Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

0

Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? Saç rengi her kadın için çok önemlidir. Saç rengimizin tenimize yakışıp yakışmayacağını belirleyen şey ten rengimizdir. Günümüzde kadınlar daha doğal saçlar tercih etmek istediği için küllü kahve saç rengini tercih etmektedir. Küllü kahve saç rengi yapımında önemli olan boyanın hazırlık aşamasıdır. Her açıdan boyanın içeriğinde kullanılan renklerin oranı doğru rengi elde etmek için çok önemlidir. Küllü renkler genel olarak hangi renk olursa olsun soğuk bir renk katmaktır. Bu renk doğal bir görüntü için neredeyse tüm kadınların tercih edeceği bir görüntüdür.

Küllü kahve saç rengini elde etme aşamasında gri renkten faydalanılmaktadır. Küllü rengi istediğiniz ölçüde kullanmanız önemlidir. Boyanacak saçın miktarı, uzunluğu boya miktarı için önemli bir etkendir. Küllü kahve saç rengi elde etmek için İstenilen ışıktı ve soğukluk için gerekli miktarda gri renk kullanılabilir bunun yanında kahve rengi de kullanıldığında istenilen ölçüde küllü kahve saç rengi elde edilmiş olur. Önemli olan nu rengin uzman kişiler tarafından hazırlanması ya da hazır küllü kahve saç renklerinin kullanılmasıdır. Peki, küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? İşte bu soruna dair merak ettiğiniz ayrıntılara dair her şey!

Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü Kahve Saç Rengi Neden Tercih Edilir?

Küllü kahve saç rengi kumral tonlu kadınların ve beyaz tenli kadınların tercihi olabilir. Açık tenli kişiler koyu saç renkleri kullanmak istemezler. Çünkü esmer bir tende açık renkler çok hoş durmayacağı gibi açık renklerde de koyu renkler güzel durmayacaktır. Küllü kahve saç rengi keskin bir şekilde direkt kahve rengine saçı boyamaktansa daha esnek bir geçiş rengidir. Saça verdiği ışıltı ve soğuk geçiş sayesinde yumuşak bir duruşu vardır. Küllü kahve saç rengi bütün kıyafetlerle de uyumlu olacaktır. Küllü kahve saç rengi verdiği ışıltı sayesinde özellikle güneşin vurduğu yaz aylarında saçı daha parlak ve canlı göstermektedir.

Hatta şöyle bir olay da söz konusudur. Sarı alt tonlu yaptırdığımız her renkte hafif bir küllü görüntü elde etmek isteriz. Özellikle saç tonu kahve olan kadınlar sadece küllü bir görünüm kazandırmak isteyebilir. Küllü renkler saça daha da doğal bir görüntü kazandırmaktadır. Küllü kahve saç rengi her yaşta kadına yakışmaktadır. Özellikle kış aylarında çokça tercih edilir. Çünkü kış aylarında çok açık renkler tercih etmeyiz. Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? Ve küllü kumral saç rengi en çok kimlere yakışır? İşte ayrıntılar!

Küllü Kahve Saç Rengi Neden Tercih Edilir?
Küllü Kahve Saç Rengi Neden Tercih Edilir?

Açık Kumral Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Saç rengimizi belirlemesi gereken ilk maddeye ten rengimizi söyleyebiliriz. Ten rengimizle bize yakışacak saç rengini bulabiliriz. Özellikle buğday tenine sahip kişilere açık kumral saç rengi çok yakışmaktadır. Beyaz tenli kişiler de de ten rengi beyaz olduğu için açık kumral saç rengi cilde daha canlı bir renk verecektir. Esmer kişiler açık kumral saç rengini tercih edebilirler. Ancak yine de çok koyu tenliyseniz bu rengi saçınıza yaptırırken iyice düşünmelisiniz.

Saçınızı illa dipten uca açık kumral rengine boyatmak zorunda değilsiniz. Saçınız kahve tonlarındaysa içine bu rengi ışıltı olarak da kullanabilirsiniz. Yani burada saç rengi kahve tonunda olan kişilere de açık kumral saç rengi yakışır diyebiliriz. Küllü kahve saç rengine dair bir karar verirken, farklı saç rengi tonlarını dikkate almanız gerekmektedir. Bu aşamada saç rengine karar verirken; öncesinde fotoğraf üzerinde değerlendirebilirsiniz.

Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? Beyaz tenli biriyseniz ve saç renginiz orta kahverengi ise bu saç rengini röfle olarak yaptırabilirsiniz. Röfle sizin saç renginizle uyumlu bir renkten yapılır. Saçların aralarına ufak tutamlarda eklenebilir. Açık kumral saç rengini 30 yaş üstü kadınlar sıkça tercih etmektedir;

  • Beyaz tenli kişilere
  • Buğday tenli kişilere

Açık Kumral Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Açık Kumral Saç Renginde Dikkat Edilecekler

Açık kumral saç rengini yaptırırken saç renginin tutması çok önemlidir. Yani tam rengi yakalamak gerekir. Bu nedenle bu renk oluşturulurken birkaç renk karışım yapılarak kullanılır. Saçlarınız çok zayıflamış ve güçsüzse    bu saç rengini yaptırmadan önce boyanın da vereceği zarardan koruma amaçlı bakım yapmanız önerilebilir. Ayrıca bu saç rengi açık bir renk olduğu için boyama sonrasında belli bir süre geçtikten sonra turunculaşma gibi sonuçlar doğurabilir. Bu gibi durumlarda mor şampuan kullanarak saçınızın renk değişimlerinin önüne geçebilirsiniz.

Açık Kumral Saç Renginde Dikkat Edilecekler
Açık Kumral Saç Renginde Dikkat Edilecekler

Ayrıca koyu bir saça sahipseniz ve açık kumral rengine saçınızı boyatacaksanız dipten gelecek saçınız rahatsız edebilir. Bu nedenle bu rengi boyattıktan sonra düzenli olarak dip boyanızı yaptırmanız gerekir. Bu rengi ombre olarak yaptıracaksanız kendi saç renginizle uyumlu olmasını tavsiye ederiz. Her boyada olduğu gibi açık kumral renginden sonra da saç da az da olsa yıpranma olacaktır. Bu nedenle onarıcı kremler ve yağlar kullanarak saçınızı güçlendirmeye çalışmalısınız. Böylece kendinize özgü tasarımlara imza atabilirsiniz.

Küllü kahve saç rengi nasıl elde edilir? Konusunda bir karar verecekseniz, farklı renkleri dikkate alıyor olmanız gerekmektedir. Bu aşamada hangi rengin size daha uygun olacağına dikkat ediyor olmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede tam olarak size uygun bir tasarıma imza atma fırsatını elde edersiniz!

Küllü Kahve Saç Rengine Uyumlu Modeller

Küllü kahve saç rengi, dalgalı saçlarda özellikle güzel görünür. Orta uzunluktaki dalgalı saçlar, doğal ve hafif bir görünüm sağlar. Bu tarz, yüz hatlarını yumuşatırken modern ve çekici bir hava katar. Saçlarınızı hafif dokunuşlarla dalgalandırarak rahat bir şıklık elde edebilirsiniz.

Küllü kahve saç rengi, katlı kesimlerle harika bir uyum yakalar. Katlar, saçlara hareket ve hacim katarak daha canlı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Özellikle ince telli saçlara sahipseniz, katlı kesimler saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir.

Uzun bob kesimi, modern ve şık bir seçenektir. Bu kesim, saçları omuz hizasında kesip düzgün bir çerçeve oluşturur. Küllü kahve saç rengiyle kombinlendiğinde, sofistike ve özgün bir tarz elde edebilirsiniz. Uzun bob, düz veya hafif dalgalı olarak şekillendirilebilir.

Cesur ve farklı bir görünüm isteyenler için kısa asimetrik kesim harika bir seçenektir. Bu kesimde saçların bir tarafı daha kısa kesilirken diğer tarafı daha uzun bırakılır. Küllü kahve saç rengi, bu kesimle modern ve çarpıcı bir kontrast oluşturur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.