Oval Saç Kesimi

0

Oval saç kesimi pratik bir şekilde hayata geçirilebilen ve model olarak karşımıza çıkıyor. Tam olarak orijinal bir saç modeli olarak karşımıza çıkan oval saç kesimi tam da beklediğiniz etkiyi ortaya koyacaktır. Özellikle son zamanlarda bu tarz saç kesiminin çok daha konforlu olarak görüldüğü biliniyor. Bu durumun doğal sonucu olarak oval saç modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza göz alıcı tasarımlar çıkar! Tam da bu kapsamda oval saç kesimi modelleri konusunda bir karar verirken farklı renk ve kesimleri de dikkate almanız hemen her zaman önerilmektedir.

Oval saç kesimi hem erkekler hem de kadınlar için en popüler saç kesimlerinden biri olarak kabul edilir. Görünüm yumuşak ve kadınsı, aynı zamanda profesyonel ve zariftir. Oval saç kesimi her yüz şekline yakışır ama özellikle oval yüzlü kadınlara yakışır. Bu saç modelinin en iyi yanı, her saç uzunluğuna veya saç yoğunluğuna kolayca adapte edilebilmesidir. Bu nedenle, uzun saçlara sahipseniz, radikal bir saç kesimi endişesi duymadan buklelerinizi kolayca oval bir şekle sokabilirsiniz.

Oval Saç Kesimi
Oval Saç Kesimi

Oval Saç Kesimi Neden Tercih Ediliyor?

Saçlarınız kalınsa, kalın buklelerinizi oval bir şekle sokmak da sorun yaşamazsınız. Yapmanız gereken tek şey, çok uzun veya çok kısa olmayacak şekilde düzenli olarak kırpmaktır. Modern oval saç kesimi en popüler saç modellerinden biridir. Yuvarlak bir saç kesiminin tüm avantajlarına sahipti. Ancak biraz daha şık ve zariftir. Oval kesim her yüz şekline yakışır. Böylece başarısızlık korkusu olmadan deneyebilirsiniz. Oval saç kesiminin ana özelliği, yüzünüzün doğal güzelliğini vurgulaması ve fazla şekillendirme gerektirmemesidir. Ancak böyle bir saç kesimi yaptırmayı planlıyorsanız aşağıda kriterlere dikkat etmenizi öneriyoruz;

  • Uzun saçlı olanlar için tavsiye edilir
  • Oval kesim, oval yüzlerde harika görünür
  • Yüzünüz yuvarlak veya kare şeklindeyse daha ince görünmenize yardımcı olacaktır

Eğer kafa şekliniz bu özelliklere uymuyorsa profesyonel bir stiliste danışmadan bu stili evde denememelisiniz. Zira bu tarz bir kesimi tercih edecek olursanız mutlaka dikkatli hareket etmenizde fayda vardır. Elbette ki bu durum oval saç modelleri tercihlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak bu sayede tam olarak beklediğiniz etkiyi ortaya koyabilecek tasarımların içerisinde yer alabilirsiniz. Burada karar verirken mutlaka hem yüz hem de saç yapınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Oval Saç Kesimi Neden Tercih Ediliyor?
Oval Saç Kesimi Neden Tercih Ediliyor?

Oval Saç Modelleri Nasıldır?

Oval saç kesimi kadınların en çok tercih ettiği saç kesimlerinden biridir. Bu stil, yumuşak dalgalardan küt kesimlere kadar çeşitli şekillerde giyilebilir. Oval saç kesimi, geniş bir yüz şekli için idealdir ve birçok şekilde şekillendirilebilir. Oval saç kesimi on yıllardır popüler olan bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Bu tarz saç kesimlerini ünlülerin kırmızı halıda sallanan görünümüyle dikkat çekici bir etkiye sahip olduğu da biliniyor. Bu klasik stili denemek istiyorsanız, en gurur verici oval saç kesimini nasıl elde edeceğinize dair bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Oval saç kesiminin özellikleri söz konusu olduğu zaman tam olarak konforlu bir saç modelinden söz edebiliriz. Oval saç kesiminin ana özelliği, üst kısmının alt kısımdan daha uzun olmasıdır. Ayrıca, istediğiniz herhangi bir stili yaratabilmeniz için baştan sona katmanlı olması gerekir. Stilistinizden kademeli veya birbirine karışmış katmanlar istemelisiniz. Çünkü bu, saçınıza genel şeklini korurken hareket ve hacim kazandırmaya yardımcı olacaktır. Oval saç modelleri tam da bu kapsamda etkili bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.

Oval Saç Modelleri Nasıldır?
Oval Saç Modelleri Nasıldır?

Oval Saç Kesiminin Özellikleri Nelerdir?

Oval saç kesimi söz konusu olduğu zaman son derece kullanışlı olan tasarımlardan söz edebiliriz. Bu saç modeli, yuvarlak yüzlü kadınlar için idealdir. Çünkü daha önce olmayan açılar oluşturarak yüz hatlarını dengelemeye yardımcı olur. Oval yüzler, kare yüzlere göre daha feminen kabul edilir. Çünkü daha yumuşak açılara sahiptirler.

Oval saç kesimi, yanlarda daha uzun olması dışında yuvarlak olana benzeyen bir saç modelidir. Uzun yüzlü bayanlar ve saçlarına hacim kazandırmak isteyenler için idealdir. Bu saç modeli düz veya kıvırcık olarak kullanılabilir. Üstelik her iki durumda da harika görünür. Bu saç modeli hemen her yaştan kadın tarafından tercih edilebilir bir özelliğe sahiptir. Üstelik ne durumda olursa olsun bu saç modelini tercih edenlere oldukça iyi yakışacaktır.

Oval Saç Kesimleri Neden Tercih Ediliyor?
Oval Saç Kesimleri Neden Tercih Ediliyor?

Oval Saç Kesimleri Neden Tercih Ediliyor?

Oval saç kesimi, başının tepesine biraz hacim katmak ve yüzünü olduğundan daha uzun göstermek isteyen kadınlar için idealdir. Bunun nedeni, bu stilin, çoğu insanın saçlarında birçok katmanın kesildiği arka kısım da dahil olmak üzere, başınızın her yerine hacim kazandırmasıdır. Bir de oval saç kesimi söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece kullanışlı olan bir saç tasarımı çıkmaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak son zamanlarda bu tarz saç modellerine olan ilgi de artış gösteriyor!

YouTube video

Bu stilin diğerlerinden en büyük farkı, yüzünüzün olduğundan daha uzun görünmesi için çok fazla saça sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Sadece yeterli uzunluğa ihtiyacınız var, böylece saçınızı ortadan ikiye ayırdığınızda, kaşlarınızın üzerinde biraz saçak ve arkada da biraz hacim görebilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında oval saç kesimi söz konusu olduğu zaman karşımıza son derece kapsamlı bir kullanım özelliğine sahip olan saç modelleri çıkmaktadır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.