Kalın Kaş Modelleri Kadın

0

Kalın kaş modelleri kadın tasarımları söz konusu olduğu zaman harika görsellik sunan tasarımlardan söz edebiliyoruz. Kalın kaş modası 2000’lerin başında trend oldu. 90’larda her yerde gördüğümüz ince kaşlar dünyanın modernleşmesi ile yerini kalın kaşlara bıraktı. Günümüzde tercih edilen kalın kaşların asıl çıkış noktası insanların güzellik algısının değişmesinden kaynaklanıyor. Kalın kaş modelleri kadın trendi geçmişten günümüze kadar uzanan süreçte hep favori konumda yer almaya devam ediyor.

Önceki dönemlerde uygulanan dikkat çekici ve canlı renklerde kullanılan göz farları kendini ince kaşlarda belli ediyordu. Bunun yerine kullanılmaya başlanan ten rengine yakın, açık kahverengi renkler beraberinde kalın kaşları da getirdi. Kadın kaş modelleri kadın trendi konusunda bir karar verirken; mutlaka kendi ten renginize dahi dikkat ediyor olmanız önerilmektedir.

Kalın Kaş Modelleri Kadın
Kalın Kaş Modelleri Kadın

Kalın kaşların altına sürülen beyaza yakın, aydınlatıcı tonlarla beraber makyaj stili tümden değişti. İnsanlar yüzlerine uyacak kalın kaş modelini anlamak için altın oran gibi yöntemlerden yararlandılar. Bu yöntem için hem kaş aralığı hem de burun kenarlarından alınan uzunluk ölçüleri kullanıldı. Bu şekilde yüzde fazlalık olarak durmayacak daha doğal bir görünüme ulaşmış oldular. Sadece yüzde değil gözlerde de farklılık yaratan kalın kaş sayesinde kadınlar gözlerini daha çekik göstermeye başladılar. Kalın kaş modelleri kadın modası tam da bu noktada her zaman popüler bir konumda yer alıyor!

Kalın Kaş Modelleri Kadın Modası Nasıldır?

Kalın kaş modelleri ile makyaj tonları değişen kadınlar bunu giysilerine de yansıttılar. Bu şekilde 2000’lerin başından 2020’ye kadar sürekli bir değişim ve gelişimin kadın modasını şekillendirdiğini gördük. Kadın kaş modelleri kadın modasının da göz alıcı tasarımlardan oluştuğu biliniyor.

Kalın Kaş Modelleri Nasıl Yapılır?
Kalın Kaş Modelleri

Kalın kaşların altında kullanılan far renklerinin ten rengine yakın tonlarda tercih edilmeye başlandı.     Yüz makyajında çok tercih edilen göz altı kalemlerinin yerini açık kahve tonlu farların bir fırçayla geçilmesine tercih edildi. Böylece sadece göz makyajında değil ruj ve allık seçimlerinde de aşırılıktan uzaklaşılmış olundu.

Her yeniliğin diğerini etkilemesinden hareketle kadın modası kıyafet seçimlerinde de devrime girdi. Açık kahve tonlarının hayatımıza girişiyle koyu renk kullanılan botlar ve kabanlar bile yerini sıcak renklere bıraktı. Kış aylarında en çok tercih edilen koyu renkler terk edilerek yumuşak tonlar fular seçimlerine kadar işlemeye başladı.

İlginizi Çekebilir; Kalın Kaş Modelleri Erkek

Saç boylarını bile etkileyen bu akım daha çok sarı ve açık kestane tarzına yönelmeyi beraberinde getirdi. Böyle kadın modası baştan ayağa hem daha modern hem de daha şık bir görünüme kavuştu. Eski koyu ve sert imajların yerini daha uyumlu kombinler aldı.

Kalın Kaş Modelleri Kadın Modası Nasıldır?
Kalın Kaş Modelleri Kadın Modası Nasıldır?

Kalın Kaş Modelleri Nasıl Yapılır?

Kalın kaş modelleri için öncelikle kaş bitiminizden başlayarak kaşın kavis üstünü belirlemenizle başlar. Bu belirlemeyi yaparken sonradan silebileceğiniz bir beyaz kalem ve küçük bir cetvel işinizi görebilir. Kadın kaş modelleri kadın trendi konusunda isabetli bir karar vermek, harika bir şıklığa imza atmak anlamına gelir.

Burun kenarlarınızdan yukarıya doğru tuttuğunuz cetvel ile ise kaşınızın başlangıç noktasını belirleyebilirsiniz. Burun kenarından kaş bitiminize doğru çevirdiğiniz cetveliniz ile bir başka noktayı işaretlemiş olacaksınız.

Kalın Kaş Modelleri Nasıl Yapılır?
Kalın Kaş Modelleri Nasıl Yapılır?

Kaşınızın başlangıç, bitiş ve kavis yerlerini işaretledikten sonra dışarıda kalan alanlardaki tüylerinizi temizlemelisiniz. Sonrasında ise işaretlediğiniz bölgelerin içinde kalan alandaki boşlukları doldurmalısınız. Bunu yaparken kaş renginize yakın bir kaş kaleminden yardım alabilirsiniz. Elinizde kaş kalemi yoksa bir fırçayla, kaş renginizden daha açık olan bir far yardımıyla da bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Son olarak çizdiğiniz alanları ıslak mendil yardımıyla, doldurduğunuz alanlara değdirmeden silmelisiniz. Kalın kaş modelleri kadın konusunda isabetli bir şekilde karar vermek için fotoğraf galerimizi inceleyebilirsiniz!

Kalın Kaş Modelleri Kadın Trendleri Neler?

Doğal bir görünüm her zaman popülerdir. Kalın kaşlarınızı temizlemek yerine, doğal kavislerine ve şekillerine sadık kalın. Bu, yüzünüzde yumuşak ve etkileyici bir ifade oluşturmanıza yardımcı olur. Yüksek kavisli kaşlar, yüzünüze yükseklik ve zarif bir ifade ekleyebilir. Bu stil, gözleri daha genç ve canlı gösterebilir.

Kalın kaşlarınızı dolgun ve düz bir şekilde şekillendirmek, yüz hatlarınızı vurgulayabilir. Bu görünüm, özellikle yuvarlak yüzlere daha fazla tanımlama katarak yüzü uzun gösterebilir. Dağınık kaşlar, rahat ve hafif bir görünüm sağlar. Bu tarz, günlük makyaj rutininize kolayca uyum sağlar ve daha genç bir hava katar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.