Küt Saç Kesimi

0

Küt saç kesimi, her yerinde aynı uzunlukta kesilen bir saç modeli türüdür. Bu modelinde saç, başın üzerinden eşit şekilde kesilir. Bu da küt bir etkinin ortaya çıkmasına neden olur. Küt saçlarda arka kısımlar genellikle kademeli olarak yukarı doğru incelirler. Bu da yanlara göre biraz daha uzun kesildikleri anlamına gelir. Yine küt saç modelleri söz konusu olduğu zaman kısa saç kesimlerinin harika bir etki ortaya koyduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Küt Saç Kesimi
Küt Saç Kesimi

Küt saç tasarımları, saçlarını şekillendirmek için çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan temiz bir görünüm isteyen erkekler arasında popülerdir. Ayrıca, daha fazla hacim ve dolgunluk sağladığı için seyrelmiş veya ince telli saçları olan kadınlar arasında da popülerdir. Elbette ki bu durum son zamanlarda karşımıza farklı küt saç tasarımı modellerinin çıkmasını da mümkün kılmaktadır.

Mantar Küt Saç Kesimi

Son zamanların gözde tarımları arasında yer alan mantar küt saç tasarımı, uzun yıllardır var olan bir stil olmakla birlikte hala güçlüdür. Mantar ve Sezar stilleri de dahil olmak üzere küt saç kesiminin birçok varyasyonu vardır. Bu aşamada mantar küt saç kesiminin kendine özgü bir tasarım olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Küt Saç Kesimi
Mantar Küt Saç Kesimi

Küt saç tasarımı, bakımı en kolay saç kesimlerinden birisidir. Çünkü çok az şekillendirme gerektirir hatta bazen hiç gerek kalmaz! Gün boyu harika görünmesini sağlamak için tek ihtiyacınız olan bir tarak ve bazı saç ürünleridir. Bu, onu hareket halindeki meşgul insanlar veya görünüşüne ayıracak fazla zamanı olmayanlar için mükemmel kılar.

İlginizi Çekebilir; Uzun Küt Saç Modelleri

Mantar küt saç modeli, normal kısa saç kesimlerinin gerektirdiğinden daha az bakımla daha keskin bir görünüm isteyen kalın saçlı erkekler için idealdir. Bu stilin düz çizgileri bakımı kolaylaştırır ve çoğu erkek sadece birkaç ayda bir düzeltmeye ihtiyaç duyar. Bu klasik saç modeli, kısa sırt ve yanlar ve uzun üst kısım ile karakterizedir. Başın yanlarındaki saçlar bir kesme siperi ile kesilirken, üst kısım makasla kesilir.

Küt Saç Kesimi
Küt Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

Mantar küt saç kesimleri; her yaştan ve yüz şeklinden erkeğin giyebileceği çok yönlü bir görünüm olan kalın veya ince saç tiplerine çok yakışıyor. Yakın kırpma veya fırçalı kesim olarak da bilinen bu model, her yaşa ve yüz şekline uyan başka bir klasik stildir. Başın arkasında ve tepesinde sivrilen ve son derece kısa saçları olmayan kısa kenarlara sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Kahve Köpüğü Saç Rengi

Küt Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

Kısa saç kesimi, buklelerini kısa ve basit tutmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir. Bu kesim özellikle düz saçlarda en iyi sonucu verir ancak kıvırcık veya dalgalı saçlarda da şekillendirilebilir. Düz kısa bir saç kesimi, herhangi bir yüz şekli ve saç uzunluğu için işe yarayabilir. Ancak daha dar görünmelerini sağladığı için kare yüzlerde en iyi sonucu verir.

Şayet oval bir yüz şekliniz varsa, üstte çok kare görünmemesi için saçlarınızı katmanlar halinde kesmeyi düşünebilirsiniz. Özellikle yuvarlak yüzlü kadınlar, olduklarından daha da yuvarlak görünmelerini sağlayacağı için bu tarzdan kaçınmak durumundadır. Bu aşamada saç kesiminin tam da istediğiniz etkiyi oluşturmuş olması; ideal bir modeli tercih etmenizle doğrudan ilgilidir.

Küt Saç Kesimi
Küt Saç Kesimi Tasarımı

Küt saç kesiminin çeşitli varyasyonları vardır. Bunların üst kısımları normal kesimlerinden daha uzun saçlar olabilir. Özellikle her varyasyon için farklı uzunluklar da mevcuttur. Dolayısıyla küt saç tasarımı söz konusu olduğu zaman karşımıza tam anlamıyla özgün tasarımlar da çıkmaktadır. Elbette ki bu durum mantar saç kesimi, için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Küt Saç Kesiminde Farklı Tasarım Fikirleri

Asimetrik küt kesim, cesur ve modern bir tarz arayanlar için mükemmel bir seçenektir. Ön tarafta daha uzun, arka tarafta ise kısa kesilmiş katmanlarla oluşturulan bu tarz, yüz hatlarınızı vurgulamak için idealdir.

Katlı küt kesim, saçlara hareket ve hacim kazandırmanın harika bir yoludur. Farklı uzunluklarda kesilmiş katmanlar, saçlarınıza derinlik ve canlılık katarak daha dinamik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Küt saç kesiminizi dalgalı bir dokunuşla birleştirerek saçlarınıza doğal bir deniz tuzu etkisi kazandırabilirsiniz. Bu rahat ve hafif dağınık görünüm, yaz aylarında harika bir tercih olabilir.

Saçlarınıza ışıltı katmak için ombre renklendirme tekniğini deneyebilirsiniz. Küt kesimde, saç uçlarına doğru renk tonlarını yumuşak bir geçişle uygulayarak dinamik ve göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Basitlik ve şıklığı sevenler için düz ve pürüzsüz bir küt kesim harika bir seçenektir. Saçlarınızı düzleştirerek veya fön çekerek düzgün bir yüzey elde edebilirsiniz. Bu tarz, profesyonel ve sofistike bir hava yaratmanıza yardımcı olur.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.