Kirpik Nasıl Uzar?

0

Kirpik nasıl uzar? Kirpikler yüzümüzün şeklinin belirlenmesinde ve güzellik algısının oluşmasında hemen her zaman etkilidir. Zira kirpikler gözlerimizin çok daha anlamlı görünmesi konusunda etkili çözümleri ortaya koyar. Böyle durumlarda devreye kirpik büyütme girer! Kirpik büyütme, tam sonuçlara ulaşması birkaç hafta sürebilen bir süreçtir. Kirpiklerinizi büyütmek için kullanabileceğiniz, özel ürün ve yöntemlerin kullanımı da dahil olmak üzere birkaç yöntem vardır. Burada akla ilk gelen yöntem doğrudan yapay bir kirpik uygulaması satın almaktır. Çünkü takma kirpikler hemen her zaman çok işe yarar!

Kirpik uzatma, doğal kirpiklerin üzerine yapıştırılan yapay kirpiklerdir. Çeşitli stil, renk ve uzunluklarda gelirler. En yaygın kirpik uzatma türü sentetik liflerden yapılır. Bunlar çoğu eczanede ve güzellik malzemeleri mağazasında mevcuttur. Ayrıca gerçek bir güzellik salonunda veya spada kirpik uzatmak konusunda farklı teknikleri uygulatabilirsiniz. Bu tarz bir uygulama işlemi yaklaşık 15 ila 30 dakika sürer. Kullanılan kirpiklerin kalitesine, nereden satın alındığına ve doğal olarak dökülmeden önce ne kadar süre dayandığına bağlı olarak bu tarz ürünlerin fiyatları da değişiklik gösterir.

Kirpik nasıl uzar
Kirpik nasıl uzar

Evde Kirpik Nasıl Uzar?

Evde kirpik uzatma konusunda en mantıklı çözüm takma kirpiklerdir. Takma kirpikleri evde kendiniz uygulamak için aşağıda sıraladığımız adımları takip etmenizi öneriyoruz;

 • Maskara uygulamadan önce doğal kirpiklerinizi kapağınızdan tabanda yaklaşık 6 mm yukarıya doğru hafifçe çekmek için cımbız kullanın
 • Bu, takma kirpik şeridinin cilde veya saç spreyi kalıntısına yapışmadan düzgün bir şekilde yapışması için daha fazla alan yaratılmasına yardımcı olur.
 • Doğal kirpiklerinizi yerine oturtmak için her zamanki gibi maskara uygulayın. Sonrasında tamamen kurumasını bekleyin

Kirpik uzatma, gözün görünümünü iyileştirmek için doğal kirpik çizgisine tek tek kirpiklerin uygulanmasını içeren kozmetik bir uygulamadır. Bu tarz uygulamaları hayata geçirirken mutlaka titiz bir çalışmanın içerisinde yer almanız gerekiyor.

Takma Kirpikler Neden Öneriliyor?
Takma Kirpikler Neden Öneriliyor?

Takma Kirpikler Neden Öneriliyor?

Takma kirpikler başarılı sonuçları ortaya koyduğundan ve pratik bir kullanım özelliğine sahip olduğundan önerilmektedir. Bu tarz kirpikler, sahte vizon kirpikler, yapay kirpikler ve sahte kirpikler olarak da bilinir. Mevcut kirpiklerle birlikte veya hiç kirpik olmadığında kullanılabilirler. Dolayısıyla pratik bir şekilde kullanım özelliğine sahip olan takma kirpikler hemen her zaman popüler bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kirpik uzatma, daha dramatik bir görünüm oluşturmak için tek tek veya toplu olarak uygulanabilir. Her bir doğal kirpiğe tek tek sürülür ve daha sonra kendi kirpiklerinize güvenli bir şekilde yapışana kadar özel bir yapışkan jel ile bir arada tutulur. Sonuç, uygun bakım ve bakım ile iki aya kadar süren inanılmaz bir görünüm dönüşümüdür. Burada Kirpik nasıl uzar? Sorusuna da isabetli bir şekilde yanıt vermek mümkün olur.

Kirpik uzatma yöntemleri, makyaj sanatçılarının takma kirpik uygulamak için kullandıkları tekniklerdir. Takma kirpik uygulaması bir çok şekilde yapılabilir. Ancak en sık kullanılan yöntemler şerit kirpik, tek tek kirpik ve ipek kirpik uzatmadır. Kirpik uzatma yöntemleri hem doğal kirpiklere hem de takma kirpiklere uygulanabilir. Burada size özel bir uzatma tekniğini tercih etmek hemen her zaman önerilmektedir.

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde kirpik uzatma yöntemleri söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı seçenekler çıkar. Takma kirpikler her ne kadar akla ilk gelen seçenek olsa da aşağıda sıraladığımız seçenekler Kirpik nasıl uzar? Sorusuna yanıt niteliği taşır;

 • Badem yağı kullanın
 • Zeytinyağından yararlanın
 • Vazelin her zaman işe yarar
 • Yeşil çayın etkisinden faydalanın
 • Vitamin zengini bakım formülleri oluşturun

Badem yağı hemen her zaman en mantıklı çözümleri beraberinde getirir. Bunun için yatmadan önce kirpiklerinizi badem yağı sürmenizi öneriyoruz. Bu durum zeytinyağı ve vazelin için de geçerliliğini korumaktadır. Bu arada yeşil çay da hemen her zaman tavsiye edilmektedir. Yeşil çayla kirpiklerinizi büyütmek için;

 • Az miktarda demlenmiş yeşil çayı bir fincana koyun
 • Temiz bir pamuk yardımıyla bu çayı hafif hafif kirpiklerinizi sürün
 • Yeşil çayı kirpiklerinizi sürerken masaj yapar gibi hafifçe sürmeye dikkat edin
 • Son olarak bir süre bekleyin, iyice için işlediğinden emin olduğunuzda bu karışımı temizleyin

Ayrıca evde tam anlamıyla vitamin yönünden zengin bir bakım formülünü uygulayarak da mükemmel bir kirpik bakım kürü oluşturabilirsiniz. Kirpiğinizi uzatmak için bakım kürü için;

 • 1 adet yumurtaya ihtiyacınız bulunur
 • Önce 1 adet yumurtayı iyi bir şekilde çırpıyoruz
 • Çırpılan yumurtayı bir maskara kullanarak kirpiklerimize sürüyoruz
 • Yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık bir su yardımıyla duruluyoruz
Kirpik Uzatmada Öne Çıkan Uygulamalar Nelerdir?
Kirpik Uzatmada Öne Çıkan Uygulamalar Nelerdir?

Kirpik Uzatmada Öne Çıkan Uygulamalar Nelerdir?

Kirpik uzatma söz konusu olduğunuz aman şerit kirpikler akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. Şerit kirpikler, uçtan kıvrılan ve daha sonra bir yapıştırıcı ile doğal kirpik çizginize yapıştırılan tek bir saç parçasından yapılır. Şerit kirpikler, farklı uzunluk ve kalınlıkların yanı sıra renk ve desenlerde olabilir. Çoğu şerit kirpik, göz kapağında birbirine çok yakın çiftler halinde gelir, ancak bazı markalar, çok doğal görünmemeleri için aralarında daha geniş bir boşluk olan tek şeritler sunar.

Kirpik uzatma konusunda başarılı olan bireysel kirpikler, şerit kirpikler gibi çiftler halinde birbirine yapıştırılmak yerine kirpik çizginize ayrı ayrı yerleştirilen saç telleridir. Bunlar tek başına veya şeritler veya kümeler gibi diğer kirpik türleri ile kombin halinde kullanılabilir. Doğal kirpik çizginize daha fazla hacim veya uzunluk eklemek için ayrı kirpikler de mevcut setlerle karıştırılabilir.

En Popüler Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde kirpik uzatma yöntemleri, doğal kirpiklerinize hacim ve uzunluk eklemenin popüler, hızlı ve kolay bir yoludur. Kirpik uzantıları, sahte kirpikler veya sahte kirpikler olarak da bilinir. Kirpik uzatma, bireysel sentetik saç lifleri kullanan profesyonel bir kirpik uzatma uzmanı tarafından veya bir kirpik uzatma kiti kullanarak evde kendiniz uygulanabilir. Kirpik uzatma uygulamaları; mevcut kirpiklerinize özel bir yapıştırıcıyla yapıştırılan tekli yapay saç telleri kullanır.

YouTube video

Kirpikler uygun bakımla altı haftaya kadar dayanabilir. Ev kitlerinde benzer bir yapıştırıcı kullanılır, ancak tek tek teller yerine kit, kendi kirpiklerinize uygulayabileceğiniz daha uzun takma kirpik şeritleriyle birlikte gelir. Profesyonel olarak uygulanan kirpik uzatmayı tercih ederseniz, kullandıkları teknikte sertifikalı deneyimli bir teknisyen seçmeniz önemlidir. Bu teknisyenleri yüz bakımı gibi güzellik bakımlarında ve ağda gibi tüy alma hizmetlerinde uzmanlaşmış salonlarda veya kaplıcalarda bulabilirsiniz. Böylece kirpik nasıl uzar? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt vermiş olduk!


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.