Kumrallara Yakışan Saç Renkleri

0

Kumrallara yakışan saç renkleri farklı tonlardan oluşuyor! Sıcak tonlar olarak belirtilen kumralların ciltlerine birden fazla renk seçeneğinin yakışacağını bilinmektedir. Diğer cilt tonlarına göre daha avantajlı alan kumrallar istediği renge ulaşmakta çok zorlanmazlar. Böylece tam da kendilerine uygun olan bir saç tasarımını hayata geçirme konusunda kritik bir etkiye sahip olurlar.

Saç ve ten rengi birbirini tamamladığı gibi ten rengine uygun seçilen saç kişinin tarzını da belirlemiş olur. Farklı renkler kumrallar için seçilebilir. Buradaki en önemli nokta kişinin hangi rengi hangi tarzda kullanmak istemesidir. Kumrallara yakışan saç renkleri hemen her saç tonuyla güzel duruyor. Kumrallar arasında tercih edilen renkler genellikle;

  • Kızıl
  • Kahve tonları
  • Sarı tonları

Olarak bilinmektedir. Kumrallara yakışan saç renkleri konusunda karşımıza birden fazla seçeneğin çıktığını biliyoruz. Esasında bu durumun oluşmasında karşımıza farklı tonlardan oluşan saç tasarımlarının çıkıyor olması da etkili oluyor.

Kumrallara Yakışan Saç Renkleri
Kumrallara Yakışan Saç Renkleri

Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Hangileridir?

Kumrallara yakışan saç renkleri farklı seçeneklerden oluştuğu için tam olarak özgün tasarımlardan rahatlıkla söz edebiliyoruz. Kullanılan renklere göre daha doğal ya da daha keskin tonlar elde edilebilir. Kumrallar arasında genel olarak tercih edilen renkler dışında daha soğuk ve donuk renklerden de söz edebiliriz.

  • Açık kumral ten saç renkleri;

Açık kumrallar beyaz tene sahip olanlara göre daha sıcak bir renk tonuna sahiptirler. Açık saç renklerine doğal doğal sakin bir hava kazandırırken, koyu saç renklerin de de zıtlıklardan faydalanarak daha keskin bir ifade elde edebilirler.

Açık kumrallarda doğallığı sakinliği samimiyeti yansıtacak renk tonları; küllü kumral, açık kumral, bal köpüğü, dore kumral, bakır kızıl, pastel pembe, gri ve bakır pembe olarak tercih edilebilir.

Açık kumrallarda daha keskin çekici bir ton elde etmek için; soğuk sarı, platin sarısı, çikolata kahve, koyu kızıl, yeşil, koyu mavi, ateş kızılı, kestane kahve ve gümüş pembe tonları kullanılabilir.

  • koyu kumral ten saç renkleri;

koyu kumral tene sahip olanlar açık kumrallara nazaran daha fazla ton seçeneğini tercih edebilirler. Saçların tamamını boyamak yerine aralara atılan farklı tonlar ile göz alıcı ışıltılar elde edebilirler.

İlginizi Çekebilir; Yarım Örgü Saç Modelleri

Her zaman makyaja gerek duymadan doğal fresh ve sade bir görünüm kazanabilirler. Tercihlerine göre koyu ve sıcak sarı, turuncuya yakın kızıl tonu, ve kahve kızıl gibi tonları kullanabilirler.

Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Hangileridir?
Kumrallara Yakışan Saç Renkleri Hangileridir?

Daha keskin belirli ifadeye sahip olmak isteyenler için platin sarısı, açık gri, canlı pembe, gümüş pembe açık yeşil ve açık mavi gibi tonları tercih edebilirler. Samimi bir hava yakalamak isteyenler için de açık kumral, kestane saç rengi harika bir etkiye sahip olacaktır. Bir de küllü gri ve küllü kumral saç rengi de harika bir etkiye sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Böylece kendi tarzınıza sımsıcak bir dokunuş etkisi de katabilirsiniz.

Kumrallara Yakışan Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Bilinmelidir ki saç, aslında bir kişinin yüzünün kıyafetidir. Tıpkı kıyafetlere kilolu bölgeleri daha bol giyerek saklıyor isek ya da hoş görünen alanları daha açık bir şekilde ön plana çıkartıyor isek aynı şekilde saç modelimizde de bazı yerleri saklamalı bazılarını da ön plana çıkarmalıyız.

Burada önemli olan faktör kişinin kendi yüzünü iyi bilmesi ve saç kesimi ve rengini ona göre seçmesidir. Yuvarlak yüz ile uzun yüze yakışan saç modeli ya da beyaz ten ile kumral rengine sahip kişilere yakışan saç rengi ve kesimi de farklı olacaktır.

Kumrallara yakışan saç renkleri daha çok yumuşak geçişli renklerden oluşuyor. Burada saçınızın uzunluğuna dahi dikkat etmeniz gerekiyor. Bir de kendi yüz hattınıza uygun bir renk ve kesimi de tercih etmelisiniz! Kumralla yakışan saç kesimleri yüz şekilleri ile paralellik göstermektedir.

Kumrallara Yakışan Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?
Kumrallara Yakışan Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?
  • Eğer kısa yüze sahip iseniz,

Yüzünüzün daha uzun görünmesini istiyorsanız saçınızın tepe bölgesini krepe modeli ile biraz yükseltmeniz gerekecektir.  Ancak koyu kumral tene sahip olanlar biraz daha koyu renkleri tercih ederek bu model ile tamamlayabilirler.

  • Eğer uzun yüze sahip iseniz,

Açık kumral ten renginde dalgalı kıvırcık saç modeli ile uzun saç kesimleri önerilmektedir. Daha açık renkler ve uzun saç kesimleri kullanılmalıdır.

  • Yuvarlak yüze sahip iseniz ;

Açık kumrallarda yüz ifadesini belirgin tutmak isterseniz daha koyu renkler tercih edilerek kısa saç modelleri yüzünüze daha hoş bir hava katabilirsiniz.

Eğer koyu kumral bir tona sahip iseniz açık tonlarda uzun saç modelini tercih edebilirsiniz. Koyu tonlarda ise koyu kızıl koyu kahve koyu yeşil, koyu mavi ile kısa saç modellerini tercih etmek size farklı bir tarz oluşturacaktır. Kumrallara yakışan saç renkleri konusunda özellikle kızıl rengin harika bir seçenek olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Kumrallara Yakışan Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?
Kumrallara Yakışan Saç Kesimi

Saç kesimi kumrallarda seçilen renk ile bütünleşerek daha zarif bir görünüme ulaşmaktadır. Açık kumral veya koyu kumral tene sahip olanlar uzun saç modeli tercih ediyor ise kesilen kakül modelleri ile farklı bir hava katabilirler. Böylece göz alıcı bir görsellik ortaya koyabilirsiniz.

Açık kumral tene sahip olanlar genellikle ombre saç modelini tercih etmektedir. Bu modele yakışan en iyi saç kesimi ise uzun ve kat verilmeden kesilen saç sitili olacaktır. uygulanan rengin daha havalı ve zarif bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır.

Kumrallara Yakışan Saç Renklerinde Dikkat Edilecekler

Kumral saç rengi genellikle ılımlı bir tonda olduğundan, cilt tonuyla uyum önemlidir. Sıcak alt tonlu bir cilt tonuna sahipseniz, altın tonları veya bakır yansımaları içeren sıcak saç renkleri tercih edebilirsiniz. Soğuk alt tonlu bir cilde sahipseniz, daha ashy veya platin tonlarından kaçının.

Kumral saç rengi genellikle doğal bir hava yaratır. Bu nedenle, seçeceğiniz saç renginin doğal görünmesi önemlidir. Aşırı parlak veya yapay görünen renklerden kaçınarak, saç renginizin cildinizle uyum içerisinde olduğundan emin olun.

Göz renginiz, saç renginizi belirlerken dikkate almanız gereken bir diğer faktördür. Kumral saç renkleri genellikle mavi, yeşil veya kahverengi göz renkleriyle güzel bir uyum sağlar. Göz renginizi daha belirgin hale getirecek tonları seçerek doğal bir denge oluşturabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.