Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? 5 Etkili Kombin!

0

Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? Saç boyası işlemleri saçımıza zarar verebilir. Ancak boyatmadan da duramayız. Ancak bazı işlemler biraz daha masumdur. Özellikle koyu renklerde boyatılan saçlar açık renkler kadar saça zarar vermeyebilir. Koyu kestane saç rengi de bu saçlara örnek olabilir. Koyu Kestane rengi doğal güzel bir renktir. Peki, Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Özellikle orta yaştan sonra kadınlar açık renkler tercih etmek istemez. Çünkü açık renkler kişiyi solgun gösterebilir. Ancak koyu kestane gibi renkler kişiyi daha genç göstereceği için özellikle orta yaştan sonra kullanımı daha fazla olabilir. Bu renk hemen hemen her çeşit tenli kadına yakışacaktır. Ancak esmer tenli kişilerin koyu kestane rengini çok fazla tercih ettiğini söyleyemeyiz. Genellikle kumral ve açık tenli kişiler bu rengi tercih etmektedir.

Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? 5 Etkili Kombin!
Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? 5 Etkili Kombin!

Koyu kestane rengi aynı zamanda görüntü olarak siyah saç rengine de benzemektedir. İki renk de görüntü olarak aynı tonda görünse de koyu kestane saç rengi kahve alt tonlu bir renktir. Saçını siyah renge boyatan bir kişi ilerde saçını açık renge boyatmak istediğinde saçın açılması çok zor olacağından talep edilen saç rengine ulaşmak çok zor olacaktır.

Kişi saçını yine de açtırmak isterse de saçlar yanabilir ya da büyük çoğunlukla deforme olabilir. Koyu kestane rengi ise tıpkı siyah gibi görünse de alt yapısının kahve rengi olması itibari ile saçını boyatmak isteyen kişi daha açık renge geçmek istendiğinde saçlara çok fazla zarar vermeden açılabilir ve istenen renge daha hızlı ulaşılabilir.

Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?
Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?

Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? Kumral tenli kişilere koyu kestane saç rengi çok yakışır. Bununla birlikte koyu kestane saç rengi aynı zamanda açık tenlilerde de güzel duran bir saç modelidir. Bu durumdan kaynaklı olarak son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?

Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? Kadınlar sonbahar ve kış aylarında saçlarını da sonbahar renklerine boyatmaya meyilli olabilirler. Yazları saçımızın rengini daha açık yapmak isterken kış aylarının gelmesiyle koyu kestane gibi renkler daha çok tercih sebebi oluyor. Koyu kestane rengi her yaştan kadına hitap eder. Açık tenli kişilerde koyu kestane rengi daha uyumludur. Kumral bir kişi de bu renkte saçını boyatabilir.

Koyu kestane rengi görüntü olarak siyah gibi olduğu için esmer kişiler de tercih edebilir. Kişiler siyah gibi başka renge geri dönüşü çok zor olan keskin bir renge saçını boyatmaktan ise koyu kestane rengini tercih edebilir. Koyu saç renginde ışıltı gibi işlemler de çok avantajlıdır. Çünkü siyah gibi geri dönüşü zor renklerde bu tarz işlemler sıkıntı yaratabilir koyu kestane rengine en çok yakışan ışıltı işlemi karamel tonlarıdır.

Bu tarz ışıltılı koyu kestane rengi göz rengi bal, açık kahve gibi olan kişilerde çok güzel durmaktadır. Nasıl ki yeşil gözlü ya da mavi gözlü kişilere sarı tonlu saçlar yakışıyorsa kahve tonlarındaki göz rengine sahip kişilere de koyu kestane saç rengi çok yakışmaktadır. Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? Daha çok kumral ve açık tenlilere yakışan bu ton aynı zamanda farklı renk tonlarıyla da uyumludur.

Koyu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Koyu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Koyu kestane saç rengine sahip bir kişi saçlarını katlı bir kesimle hacimli bir görüntüye kavuşturabilir. Sarı saçlarda bu tarz işlemlerde saçlar hem yıpranma kaynaklı azalmakta hem de saç dipleri açık renkli olduğundan saçlar ne kadar gür olursa olsun az görünebilmektedir. Ama koyu kestane saç renginde saçları kesim ve havalı fön yapısıyla neredeyse olduğundan iki kat gür göstermek mümkündür.

Koyu Kestane Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Boya yapımında genellikle birkaç renk birleştirilerek koyu kestane saç renk tonu elde edilir. Koyu kestane renginde de mavi, kırmızı ve yeşil renkleri farklı oranlarda kullanılarak elde edildiğini görürüz. Koyu kestane rengi her türlü saça kolaylıkla boyanabilir. Renk güzel tutar ve saça oturur. Tabi ki her saç boyasında olduğu gibi belli bir süre sonra akma yapacağından düzenli aralıklarla saçın yeniden boyanması sağlanmalıdır.

Saça uygulama aşamasında saç dışındaki alın, kulak gibi deriye temas etmesinden özellikle kaçınılmalıdır. Bu konuda kuaförlerin özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Koyu kestane saç rengi gibi boyalarda boyanın deriden çıkması çok zor olmaktadır ve boya çıkarıcılar ağır kokulu kimyasallar olduğu için saçını boyatan kişi hem kokudan rahatsız olabilir hem de derisinden boyanın çıkarılması sırasında tahriş olabilir.

Koyu Kestane Saç Rengi Hangi Kıyafetlerde Güzel Durur?
Koyu Kestane Saç Rengi Hangi Kıyafetlerde Güzel Durur?

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da saç boyanırken giyilen kıyafetlere çok dikkat edilmelidir. Boya kıyafete temas ettikten sonra çıkarılması neredeyse imkansızdır. Koyu kestane saç rengi kimlere yakışır? Dahası hangi renk kıyafetlerle daha güzel durur! İşte detaylar!

Koyu Kestane Saç Rengi Hangi Kıyafetlerde Güzel Durur?

Koyu kestane rengi neredeyse her kıyafetle uyumludur. Ancak bazı renkler saçınızı daha çok ortaya çıkarır. Örneğin; platin sarı bir saç rengi siyah bir kazağın üstünde kendini gösterir ve tok durur. Ancak platin sarı kazağın üstüne beyaz bluz tercih etsek daha soluk bir görünüm verebilir. Ve bu tarz açık saçlar koyu makyaj yapmayı gerektirebilir. Buradan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz.

Koyu kestane rengi de kendini açık tonlardaki kıyafetlerde daha iyi gösterecektir. Beyaz, gri, kahverenginin açık tonlarındaki kıyafetler ile koyu kestane rengi çok yakışacaktır. Özel davetlerde giyilen abiyeler, şık çantalar ve yüksek topuklu ayakkabılarla hayal ettiğimizde neredeyse bütün renk tonları ile koyu kestane saç rengini hayal edebilirsiniz. Kızıl, sarı, vb diğer renklerde ise saç renginize göre elbise ve aksesuar seçimi yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Koyu Kestane Saç Rengiyle Uyumlu Tonlar Nelerdir?

Koyu kestane saç rengiyle güzel bir denge oluşturabilir ve saçınıza parlaklık katabilir. Sıcak alt tonları ile koyu kestane saç rengiyle uyumlu bir seçenektir. Canlı ve sıcak bir renk olan bakır, koyu kestane saçlarla hoş bir kontrast oluşturabilir.

Koyu kestane saç rengiyle uyumlu sıcak bir ton olan kızıl kahve, saçınıza derinlik ve zenginlik katabilir. Parlaklık ve sıcaklık eklemek için güzel bir seçenektir. Daha hafif bir ton arayışındaysanız, açık kahverengi saç rengi de koyu kestaneyle iyi uyum sağlayabilir.

Eğer cesur bir seçenek düşünüyorsanız, sıcak alt tonlu somon pembe saç renkleri de düşünebilirsiniz. Koyu kestane saç rengi ile uyumlu olan bu zengin ve doygun ton, doğal bir görünüm sunabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.