Küllü Sarı Krepe Balyaj Nasıl Yapılır? 4 İpucu!

0

Küllü sarı krepe balyaj kendine özgü bir saç tasarımıdır. Küllü sarı krepe balyaj saç, soğuk tonlu bir kül sarısıdır. Daha hafif gitmek isteyenler ama çok hafif olmayanlar için mükemmel bir saç rengidir. Yine de parlak ve göz alıcı olurken, stil vermesi ve bakımı kolaydır. Balyaj modelleri gündeme geldiği zaman bu tasarımlar akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. Çünkü Küllü sarı krepe balyaj hem şık de son derece kullanışlı bir renk dokusuna sahiptir. Bu sayede her zaman iddialı bir konumda yer almayı başarmaktadır.

Küllü Sarı Krepe Balyajlarda Dikkat Edilecekler
Küllü Sarı Krepe Balyajlarda Dikkat Edilecekler

Küllü sarı krepe balyaj görünümü elde etmek için, zarar görmemesi için önce amonyak içermeyen bir ağartıcı kullanarak saçınızı ağartmalısınız. Ardından saçınızda istenen küllü sıcaklığın etkisini yaratmak için küllü bir toner kullanın. Bu aynı zamanda saçınızın bronzlaşmasını önlemeye de yardımcı olacaktır! Bu tonu elde ettikten sonra, Mor Şampuan uygulamalısınız. Bu aşamada yarı kalıcı etkiye sahip metalik kızıl saç boyası harika bir seçim olacaktır. Böylece canlılık ve parlak bir görünüm noktasında harika bir tasarıma imza atarsınız.

Küllü sarı krep balyaj saçlar, platinden daha doğal bir görünüme sahiptir. Ancak yine de güzel bir altın parıltıya sahip olan soğuk tonlu bir sarıdır. Küllü ton, sıcak bir his verir ve saçlarına biraz boyut katmak isteyenler için mükemmeldir. Bu renk birkaç farklı teknikle elde edilebilir ancak en popüler olanı krep saç kaynak kullanmaktır.  Krep saç uzantıları, kendi saçınıza zarar vermeden uzunluk ve hacim kazandırmanın en mantılı yolu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Küllü Sarı Krepe Balyaj Nasıl Yapılır? 4 İpucu!
Küllü Sarı Krepe Balyaj Nasıl Yapılır? 4 İpucu!

Bu uzantılar, tıpkı kendi kilitleriniz gibi boyanabilen veya perma yapılabilen %100 insan saçından yapılmıştır. Kendi saçlarınızla sorunsuz bir şekilde karışarak doğal buklelerinizi kesmeden veya zarar vermeden istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlar. Küllü sarı krepe balyaj tam olarak kendi tasarımınızı oluşturmanız konusunda geniş kapsamlı seçenekleri sizlerle buluşturacaktır.

Küllü Sarı Krepe Balyaj Modelleri

Küllü sarı krepe balyaj görünümünü oluşturmak için, kuru saça kül toneri uygulayarak başlayın. Ardından saçlarınızın uçlarına menekşe rengi bir toner uygulayın. Sonrasında, orta şafttan uçlara doğru çalışırken her bir telin köklerine kırmızı toner uygulayın. Tüm iplikleriniz renklendirildikten sonra, her parçayı bobinlere benzeyene kadar kendi etrafına sarmaya başlayın.

Küllü sarı krep balyaj saç, seksi ve doğal bir görünüm istiyorsanız, gitmenin modern bir yoludur. Küllü sarı krep balayaj saç, mevcut renginizden yeni stile geçiş için harika bir yoldur. Küllü sarı krep balyaj saçtaki kül tonu birçok cilt tonuyla iyi çalışır ve bakımı kolay bir renk isteyenler için de iyi bir seçimdir. Bu tasarıma sahip saçtaki kül tonu, farklı açık kahverengi vurgu tonlarını koyu kahverengi veya siyah temel renkle karıştırarak elde edilebilir.

Küllü Sarı Krepe Balyaj Modelleri
Küllü Sarı Krepe Balyaj Modelleri

Küllü Sarı Krepe Balyajlarda Dikkat Edilecekler

Küllü sarı krep balyajı yapmayı düşünüyorsanız, karar vermeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Aşağıda sıraladığımız özelliklere dikkat etmeniz; tam olarak beklentinizi karşılayan bir saç modelini uygulamanızı mümkün kılar;

  • Küllü sarı krep balyajı elde etmek her zaman kolay değildir
  • Bu yüzden bunu sizin için bir profesyonelin yapmasını sağlayın
  • Küllü sarı krep balyajı doğru yapılırsa 6 aya kadar kullanabilirsiniz
  • Küllü sarı krep balyajı saçınızın uzunluğuna bağlı olarak 2-3 saat sürecektir

Küllü sarışın, daha koyu bir ton denemek isteyenler için harika bir renktir. Bundan dolayıdır ki Küllü sarı krepe balyaj seçenekleri söz konusu olduğu zaman karşımıza birbirinden farklı alternatif seçenekler de çıkmaktadır.

Küllü Sarı Krepe Balyaj Yaparken Dikkat Edilecekler

Küllü sarı krepe balyaj, uzmanlık ve deneyim gerektiren bir tekniktir. Saçın renk değişimine ve krepe tekniğine uyum sağlayabilmesi için bir profesyonelden yardım almak önemlidir. Bir kuaförün deneyimi, istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayacaktır.

Her türlü saç işlemi, saç sağlığını etkileyebilir. Krepe balyaj yapmadan önce saçlarınızın genel sağlığını değerlendirmek ve gerektiğinde onarıcı saç bakım ürünleri kullanmak önemlidir. Balyaj uygulaması saçın yapısını değiştirebilir, bu nedenle saç bakımına özen göstermek saçlarınızın zarar görmesini önler.

Küllü sarı tonlar, cilt tonunuza ve saç renginize uyumlu olmalıdır. Krepe balyajın sonucu doğal ve dengeli görünmeli, yüzünüzü aydınlatmalıdır. Uyumlu bir renk seçimi, balyajın etkisini artırırken aynı zamanda doğal bir görünüm sağlar.

Krepe balyajın istenen sonuca ulaşması için birden fazla seansta gerçekleştirilmesi gerekebilir. Saçın yapısına ve rengine bağlı olarak, istediğiniz renk ve tonu elde etmek birkaç seans sürebilir. Sabırlı olmak ve uzun vadeli sonuçları düşünmek önemlidir.

Küllü sarı krepe balyaj sonrası saçlarınızın rengini ve görünümünü korumak için özel bakım ve koruma ürünleri kullanmak önemlidir. Renk solmasını önlemek ve saçlarınızın parlaklığını korumak için uygun şampuan, saç kremi ve saç yağı gibi ürünler seçmelisiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.