İngilizce Dövme Sözleri

0

İngilizce dövme sözleri her zaman popüler olmuştur! Tarihsel süreçte farklı anlamlara gelen ve değişik amaçlarla yapılan dövmelere rastlanılmaktadır. Bugün de bunun devam ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Çoğu insanın tutkuyla bağlı oldukları bir hobidir. Estetik açıdan hoş görünmesi önemli bir artıdır. Ayrıca yaptıran insanlar onlar için çok özel olan şeyleri vücutlarında taşıyarak bunlara değer verdiklerini düşünmektedir.

İngilizce Dövme Yazıları Ve Anlamları
İngilizce Dövme Yazıları Ve Anlamları

Görseller, şekiller ve yazılar olmak üzere çok çeşitli dövmelerin yaptırılması mümkündür. Dövmelerin ebatları da değişiklik gösteriyor. Minimal yapıda modeller olduğu gibi daha geniş alanlara yaptıran çeşitleri de bulunmaktadır. Burada kişisel zevkler ön plana çıkmaktadır. İnsanlar sevdikleri ya da onlar için anlamlı olan sözleri bedenlerinin belli bölümlerine yazdırmayı da çok sever. İngilizce dövme sözleri farklı desenlerle desteklendiklerinden estetik görsellik konusunda da başarılı olmaktadır.

İngilizce Dövme Sözleri
İngilizce Dövme Sözleri

Farklı dillerde yazdırılan bu dövmeler çok dikkat çekici de olabilmektedir. İngilizce dünya üzerinde çok konuşulan ve öğrenilen diller arasında yer alıyor. Bu bakımdan dövme olarak İngilizce sözlerin yazılması da yaygınlık göstermektedir. Dövme yazıları ve anlamları konusuna dikkat etmeniz, sizi tam olarak yansıtan tasarımlara imza atmanızı mümkün kılacaktır.

Mutluluğun kişinin kendisine ait olduğun söyleyen şu söz “Happinness depends upon ourselves” tercih edilmesi yaygın olan sözlerden biridir. Bunun yanı sıra ilerlemek için kendinde güç bulmak isteyenler için bu söz ideal olacaktır: “Imperfection is beauty, madness is genius.” Türkçe karşılığı ise şu şekildedir: “kusurlar güzelliğin kendisidir, dahilik deliliktedir.” Bir diğer rağbet gören seçenek de şudur: “Be the change.” Değişim ol anlamına gelen cümle kısa ama etkilidir.

İngilizce Kısa Sözler Dövme
İngilizce Kısa Sözler Dövme

İngilizce Kısa Sözler Dövme

Vücutta istenilen bir yere yaptırılan dövmenin en öne çıkan yanı kişiselleştirmeye açık olmasıdır. Kişinin kendini daha iyi anlatmasına da yardımcı olan dövmelerin çok çeşitli anlamları bulunur. Yaptırılmasının kısa sürmesi bakımından da avantajlı olankısa ama etkili sözler tavsiye edilmektedir. Kısa ama dikkat çekici İngilizce dövmelerine bazı örnekler anlamlarıyla birlikte şunlardır:

  • Tek yaşam. Tek aşk. (One life. One love.)
  • Acı ile beraber güç gelir. (With pain come strenght.)
  • Olduğum halimle yeterliyim. ( I’m enough the way ı’m)
  • Kuvvet güçsüzlükten büyür. (Strength grows from weakness.)
  • Kaderimin efendisi ruhumun kaptanı benim. (I’m the master of my fate, I’m the captain of my soul.)

Özellikle farklı bir dilde dövme yaptırmayı istediğiniz zaman İngilizce dövme sözleri akla ilk gelen seçenekler arasında yer almaktadır. Çünkü bu tarz dövmeler sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

İngilizce Kısa Sözler Dövme
İngilizce Kısa Sözler Dövme

İngilizce Dövme Yazıları Ve Anlamları

Meraklıların pek çoğu ilk kez dövme yaptıracağı zaman neyi tercih etmesi gerektiğini bilemeyebilir. Bu kişiler küçük adımlarla başlamalıdır. Kısa sözler ya da anlamlı işaretler yerinde olacaktır. İngilizce derin bir dil ve pek çok özlü söze sahip bunlar arasından seçim yapmak kolay olabilir. Sevilen bazı İngilizce dövmeler şöyledir:

  • Beni yönlendir fakat beni hiçbir zaman tutma. (Be the one to guide me, but never hold mu down.)
  • Avare dolaşan herkes kaybolmuş değildir. (Not all those who wander are lost.)
  • Her gününü sonmuş gibi yaşa (live each day as if it were your last.)
  • Beni öldürmeyen şeyler beni güçlü kılar. (That which does not kill me makes me stronger.)

Özetle İngilizce dövme sözleri hakkında bir karar verecekseniz mutlaka öncesinde anlamlarına dair ayrıntılı bir araştırmanın içerisinde yer almalısınız.

İngilizce Dövme Sözlerinde Popüler Seçenekler

Dövme, insanların duygularını, düşüncelerini ve kişisel ifadelerini bedenlerinde taşıdıkları özel sanat formlarından biridir. Dövme yaptırmak, kişinin kendini ifade etme biçimlerinden biri olarak öne çıkar ve dövme tercihleri de bu ifadeyi yansıtan en önemli unsurlardan biridir. İngilizce, dünya genelinde yaygın olarak konuşulan bir dil olduğu için, İngilizce dövme sözleri de oldukça popülerdir.

Dövme seçerken, anlamın yanı sıra kelime veya ifadenin sizin için kişisel bir bağlamı olduğundan emin olmanız önemlidir. İngilizce dövme sözleri, duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmek için etkili bir yol olabilir. Ancak, seçtiğiniz dövme kalıcı olduğu için iyice düşünmek ve anlamın sizin için özel olduğundan emin olmak önemlidir. Unutmayın ki dövmeniz sadece bir ifade değil, aynı zamanda sizin kimliğinizi yansıtan bir sanat eseridir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.