Işıltılı Saç Modelleri 2023 Trendleri Belli Oldu!

0

Işıltılı saç modelleri tam anlamıyla göz alıcıdırlar. Her yüz tipine ve her saç rengine yapılabilen ışıltılı saç modelleri son yılların trendi haline geldi. Doğal görünüşü ve saçı yıpratmaması da tercih edilme nedenlerinden birkaçıdır. Bu aşamada Işıltılı saç tasarımları konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman karşımıza farklı alternatif seçeneklerin çıkıyor olduğunu da gözlemleyebiliriz.

Işıltılı Saç Modelleri 2023 Trendleri Belli Oldu!
Işıltılı Saç Modelleri 2023 Trendleri Belli Oldu!

Işıltılı saçlarla birçok saç modeli çok yakışıyor. Örneğin aksesuarlı topuz modeli; zarif bir düşük topuz modeli bunlardan birkaçıdır. Kestane rengindeki saçlara yapılmış hafif bir ışıltı atma işlemi bu saçı daha da zarif bir hale getiriyor. Üzerine eklenen aksesuar ile de özellikle düğünlerde ya da davetlerde hoş bir hava katıyor. Işıltılı saç tasarımları hemen her renkle uyumlu çalıştığından sıklıkla tercih ediliyor.

Bob kesim büyük dalgalı saç modellerinde ışıltı kendini iyice göstererek Bob kesimi daha çok ön plana çıkarıyor. Bob kesim veya diğer kesim türlerindeki saçlarda yarım örgülü topuzlarda da saça yapılan ışıltı modelin daha gösterişli görünmesini sağlıyor. Tüm bu bilgiler ışığında son zamanlarda Işıltılı saç modellerinin farklı tasarımlarla mükemmel bir uyumu yakaladığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Işıltılı Saç Modelleri Hangileridir?
Işıltılı Saç Modelleri Hangileridir?

Işıltılı Saç Modelleri Hangileridir?

Işıltılı saç kesimi pek çok farklı tasarımlar harika bir uyumu yakalamaktadır. Parıltılı saç modelleri, güzel ve lüks göründükleri için çoğu kadın tarafından tercih edilmektedir. Bu saç modelleri size kendinizden emin hissetmenizi sağlayan zarif bir görünüm kazandırır. Ayrıca parlak saç kesimleri yüz hatlarınızı ön plana çıkararak yüzünüzü daha çekici ve genç kılar. Bu saç modellerini elde etmenin birçok yolu vardır. Aşağıda sıraladığımız modeller; ışıltılarla uyumlu içerisinde yer almaktadır;

 • Kısa saç topuz modeli
 • Dalgalı saç
 • Yan örgü
 • Şelale örgüsü
 • Örgülü perçem
 • Alman örgüsü
 • Yarım örgülü topuz
 • Bob kesim büyük dalgalı saç modeli
 • Aksesuarlı topuz
 • Su dalgası yapılmış uzun ışıltılı kestane rengi saç

Parıltılı saç kesimi yapmak için kullanılan farklı kozmetik malzemeler vardır. Bunlar; jel, toz, sprey veya ağda gibi herhangi bir formda saça uygulanabilir. Parıltı, yıldızlar, kalpler ve kareler gibi farklı renk ve şekillerde mevcuttur. Parti giyimi ve günlük kullanım için ideal olduğu için parıltı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu modelleri kullanmanın temel amacı, saçınızın çekici ve göz alıcı görünmesini sağlamaktır.

Işıltılı Saç Modelleri
Işıltılı Saç Modelleri Nasıldır?

Işıltılı Saç Modellerinin Avantajları Nelerdir?

Modern kadınlar arasında en popüler saç kesimleri; ışıltılı saç modelleridir. Bu modeller; sadece güzel değillerdir! Aynı zamanda çok pratikler. Parlak saç modelleri günün herhangi bir saatinde ve her durum için giyilebilir. Uzun ve kısa saçlarda, düz ve kıvırcık saçlarda harika görünüyorlar. Buradaki ana şey, cilt tonunuza uyan gölgeyi seçmektir. Aşağıda sıraladığımız özellikler Işıltılı saç modelleri açısından önemli kazanımları beraberinde getirmektedir;

 • Saçınıza ışıltı katmak; saçınıza hacim ve kalınlık katar
 • Saçınıza ışıltı katmak, saçlarınızın parlak ve çekici görünmesini sağlar
 • Parlak saçlar sağlıklı görünür ve incelmiş saçların görünümünü kalınlaştırır
 • Gerçekte olduğundan daha sağlıklı, daha kalın ve daha dolgun görünmesini sağlayabilir
 • Saçınızı parlatmak, bölünmüş uçları ve hasar görmüş telleri gizlemenize yardımcı olabilir
Işıltılı Saç Modellerinin Avantajları Nelerdir?
Işıltılı Saç Modellerinin Avantajları Nelerdir?

Işıltılı saç trenleri artık çok moda olduğundan her zaman gündemde yer almaktadır.  Bu tarz saç modelleri, onları diğer saç stillerinden farklı kılan sıra dışı parlaklıklarıyla karakterize edilir. Kendiniz parlak saç modelleri yapabilir veya bu görevde yardım almak için bir güzellik salonuna gidebilirsiniz. Böylece harika bir şıklığın ev sahibi olabilirsiniz. Saça ışıltı katmak istediğiniz zaman renk uyumuna dikkat etmelisiniz.

Saç Renklerine Göre Işıltı Nasıl Seçilir?

Koyu kahverengi saçlarda, altın veya bakır tonlarında ışıltılar harika bir etki yaratır. Bu sıcak tonlar, saçlarınıza canlılık katarak güneşte parlayan saç telleri izlenimi verir. Doğal bir görünüm isteyenler ise çikolata tonlarındaki ışıltıları tercih edebilir.

Açık kahverengi saçlarda daha doğal ve yumuşak tonlar tercih edilebilir. Altın veya bal rengi ışıltılar, saçın hareketini güzel bir şekilde vurgular. Ayrıca, saç uçlarında hafif ton farkları oluşturarak ombre veya sombre efektleri de denenebilir.

Sarı saçlarda gümüş veya beyaz tonlarındaki ışıltılar mükemmel bir uyum sağlar. Soğuk tonlar, saçın parlaklığını artırırken aynı zamanda modern ve sofistike bir hava katar. Pastel tonlardaki ışıltılar da sarı saçlara eğlenceli bir dokunuş ekleyebilir.

Siyah saçlarda, kızıl veya bakır tonlarıyla oynanabilir. Saçın altında belirgin ancak zarif bir ışıltı etkisi yaratmak için bu tonları kullanabilirsiniz. Koyu tonlardaki saçlarda hafif renk kontrastı, saçın derinliğini ve dokusunu ön plana çıkarır.

Kızıl saçlar zaten dikkat çekicidir, bu nedenle ışıltı seçimi daha ince ayar gerektirebilir. Altın veya bakır tonlarında ışıltılar, saçın parlaklığını artırırken aynı zamanda kızılın sıcaklığını vurgular. Kızıl saçlarda pastel tonlardan kaçınılmalıdır çünkü renk uyumsuzluğu oluşabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.