Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli?

0

Kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmeli? Kısa elbiseler her zaman ilgi çekici olmuştur. Bu durum esasında kısa elbiselerin harika bir etkiye sahip olması sayesinde mümkündür. Elbette k kısa elbise kombinleri konusunda bir karar verirken, detaylı bir araştırma yapmak her zaman gerekiyor. Ancak bu sayede harika bir konsepte sahip olabilirsiniz. Peki, Kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmeli? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Unutmamak gerekir ki ayakkabılar bir kıyafetin en önemli parçasıdır. Görünümünüzü değiştirebilirler veya bozabilirler. Bu yüzden onları dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir. Kısa elbise giyerken ayakkabı seçiminize de dikkat etmelisiniz. Topuklu giyip kendinizi olduğunuzdan uzun göstermek istemezsiniz ama aynı zamanda düz ayakkabı giyip kendinizi olduğunuzdan kısa göstermek de istemezsiniz. Peki, Kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmeli?

 • Rahat ayakkabılar seçin
 • Doğru topuk yüksekliğini seçin
 • Cilt tonunuz için doğru ayakkabı rengini seçin

  Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli
  Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli

Kısa Elbisenin Altına Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilecekler

Kısa bir elbise için ayakkabı seçmek, özellikle uzun boyluysanız zor olabilir. Çok uzun ve çok kısa görünmediğinizden emin olmalısınız. Topuklu veya düz ayakkabı giymeyi seçebilirsiniz, ancak bu tamamen kişisel tarzınıza bağlıdır. Topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, çok yüksek olmadığından emin olun, aksi takdirde bacaklarınızı olduğundan daha kısa gösterirler. Bu aşamada kısa elbise altına ayakkabı seçerken dikkat ediyor olmanız gerekir.

Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli
Kısa Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilmeli

Kısa bir elbisenin altına babet veya sandalet giyecekseniz, ayaklarınızın daha uzun görünmesi için önü çok geniş olmayan bir şeyle gitmek en iyisidir. Burada kısa elbiseniz için doğru ayakkabıları nasıl seçeceğinize dair bilgi sahibi olmanız harika bir tasarıma imza atmanızı mümkün kılacaktır.  Tam da bu noktada renk tercihinden tutun da model tercihine varıncaya kadar pek çok farklı kritere dikkat etmeniz gerekiyor. İşten Kısa elbisenin altına ayakkabı seçerken işinize yarayacağınızı umduğumuz ipuçlarından bazıları;

 • Stiletto yerine babet veya sandalet tercih edin
 • Mutlaka ayakkabınız elbisenizle aynı renk olmalıdır
 • Ayakkabınıza uygun bir kolye veya küpe de ekleyebilirsiniz
 • Kısa bir elbise ile düz ayakkabı giymeyin çünkü bu sizi daha kısa ve kilolu gösterecektir

Kısa elbisenizi tamamlamak için bir çift uzun topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, onların içinde yürüyebileceğiniz kadar rahat olduğundan emin olmak durumundasınız. Stiletto yerine babet veya sandalet tercih etmek harika bir fikirdir.

Kısa Elbisenin Altına Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilecekler
Kısa Elbisenin Altına Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilecekler

Özellikle kısa elbiseniz için ayakkabı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Yüksek topuklu ayakkabılar giymemek en iyisidir. Çünkü bacaklarınızı daha kısa ve normalden daha ince gösterebilirler. Bu nedenle, gece boyunca da rahatsızlığa neden olabilecek stilettolar giymek yerine, düz ayakkabılar veya sandaletler gibi daha rahat bir şey tercih ederseniz daha iyi olur.

Ayakkabı Tercihinde Renklere Dikkat Ediyor Olmalısınız!

Ayakkabı seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey elbisenizin rengidir. Siyah bir elbise giyiyorsanız, bir çift siyah topuklu ayakkabı harika görünecektir. Tamamen beyaz bir kıyafet giyiyorsanız, beyaz veya ten rengi topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz.

Ayakkabı Tercihinde Renklere Dikkat Ediyor Olmalısınız!
Ayakkabı Tercihinde Renklere Dikkat Ediyor Olmalısınız!

Kısa elbisenin altına ayakkabı seçerken; topuk yüksekliğinin duruma uygun olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, elbise bacaklarınızı gösterecek kadar kısaysa, stiletto veya takoz gibi daha yüksek topuklu ayakkabılara gitmek daha iyidir. Öte yandan, elbise bacaklarınızı tamamen kapatacak kadar uzunsa, çok gösterişli veya abartılı görünmemek için düz veya alçak topuklu ayakkabılar seçmek daha iyidir.

Kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı seçerken, ayakkabıyı almadan önce ne kadar rahat olduğunu düşünmeniz gerekir. Çünkü dışı ne kadar güzel olursa olsun; ayağınızı rahatsız ediyorlarsa, onları satın almanın bir anlamı yoktur. Böylece Kısa elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmeli? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıtlar verdik!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.