Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri

0

Kalın telli saçlar için kısa saç modelleri uzunca süreden bu yana gündemde yer alıyor. Kalın formlu saçlara sahip kadınlar zaman zaman saçlarını şekillendirmekte, forma sokmakta zorluk yaşayabilirler. Her saçın kendine göre zorluğu olabildiği için birkaç püf noktasına dikkat edildiği taktirde sorunlar aşılabilmektedir. Birçok kadın ince saçlara sahip olduğundan dolayı gür saçlıları kıskanabilirler. Ancak kalın telli saçların aşağıdaki özelliklerini dikkate almak gerekir;

 • İnce formlu saçlara göre gür saçları şekillendirmek oldukça zordur.
 • Her saç tipine uyacak farklı modeller ve kesimler bulunmaktadır.

Saçlarınızın kesimi, teninize, saçlarınızın yapısına, giyim zevkinize ve kişiliğinize uyumlu olması için oldukça önemlidir. Saçlarınız dilediğiniz şekilde kesildiyse güzelliğinizden emin olursunuz. Güzel saçlar kadınlarda özgüven oluşturan noktalardandır. Doğru kesilmiş saçlarla şekillendirmeye uzun vakitler harcamazsınız.

Kalın yapıda saçlara sahip kadınlar için çeşitli araştırmalar gerçekleştirdik. Sizlere sunacağımız saç modelleri arasından zevkinize en uyacak modelleri kuaförünüzden rica edebilirsiniz. Kalın telli saçlar için kısa saç modelleri hakkında bir karar verecekseniz; bir uzmandan destek almanız her zaman önerilir. Bu aşamada özellikle kendinize uygun bir modeli tercih etmeyi istiyorsanız, farklı modelleri denemenizde fayda vardır.

Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri
Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri

Kalın Telli Saçlara Uygun Modeller Nelerdir?

Her bakanın gıptayla baktığı kalın tellere sahip saçları şekillendirmek oldukça zordur. Şekillendirmeyi kolay hale getirmek için saçların kesimine özen gösterilmesi ve uygun modellerden yana seçimde bulunulması gerekmektedir. Yanlış kesilmiş saçlar güzelliğinden çok göze battığından dolayı bakışları üzerine çekecektir. Şekillendirilmesi oldukça zor saçlar olmaları nedeniyle doğru kesim teknikleri uygulanması gerekmektedir.

 • Saçlarınıza dokunduğunuzda kabarık, kuru his alıyorsanız saç formunuz kalındır.
 • At kuyruğu yapmaya çalıştığınızda tokayı maksimum 2 kez geçiriyorsanız saçlarınızın telleri kalındır.
 • Bakım yağlarına haftalık bakım takviminize ekleyerek ağırlaştırmadan besleme yapabilir, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi verebilirsiniz.

Saçlarınıza uygulayacağınız bakımlar, kesim teknikleri uygun ölçüde olduğu taktirde şekillendirirken yaşadığınız zorluklardan kurtulabilirsiniz. Kişisel zevklerinize uyacak kesim tekniklerinden seçimde bulunarak asi saçlarınızı sakinleştirebilirsiniz. Kafanızdaki ağırlığı hafifleterek modern ve şık görünüşlere sahip olabilirsiniz. Yüz tipinize uyacak doğru modelleri kuaförünüzden ricada bulunabilirsiniz.

Kalın Telli Saçlara Uygun Modeller Nelerdir?
Kalın Telli Saçlara Uygun Modeller Nelerdir?

Kalın Telli Saçlara Yakışan Kesimler

Gür formlu saçların şekillendirmesini kolaylaştıracak unsurlardan bir tanesi kesim modelleridir. Doğru tercih edilen modeller vasıtasıyla günlük hayatınızda uzun vakitler harcamadan kolaylıkla dışarı çıkabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz başlıca kesim teknikleri ise şunlardır:

Katlı kesimler: Gür saçlarınız eğer düz, uzun ise katlı kesimler sayesinde suratınızı çevreleyecek güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Kısa bıraktığınız perçemlerinizle modern saçlara sahip olabilirsiniz. Bu tip yüzünüzü çevrelediği için yuvarlak hatlı kadınlara yakışmaktadır.

Shag kesim: Günlük hayatınızda saç şekillendirmeyle uğraşmak istemiyorsanız shag modelini tercih edebilirsiniz. Bu model sayesinde yataktan kalktığınız gibi dışarı çıkma şansı elde edebilirsiniz. Gür saçlarınız daha da hacimli görünecektir.

YouTube video

Pixie: Gür saçlı kadınların tercih edebilecekleri modellerden bir tanesi de pixiedir. Kısa saçtan vazgeçemeyen kadınların rahatlıkla tercih edebilecekleri modellerdendir. Kalın telli saçlar için kısa saç modelleri açısından bu model harika bir ambiyans oluşturma kabiliyetine sahiptir.

Salaş bob: Kısa saçlarınızda fazla radikal model tercihinde bulunmak istemiyorsanız bob kesimden şaşmamalısınız. Teninize uyacak saç rengiyle bob modelini uzun yıllar kullanabilirsiniz. Balyaj ya da ombre boya teknikleriyle şık görünecektir.

Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri
Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modelleri Neler

Kalın Telli Saçlılar Kısa Saç Kullanabilir Mi?

Saçlarınız gür, uzunsa ve artık sıkıldıysanız, radikal değişiklik istiyorsanız kısa saç modellerinden tercihte bulunabilirsiniz. Kalın formlu saçlara sahip olan kadınlar zaman zaman saçlarını kısa kullansalar kedilerine yakışır mı endişesi taşırlar. Şöyle ki saçlarınız halihazırda hacimli oldukları için kısa modeller en çok size yakışacaktır. Yüzünüzü çerçeveleyecek modeller sayesinde güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

 • Saçlarınız kabarıyor diye kısa modellerden vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.
 • Kabarık saçlı görünüşlere çare olabilecek birkaç bakım taktiği bulunmaktadır.

Uzun gür saçlar için en doğru kesim tekniği düz kesimlerdir. Kısa boy içinse doğru taktik katlı modellerdir. Kısa saçlarınızı katlı kestirdiğiniz taktirde şekillendirmekle, kabarıklığı indirmekle uğraşmayacaksınız. Özellikle salaş kesimler gür saçlılara oldukça yakışmaktadır. Kuaförünüzden destek almanız doğru uygulama yapılması için oldukça önemlidir. Kısa saçlarda kullanılan bakım ürünleri de dikkat edilmesi gereken detaylardandır.

Kalın Telli Saçlılar Kısa Saç Kullanabilir Mi?
Kalın Telli Saçlılar Kısa Saç Kullanabilir Mi?

Kabarık Saçları Olanlar Saçlarını Nasıl Şekillendirebilir?

Kabarık saçlara sahip kadınların en çok dert yandığı konulardan bir tanesi şekillendirme problemidir. Saçlarınız eğer yeteri kadar neme ve yanlış kesime sahipse kabarır. Yukarıda bahsettiğimiz doğru kesim tekniklerinden uygulama yaptıysanız bakım hakkında bilgi alabilirsiniz. Besleyici yağlar sayesinde ihtiyacınız olan neme kavuşabilirsiniz.

 • Hindistan cevizi yağına haftalık bakım rutininizde yer verebilir, saç maskesi olarak kullanabilirsiniz.
 • Düzleştiriciler ve maşalara hayatınızda daha az yer vermenizi öneririz.
 • Havlu seçiminizde mikrofiber yapılı olanlardan seçim yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Saçlarınızın kırılmaları ile mücadele edebilmek için tahta yapılı tarak kullanmalısınız.
 • Aşırı sıcak su kullanımından kaçınmanız gür saçlarınızın sağlığı için önem vermeniz gereken noktalardandır.
 • Saçları yıkarken içeriğinde bitkisel yağlar barındıran krem ve maskeler kullanabilirsiniz.

Kalın telli saçlar için kısa saç modelleri orijinal bir tarz oluşturmayı isteyenlere özel fırsatlar sunar! Özellikle bu tarz bir saçınız varsa farklı modelleri incelemenizde fayda var! Siz de fotoğraf galerimizdeki Kalın telli saçlar için kısa saç modelleri görsellerini inceleyerek tam da size uygun tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

Kalın Telli Saçlar için Kısa Saç Modellerinin Etkisi

Kalın telli saçlar, saç şekillendirme ve bakım açısından benzersiz gereksinimlere sahip olabilir. Bu tür saç tipine sahip olanlar için kısa saç modelleri, pratiklik ve şıklığı bir araya getiren harika bir seçenektir. Kalın telli saçlar genellikle hacim konusunda zorluk yaşayabilir. Kısa saç modelleri, saçın hafiflemesine ve daha kolay kontrol edilmesine yardımcı olabilir. Bu da saçın daha az kalın ve hacimli görünmesini sağlar.

Kısa saçlar, uzun saçlara göre genellikle daha kolay bakım gerektirir. Daha kısa saçlar tarak ve fırçalama işlemlerini basit hale getirir, böylece saçın düğümlenmesi ve karışması önlenir. Kısa saç modelleri, yüz hatlarını daha belirgin hale getirebilir. Bu da yüzünüzün özelliklerini daha iyi ön plana çıkarabilir ve çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.