Kalın Kavisli Kaş Modelleri

0

Kalın kavisli kaş modelleri çok uzun süreden bu yana moda! Modası hiç geçmeyen, yakıştığı yüz tipine çekicilik katan kalın kavisli kaş modelleri hakkında konuşalım. Zaman zaman popülerliği artan kalın kavisli kaş modelleri her yüz tipine aynı oranda yakışmaz. Kalın olmasından dolayı daha doğal izlenimi verir. Kalın kaş seven kadınlar kaşlarının doğal yapısıyla pek oynamadan sadece kavisi belirginleştirerek kalın kaş modeline sahip olabilirler.

Kalınlık biraz sert bir yüz ifadesi verirken kavis daha çekici bir görünüme kavuşturuyor kadınları. Kavis, kaşın yarım yay şeklinde yukarı doğru oluşudur. Bazı kavis modellerinde yarım yay yapılırken köşesi çok belirgin alınabilir veyahut daha sakin bir görünüm için hafif belirginleştirilebilir. Kalın kavisli kaş modelleri; yuvarlak, keskin köşeli ve hafif köşeli olmak üzere üç çeşittir. Kalın kaş modelleri gündeme geldiği zaman kavisli kaşlar hep favoridir.

Kalın kavisli kaş modelleri nasıl yapılır?

Günümüz itibariyle kalın kavisli kaş modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkar. Bu aşamada genel olarak 3 farklı modelden söz edebiliriz;

 • Yuvarlak kavisli kalın kaş modeli
 • Keskin köşeli kavisli kalın kaş modeli
 • Hafif köşeli kavisli kalın kaş modeli

  Kalın Kavisli Kaş Modelleri
  Kalın Kavisli Kaş Modelleri

Yuvarlak kavisli kalın kaş modeli

Ben daha sakin bir bir görünüm istiyorum yüzümde diyorsan yuvarlak kavisli kalın kaş modelleri senin tercihlerin arasında olmalıdır. Çünkü yuvarlak kavisli kaş modeli yuvarlak oluşuyla yüze yumuşak bir görüntü verirken kavis ise çekicilik katar. Sakin bir çekicilik sizin için önemliyse bu kaş modelini denemenizde fayda vardır.  Yumuşak kavisli kalın kaş modeli için kaşınızın kavis yapısını hafif belirginleştirmeli ve kalınlığı için ise kaşınızın doğal yapısını bozmamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir; Kalın Kaş Modelleri Erkek

Keskin köşeli kavisli kalın kaş modeli

Ben sert bir görünüme sahip olurken çekiciliğe de ulaşmak isterim diyorsan tam senlik bir kaş modelidir. Keskin kavisli kalın kaş modeli ile aradığın sert yüz ifadesine sahip olurken bir yandan da çekici görünüme sahip oluyorsun. Eğer ki yüz hatlarınız belirgin ve kemikli ise bu kaş modeli ile doğal bir çekiciliğe bütünüyle ulaşmış olursunuz. Bu kaş modeli için kaşlarınızı doğal haline bırakırken kavisli görünüm için sert bir kavis oluşturulmalıdır.

Hafif köşeli kavisli kalın kaş modeli
Hafif köşeli kavisli kalın kaş modeli

Hafif köşeli kavisli kalın kaş modeli

Keskin bir kavis olmasın ve yuvarlak bir görünüm de istemiyorum diyorsan hafif köşeli kavisli kalın kaş modelini öneriyorum sana. Hafif köşeli olmasından dolayı biraz yuvarlak kaş modeline yakın bir kaş modelidir hafif köşeli kalın kavisli kaş. Bu kaş modeli için de diğerleri gibi doğal kaşın yapısıyla pek oynanmamalıdır. Hafif köşeli kavis için ise var olan kavis şekline sert olmayan bir görünüm kazandırarak yapılabilir.

Kalın kavisli kaş modelleri kimlere yakışır?

 • Yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlara

Kalın ve kavis kelimeleri kaş için yan yana kullanılıyorsa ilk akla yuvarlak yüz şekli gelir. Yuvarlak yüz şekline sahip kadınların en çok tercih ettiği kaş modelidir kalın kavisli kaş modeli.

Kalın kavisli kaş modelleri kimlere yakışır?
Kalın kavisli kaş modelleri kimlere yakışır?
 • Oval yüz şekline sahip olan kadınlara

Oval yüz şekillerine genellikle tüm kaş şekilleri yakışmaktadır.  Oval yüz şekline sahip olan kadınların birçoğunun tercih ettiği bilinmektedir kalın kavisli kaş modelini.

 • Kalp yüz şekline sahip kadınlara

Alın kısmı çene kısmından daha geniş olan kalp yüz şekline sahip kadınlara da yakışır kalın kavisli kaş modeli. Kalp yüz şekline sahip kadınların genelinde elmacık kemikleri fazlasıyla belirgindir. Kalın kavisli kaş şekli belirgin kemikli yüzlere fazlasıyla yakışmaktadır.

 • Esmer tenli kadınlara

Esmer tenli kadınların kaşları doğuştan kalın ve gürdür. Rahatlığı seçen ve rahatlığı seçmişken iyi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar bu kaş modelini seçerler. Kaşın doğal yapısıyla fazla oynanmaması ile rahatlık sağlayan bu kaş şekli kavisi ile iyi bir görünüm sunması sonucu esmerler tarafından ilgi görüyor.

Kalın kavisli kaş modelleri kimlere yakışır?
Kalın kavisli kaş modelleri
 • Renkli gözlü ve kemikli yüze sahip kadınlara

Hem renkli gözlü hem de kemikli bir yüze sahip bir kadın mısın? Şiddetle kalın kavisli kaş şeklini denemeni tavsiye ederim. Bu kaş modeli sayesinde gözlerinin güzelliğini ön plana çıkaracak ve kemiklerinin belirginliğini daha da artıracaksın. Bu kaş şekli renkli göz ve kemikli bir yüzle fazlasıyla güzel bir görünüm sağlamaktadır. Kalın kavisli kaş modelleri konusunda bir karar verirken kendi yüz yapınızı dikkate almanız gerekir.

Kalın Kavisli Kaş Modellerinde Dikkat Edilecekler

Kalın kavisli kaşlar, her yüz şekline uyum sağlamayabilir. Yüz şeklinizi dikkate alarak kaşlarınızın şeklini belirlemek önemlidir. Genel bir kural olarak, yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz daha yüksek ve yüz hatlarınızı dengeleyecek bir kavis tercih edebilirsiniz. Daha kare veya oval yüz hatlarına sahipseniz, daha yumuşak bir kavis seçmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Kalın kavisli kaşlar elde etmek kolay bir iş değildir ve yanlışlıkla aşırı alınan kaşlar geri dönüşü zor sonuçlar doğurabilir. Profesyonel bir kaş uzmanından yardım almak, istediğiniz görünümü daha başarılı bir şekilde elde etmenize yardımcı olabilir. Uzmanlar, yüzünüzü inceleyerek kaşlarınızın en iyi şekilde nasıl şekillendirileceği konusunda size önerilerde bulunabilir.

Kalın kavisli kaşlar elde etmek için fazla abartılı bir şekillendirme yoluna gitmek yerine, daha doğal bir görünüm hedeflemek daha iyi sonuçlar verebilir. Doğal kaşlar, yüz ifadesini daha sıcak ve samimi hale getirebilir. İdeal olarak, kaşlarınızın başlangıcı doğal olmalı ve kavisli kısmı nazikçe yukarı doğru açılmalıdır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.