Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri

0

Katlı saç kesim modelleri ve isimleri her zaman ilgi gördüklerinden bu tarz kesimler popüler bir konumda yer alırlar. Göz alıcı bir şıklığın oluşması konusunda kritik bir etkiye sahip olan bu tarz kesimler, gençler arasında yaygınlaşmaktadır. Esasında bu durum biraz da katlı saç kesiminin günlük kullanıma müsait olmasından kaynaklanmaktadır. Bir de Katlı saç kesim modelleri ve isimleri konforlu bir kullanım özelliğine de sahiptir.

Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?

Katlı saç kesim modelleri tüm zamanlarda her zaman beğenilen ve beğenisini koruyan model olarak bayanların saçlarında kullanılan her zaman trend olan model türleridir. Uzun saçlı bayanların uzun saçların deformasyonlarından koruyarak hem uzun saçlarını koruyan hem de görsel anlamda çekicilik oluşturan modeller bayanların tercihleri arasında her zaman yerini almaktadır. Katlı saç kesim modelleri ve isimleri yeni trend tasarımlardan oluşmaktadır.

Katlı saç kesim modelleri uzun saçları çok fazla kısaltmaya gerek oluşturmadan bayanlara belirli mesafelerde kısalık oluşturarak saçlarına canlılık katmaktadır. Katlı saç kesim modellerinde önemli olan kat geçişlerinin ustalıkla sağlanmasıdır. Bu durum usta bir kuaför elinden ortaya çıkacağı için saçlarımızı usta ellere bırakmak bu model türleri için önemlidir.

Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?
Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?

Makas ile kat geçişleri çok belirgin olmaması bu modellerde olmazsa olmaz unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır. Katlı saç kesim modelleri ve isimleri Gündeme geldiği zaman aşağıdaki tasarımlardan söz edebiliyoruz;

 • Pixie saç kesimi
 • 90’lar saç kesimi
 • Kahküllü saç kesimi
 • Wolf cut saç modeli
 • Bob saç kesim modeli
 • Uzun bob saç kesim modeli

Katlı saç modellerini tercih ederken tam olarak nasıl model istediğimizi bilmek ve bu modeli kuaförümüze anlatabilmek önemlidir.  Bu konuda bayanların tam olarak nasıl bir model istediğini bilmesi çok önemlidir.

Katlı saç modelleri çok çeşitlilik göstermekle beraber her zaman modasını koruyan modeller şu şekilde sıralanmaktadır. Kısa katlı saç modelleri genellikle omuz hizasında olan ve ya daha kısa uzunlukta olan saçlar için uygulanan modeldir. Bu modelden saçların son boyu simetrik olarak tek bir uzunluktan alınarak omuz hizasından itibaren ve ya daha az kısalıktan kat kat olarak kısaltılması ile şekillenmektedir.

Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?
Katlı Saç Kesim Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?

Bu modelde saçlarımız belli bir katman içerisinde kesildiği için saçlardan hareketlenme, dalgalanma oluşturabilmekteyiz. Daha dalgalı ve hareketli bir saç modeli elde etmenin en kolay yolu olarak bu model görülmektedir.

Katlı saç modelleri arasında diğer bir model uzun katlı saç modelleridir. Bu modelde saçlarınızda oluşturacağınız asimetrik kat aralıkları ile saçınızın boyunu az da olsa kısaltarak farklı bir görünümü sahip olmanız mümkün olacaktır. Bu modelde oluşturulan katlar saçın arkasında oluşturularak başlar ve yukarı doğru saçlar kısaltılarak oluşturulur.

Katlı saç modellerinden uzun katlı saç kesimlerinde saçlarınızı teslim ettiğiniz kuaförün ustalığı çok büyük önem taşımaktadır. Hatta bu durum kısa saçlara göre çok daha fazla önem taşımaktadır. Çünkü uzun saçlarda kullanılan katlar ve geçişler çok göz önünde olacağı için bu hususa çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

En Çok Beğenilen Katlı Saç Kesim Modelleri

Katlı saç kesim modellerinde birçok model olmasına rağmen yapılan araştırmalar sonucunda en çok beğenilen modelleri sizler için derledik. Pixie katlı saç kesim modeli en çok beğenilen modeller arasında yer almakla beraber kısa saçlılara uygulanan bir model olarak ortaya çıkmaktadır.

Kısa katlı bob saç kesim modeli ise genellikle saç dayanımı zayıf ve ince telli saçlara sahip bayanların saçlarında uygulanan popüler olan bir model olarak yer almaktadır. Orta boylu katlı saç kesim modelleri saç telleri güçlü ve sık olan bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Bu modelde oluşturulan dalgalar ve katlar saçlarınızın sıklığı ile kabarık bir albeni oluşturarak ortaya çıkmaktadır.

En Çok Beğenilen Katlı Saç Kesim Modelleri
En Çok Beğenilen Katlı Saç Kesim Modelleri

Uzun katlı katlı saç kesim modelleri ise uzun saçın bakımından bunalmış bayanların daha rahat hareket ve kolay bakım sağlamasına yönelik saçlarda enerji oluşturan modeldir. Kıvırcık katlı saç kesim modeli ise saçlarının yapısı olarak kıvırcık saçlara sahip bayanların saçlarını kesiminde kullanılan bir modeldir. Kâküllü katlı seç kesim modeli ise yüzün bir yarısına doğru bırakılan kâkül ile doğal, enerjik ve samimiyeti gösteren model olarak tercih edilmektedir.

Katlı Saç Kesim Modelleri Kimlere Yakışıyor?

Katlı saç kesim modellerini tercih ediyor olmanız sizin enerjik, monotonluğu sevemeyen değişime ve enerjiye açık bayanların tercihler arasından yer almaktadır. Saç kesim modelleri aslında insan ruhunu yansıttığı içi aslında saçlarınız sizin nasıl bir karaktere sahip olduğunuza yönelik ipuçları vermektedir.

Katlı Saç Kesim Modelleri Kimlere Yakışıyor?
Katlı Saç Kesim Modelleri Kimlere Yakışıyor?

Katlı saç kesim modellerinin kime nasıl yakıştığı konusunda önemli olan unsur yüz bölgesini oluşturan genişlikler olarak ortaya konmaktadır. Katlı saç kesimlerinin en çok kimlere yakıştığı konusunda yapılan araştırmalarda alın, yüz, boyun, yüz şekli ilişkilerinin saç ile bağlantısı araştırılarak en çok yakışan formlar aşağıdaki şekilde ortaya çıkmaktadır.

 • Alın bölgesi geniş olan bayanlar
 • Yüz bölgesi üçgen olan bayanlar
 • Yüz bölümü uzun olan bayanlar
 • Boyun bölümü uzun olan bayanlar
 • Omuzları geniş olan bayanlar
 • Kalp şeklinde yüz şekline sahip olan bayanlar
 • Boy uzunluğu orta ve kısa uzunlukta olan bayanlar
 • Gözleri çok büyük olmayan bayanlar

Katlı saç kesim modelleri ve isimleri konusunda yeni fikirler öğrenmeyi istiyorsanız; galerimize bakabilirsiniz!

Katlı Saç Kesim Modellerine Uygun Renkler

Katlı saç kesimleri için en popüler renklerden biri, bal köpüğü sarısı tonlarıdır. Bu renk, saçın katmanlarını ve hareketini vurgulamaya yardımcı olur. Ayrıca doğal ve güneşten etkilenmiş bir görünüm sağlar.

Katlı saç kesimleriyle çikolata kahverengi tonları da harika bir uyum sergiler. Bu renk, derinlik ve sıcaklık katarak saçın katmanlarını ön plana çıkarır. Özellikle esmer ten tonlarıyla muhteşem bir uyum yakalar.

Eğer cesur bir görünüm istiyorsanız, kızıl tonları da katlı saç kesimleri için harika bir seçenek olabilir. Kızıl renkler, saça enerjik bir hava katarak hareketli kesimlerle mükemmel bir denge oluşturabilir.

Modern ve iddialı bir görünüm arıyorsanız, platin sarısı renkleri katlı saç kesimleriyle şaşırtıcı bir uyum sağlayabilir. Bu renk, katmanları ve tekstürü ön plana çıkararak dikkat çekici bir tarz yaratmanıza yardımcı olur.

Eğer daha eğlenceli ve oyunca bir tarz istiyorsanız, pastel saç renkleri katlı kesimlerle güzel bir kombin oluşturabilir. Pastel tonları, saça gençlik ve canlılık katarak hareketli kesimlerle mükemmel bir denge yakalayabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.