Kısa Saç Yapma Modelleri

0

Kısa saç yapma modelleri gündeme geldiği zaman konforlu bir kullanım olanağına sahip saç modellerinden rahatlıkla söz edebiliyoruz. Bu tarz bir saç modelini uygularken kendi tarzınızı başarılı bir şekilde yansıtmanız harika bir tasarımı ortaya koymanızı mümkün kılar. Tam da bu kapsamda Kısa saç yapma modelleri hemen her zaman tercih edilen popüler bir seçenek olarak karşımıza çıkar!

Kısa saç modelleri sadece kadınlara göre değil. Erkekler de görünümü spor edebilir. Kısa saç, özellikle doğal olarak düz saçlara sahipseniz, kolayca yönetilebilir. Kısa saçların özellikleri gündeme geldiği zaman konforlu bir kullanım özelliğinden söz edebiliriz. Kısa yüz saç modeli, onu çekici ve çekici kılan birçok özelliğe sahiptir. Kısa saç yapma modelleri söz konusu olduğu zaman aşağıdaki kullanım özellikleri karşımıza çıkar;

  • Görünüşlerini değiştirmeyi sevenler için bu harika bir seçenektir
  • Hem resmi hem de gündelik durumlar için uygun olan çeşitli stillerde tasarlanır
  • Fazla zaman ve çaba gerektirmedikleri için şekillendirilmesi ve bakımı kolaydır
  • Saçlarınızın tekrar uzamasını beklemenize gerek kalmadan yeni stiller denemenize olanak tanır
Kısa Saç Yapma Modelleri
Kısa Saç Yapma Modelleri

Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıldır?

Kısa saç modelleri, adından da anlaşılacağı gibi. Kısa kesilirler, tipik olarak sadece birkaç inç uzunluğundadırlar. Birçok farklı şekilde tasarlanabilir. Üstelik bu saçlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanabilir. Kısa saç yapma modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza son derece titiz bir süreç çıkar. Tam da bu kapsamda Kısa saç yapma modellerinin hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Bu aşamada söz konusu saç modelinin hemen her ortamda kullanıldığı biliniyor

Kısa saç modellerinin temel özelliği kısa olmalarıdır. Bu, uzun saç stillerinden daha az hacme sahip oldukları anlamına gelir, ancak aynı zamanda uzun saç stillerinden daha az hasara sahiptir. Hacimleri az olduğu için uzun saç modelleri kadar sık yıkanmaları gerekmez. Bu iyi çünkü güzellik rutininizde zamandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Kısa saç yapma modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece konforlu bir kullanım özelliği de çıkar.

Kısa Saç Yapma Modelleri
Kısa Saç Yapma Modelleri Neler

Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıl Yapılır?

Kısa saç modelleri birçok farklı şekilde yapılabilir. Bazı insanlar daha resmi bir görünüm elde etmek için saçlarını atkuyruğu veya topuz yapmayı severler. Diğerleri, herkesin ne kadar harika göründüğünü görebilmesi için saçlarını toplamayı tercih ediyor! Saçınızı toplamayı seçerseniz, şekillendirmenin birkaç farklı yolu vardır. İşte Kısa saç yapma modelleri hakkında işe yarar seçenekler;

  • İstediğiniz görünüme bağlı olarak düz veya kıvırcık giyebilirsiniz
  • Daha belirgin bir görünüm için her bir parçayı ayrı ayrı bukle yapabilirsiniz
  • Hatta çok daha parlak bir görünüm için tüm saçınızı birlikte kıvırabilirsiniz

Kısa saç modelleri giderek daha popüler hale geliyor. Klasik peri kesiminden dokulu bir bob tasarıma kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil vardır. Dolayısıyla tam da size göre bir modeli gayet pratik bir şekilde bulabilirsiniz.

Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıl Yapılır?
Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıl Yapılır?

Kısa Saç Yapma Modellerinde Dikkat Edilecekler

Kısa bir saç modeli seçerken en önemli şey yüz şeklinize uygun olduğundan emin olmaktır. Örneğin, yuvarlak bir yüzünüz varsa, çok katmanlı veya hacimli bir stil seçmekten kaçınmalısınız. Çünkü bunlar yüzünüze genişlik katabilir ve olduğundan daha yuvarlak görünmesini sağlayabilir. Burada farklı kısa saç modelleri denemek istiyorsanız fotoğraf galerimize bir göz atmanızda fayda vardır. Böylece Kısa saç yapma modelleri hakkında daha isabetli bir karar verebilirsiniz.

Kısa peri kesimlerinden vızıltılara ve aradaki her şeye kadar birçok farklı kısa saç kesimi stili vardır. Dolayısıyla günümüz koşullarında pek çok farklı saç modelinin kısa saç yapma modelleri arsında yer aldıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada bir karar verirken mutlaka hem yüz yapımıza hem de ten rengimize dikkat etmemiz gerekiyor. Zira ancak bu sayede tam olarak beklentinizi ortaya koyabilecek bir saç tasarımına imza atmanız mümkün hale gelecektir. Bu aşamada isabetli bir karar vermek demek harika bir şıklığa imza atmak demektir.

Kısa Saç Yapma Modelleri Nelerdir?

Kısa saç yapma modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza tam anlamıyla geniş kapsamlı seçenekler çıkar. Çünkü bu tarz tasarımlar hemen her zaman ilgi odağı olarak karşımıza çıkarlar. Kadınların kısa saç kesimleri için en popüler stillerden bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Pixie
  • Küt kakül
  • Bob kesim
Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıl Yapılır?
Kısa Saç Yapma Modelleri Nasıl Yapılıyor?

Pixie

Pixie, saçlarını kısa tutmak isteyen ancak aşırıya kaçmak istemeyen kadınlar için popüler bir seçimdir. Saçları incelen veya saçlarının uzun görünmesini sevmeyen kadınlar için de harikadır. Peri, elmacık kemiklerini, gözleri ve dudakları vurguladığı için yuvarlak yüzlerde en iyi sonucu verir.

Küt kakül

Küt kakül, tepe bölgesi çevresinde daha fazla hacme sahip ve ense çevresinde daha az hacme sahip olan bir bob varyasyonudur. Bu stil oval yüzlerle iyi çalışır. Çünkü yanaklarınızın etrafındaki yuvarlaklığı gizlemeye yardımcı olur ve yanakların görünmesini sağlar.

YouTube video

Bob kesim

Bob, pixie’ye benzer! Ancak biraz daha uzundur, genellikle çene hattınızı üç inçten fazla geçmez. Bu tarz, daha da dar görünmelerine neden olduğu için kalp şeklindeki yüzler dışındaki tüm yüz şekilleriyle iyi çalışır. Bob kesim, ne yaptığınıza ve her gün saçınızı şekillendirmek için ne kadar zaman harcamak istediğinize bağlı olarak düz veya kıvırcık olarak da kullanılabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.