Omuzda Saç Modelleri

0

Omuzda saç modelleri hemen her zaman dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla hem günlük kullanımda hem de iş hayatında omuzda saç modellerinin üst düzeyde bir etkiye sahip olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikle kendi tarzınızı oluşturmayı istiyorsanız mutlaka farklı saç kesimleriyle desteklenen modelleri göz önüne almak durumundasınız. Omuzda saç modelleri hakkında bir karar verirken hem saç tipinize hem yüz hatlarınıza hem de ten renginize dikkat ediyor olmanız hemen her zaman tavsiye edilmektedir.

Uzun saçlarınız veya hatta orta uzunlukta saçlarınız varsa omuz, saçınızı göstermek için harika bir yerdir. Sadece harika görünmekle kalmayacak, aynı zamanda kıyafetinize biraz hava katacak dalgalı, bukleli ve hacimli bir saç stiline sahip olabilirsiniz. Daha basit ve daha sofistike bir şey istiyorsanız, düz bir saç modeli ile de gidebilirsiniz. Omuz boyu saç stillerinin en iyi yanı, çok yönlü olmaları ve ister bir iş toplantısı ister arkadaşlarla dışarıda bir gece olsun, onları her durumda giyebilmenizdir.

Omuzda saç modelleri
Omuzda saç modelleri

Omuzda Saç Modelleri Nasıldır?

Omuz, kadınların saçlarını bıraktığı en yaygın yerdir. Dolayısıyla omuzda saç modelleri çok yönlü bir seçenektir ve birçok farklı şekilde şekillendirilebilir. Aşağıda sıraladığımız saç modelleri omuzda saçlarda en çok talep gören modeller arsında yer alır;

  • Klasik bob
  • Klasik uzun bob
  • Kaküllü saç modelleri

Klasik bob, çenenin hemen altından kesilen kısa bir saç kesimidir. Klasik uzun bob, klasik bob saçlardan daha uzundur ve kaküllü veya kakülsüz kullanabilir. Saça daha fazla görsel hacim ve doku vermek için vurgular eklenir. Kaküllü saç modelleri tam da bu noktada beklediğiniz etkiyi ortaya koymak konusunda önemli bir etkiye sahiptir.

Omuzda saç modelleri, modern bir dokunuşla feminen görünmek isteyen kadınlar için idealdir. Saçlarıyla deneyler yapmak ve görünüşlerini sık sık değiştirmek isteyenler için de mükemmeldirler. Omuz hizasındaki saçlar, klasikten moderne, zariften boheme, gündelikten fanteziye kadar her tarzda kullanabilirler. Dolayısıyla bu tarz saç modellerinin hemen her ortamda tercih edildiklerini ifade edebiliriz.

Omuzda Saç Modelleri Nasıldır?
Omuzda Saç Modelleri Nasıldır?

Omuzda Saç Modellerinin Özellikleri

Günümüz itibariyle tercih edebileceğiniz omuz boyu saç modellerinin birçok çeşidi vardır. Ruh halinize ve tercihinize bağlı olarak yukarı veya aşağı bırakabilirsiniz.  Bu saç modelleri bakımı kolay olduğu ve tüm yüz şekillerinde iyi göründüğü için kadınlar arasında en popüler seçeneklerden biridir. Bu saç modeli en iyi, çenenin hemen altına ulaşan bir bob veya katmanlı kesim halinde kesildiğinde görünür.

Omuz boyu saç modelleri, kadınlar ve kız çocukları için en popüler saç modellerinden biridir. Omuz uzunluğundaki saçlar yönetilebilir, bakımı kolay ve çok yönlüdür. Birçok farklı şekilde şekillendirilebilir. Omuz hizasında saç modellerinin pek çok çeşidi vardır. Aşağıda sıraladığımız 2 farklı saç modeli bu tarz saçlarda hemen her zaman popüler bir seçenek olarak karşımıza çıkar;

  • Uzun bob saç kesimi
  • Uzun katlı saç modeli

Uzun bob saç kesimi

Kalın saçlarınız varsa, bu sizin için mükemmel bir saç kesimidir. Size keskin bir görünüm verir. Ancak aynı zamanda hala çok kadınsıdır. Uzun bob saç kesimi, üstte çok kısa katmanlara ve başınızın altına yakın yerlerde daha uzun katmanlara sahiptir. Bu stil hem düz hem de kıvırcık saçlarla iyi çalışır. Çünkü buklelerinizi daha dolgun gösterir ve böylece onları yönetmeyi kolaylaştırır.

Uzun katlı saç modeli

Bu, kadınlar arasında en popüler saç kesimlerinden biridir. Bu saç kesiminin uzunluğu çene uzunluğundan orta sırt uzunluğuna kadar değişir. Katmanlar saçınıza hacim katar ve yüzünüzü mükemmel bir şekilde çerçeveler. Daha dramatik bir görünüm istiyorsanız, katmanları yan patlamalara da kesebilirsiniz. Böylece omuzda saç modelleri hakkında daha isabetli bir karar verirsiniz.

Omuzda Saç Modellerinin Özellikleri
Omuzda Saç Modellerinin Özellikleri

Omuzda Saç Modellerinin Estetik Görünümü

Omuzda saç modelleri, modası asla geçmeyen klasik bir görünümdür. Birçok yüz şeklini düzleştirirler ve çeşitli şekillerde kullanılabilirler. İşin püf noktası, yüz şeklinize uyan omuz hizasında bir saç kesimi bulmaktır. Bunu yapmanın harika bir yolu, stilistinizden hangi kesimin size en uygun olacağı konusunda tavsiye istemektir. Aşağıda sıraladığımız saç modelleri söz konusu olduğu zaman harika bir görsellik karşımıza çıkar;

  • Orta uzunlukta katlı saç modeli
  • Omuz hizasında bob saç modeli
  • Yan kaküllü uzun katlı saç kesimi
  • Omuz hizasında dalgalı saç modeli

Omuz uzunluğundaki saç modelleri, ciddi bir değişiklik yapmak zorunda kalmadan yüz şeklinizi vurgulamanın mükemmel bir yoludur. Çeşitli saç ürünleri ve araçları kullanılarak elde edilebilecek birçok farklı omuz saç modeli vardır. Omuzda örgülü saç modelleri. Örgüler farklı tarzlarda yapılabilir. Daha dokulu bir görünüm için birbirine örülebilir ve bükülebilir veya daha parlak bir görünüm için ayrı ayrı örülebilir.

Omuzda Saç Modellerinin Estetik Görünümü
Omuzda Saç Modellerinin Estetik Görünümü

Özellikle omuzda saç modelleri konforlu seçeneklerden birisidir. Kaküller, tercihinize bağlı olarak düz veya yandan süpürülmüş olarak tercih edilebilir. Kaküllerinizin alnınızın yarısını kaplamasını istiyorsanız kaşınızın hemen üstünden başlayıp gözünüzün köşesinde biten açılı kakülleri tercih etmelisiniz.

YouTube video

Unutmayın Omuzda saç modelleri, boynunuzu ve omuzlarınızı göstermenin en iyi yoludur. Uzun saçlara sahipseniz ve güzel boynunuzu göstermek istiyorsanız bu saç modellerini denemelisiniz. Bu saç modelleri çeşitli şekillerde yapılabilir. Böylece harika bir şıklığa imza atma şansına sahip olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.