Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır, 3 Etkili Yöntem!

0

Platin saç rengi kimlere yakışır? Oldukça cesur diyebileceğimiz bir ton olan platin sarı ton ailesindendir. Uzmanlar ellerde yapılması şarttır. Aksi taktirde arada farklı renk geçişleri olacak ve saç bakımsız görünecektir. Üstelik platin renginin bir diğer olumsuz yanı da işlemin ardından hemen düzeltme yapılmasının imkânsız olmasıdır. Açıcı kullanıldığından ve saçlar işlem sırasında yıpranır. Yeniden düzeltme yapılması için en az 1 ay beklenilmesi ve bu sürede bakım yapılması şarttır. Peki, Platin saç rengi kimlere yakışır?  İşte bu soruya dair merak edilenler!

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır, 3 Etkili Yöntem!
Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır, 3 Etkili Yöntem!

Bu nedenle platin yaptırmadan önce isterseniz kuaförünüzden tavsiye alabilirsiniz. Ya da günümüzde ki Photoshop programlarından yardım alarak saçlarınızın rengini değiştirebilirsiniz. Böylece size yakışıp yakışmadığını görmüş olursunuz. Hanımlar için saçları platin renge geçirmek biraz zahmetli olacaktır. Fakat bu renk oldukça göz alıcıdır. Birçok kombine ve saç kesimine uyum sağlayabilir. Özellikle pastel renkler kullanan biriyseniz canlı ve dinamik bir görünümünüz olacaktır. Peki, Platin saç rengi kimlere yakışır, neden? İşte ayrıntılar!

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?

Her hanıma yakışabilecek olan platin rengi genelde açık tenlerde çok daha etkileyici görünmektedir. Renkli gözlü olan hanımlar saçlarını bu renge boyarlarsa gözleri daha da ön plana çıkacaktır. Bu saç renginin bir diğer özelliği de hanımlara olgunluk katmasıdır. Eğer yaşınızdan daha büyük görünmek isterseniz de bu saç rengini deneyebilirsiniz. Ayrıca platin saçla beraber kaç renginizi de biraz açarsanız daha uyumlu duracaktır.

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?
Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır Neden?

Platin rengi için birçok hanım soğuk bir renk yorumunda bulunmaktadır. Eğer sıcak tonlar seviyorsanız bu saç rengini yaptırmadan önce iyice düşünmenizi öneririz. Ama soğuk tonlar seviyorsanız bu renk sizi oldukça mutlu edecektir. Bu rengi kış ve sonbahar aylarında kullanmanızda daha avantajlı olacaktır. Yaz aylarında güneş ışınları ve tuzlu deniz suyu saç rengini korumanızı zorlaştıracaktır. Platin saç renkleri söz konusu olduğu zaman karşımıza pek çok farklı renkle uyumlu bir şekilde kullanabileceğimiz tasarımlar çıkmaktadır.

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?
Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Öncelikle platin saç rengini evde uygulamanızı önermiyoruz. Ortaya kusursuz bir sonuç çıkması ve saçlarınızın en az zararı görmesi için uzman ellerin dokunuşu şarttır. Platin saç rengi kimlere yakışır? Aşağıda sıraladığımız aşamalar; platin saç renginin uygulanması ve sonrasında mükemmel bir estetik görselliği ortaya koymasını mümkün kılar;

  • Platin saç rengi için öncelikle açma işlemi uygulanmalıdır.
  • Açıcı saç uçlarından diplere doğru sürülmelidir.
  • Renk farkları olmaması için açıcı hızlı bir şekilde bütün saça uygulanmalıdır.
  • Koyu renk saçlar için 45 dakika açık renk saçlar içinse 20 dakika açıcı uygulanmalıdır.
  • Saçlarınızın en az zarara uğraması için 10 dakika gibi küçük aralıklarla uygulamanızı tavsiye ederiz.
  • Eğer açma işleminden sonra yeşil turuncu gibi farklı tonlar oluşursa saç toneri uygulaması yapmak gerekir.
  • Saç açıcı doğru uygulanırsa ortaya yumurta sarısı bir renk çıkacaktır.
  • Ardından saçınızı uygun bir şampuan ile yıkayıp iyice arındırın.
  • Daha sonra platin saç boyasını uygulayarak platin rengi saçlara ulaşabilirsiniz. Markalara göre değişmekle birlikte 10-1 numaralı boya en güzel sonucu vermektedir.
Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?
Platin Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Platin sarı saç rengi, açık ten rengine ve açık göz rengine sahip çoğu kişiye yakışır. Koyu ten rengine veya koyu göz rengine sahipseniz, cildinizin donuk veya solgun görünmesine neden olabileceğinden bu gölgeden uzak durmalısınız.

Platin tonlar, genel görünümü serin ve şık tutarken tenlerine biraz sıcaklık kattıkları için açık ten rengine çok yakışır. Platin tonları, nötr alt tonları sayesinde orta ten tonlarında ve zeytin teni veya altın bronzlaşma gibi sıcak alt tonlara sahip oldukları sürece daha koyu tenlerde de harika görünür. Platin saç rengi kimlere yakışır? Galerimizde yer alan fotoğraflarda tam da size göre olanını bulabilirsiniz.

Platin Sarısı Ombre İçin Saç Modelleri Hangisi?

Platin sarısı ombre etkisini, dalgalı bir lob kesimi ile birleştirerek muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Lob kesim, omuz hizasında olan ve yüz hatlarınızı yumuşatan bir saç stili olarak bilinir. Dalgalı dokunuşlar, saçlarınıza hacim katarak hareketlilik sağlar ve platin sarısı ombre ile bir araya geldiğinde çarpıcı bir kontrast yaratır.

Eğer uzun saçlara sahipseniz, platin sarısı ombre etkisini düz ve uzun saçlarınızda da deneyebilirsiniz. Bu stilde, saçlarınızın uzunluğu platin sarısı ombre geçişini daha fazla vurgulamanıza yardımcı olabilir. Parlak ve düzgün saçlar, modern bir görünüm elde etmenize olanak tanır.

Katlı kesim, saçlarınıza hareketlilik ve boyut kazandırmak istediğinizde tercih edebileceğiniz harika bir seçenektir. Platin sarısı ombre, katlı saç kesimi ile bir araya geldiğinde, her katmanın farklı bir renk tonunu sergilediği muhteşem bir görsel efekt yaratabilir.

Orta uzunluktaki dalgalı saçlar, hem rahat hem de şık bir seçenektir. Platin sarısı ombre ile dalgalı saçlarınızı birleştirerek, hem gündüz hem de gece için uygun bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu stil, doğal ve bohem bir hava yaratmanıza olanak sağlar.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.