Kalem Etek Üstüne Ne Giyilir?

0

Kalem etek üstüne ne giyilir? Kalem etekler hemen her zaman harika bir şıklığın adresi olarak görünür. Bundan dolayı kalem eteklerle uyumlu bir şekilde giyinmek, mükemmel bir şıklığın karşımıza çıkmasını mümkün kılar. Ancak kalem etekleri giyerken farklı kriterlere dikkat ediyor olmak şarttır. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz etkiyi ortaya koyabilecek bir kombin oluşturabilirsiniz. Peki, Kalem etek üstüne ne giyilir? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Kalem etek söz konusu olduğunda, her şey uyum ile ilgilidir. Etek en azından dizlerinize kadar inmeli, çoğu stil baldıra veya hemen altına inmelidir. Figürünüzü düzleştirmeleri ve kıvrımları gizlemek yerine vurgulamaları için düz kesilmeleri gerekir. Kalem etekler her mevsim ve hemen hemen her ayakkabı ile giyilebilir. Daha rahat bir görünüm arıyorsanız, kalem eteğinizi düz ayakkabılar veya sandaletlerle eşleştirmeyi deneyin. Daha şık bir takım için görünümünüze topuklu ayakkabılar ve hatta bir blazer ekleyebilirsiniz.

Kalem Etek Üstüne Ne Giyilir
Kalem Etek Üstüne Ne Giyilir

Siyah Kalem Etek Üstüne Ne Giyilir?

Kalem etek giymenin en iyi yolu, tasarımını, rengini ve kumaşını tamamlayan diğer parçalarla kombin yapmaktır. Örneğin, siyah kalem etekle tamamen siyah bir kıyafet giyiyorsanız, her iki renkle de iyi bir kontrast oluşturan ancak yine de birbiriyle etkili bir şekilde koordine olan beyaz bir üst veya bluz eklemeyi düşünmelisiniz. Burada renk uyumunu isabetli bir şekilde yapıyor olmanız harika bir şıklığı oluşturmanızı mümkün kılar. Siyah kalem eteğiniz varsa;

  • Beyaz bir gömlek
  • Kırmızı tonlarda bluz
  • Mavi tonunda gömlek

Giyebilirsiniz.

Bu, baskılar söz konusu olduğunda da geçerlidir. Çiçek desenli bir kalem etek giyiyorsanız, benzer renklere ancak farklı dokulara sahip çizgili veya kareli gibi bir şeyle eşleştirmeyi düşünmelisiniz. Burada da siyah renkle tam uyumlu olan tasarımları tercih ediyor olmanız hemen her zaman önerilmektedir. Kalem etek, birçok şekilde giyilebilen klasik bir parçadır. Dolayısıyla bu tarz kıyafetleri hem özel günlerde hem de günlük hayatta başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kalem Eteklerin Kombini Nasıl Yapılır?
Kalem Eteklerin Kombini Nasıl Yapılır?

Kalem Eteklerin Kombini Nasıl Yapılır?

Kalem eteklerle en net bilgi; yakında herhangi bir zamanda modası geçeceği konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Yıllarca giyeceğiniz her zaman yeşil kalan bir parçadır. Kalem etek giymeyi öğrenmek istiyorsanız, farklı kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıda sıraladığımız kriterlere dikkat etmeniz; Kalem etek üstüne ne giyilir? Sorusuna da isabetli bir şekilde yanıt vermeniz anlamına gelir;

  • Renk tercihini iyi yapın
  • Çorap tercihlerinize dikkat edin
  • Bel ve göğüs bölgenizi sıkmayan elbiseleri tercih edin

Renk tercihini iyi yapın

Kalem etek kombinlerinde ilk seçenek; vücut tipinize ve yaşam tarzınıza uyan mükemmel kalem etek şeklini ve rengini bulmaktır. Daha klasik bir görünüm mü yoksa daha modaya uygun bir görünüm mü tercih edeceğinizi de düşünmelisiniz.

Çorap tercihlerinize dikkat edin

Kalem etekler hemen hemen her şeyle giyilebilir. Ancak bu özel silüetle diğerlerinden daha iyi çalışan bazı öğeler vardır. Örneğin, kalem etekleri tayt veya tozluklarla eşleştirmeyi düşünüyorsanız, şeffaf çoraplar yerine opak çoraplar gibi bir şey seçin çünkü bunlar bacaklarınızı daha uzun ve daha ince gösterir.

Bel ve göğüs bölgenizi sıkmayan elbiseleri tercih edin

Kalem eteğinizle bir üst ile eşleştirmeyi düşünüyorsanız, belinizin veya göğüs bölgenizin çok sıkı olmadığından emin olmalısınız. Çünkü bu, vücudunuzun gerçekte olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Burada kendi beden yapınızla uyumlu olan üstleri tercih etmelisiniz.

Kalem Eteklerin Kombin Seçenekleri Nelerdir?
Kalem Eteklerin Kombin Seçenekleri Nelerdir?

Kalem Eteklerin Kombin Seçenekleri Nelerdir?

Kalem etek, etek ucuna doğru daralan ince ve uzun bir etektir. Genellikle yün, tüvit, kot veya diğer kumaşlardan yapılır. Bluz ile giyilebildiği gibi gömlek veya süveter ile de giyilmesi popülerdir. Etek uzunluğu, onunla ne giymek istediğinize bağlıdır. Topuklu ve üst giymek istiyorsanız, daha kısa bir etek seçmelisiniz. Kalem eteğinizin üzerine babet ya da bot giymek istiyorsanız daha uzun olanı tercih etmeniz gerekiyor.

Kalem etekler farklı uzunluklarda mevcuttur. Dolayısıyla tam da size özel olarak bir tasarımı hayata geçirebilirsiniz. Mini etekler otururken bacaklarınızı gösterecek kadar kısadır. Genellikle diz bölgesinden 20 cm’den daha uzun değildirler. Diz boyu etekler diz bölgesinin 20 ila 50 cm üzerindedir. Aynı anda hem şık hem de feminen görünmek istediğinizde düz ya da takoz ya da platform ayakkabı gibi yüksek topuklu ayakkabılar giymek için mükemmeller!

Midi etekler diz bölgesinin 50 ila 60 cm üzerindedir. Mini etek kadar kısa değiller ama bilek boyu kadar da değiller! Hangi görünüme bağlı olarak onları hem yüksek topuklu hem de düz ayakkabılarla giyebilirsiniz. Tam da bu noktada kalem etek modellerinin hemen her tarzda modanın hayata geçirilmesinde etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kalem Etekler Neden Tercih Ediliyor?
Kalem Etekler Neden Tercih Ediliyor?

Kalem Etekler Neden Tercih Ediliyor?

Geçmişte kalem etekler profesyonel ortamlar ve iş kıyafetleri için ayrılmış olan kıyafetlerdir. Ama şimdi, ofisten parti sahnesine kadar her yerdeler. Kalem etek giymek istiyor ama nasıl bir kombin yapacağınızdan emin değilseniz mutlaka kendi beden yapınızı dikkate alıyor olmanız şarttır. Sonbahar havası için giyinme söz konusu olduğunda, her şey katmanlar ve aksesuarlarla ilgilidir. Bir blazer ceket her zaman iyi bir seçenektir.

YouTube video

Kalem etekler özellikle güzel bir yaka detayı varsa harika bir görselliği ortaya koyar. Ama dolabınızda henüz yoksa paniğe kapılmayın. Düz beyaz bir düğmeli veya balıkçı yaka, dikkati etek ucunuzdan veya ayakkabılarınızdan çok fazla uzaklaştırmadan herhangi bir kıyafete biraz yapı katacaktır. Daha renkli veya desenli bir şey tercih ediyorsanız, kalem eteğinizin üzerine ince çizgili bir bluz veya bedene oturan bir gömlek giymeyi deneyebilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.