Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

0

Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir? Günümüzde kimyasal saç boyaları kullanmak yerine doğal içeriğiyle kına kullanarak saçlarınıza renk verebilmektesiniz. Doğal içeriği sayesinde saçlarında kimyasal saç boyaları kullanmak yerine doğal kınayla saçlarına renk veren kadınlar fazladır. Kına kullanarak saçlarınızda bakır saç rengi elde edebilirsiniz. Peki, Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir? İşte merak edilen ayrıntıların tamamı!

Kına ile bakır saç rengini elde etmeniz için önemli birkaç püf noktası vardır. Sizler için hazırladığımız Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir? İçeriğimizde nasıl bakır renk saçlar elde edeceğinize dair bilgiler sunacağız.  Kuaföre gitmeden, doğal içeriğiyle saçlarınıza zarar vermeden hayal ettiğiniz bakır tonlu saçlarınıza evde yapacağınız boyama işlemiyle elde edebilirsiniz.

Kınayı bazı bitkiler ile karıştırarak saçlarınızda farklı renkler elde edebilirsiniz. Yazımızda kına ile nasıl saçlarınızı boyayabileceğinize dair sizlere bilgiler sunacağız. İşte Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir? Sorusuna dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Evde Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Evde kına ile açık renkte bakır saç elde etmeniz çok kolay. Kına ile açık renkte bakır saç elde edebilmeniz için saçlarınızın sarıya yakın açık kahverengi olması gerekir. Açık bakır rengi elde edebilmek için yeterli ölçüdeki kınanın 10/1’i kadar Çin tarçını eklemelisiniz. Yine kınanın 10/1’i kadar bal ve hibiskus çayı ekleyip, karışımın iç içe geçmesi için 60 dk beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yaptığınız bu karışımı fırça yardımıyla saçlarınıza dipten uca doğru uygulamalısınız. Kınalı karışımı minimum 2-2.50 saat saçınızda bekletmelisiniz. Daha uzun süre tutmanız saçlarınızın bakır kızılı olmasını sağlayacaktır. Açık tonlu saçlarınız varsa açık renkli bakır saçlarınız olacaktır. Daha koyu kahverengi yapılı saçlarda ise bakır yansımalı ışıltılar elde edeceksiniz.

Şimdi sizlere evde kına ile bakır saç rengi elde ederken dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedelim. Eğer bakır saç rengini elde etmek istiyorsanız, kullandığınız kınanın kaliteli olması son derece önemlidir. Kalitesiz kına kullanırsanız hayal ettiğiniz sonuca ulaşmada hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Karışımı hazırlarken metal kaşık yerine tahta kaşık kullanırsanız boyanızın rengi deforme olmayacaktır.

Evde Kına ile Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Evde Kına ile Bakır Saç Rengi

Koyu renkli bakır tonlarında olmasını istiyorsanız, sizler için de tarifimiz mevcut. Yeteri miktardaki kınaya, göz kararı bir miktar zeytinyağı, bir yumurta ve bir yemek kaşığı elma sirkesi eklemelisiniz. Saça koyu rengini verecek olan demlenip soğumuş siyah çay ve kuru ceviz kabukları eklemelisiniz. Rengi sabitlemek için son etapta bir tutam tuz atmalısınız.

Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza dipten uca yedirerek uygulamalısınız. Kına karışımı saçlarınızda ne kadar uzun süre kalırsa tonu o kadar koyu olacaktır. Metal kaşık ve kap yerine plastik kap ve fırça kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kına tepkimeye açık bir madde olduğu için metal malzemeler rengini değiştirebilmektedir. Bu aşamada kına markası tercihine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak bu sayede üst düzeyde bir görselliğe imza atabilirsiniz.

Kına Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışıyor?

Kına ile saça renk verme işlemi tarih öncesi dönemlere kadar uzanmaktadır. Saça yakılan kına ile hem saçlara bakım veriliyor hem de renklendirilmesi sağlanıyor. Saç tipi yağlı olanlar için kına yakılması tavsiye ediliyor. Çünkü kına içeriğindeki maddelerle saç yağlanmasına iyi gelmektedir.

Kına ile çok çeşitli saç renkleri elde edilebilmektedir. Bu sebeple kına saç rengi her tendeki kadınlara yakışmaktadır. Beyaz ve kumral tenli kadınlar açık bakır yapılı kına rengini tercih edebilirler. Bu sayede ışıltılı ve canlı bir görünüm elde edeceklerdir. Neticede açık renkteki saçlara her türlü kına tonları başarılı şekilde uygulanabilmektedir.

Saçlarınız beyaz ya da çok açık tonda sarı renkteyse kınayı tercih etmek istemeyebilirsiniz. Kına yakmak renklendirmekten çok saçlara ışıltılar ve yansımalar vermek için tavsiye edilmektedir. Tarifini verdiğimiz açık bakır kına karışımı sizler için doğru tercih olacaktır.

Kına Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışıyor?
Kına Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışıyor?

Esmer veya koyu tene sahipseniz sizlere Hint kınasıyla saçlarınıza işlem yapmanızı tavsiye ederiz. Koyu bir ton istiyorsanız kına taşını saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Kına ile ışıldayan saçlarınızla gözleriniz ön plana çıkacaktır. Bu aşamada konsept tercihine uygun bir kına tasarımınızı tercih ederseniz, tam da istediğiniz özelliklere sahip olan çalışmalara imza atabilirsiniz.

Evde Saça Kına Yakarken Dikkat Edilecekler

Kına yakma işlemini evde uygulayacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Sizler için bu detayları listeledik. Kına lekesi inatçı lekeler arasında yer almaktadır. Saçlarınıza kına süreceğiniz esnada kullanmadığınız kıyafet ve havlu ile işlem yapmanızı tavsiye ederiz.

Kınanın renk verme özelliği olduğu için saçlarınıza uygulama yaparken eldiven kullanmayı unutmayın. Kınayı metal kap, kaşık gibi eşyalarla karıştırmayın. Çünkü doğal bir madde olduğu için rengi bozulabilir. Hayal ettiğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz.

Evde Saça Kına Yakarken Dikkat Edilecekler
Evde Saça Kına Yakarken Dikkat Edilecekler

Yüzünüze kına bulaşmaması için alın çevrenize ve boynunuza vazelin sürebilirsiniz. Saçlarınıza kına yakmadan önce istediğinizden emin olmanız gerekir. Kına yaktıktan sonra kimyasal boya kullanmak isterseniz uzun bir süre beklemelisiniz çünkü boya saçlarınıza tutunamaz. Kınanın akmasını beklemeniz gerekecektir.

Böylece Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıtlar verdik! Size Kına ile bakır saç rengi nasıl elde edilir? Galerimizden size özel tasarımları inceleyebilirsiniz.

Kına ile Bakır Saç Rengi Olur Mu?

Kına, doğal bir bitki ürünüdür ve geleneksel olarak saç renklendirme amaçları için kullanılmıştır. Genellikle kırmızı ve turuncu tonlarına sahip olan kına, saç tellerine nüfuz ederek renk değişikliği yapar. Ancak, kına uygulaması sonucunda elde edilen renk, kişinin saç rengine ve saç yapısına bağlı olarak değişebilir. Kına, saç tellerini kaplar ve saçın dış katmanını renklendirirken, saçın iç yapısını değiştirmez. Bu nedenle, kına ile elde edilen sonuçlar genellikle daha hafif tonlarda olabilir.

Bakır saç rengi, sıcak ve parlak bir ton sunan popüler bir seçenektir. Bu renk, genellikle turuncu, kızıl ve altın tonları içerir. Bakır saç rengi, cilt tonuna ve kişisel tercihlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bazı insanlar için doğal bir renk seçeneği olabilirken, bazıları için de cesur bir değişiklik anlamına gelebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.