Kadife Elbise Kombinleri

0

Kadife elbise kombinleri 2023 trendleri arasında bulunuyor! Son zamanlarda kadife kumaştan üretilmiş elbiseler birçok kadının gardırobunda yer verdiği parçalardan bir tanesi olmuştur. Özellikle kış mevsimlerinde kalın elbise tiplerinden olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Özel günlerde giyinebildiği gibi günlük hayatta da rahatlıkla tercihte bulunabilmektedir. Birçok giyim markasının kendi çizgisinde tasarladığı elbiseleri inceleyebilirsiniz.

Farklı boyda, farklı renklerde seçenekleri inceleyerek kendinize yakışacağını düşündüğünüz kombinleri yapabilirsiniz. Her türlü zevke hitap edebilecek tasarımlara sahip elbiseleri farklı aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Günlük kullanımlarınızda daha sade tercih edebilir, özel günlerde ise aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz. Sıcak yapıları sayesinde sonbahar kış mevsimlerinin vazgeçilmez elbiseleri arasındadır.

Dolabınızda kadifeden elbiseniz bulunuyor ama nasıl kombin yapacağınızı bilmiyorsanız size yönelik içerik hazırladık. Her ne kadar kombin yapması zormuş gibi görünse de oldukça basit noktalara dikkat ettiğiniz taktirde göz alıcı görünebilirsiniz. 2023 yılının soğuk günlerinde sıkça tercih edilecek olan kadife elbise kombin fikirlerine yer verdik. Kadife elbise kombinleri konusunda detaylara değindiğimiz bu yazımızda merak ettiklerinize de yer verdik. İşte bu tarz kombinlere dair merak edilenlerin tamamı!

Kadife Elbise Kombinleri
Kadife Elbise Kombinleri

Kadife Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kadifeler kalın kumaşlar arasında yer aldığından dolayı serin havalarda tercih edilmesi doğru olacaktır. Özellikle kış, sonbahar ve ilk baharın ilk haftalarında giyime uygundur. Kış aylarının soğuk havalarında ince kumaştan elbise giymek kötü bir seçenek olduğu için alternatif elbiselere yönelmek doğru olacaktır. Kadifeden üretilmiş kıyafetler ise sıklıkla değerlendirilmektedir. Kombin yaparken birkaç püf noktaya sizin için yer verdik. Bu noktalar genel itibariyle şunlardır:

 • Öncelikle seçeceğiniz elbisenizin lacivert, siyah, bordo, yeşil gibi renklerde olmasına özen göstermelisiniz.
 • Elbisenizin üzerine farklı parçalar giyinmek yerine tek kat olarak kullanmanız daha şık olmanızı sağlayacaktır.
 • Kadifeler halihazırda gösterişli parçalar olduğundan dolayı mümkün olduğunca sade kombinler yapmanızı öneririz.
 • Büyük küpeler kullanıp, topuklu ayakkabılar seçerek görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.
 • Elbisenizde işleme, dantel gibi öğeler varsa gece şıklıklarında kullanmalı, sade elbisenizi ise rahatlıkla günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

Kadife elbise kombinleri size uygun bir tasarımla desteklendiği ölçüde tam olarak beklediğiniz özelliğe sahip bir tarzı benimsemenizi mümkün kılar. Burada kendi bedeninizi ve giyim tarzınızı ön plana almanızı ve buna göre bir karar vermenizi her zaman öneriyoruz.

Kadife Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?
Kadife Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kadife Elbise Altına Hangi Ayakkabı Olur?

Oldukça şık kıyafetler arasında yer alan kadife elbiseler neredeyse birçok kadının dolabında kendine yer bulmaktadır. Dolabınızda bu tarz bir parça yer alıyor fakat altına ne tarz ayakkabı giyebileceğinizi bilmiyorsanız sizin için araştırma gerçekleştirdik. Farklı renklerde kullandığınız elbisenizin altına aynı tarzlarda ayakkabı giyebilirsiniz.

 • Kış mevsimlerinde giyebileceğiniz gibi serin yaz akşamlarında da giyilebilecek parçalardandır.
 • Dekolteli elbise giyecekseniz; topuklu botlar giyebilirsiniz.
 • Elbisenizin boyu eğer kısaysa spor şıklığına sahip ayakkabılar seçebilirsiniz.
 • Günlük hayatınızda yer verdiğiniz elbisenizin altına postal botlar giyip, sokak modasını yansıtabilirsiniz.
 • Özel günlerde, akşam şıklıklarında kadifeli elbiselerin altına en doğru seçenekler topuklu ayakkabılardır.
 • Sandaletli topuklular ya da stilettolar şıklığı tamamlamak adına seçilebilecek modellerdendir.

Kadife elbise kombinleri hemen her mevsim kullanılabilen kendi özgü bir kıyafet tasarımı olduğundan her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi de başarıyor. Bu esasında tam da kendinize özel tasarımları hayata geçirmenizi sağlıyor!

Kadife Elbise Altına Hangi Ayakkabı Olur?
Kadife Elbise Altına Hangi Ayakkabı Olur?

Kadife Elbiseler Hangi Aylarda Giyilebilir?

Kadifeli elbiseler günümüz moda dünyasında büyük öneme sahiptir. Kalın forma sahip olduğundan dolayı birçok kadın bu tarz elbiselerin yılın hangi dönemlerinde giyilebileceğini merak etmektedir. Yumuşak ve zengin görünüşü nedeniyle şık seçeneklerdendir. Yılın belirli dönemlerinde kullanıldığı taktirde oldukça gösterişli görünebilirsiniz. Özellikle giyinilmesi gereken başlıca dönemler ise şunlardır:

Sonbaharın gelişiyle elbiseleri giyinmeye başlayabilirsiniz. Özellikle serin akşamlarda kullanarak hem şık hem de modaya uygun görünebilirsiniz. Kapalı ayakkabılarla tercih ederek görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Kadife elbise kombinleri konusunda iddialı bir yapıya sahip trendleri tercih etmeniz kendi tarzınızı oluşturmanızı sağlayacaktır.

YouTube video

Yılbaşından ilkbaharın ilk aylarına kadar açık renklerdeki kadife elbiseleri kullanabilirsiniz. Gri veya mavi renkler kış soğuklarında oldukça göz alıcı görünmektedir. Beyaz paltolar, beyaz botlarla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

İlkbahardan yaza kadarki süreçte serin gecelerde sıcak tonlara sahip elbiseleri seçebilirsiniz. Örneğin kırmızı ya da bordo tonları doğru seçeneklerdendir. Sandaletlerle ya da stilettolarla kombinleyebilirsiniz.

Kadife Elbiseler Hangi Aylarda Giyilebilir?
Kadife Elbiseler Hangi Aylarda Giyilebilir?

Kadife Elbiseyi Tamamlayan Aksesuarlar

Aksesuarlar kombinlere son imzayı atmak için kullanılan gösterişli objelerdendir. Seçtiğiniz elbisenizin üzerine takacağınız bir kolye ya da küpeyle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Sizler için birkaç aksesuar kombinlerine yer verdik. Takı seçimlerinizde ilham almanız adına tavsiyelerimize göz atmak isteyebilirsiniz.

 • Elbisenizin detayları fazlaysa örneğin işlemeleri ya da dantelleri bulunuyorsa takılarınızı minimal düzeyde tutmanız doğru olacaktır.
 • Sade elbise giymeye karar verdiyseniz kalabalık kolyelerden seçimde bulunabilirsiniz.
 • Örneğin siyah elbisenizin üzerine taşlı kolyeler kullanabilir, görünüşünüzü renklendirebilirsiniz.
 • Kolye takmayı sevmiyorsanız büyük taşlı küpelerde kullanmak isteyebilirsiniz.
 • Bel inceliğinizi ön plana çıkarmak adına elbisenizin üzerinde kemer kullanabilirsiniz.

Çarpıcı görünüm elde etmek isterseniz siyah kadife elbise giyebilir, aksesuarlarınızı kırmızı tercih edebilirsiniz. Örneğin kırmızı stiletto, kırmızı renkte küçük bir çantayla görünüşünüzü tamamlayabilirsiniz. Makyajınızda da dudaklarınızı ya da gözlerinizi ön plana taşıyabilirsiniz. Kırmızı ruj sürerek uyum yakalayabilirsiniz. Göz makyajınızı ise buğulu tonlarda seçebilirsiniz.

Kadife Elbise Kombinlerinde En Güzel Tarzlar

Kadife elbiseler, zarif dokusu ve lüks görünümüyle öne çıkan parçalardan biridir. Kadife elbise kombinleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı tarzlar bulunmaktadır. Kadife elbiseyi, minimalist yaklaşımla kombinlemek her zaman şıklığı garantiler. Tek renk ve düz kesimli bir kadife elbiseyi, zarif aksesuarlarla tamamlayarak şıklığı doruklara taşıyabilirsiniz. Altın veya gümüş tonlarında aksesuarlar, bu tarz kombinlerde tercih edilen seçenekler arasındadır.

Soğuk havalarda veya farklı bir tarz denemek istediğinizde kadife elbisenizi katmanlı kombinlerle değerlendirebilirsiniz. Örneğin, ince bir kazak veya bluz altına giyerek elbisenizi katmanlayabilirsiniz. Bu sade ama etkileyici görünüm, tarzınıza özgünlük katacaktır. Kadife elbiseler, klasik ve vintage tarzları yansıtmada da son derece etkilidir. Özellikle beli kemerli, geniş etekli modeller, retro bir hava oluşturur. Tüylü şapka veya vintage tarzdaki çanta gibi aksesuarlarla tamamlanabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.