Kısa Elbise Kombinleri 2023 Modası

0

Kısa elbise kombinleri göz alıcı görselliğe ev sahipliği yapmak konusunda iddialıdır. Kısa Elbiselerin kombin edilmesi kolay gibi görünse de aslında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Çıplaklık izlenimi vermemeli, Türüne, boyuna göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Bu seçimler sizin buyunuz, vücut proporsyonunuzun nasıl olduğuna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Demode olmak istemiyorsanız vücudunuzu tanıyarak kıyafet seçimi yapmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Koyu kahverengi bir kışlık elbiseyi tonsürton kullanmak daha içe sinen bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

 • Koyu Kahverengi kısa bir elbise,
 • Kahverengi uzun topuklu bir çizme
 • Sütlü kahverenginde Fular
 • Kahve ve sütlü kahvenin kullanıldığı bir çanta

  Kısa Elbise Kombinleri
  Kısa Elbise Kombinleri

Yazlık bir elbise kombinlenirken uyumlu bir çok renk kullanıldığında yazın cıvıltısını üzerinizde taşıyabiliyor olacaksınız. Yazın kullanılan kıyafetlerin hafif ve terletmeyecek olması ilk aranan Krep kumaş mesela üzerinize yapışmayan özelliğiyle hafif kullanımından dolayı tercih edilebileceklerin en başındadır.

 • Yeşil uzun bir elbisenin;
 • Altına kullanacağınız Altın Sarısı Terliklerin kullanılması,
 • Kiremit tonda bir çantanın kullanılması
 • Bütünlük sağlayabiliyor olması hoş görüntünün de oluşması tatmin edici olacaktır.

Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli

Kısa elbiseler kolay parçalar gibi görünse de aslında zorlayacak “boy “ durumları olabiliyor. Şöyle ki diz altında bir elbisenin formu her kombine uyumlu olmayacaktır. Örneğin;  tam diz kapağınızın bir parmak altında olduğunu varsayalı bu formda bir elbisenin altına önü açık topuklu sandaletler tercih edilmemelidir.  Yumurta topuk kullanımı uygunlaştırırken normal boy bir topuklu ayakkabı da kolaylıkla işimizi çözecektir.

Topuklu ayakkabı seçimi her zaman sizin için daha faydalı olacaktır. Vücudu sıkı tutması ilk madde olduğu gibi elbisenin üzerinizdeki görüntüsü de değişecektir.

 • Bilekten bir karış yukarıda bir elbise tercihi yapılacaksa, yumurta topuk görünüşünüzü hoş gösterecektir.
 • Mini boy olarak kullanacağımız elbisenin altına giyilmesi gereke genelde stiletto tarzı ayak sağlığınızın el verdiği sürece tercih edilmelidir.
 • Kısa elbisenin altına giyebileceğiniz kovboy tarz orta uzunluktaki bir çizme de hoş gösterecektir.

  Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli
  Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli

Kısa bir elbiseyi giymek her zaman kolay değildir! Ancak doğru aksesuar ve ayakkabı kombinasyonuyla harika bir kıyafet haline gelebilir. Burada kısa elbise kombinleri hakkında detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmak şarttır. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayacak bir şekilde elbise kombinlerini hayata geçirebilirsiniz.

Kısa Elbise Altına Hangi Tür Ayakkabı Yakışır?

Ayakkabılar herhangi bir kıyafetin en önemli parçası olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı ayakkabı arasından hangi çiftin sizin için doğru olduğunu bilmek zordur. Kısa bir elbise giyerken, ayakkabılar yanıltıcı olabilir. Çünkü mükemmel şekilde oturmaları gerekir. Kısa bir elbiseyle giyilebilecek pek çok farklı ayakkabı modeli var ama ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerekenler de vardır. Bu arada kısa elbise kombinleri gündeme geldiği zaman babet ve topuklu ayakkabılar harika bir şıklığı ortaya koyacaktır.

Babet

Ayaklarınızın olduğundan daha küçük görünmesini istiyorsanız, babet ayakkabılar tam size göre. Düz ayakkabılar o kadar çok farklı stil ve renge sahiptir ki, kesinlikle elbisenize mükemmel şekilde uyan bir şey vardır. Babetlerle ilgili en iyi şey, rahat olmaları ve içinde yürümenin kolay olmalarıdır. Böylece günün sonunda ayağınıza takılıp ayağınızın ağrıması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz!

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar bacaklarınızı daha uzun ve daha zayıf gösterir. Bu da onları kısa elbiselerle giymek için mükemmel kılar. Topuklar her şekil ve boyutta gelir. Bu yüzden birini seçmek hiç de zor değil! Kişiliğinize ve tarzınıza uygun topuklu ayakkabılar seçmelisiniz. Onların kıyafetinize uymasını istersiniz, onunla çatışmaz!

 Yüksek topuklular ve düz ayakkabılar

Düz ayakkabılar bence daha uyumlu bir silüet oluşturdukları ve bacak hattını uzattıkları için kısa bir elbisenin altında daha iyi duruyor. Ancak yüksek topuklu ayakkabılar da giymek istiyorsanız, ayakkabınızın rengine uygun ayakkabılar tercih ettiğinizden emin olun.

Ayak bileği botları ve topuklular

Kısa bir elbisenin altına giymek için başka bir seçenek bilekte botlardır, ancak güzel bacaklarınız varsa, onları olduğundan daha ince gösterecekleri için onlardan kaçınılmalıdır. Bile kadar bot giymek istiyorsanız, vücudunuzun bu kısmını öne çıkarmaması ve olduğundan daha ince göstermemesi için bilek kemiğinizi aşmayan botları tercih edin.

Kısa Elbise Altına Hangi Tür Ayakkabı Yakışır?
Kısa Elbise Altına Hangi Tür Ayakkabı Yakışır?

Siyah Kısa Elbise Kombinleri

Siyah elbise her zaman bir kadının dolabında olması gereken renkte bir elbisedir. Çoğu zaman kurtarıcı rolü oynar.  Siyah kısa elbisenin kombinlenmesine değinecek olursak, Kırmızı rengi ile uyumu her zaman göz kamaştırıcı olmuştur.  Dar kesimdeki formunda bir elbisenin, İnci küpelerin eşliğiyle başka hiçbir aksesuara gerek duydurmayan elbisenin altında kullanacağınız bir siyah çivi topuklu bir ayakkabının sizi tamamlayışını rahatlıkla düşünebilirsiniz.

Diğer bir kombin önerisi olarak tabii ki kahverengi birbirlerine olan uyumlarından her zaman kaçınılmaz olmuştur. Altın rengi aksesuarlarla çok yakışan kahverengi, Siyah elbisede çanta ve ayakkabıda bulunan rengin kahverengi olması hoş olacaktır. Özellikle siyah elbise kombinleri harika tasarım yapısına sahip olmasıyla dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarıyor.

O gün siyah giymek istiyorsunuz ama aynı zamanda çokta enerjiksiniz boğucu bir kombin yapmaktansa, Siyah ve sarının kombinasyonu sizi dinamik hissettireceği gibi marjinal bir görüntüye de sahip olacağınız fikirleriniz arasında durabilir. Siyah elbiseye sarı bir kemer sarı küpe eklendiğinde başka hiçbir şey eklemenize gerek kalmayacaktır. Siyah çanta ve ayakkabınız da hazırsa siz artık hazırsınız demektir J

En Şık Kısa Elbiseler

Kısa giyinip şık olmak ve demodeleşmenin arasında çok ince bir çizgi olduğunu belirtmek isterim.  Kısalığından dolayı bacaklar açıklıklarıyla göze çarparken üstün kapalı kullanılması sizi daha şık kılacaktır.  Kalem diye adlandırdığımız formdaki kısa elbiseler her zaman ağırlık katan bir elbisedir. Özellikle en şık kısa elbiseler; kısa elbise kombinleri konusunda iddialı bir konumda yer almayı başaracaktır. Bu aşamada renk uyumuna dikkat ediyor olmanız gerekmektedir.

Siyah Kısa Elbise Kombinleri
Siyah Kısa Elbise Kombinleri

Tek kol açık formunda kullanılan elbiseler de dar kesimli kullanıldıkları sürece hoş görüntüye bürünmenizi sağlayacaktır. Ön tarafı komple kapalı sırtı açık modeller de sade ama şık görünümüyle, saçınızı at kuyruğu yaparak kullandığınızda şık olmamak için hiçbir sebebiniz kalmadı demektir J Siyah mini bir elbise isterseniz straplez isterseniz uzun kollu kullanımı ile gayette şık görüneceksiniz.

Kısa elbise, gardırobunuzdaki en çok yönlü parçalardan biridir. Birçok şekilde ve her mevsim giyebilirsiniz. Taytlı veya taytsız, topuklu veya topuklu giyebilirsiniz. Kısa elbise kombinleri için imkanlar sonsuzdur. Ancak, kısa bir elbise giyerken izlemeniz gereken bazı kurallar vardır. Özellikle bu tarz kombinlerde ayakkabılara dikkat ediyor olmanız şarttır.

Kısa elbiseler harika bir şıklık ortaya koymak konusunda iddialı olan modellerdir. Ancak, onlarla giymek için doğru ayakkabıyı bulmak zor olabilir. En önemlisi de ayaklarınızın sanki başka bir vücuda aitmiş gibi görünmesini istemiyorsunuz. Uzun bacaklara sahipseniz, bacaklarınızı gerçekte olduğundan daha uzun gösteren topuklu ayakkabılara gidin. Kısa bacaklarınız varsa, daha uzun bacaklara sahip olduğunuz yanılsamasını veren düz veya takozları tercih etmelisiniz.

Sinirli bir görünüm elde edecekseniz, süper kısa elbiselerle platformlar veya botlar giymeyi deneyebilirsiniz. Bir de her şeyi şık ve zarif tutmak istiyorsanız, kısa elbisenizle düz ayakkabılar veya takozlar eşleştirin! Böylece kısa elbise kombinleri konusunda harika bir görselliği ortaya koyun!

Kısa Elbise Kombinlerinde Renk Önerileri

Siyah ve beyazın asla modası geçmez. Siyah, zarafetin ve gizemin simgesidir. Kısa siyah bir elbiseyi beyaz topuklu ayakkabılar ve aksesuarlarla tamamlayarak sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu kombin hem gündüz hem de gece etkinlikleri için uygundur. Pastel renkler, yumuşaklığı ve huzuru temsil eder. Pudra pembesi, lavanta, mint yeşili gibi tonlar, kısa elbiselerinizle tazelik ve zarafet yaratmanıza yardımcı olabilir. Bu renkleri açık renkli ayakkabı ve çantalarla kombinleyerek hoş bir denge sağlayabilirsiniz.

Canlı Renk Patlaması: Enerjik ve dikkat çekici bir tarzı tercih ediyorsanız, canlı renkler tam size göre. Kırmızı, turuncu, mavi gibi canlı renkli elbiseleri sade aksesuarlarla dengelemek, çarpıcı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Cesur olmaktan çekinmeyin! Aynı renk tonlarını farklı parçalarda kullanarak monokrom bir kombin oluşturabilirsiniz. Farklı tonlardaki aynı renk elbise, ayakkabı ve çanta kombinleri, modern ve sofistike bir tarz yaratmanıza yardımcı olur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.