Perma Ne Kadar Kalır, Kalıcı Perma Saç Modelleri

0

Perma ne kadar kalır? Permanın kalıcılığı doğrudan saç yapınıza ve perma uygulamasının özelliğine bağlıdır. Bu aşamada permanın kalıcı olması için pek çok farklı kritere dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle perma yaptıracağınız zaman mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisinde yer alarak; bu tarz hizmetleri kaliteli bir şekilde sunan güzellik merkezlerini tercih etmelisiniz. Peki, perma ne kadar kalır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Perma Ne Kadar Kalır
Kalıcı Perma Saç Modelleri

Her zaman popüler bir konumda yer almayı başarmış olan kalıcı permalar uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak tüm saç ürünleri gibi sonunda onlar da yıpranırlar. Permanızın ömrü, saç tipiniz, doğal bukle modeliniz ve ne sıklıkta yıkadığınız gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Peki, genel olarak perma ne kadar kalır? Ortalama 2 ay ile 1 yıllık bir süre içerisinde permaların kalıcı olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada üst düzeyde kalitede bir perma uygulamasını yaptıracak olursanız; sürenin daha uzun olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olur.

Perma Ne Kadar Kalır, Kalıcı Perma Saç Modelleri
Perma Ne Kadar Kalır, Kalıcı Perma Saç Modelleri

Bir perma, bir aydan altı aya veya daha uzun süreye kadar kalabilir. Bu, ısıyla şekillendirme araçlarını ne kadar kullandığınıza ve saçınızı ne sıklıkla yıkadığınıza bağlı olarak da değişiklik göstermektedir. Saç maşası ve düzleştirici gibi çok sayıda ısıyla şekillendirme aleti kullanırsanız veya saçınızı her gün yıkarsanız, permanız bozulmaya ve kıvrılma şeklini kaybetmeden önce genellikle sadece bir ila iki ay sürecektir.  Bununla birlikte, ısıyla şekillendirmeyi minimumda tutarsanız ve saçınızı üç günde bir yıkarsanız o zaman permanın üç aydan altı aya kadar veya daha uzun süre dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Kalıcı Perma Saç Modelleri

Özellikle etkili bir kullanım özelliğine sahip olan kalıcı permalar 10 ile 14 hafta sürede kalıcılığını korumaktadır. Ancak bu saç tipinize ve ne sıklıkta saçınızı şampuanladığınıza bağlı olarak farklı bir ömürlerden de söz etmek mümkün olmaktadır. Unutmamak gerekir ki saçınızı ne kadar sık yıkarsanız o kadar çabuk doğal haline döner. Çoğumuz tellerimizi her gün veya gün aşırı temizleriz. Bu nedenle bir permanın kökleriniz orijinal dokularına geri dönmeye başlamadan önce sadece sekiz hafta kadar sürmesi nadir değildir.

Perma Ne Kadar Kalır
Kalıcı Perma Saç Modelleri

Perma, kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar saçlarını daha dolgun, gür ve sağlıklı görünmesi için perma yaptırmayı tercih etmektedir. Peki, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen perma ne kadar kalır? Permanın kalıcılığı buklelerinizin ne kadar süre kalmasını istediğinize bağlı olarak değiştiğinden henüz permayı yaptırırken dikkatli hareket etmenizde fayda vardır. Bütün bu bilgiler ışığında permanın kalıcılığında saç tipinizin etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Platin Saç Renkleri Nelerdir, 2023 Trendleri!

Kalıcı Perma Ne Kadar Kalır?

Perma, yaptırdığını perma türüne bağlı olarak birkaç ay veya yıl sürebilir. Saçınızın buklelerini tuttuğu süre, kıvırcık veya düz saçlarınız olup olmadığı ve saçınızı ne sıklıkta yıkadığınız gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Yaptırdığınız permanın türü; buklelerinizin ne kadar süreceğini belirlemektedir. Buradaki işlem sırasında saçınıza ne kadar çok zarar verilirse buklelerinizin ömrü o kadar kısa olur.

Kalıcı Perma Ne Kadar Kalır
Kalıcı Perma Ne Kadar Kalır

Perma modelleri, saçınızı kesene veya uzayana kadar kalıcılığını devam ettirebilen bir uygulamadır. Kalıcılığının uzunluğu, saçınızı ne sıklıkta yıkadığınıza ve ısıyı ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.  Özellikle perma yaptırdıktan sonra, saçınızı mümkün olduğunca yıkamaktan kaçınmak en iyisidir. Saçınızı yıkıyorsanız, soğuk su kullanın ve izin verilen bukle desenini korumak için herhangi bir şekillendirici ürün kullanmaktan kaçınmanız da her zaman önerilmektedir.

Permanın Kalıcı Olması İçin Yapılacaklar

Perma saçınızı oluşturmak için başlamadan önce, işlemi profesyonel bir kuaföre bırakmak önemlidir. Uzman bir kuaför, saç tipinize ve isteklerinize uygun bir perma şekli oluşturabilir. Doğru teknik ve ürünlerle yapılan perma işlemi, kalıcı sonuçların temelini oluşturur.

Perma sonrası saçınızı korumak ve kalıcı dalgalarınızı muhafaza etmek için saç tipinize uygun ürünler kullanmalısınız. Özellikle perma şampuanları, kremler ve saç maskeleri, saçınıza ihtiyaç duyduğu nem ve besin maddelerini sağlayarak perma stilinizi korumanıza yardımcı olur.

Perma saçın kalıcı olması için düzenli olarak saç bakımı yapmak ve saçlarınızı kesmek önemlidir. Saç uçlarında oluşan kırıklar veya yıpranmalar, perma stilinizi etkileyebilir. Kuaförünüzün belirlediği periyotlarda saç bakımı ve kesimi yaptırarak saçlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Perma saçın kalıcılığını korumak için ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmak önemlidir. Fön, düzleştirici veya maşa gibi ısıyla şekillendirme işlemleri saç yapısını etkileyebilir. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızın daha az zarar görmesini sağlayabilirsiniz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.