doğru şekilde yapılmalıdır. Her göz şekline göre eyeliner uygulamaları farklı farklı yapılmalıdır. Dolayısıyla öncelikle hangi göz yapısına sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir. […]]]> Göz Şekline Göre Eyeliner

Göz şekline göre eyeliner tercihlerinde bulunmak harika bir şıklık yakalamanızı mümkün kılar. Eyeliner bakışlarınızı ve dolayısıyla sizi daha çekici hale getirecek en önemli makyaj malzemelerindendir. Daha güzel bir görünüm ve çekicilik için eyeliner uygulaması doğru şekilde yapılmalıdır. Her göz şekline göre eyeliner uygulamaları farklı farklı yapılmalıdır. Dolayısıyla öncelikle hangi göz yapısına sahip olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.

Göz kapaklarınızın konumu, burna yakın kısmının ve şakağınıza yakın kısmının yüksekliği önemlidir. Ayrıca gözünüzün kaşınıza göre ne kadar içerde veya dışarıda olduğu da önem taşımaktadır. Bu parametrelerin doğru belirlenmesi sonucunda hangi göz şekline sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Göz Şekline Göre Eyeliner
Göz Şekline Göre Eyeliner

Göz kapaklarınız göz bebeğinizin tamamını göstermiyorsa nispeten küçük gözlere sahip olduğunuz söylenebilir. Göz kapaklarınızın normal açıklığı gözbebeğinizin net bir şekilde görülmesini sağlıyorsa nispeten büyük gözlere sahip oluğunuz söylenebilir.

Bu iki göz şekli için yapılması gereken tam tersi görünüş elde etmektir. Yani; küçük gözleri daha iri, büyük gözleri daha küçük gösterecek eyeliner modeli tercih edilmelidir.

 • Küçük gözler için gözü daha büyük gösterecek uygulamalar tercih edilmelidir.

Örneğin, üst göz kapağınızda, daha açık renkten daha koyu renge bir geçiş tercih edilmelidir.  Dolayısıyla göz çizginiz daha koyu yerde başlıyor gibi görünecek ve daha büyük bir görüntü elde edeceksiniz.

 • Büyük gözler için ise küçük gözlere yapılan uygulamanın tam tersi yapılmalıdır.

Yani mümkün olduğu kadar ince çizgi kullanılmalıdır. Koyu renkler tercih edilmeli ve çizgiler kirpik altında olmalıdır. Yanigöz kapaklarının başlangıç çizgisi daha aşağıda kalmalı ve gözünüz olduğundan küçük görünmelidir.

 • İnsanların en çok sahip olduğu göz şekilleri ise badem ve yuvarlak göz şekilleridir.

  Göz Şekline Göre Eyeliner
  Göz Şekline Göre Eyeliner

Badem göz şeklinde, gözünüzün burnunuza yakın kısmı ile şakağınıza yakın kısmı aynı hizadadır. Standart bir yapıya sahip bu gözler farklı uygulamalara olanak tanımaktadır. Buna karşın badem gözler için yapılması gereken uygulama; genellikle göz şeklini koruyan, klasik uygulamalardır.

Klasik bir eyeliner uygulamasında, gözünüzün iç kısmından ince bir çizgiyle başlayıp dış kısmında kalınlaşan bir çizgiyle bitirebilirsiniz. Bitirme çizgisini; kaş hizasında, orta kalınlıkta bitirmeniz önerilir. Badem gözler için ayrıca, üst göz kapağınızın orta kısmından ince bir çizgiyle başlamak suretiyle de aynı uygulama yapılabilir

Yuvarlak Göze Eyeliner

Göz şekline göre eyeliner tercih ederken kendi yüz hattınızı da dikkate alıyor olmanız gerekiyor. Ancak bu sayede harika bir şıklık yakalamak konusunda etkili bir ambiyansa sahip olabilirsiniz. Yuvarlak gözler diğer göz şekillerine göre daha az kıvrımlı görünürler. Çünkü gözün en boy oranı birbirine çok yakındır. Dolayısıyla gözün daha kıvrımlı ve köşeli görünmesi sağlanmalıdır. Bu yüzden yuvarlak gözlere büyük gözler gibi uygulama yapılmalıdır.

 • Eyeliner uygulaması, kirpik altından başlamalıdır.

Ancak büyük gözlerden farklı olarak göz kapağının üst-orta kısmına kadar da çıkmalıdır. Gözün oval yapısı biraz daha köşeli hale getirilmelidir. Böylelikle önce gözün şekli ayarlanmalıdır. Böylece tam olarak uyumlu bir şekilde makyaj yapabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki eyeliner kullanımı konusunda isabetli bir tercihte bulunuyor olmak; harika bir görselliği ortaya koymak konusunda elinizi güçlendirecektir.

İlginizi Çekebilir; Kalın Kavisli Kaş Modelleri

Daha sonra; eyeliner, orta kısımdaki kalınlıkla göz ucuna kadar devam etmelidir. Gözün ucuna doğru incelmeye başlamalı ve hafif yukarı kıvrımla bitirilmelidir. Burada önemli olan, hafif yukarı kıvrımlı eyeliner ile gözün daha kıvrımlı görünmesini sağlamaktır. Göz şekline göre eyeliner hakkında bir karar verirken; size yakışan bir renk tercihine de dikkat ediyor olmanız gerekir.

Yuvarlak Göze Eyeliner
Yuvarlak Göze Eyeliner

Eyeliner Yakışmayan Gözler

Yuvarlak gözler ve monolid diye tabir edilen gözlerde eyeliner uygulaması zordur. Genelde de istenilen şekil verilemediğinden, kötü bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Çünkü bu gözlere yapılan uygulama birden fazla aşamadan oluşmaktadır. Ve bu aşamaların hatasız yapılması gerekmektedir. Eğer bu göz şekillerinden birine sahipseniz çevrenizden yardım almanızı öneririz.

Monolid gözlerde, göz kapakları kirpikleri nedeyse kapatır. Dolayısıyla yapılacak bütün çizimler çok belirgin hale gelecektir.

 • Eğer el becerinizi yeterli görüyorsanız daha ince ve az belirgin çizimler yapılabilir.

El becerinize güvenemediğiniz takdirde yardım almanızı öneririz.

Patlak Göze Eyeliner

Patlak ya da göz çukurunun derin olmadığı gözlere eyeliner çekmek de el becerisi gerektirir. Çünkü burada sadece gözün boyutlarıyla değil göz çukurun derinliğiyle de oynama yapmanız gerekecektir. Daha doğrusu eyeliner ile patlak gözde bir illüzyon yapılır.

Eyeliner Yakışmayan Gözler
Eyeliner Yakışmayan Gözler

Patlak göze eyeliner uygulaması yaparken dikkat edilmesi gereken husus, gözün tamamında bir derinlik oluşturmaktır.

 • Bu derinliği oluşturacak en bariz şekil geçişli bir eyeliner şeklidir.

Göz kapaklarından başlayarak kalın bir eyeliner çizgisi oluşturulmalıdır. Eyeliner çizgisi kaşa yakın yerlerde bitirilmeli ve kaştan göze doğru bir geçiş yapılmalıdır. Bu geçiş göz kenarlarında daha açık renkteyken kaşa doğru daha koyu bir ton almalıdır. Böylece ten renginizle tam uyumlu bir şekilde makyaj yapabilirsiniz. Bu da harika bir görsellik ortaya koymanızı mümkün kılar.

Böylelikle göz, adeta bir çukurun içinde gibi görünecek ve bu illüzyonla çekici bir görüntüye sahip olacaksınız. Eyeliner çekmenin püf noktalarını anladığınız takdirde bir profesyonel gibi uygulama yapabileceksiniz. Göz şekline göre eyeliner tercihlerinde dikkatli bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz tam da istediğiniz etkiye sahip bir şekilde estetik görselliğe sahip olmanızı mümkün kılar.

]]>
https://etarz.net/goz-sekline-gore-eyeliner/feed/ 0
Balo Saç Modelleri 2023 Modası https://etarz.net/balo-sac-modelleri/ https://etarz.net/balo-sac-modelleri/#respond Wed, 28 Dec 2022 09:08:17 +0000 https://etarz.net/?p=6298 Balo Saç ModelleriBalo saç modelleri kendine özgü tasarım özelliğine sahip ve hemen herkesin ilgisini çekmeyi başaran kesimlerden oluşuyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yeni trend balo saç modelleri çok uzun süreden bu yana tercih edilen tasarımlardan oluşuyorlar!  Balo saç modeli, balo takımınızın en önemli detaylarından biridir. Saçınız, elbisenizi, makyajınızı ve aksesuarlarınızı […]]]> Balo Saç Modelleri

Balo saç modelleri kendine özgü tasarım özelliğine sahip ve hemen herkesin ilgisini çekmeyi başaran kesimlerden oluşuyor. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle yeni trend balo saç modelleri çok uzun süreden bu yana tercih edilen tasarımlardan oluşuyorlar!  Balo saç modeli, balo takımınızın en önemli detaylarından biridir. Saçınız, elbisenizi, makyajınızı ve aksesuarlarınızı tamamlayacak şekilde şekillendirilmeyi ve vurgulanmayı hak ediyor. Baloda harika görünmenizi sağlayacak bir saç stilini nasıl seçeceğinize dair oluşturduğumuz işe yarar öneriler aşağıdaki gibidir;

 • Gösterişli olun
 • Yüz şeklinizi bilin
 • Pratik ve rahat olduğundan emin olun
 • Özelliklerinizi öne çıkaran bir stil seçin

Gösterişli bir model seçmek; balo ve özel davetlerde fark edilmenizi sağlar. Yine yüz şeklinize uygun olan tasarımları tercih etmeniz harika bir ambiyans belirlemenize destek olur. Bir de rahat bir stil tercih etmeniz saç modelinizi konforlu bir şekilde kullanmanızı mümkün kılar. Tam da bu noktada özelliklerinizi öne çıkaran tarzları benimsediğiniz zaman harika tasarımlara imza atmanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayacak bir şekilde balo saç modellerini tercih edebilirsiniz. Burada mutlaka yüz şeklinizi dikkate almanız gerekir.

Balo Saç Modelleri
Balo Saç Modelleri

2023 Balo Saç Modelleri Trendi Nasıldır?

Balo modelleri, balo görünümünüzün büyük bir parçasıdır. Kıyafetinizin en önemli parçası, bu yüzden sevdiğiniz bir şey olmalı. Nasıl bir saç modeli istediğinizi zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bilmiyorsanız, nasıl bir görünüm elde etmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Bu aşamada kendi saç tipinize dikkat ediyor olmanız gerekecektir.

Balo saç modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey, saçınızı kendiniz mi yoksa profesyonelce mi yaptırmak isteyip istemediğinizdir. Kendi saçınızı nasıl yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa ve kendiniz yapmakta rahat hissetmiyorsanız, o zaman bir kuaföre gidip size en çok neyin uyacağı konusunda onlardan tavsiye istemek, yaptığınız yatırıma değer olabilir. Bu aşamada balo saç modelleri tercihlerine dikkat ediyor olmak; beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Balo saç modellerini seçmeye nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, büyük gece için saçınızı nasıl şekillendireceğiniz konusunda bir karar verirken bir uzmana danışmanızda fayda vardır. Mezuniyet balolarında, resmi törenlerde ve mezuniyetlerde vb. benzer tarzlarda giyinen diğer kişilerin fotoğraflarına bakmanız da yardımcı olabilir. Böylece tam olarak beklentinizi karşılayacak bir tasarıma imza atmak konusunda önemli kazanımları elde edersiniz.

Balo Saç Modellerinin Kullanım Alanları

Balolar için saç modelleri çok önemlidir. İlk kez tarzınızı ve kişiliğinizi sergiliyorsunuz ve mükemmel olması gerekiyor. Balo saç modelleri genellikle bir kızın balo için alacağı en pahalı şeydir, bu yüzden doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak istersiniz! Mükemmel balo saç stilini bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarıysa aşağıdaki gibidir;

 • Ne tür bir balo elbisesi tercih edeceğinize karar verin
 • Saçınızı yaptırmak için ne kadar bütçe oluşturacağınıza karar verin

  2023 Balo Saç Modelleri Trendi Nasıldır?
  2023 Balo Saç Modelleri Trendi Nasıldır?

Balolar için saç modelleri tercihlerinde yapmanız gereken ilk şey, ne tür bir balo elbisesi giyeceğinize karar vermek. Bu, balo saç modeli seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır çünkü bazı stiller belirli elbise türleriyle daha iyi çalışır. Örneğin, straplez bir elbise giyiyorsanız, saçınızı topuz yapmak, aşağı veya gevşek bir atkuyruğu yapmak kadar iyi bir seçenek olmayabilir.

Sonraki şey, saçınızı yaptırmak için ne kadar zaman ve para harcamak istediğinizi düşünmektir. Bazı kızlar, bir başkası onlar için saçlarıyla ilgilenirken, rahatlayabilecekleri ve eğlenebilecekleri bir salonda profesyonelce saçlarını yaptırmaktan hoşlanır. Burada saç tarzınızı netleştirirken mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz etkiye sahip olan tasarımlara imza atabilirsiniz.

Balo Saç Modellerinin Kullanım Alanları
Balo Saç Modellerinin Kullanım Alanları

Balo Saç Modellerini Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Balo saç modellerini seçmek zor olabilir. Klasik ve zarif ama aynı zamanda benzersiz ve heyecan verici bir şey istiyorsanız balo saç modelleri harika fırsatları sunacaktır. Doğru balo saç stilini bulmanın en iyi yolu, nasıl bir görünüm elde edeceğinizi bilmektir. Mümkün olan en iyi kararı vermenize yardımcı olacak ilk şey yüz şeklinizi dikkate alıyor olmanızdır. Bu sayede tam olarak talebinize uygun bir şekilde balo saç modellerini tercih edebilirsiniz. Burada farklı tasarımları dikkate alıyor olmanız, özgün tasarımlara imza atmanızı mümkün kılar!

Oval bir yüzünüz varsa, yüz hatlarınızı dengeleyeceği için kaküllü daha uzun stiller giyebilirsiniz. Yuvarlak bir yüz, yanaklarınızın ve alnınızın yuvarlaklığını en aza indirmeye yardımcı olacağından, belirli kahkül türlerini ve daha kısa kesimleri kaldırabilir. Daha uzun kesimler, elmacık kemiklerini ve yüzün diğer özelliklerini vurguladıkları için kare yüzleri daha düz gösterme eğilimindeyken, daha kısa kesimler dikkati çene bölgesinden uzağa çektiği için kalp şeklindeki yüzler için uygundur. Bu aşamada balo saç modelleri konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak kendinize has tasarımlara imza atmanızı mümkün kılar.

Balo Saç Modellerini Tasarlarken Dikkat Edilecekler
Balo Saç Modellerini Tasarlarken Dikkat Edilecekler

Kalp şeklindeki yüzler, çene çizgisini dengelemek için çene bölgesinin altına hacim kazandıran hacimli stillerle de güzel görünür. Oval yüzler kısa saç kesimleri için idealdir. Çünkü kafanızdaki herhangi bir alanı vurgulamazlar, bunun yerine genel olarak dengeli bir görünüm verirler. Bütün bu bilgiler ışığında balo saç modelleri hakkında bir karar verecek olurken mutlaka farklı saç tasarımlarıyla birlikte farklı renk seçeneklerini de göz önünde bulundurmalısınız.

]]>
https://etarz.net/balo-sac-modelleri/feed/ 0
Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar? https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/ https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/#respond Mon, 26 Dec 2022 14:57:21 +0000 https://etarz.net/?p=6158 Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Hardal sarısı son yıllarda günümüzde en çok tercih edilen renklerden biri olmuştur. Hem dikkat çekici yapısıyla hem de canlılığıyla hayatımızın birçok yerinde kullanılmıştır. Hardal sarısı ile beraber en çok tercih edilen renklerin başında gri ve siyah gelmektedir. Bu renklerden sonra ise kıyafetler arasında beyaz ile uyumlu bir görüntü elde […]]]> Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Hardal sarısı son yıllarda günümüzde en çok tercih edilen renklerden biri olmuştur. Hem dikkat çekici yapısıyla hem de canlılığıyla hayatımızın birçok yerinde kullanılmıştır. Hardal sarısı ile beraber en çok tercih edilen renklerin başında gri ve siyah gelmektedir. Bu renklerden sonra ise kıyafetler arasında beyaz ile uyumlu bir görüntü elde ettiğini söyleyebiliriz.

Şal ile hardal sarısını beraber kullanmak istersek en uyumlu renk haki yeşilidir. Hardal sarısının canlılığı ile haki yeşilinin koyuluğu arasında zıtlıklardan doğan bir uyum elde etmiş oluruz. Bunun yanında hardal sarısı ile aynı kökten gelen açık kahverengi tonlarıyla yakıştığını görebiliriz. Hardal sarısı renk kombinleri her zaman favori konumda yer alıyor. Bundan dolayı pek çok kıyafetin detaylarında artık bu modelleri görüyoruz.

Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?
Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Hardal sarısı bir kıyafet giydiğinizde üstüne takacağınız açık gri bir şal da sizi modern bir görünüme kavuşturabilir. Yapacağınız açık kahve tonlarındaki bir makyaj ile kombininizi desteklemiş olursunuz. Hardal rengini giydiğiniz hırkada kullanarak, beyaz bir bluz ve beyaz bir şal ile en trend kombin renklerini yakalayabilirsiniz. Peki, Hardal sarısına hangi renk şal uyar? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Koyu hardal sarısı tercih ettiğinizde bu rengi daha açık bir ton ile kombinlemeniz gerekir. Örneğin açık antrasit rengi buna güzel bir örnek olacaktır. Bunu biraz daha riskli bulanlar için kahvenin ten rengi aşamasındaki en açık tonları seçilebilir.  Koyu hardal sarısı daha keskin geçişli bir renk olduğu için taktığınız şal ile bunu dengelemeniz gerekir.

Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?
Koyu Hardal Sarısına Hangi Renk Şal Uyar?

Eğer bu dengeyi sağlayamazsanız kıyafetlerinizden dolayı daha sert bir duruşta gözükebilirsiniz. Koyu hardal sarısı kullandığınız bir elbisenin üstüne takabileceğiniz bir diğer şal rengi ise laciverttir. Bu rengi tercih ederken alabildiğiniz en açık tonu yakalamanız sizin için daha avantajlıdır. Üstüne koyu kahverengi bir kol çantası takabilirsiniz.

En son dönüp baktığınızda bu üç rengin ne kadar uyumlu durduğuna inanamayacaksınız. Çantanızın tonlarına yakın tercih edeceğiniz bir ayakkabı ile şal renginiz daha fazla ortaya çıkacaktır. Burada hardal sarısının yaz dönemi için beyaz renklerde güzel durduğunu ifade edebiliriz.

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?
Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk Uyumludur?

Hardal sarısını kıyafetlerinizde kullandığınızda yeşilin tonları ile desteklemelisiniz. Aynı şekilde hardal sarınız daha çık bir tonda ise kiremit turuncusu ona en çok uyan renklerden biridir. Hardal sarısını bir gömlek giydiğinizde klasik bir görüntüden uzaklaşarak kahverengi pantolon giymek istemeyebilirsiniz. Bu durumlarda tercih edeceğiniz en güzel parça ise taş rengi kotlardır.

Hardal sarısı olan bir eteğinizle giydiğiniz beyaz, saten bir gömlek sizi çok şık gösterecektir. Aynı şekilde hardal sarısını kullandığınız bir gününüzde onu siyah ve taşlı takılarla destelemek çok daha hoş duracaktır. Hardal sarısı kombinleri hakkında bir karar verirken; grinin tonlarını ve kahverengini farklı tonlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu aşamada mutlaka renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk gider
Kıyafetlerde Hardal Sarısına Hangi Renk gider

Kıyafetlerimizde hardal sarısını kullandığımızda diğer parça için daha açık tonlara gidilmesine gerek yoktur. Bunların yanı sıra koyu kırmızı ve bordo tonları da hardal sarısı ile beraber çok uyumlu olabilmektedir. Hardal sarısı rengi sonbaharda daha çok tercih edilmektedir. Buradan da yola çıkabileceğimiz üzere turuncu ile farklı bir uyumları vardır. Sonbahar tonlarından en güzeli olan koyu kiremit ile de beraber kullanıldığında çok şık durmaktadır. Böylece Hardal sarısına hangi renk şal uyar? Sorusuna detaylarıyla yanıtlar verdik!

]]>
https://etarz.net/hardal-sarisina-hangi-renk-sal-uyar/feed/ 0
Kahküllü At Kuyruğu Modelleri https://etarz.net/kahkullu-at-kuyrugu-modelleri/ https://etarz.net/kahkullu-at-kuyrugu-modelleri/#respond Sun, 25 Dec 2022 08:03:10 +0000 https://etarz.net/?p=6053 Kahküllü at kuyruğu modelleriKahküllü at kuyruğu modelleri, saçınıza hacim ve doku katmak isteyenlere harika fırsatlar sunar. Ayrıca, kötü bir saç kesimini gizlemek veya isterseniz saçınızı daha kalın göstermek için de işe yarayan bir modeldir. Kaküllü atkuyruğu modellerinin en güzel yanı ise kolayca şekillenebilmesi ve ruh halinize göre değiştirilebilmesidir. Zaten kahkül modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza harika tasarımlar […]]]> Kahküllü at kuyruğu modelleri

Kahküllü at kuyruğu modelleri, saçınıza hacim ve doku katmak isteyenlere harika fırsatlar sunar. Ayrıca, kötü bir saç kesimini gizlemek veya isterseniz saçınızı daha kalın göstermek için de işe yarayan bir modeldir. Kaküllü atkuyruğu modellerinin en güzel yanı ise kolayca şekillenebilmesi ve ruh halinize göre değiştirilebilmesidir. Zaten kahkül modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza harika tasarımlar çıkar. Bu durum tam olarak göz alıcı bir tarım oluşturmanızı da mümkün kılar.

Kaküllü atkuyruğu modelleri herhangi bir yüz şeklinde harika görünürler. Ancak yuvarlak yüzlü kadınlar için özellikle harikadır. Çünkü bu tarz saç modelleri yuvarlak yüz hattına sahip olanlara daha uzun bir görünüm verirler. Biraz pratik yaptığınız sürece kahküllü atkuyruğu modelleri yapmak kolaydır. Üstelik kaküllü at kuyruğu modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza göz alıcı tasarımlar da çıkmaktadır.

Kahküllü at kuyruğu modelleri
Kahküllü at kuyruğu modelleri

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nelerdir?

Kahküllü atkuyruğu modelleri temelde aynı şeyin iki farklı tarz olarak benimsenmiş durumdadır. Bunlardaki tek fark birinin kâkül varken diğerinin olmamasıdır. Kolay bir şey istiyorsanız kahküllü atkuyruğu modelleri muhtemelen ihtiyacınız olan şeydir. Saçınızı her gün şekillendirmekle uğraşmak zorunda kalmamak için farklı şekillerde şekillendirebilirsiniz. Bu, sabah uyandığınızda yapmanız gereken tek şeyin saçınızı taramak ve atkuyruğu yapmak olduğu anlamına gelir!

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen kaküllü atkuyruğu modelleri, görünüşünüzü değiştirmenin en pratik yoludur. Unutmayın at kuyruğu saçınıza ve kişiliğinize yepyeni bir görünüm kazandırabilir. Ancak aynı eski at kuyruğundan sıkıldıysanız, saç stilinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Böyle durumlar için kahküllü at kuyruğu modelleri harika tasarımlar olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kaküllerle kombinleyebileceğiniz birçok farklı atkuyruğu modeli bulunuyor. Kaküllü bir atkuyruğu kesmenin harika bir yolu, onu başın bir tarafına takmaktır. Bu, kahküllerinizin siz çalışırken veya hayatta önemli başka bir şey yaparken görüşünüzü engellememesini veya herhangi bir şekilde engel oluşturmamasını sağlayacaktır. Bir de kahküllerin kendinize özgü bir hava katmak konusunda başarılı olduğunu da unutmayın!

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nelerdir?
Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nelerdir?

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nasıldır?

Kaküllü atkuyruğu modelleri şu sıralar moda olan bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Moda dünyası, bir saç kesimini vurgulamanın ve güzel göstermenin en iyi yolunun onu diğer saç stilleri ve kesimlerle birleştirmek olduğunu uzun zamandır biliyor. Kaküllü atkuyruğu modelleri bu yüzden çok popüler olduğu için son zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor. Burada kahküllü at kuyruğu modellerinin yüz tipinize tam olarak uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nasıldır?
Kahküllü At Kuyruğu Modelleri Nasıldır?

Kahküllü atkuyruğu modelleri birçok farklı şekilde oluşturulabilir. Bu tür bir stili kesmenin en yaygın yöntemi, saçınızı şekillendirirken daha fazla esnekliğe sahip olmanızı sağlayacak olan katmanları kullanmaktır. Daha fazla hacim oluşturmak istiyorsanız, saçınızın uçlarını küçük sivri uçlar oluşturacak şekilde kesmek için bir tıraş bıçağı veya bir tür saç kesme makinesi kullanmalısınız. Bu sayede tüm görünümünüze daha belirginlik katmanıza yardımcı olacaktır.

Kahküllü At Kuyruğu Kesimi Nasıl Yapılır?

Kaküllü bir atkuyruğu kesmek için, kesmeden önce saçınızın kuru olduğundan emin olmalısınız. Çünkü saç tellerinde nem kalırsa kesim sırasında zayıflayabilir ve kolayca kırılabilir. Ayrıca keserken takılmaması için saçınızda düğüm veya düğüm olmadığından emin olmanız gerekir. Böylece çok daha estetik bir görselliği ortaya koymak konusunda iddialı olursunuz.

kahküllü At Kuyruğu Kesimi Nasıl Yapılır?
kahküllü At Kuyruğu Kesimi Nasıl Yapılır?

Saçınızı kahkül şekilde kesmek istiyorsanız, saç derinizdeki ve saç köklerinizdeki tüm kir ve yağ temizlenene kadar şampuan ve saç kremi ile iyice yıkayarak başlamalısınız. Ardından, tamamen kuruyana kadar yaklaşık 10 dakika yüksek ısıda bir tarak aparatı kullanarak saçınızı kurutmalısınız. Böylece kahküllü at kuyruğu modelleri konusunda tam da istediğiniz bir tasarımı ortaya koyarsınız.

]]>
https://etarz.net/kahkullu-at-kuyrugu-modelleri/feed/ 0