Kalem Pantolon Kombinleri

0

Kalem pantolon kombinleri hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahip olduğundan farklı renk ve desenlerin bir arada kullanıldığı kombin seçeneklerinden söz edebiliyoruz. Kalem pantolon modelleri hem günlük hayatta hem de özel gün ve gecelerde giyilebilecek bir özelliğe sahiptir. Bu durumun doğal sonucu olarak geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde bu tarz pantolon modellerinin moda dünyasının vazgeçilmez bir parçası olarak karşımıza çıktığını ifade edebiliriz. Elbette ki kalem pantolon kombin seçeneklerini değerlendirirken; renk, kesim, model ve kendi tarzınızı göz önünde bulunduruyor olmanız gerekir.

Unutmamak gerekir ki bacaklarınızı daha uzun, daha ince ve daha şekilli göstermenin en iyi yolu kalem pantolon kombinleridir. Size uygun bir kalem pantolon kombini bulmak hiç de zor değildir. Tek yapmanız gereken doğru renkleri ve dokuları seçmektir. Kalem pantolon kombinleri hakkında bir karar verirken mutlaka farklı kriterleri dikkate alıyor olmanız, harika bir şıklığı ortaya koyuyor olmanızı sağlayacaktır. Özellikle son zamanlarda bu tarz pantolonların hemen her mevsimde giyilebildiklerini göz önünde bulundurduğumuzda, karşımıza hemen her zaman iddialı bir kombin çıkar.

Kalem Pantolon Kombinleri
Kalem Pantolon Kombinleri

Kalem Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?

Şayet kalem pantolon kombini yapacaksanız mutlaka beden yapınızı dikkate alıyor olmanızı tavsiye ediyoruz. Vücut tipinizi öne çıkaracak kalem pantolon giymenin birkaç yolu vardır. En önemli şey, onları pantolonunuzun düz kesimini dengeleyen bir üst ile eşleştirmek. Daha feminen bir görünüm istiyorsanız, onları bol bir üst veya elbise ile eşleştirmeyi deneyin. Daha erkeksi bir tarz için, onları bedene oturan bir tişört veya gömlekle eşleştirebilirsiniz.

Elbette ki hemen hepimiz iyi görünmek isteriz. Ancak sizi en iyi şekilde gösterecek kıyafetleri nasıl bir araya getireceğinizi tam olarak bilmek her zaman kolay değildir. Harika görünmenin en kolay yollarından biri harika pantolonlar giymektir. Kalem pantolonlar şık ve profesyonel görünmenin harika bir yoludur, ancak gündelik olarak da giyilebilirler. Anahtar, her zaman istediğiniz görünümü elde etmek için bunları gardırobunuzdaki diğer öğelerle nasıl birleştireceğinizi bilmektir.

Kalem Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?
Kalem Pantolon Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kalem Pantolon Kombinlerinde Renk Tercihi

Özellikle kalem pantolonlar için en popüler renk siyahtır. Çünkü beyaz bir gömlek veya bluzla eşleştirildiğinde profesyonel ve zayıf görünür. Siyah veya griden daha az resmi bir şey istiyorsanız haki renkli pantolonların yanı sıra gri veya mavi kot pantolon da giyebilirsiniz. Kalem pantolon kombinlerinde renk paletinizi seçerken koyu renklerin bacaklarınızı daha ince, açık tonların ise daha uzun ve zayıf görünmesini sağlayacağını unutmamalısınız. Burada mavi rengin de hemen her zaman popüler bir seçenek haline geldiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Kalem pantolonlar sıkı oturan malzemeden yapılmıştır. Yani bel çevresinde veya kalça bölgesinde fazladan fazla hacim olmadan giyilmeleri amaçlanmıştır. Bu, yalnızca vücudunuzun bu bölgelerini örten uzun kollu ve yüksek yakalı üstler veya gömleklerle giyilmesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca bu pantolonlarla herhangi bir takı takmaktan da kaçınmalısınız. Çünkü aşırı rahat bir hava yayar, kalem pantolonun amacı bu değildir! Kalem pantolon kombinleri hakkında bir karar verirken pek çok farklı detayı dikkate alıyor olmanız gerekiyor.

Kalem Pantolon Kombinlerinde Renk Tercihi
Kalem Pantolon Kombinlerinde Renk Tercihi

Kalem Pantolon Kombinlerinde Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı söz konusu olduğunda, kalem pantolon giyerken ayaklarını örtmek isteyen kadınlar için birçok seçenek mevcuttur. Spor ayakkabılar bir seçenektir ancak genellikle belirli pantolon stilleriyle pek uyuşmazlar ve ayrıca bacaklarının her zaman ince görünmesini isteyen kadınların işini zorlaştırabilirler! Burada topuklu ayakkabılar hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahip olmuştur. Bir de rahatlığı ön planda tutan bir ayakkabıyı tercih etmeniz tam da aradığınız özelliklere sahip olan ayakkabılara sahip olmanız anlamına gelir.

Ayakkabınızın rengi pantolonunuzdan daha koyu olmalıdır. Örneğin, mavi bir elbise pantolonu giyiyorsanız, siyah ayakkabı giymelisiniz. Siyah ayakkabınız yoksa kahverengi veya bordoyu mavi takım elbisenizin tamamlayıcısı olarak değerlendirmenizde fayda vardır. Bir kalem etek pek çok farklı şekilde ve kombinasyonda giyilebilir. Biraz ilham arıyorsanız, işte en sevdiğimiz görünümler arasından tam da size uygun olanları tercih edebilirsiniz. Burada tercihte bulunurken aşağıdaki kombin seçeneklerini değerlendirebilirsiniz;

  • Kalem pantolon (Beyaz) + Beyaz renk ayakkabı
  • Kalem pantolon (siyah) + Bordo renk ayakkabı
  • Kalem pantolon (Lacivert) + kırmızı renk ayakkabı
Kalem Pantolon Kombinlerinde Ayakkabı Tercihi
Kalem Pantolon Kombinlerinde Ayakkabı Tercihi

Pratik Kalem Pantolon Kombin Seçenekleri

Kalem pantolon kombinleri oluşturacaksanız ilk başta basit ama klasik bir kombin yapmayı deneyebilirsiniz. Kalem pantolon, beyaz bir gömlek ve siyah bir blazer ile eşleştirilmiştir. Ayakkabılar, bunun gibi gündelik kıyafetler için harika bir seçim olan sivri uçludur. Sıradaki bu kıyafette, karışıma parlak renkler ekleyerek ve onları diğer nötr renklerle karıştırarak bir şeyler karıştırabilirsiz. Tam da bu kapsamda son zamanlara kalem pantolon kombinleri hakkında detaylı bir araştırma yapıyor olmanız, harika bir görselliğe imza atmanız anlamına gelir.

YouTube video

Sarı üst ve topuklu ayakkabılarla bu yeşil ve ten rengi kombini seviyoruz. Tüm topluluk, vücudunuzun üst yarısı ile vücudunuzun alt yarısı arasında ilginç bir kontrast oluşturuyor. Bu çok gurur verici olabilir çünkü bir kum saati şekli oluşturur ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir! Bir başka harika kıyafet fikri de, kalem pantolonu kısa bir üst veya tişört elbiseyle kombinlemektir. Eğer yeterince cüretkar hissediyorsanız! Örneğin, favori kalem pantolonu bazı askılı sandaletler veya takozlar ile eşleştirmeyi deneyebilirsiniz! Böylece hem şık hem de rahat bir kombin oluşturmak konusunda önemli kazanımlara sahip olursunuz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.