Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler 3 Önemli İpucu!

0

Platin sarı saç rengi için öneriler, farklı renk ve ten seçeneklerinde oluşuyor. Platin sarı saç rengini saçlarımıza uygulamadan önce bu saç renginin bize yakışıp yakışmayacağından emin olmamız gerekiyor. Kullanılacak açıcının saçınıza ve saç derinize vereceği zararı göze alabilmeniz ve bu saç renginin bakımına gerekli özeni gösterebilmeniz gerekiyor.

Platin sarısı saç rengi oldukça zor bir renktir. Yapılış aşaması için bu nedenle mutlaka güvenilir bir kuaföre gitmelisiniz. Hemen hemen her ten rengine, her saç modeline ve her yüz tipine yakışan bir renktir. Yalnızca açık ten rengine sahip kadınlarda yüzü biraz soluk gösterdiği için makyaj ile desteklemek önemli. Platin saç rengi için öneriler gündeme geldiği zaman, daha baskın renk seçenekleri de karşımıza çıkıyor.

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler 3 Önemli İpucu!
Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler 3 Önemli İpucu!

Küllü, vanilya ya da kumlu olarak farklı platin rengi tonları vardır. Bunlardan küllü platin rengi daha çok soğuk cilt tonuna sahip kadınlar için, vanilya ya da kumlu platin rengi ise cilt rengi sıcak tonlarda olan kadınlar için daha uygundur. Platin saç rengi için öneriler konusunda detaylı bir araştırma yaptığımız zaman karşımıza geniş bir tasarım yelpazesi de çıkıyor.

Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Nelerdir?

Açık kumral ya da doğal sarı renkli saçlardan platin sarı saça dönmek daha kolayken siyah ya da kumral rengi tonlarındaki saçlardan platin rengi sarı saça dönmek çok zordur. Uzun bir süreç ve sabır gerektirir. Aynı zamanda saçları çok fazla yıpratacaktır. Platin saç rengi için öneriler arasından bir tercihte bulunurken; ilk önce kendi saç dokunuzu dikkate alıyor olmanız gerekiyor.  Özellikle platin sarısı saç gibi iddialı saçlarda; ombre ve balyaj gibi teknikler başarılı sonuçlar ortaya koyuyor.

Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Nelerdir?
Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Nelerdir?

Dipleri gelen platin rengi saçlara özen göstermek lazım. Kimileri diplerdeki koyu saç görünümünü sevse de çoğu kişi bundan rahatsız olur. Bu nedenle özenle dip boyanızı yaptırınız. Sürekli hassas bir bakım yapmanız gerekir. Saçları platin rengine çevirirken çok fazla işleme maruz bıraktığımız için çok fazla yıpranır saçlar. Bu nedenle aksatmadan sürekli olarak özel bir bakım yapılması gerekir. Bakımı yapmayı ihmal ederseniz mısır püskülü gibi görünen, dipten uca kırıklarla dolu bakımsız kötü bir saç görüntüsüne maruz kalırsınız.

Platin Sarı Saç Rengi
Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Nedir?

Platin saç rengi için öneriler konusunda bir tercihte bulunurken; bu tarz saçların bakımlarını da dikkate almanız gerekiyor. Gerçi Platin saç renginin bakım noktasında diğer renklerden daha avantajlı bir renk olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Bu tarz saçlara bakımlar ve sürekli dip boyası yapmak tabi ki maliyetli şeyler. Sürekli olarak bu maliyeti karşılayabilecek bir bütçe de ayırmanız gerekiyor. Ancak sonuçlarına baktığımızda bunun için bütçe ayırmanıza fazlasıyla değer!

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler Nelerdir?

Platin sarısı saç birçok kadın için popüler bir renk seçeneğidir. Ancak bu herkes için geçerli değildir. Platin sarısının ten renginize uygun olup olmadığını öğrenmek için platin sarısı saç rengi fikirleri galerimize göz atmanızı öneriyoruz. Bir de aşağıda sıraladığımız öneriler; işinize fazlasıyla yarayacaktır;

  • Saç bakımını yaparken saç bakım maskesi ve saç yağı kullanın.
  • Saçınızı mutlaka güvenilir bir kuaförde platin sarısına boyatın.
  • Bakımlarınızı özenli ve sürekli yapın.
  • Dip boyanız geldiğinde mutlaka aksatmadan dip boyası yaptırın.
  • Isıl işlem uygularken mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanın.
  • Sık sık saçlarınızın uçlarını kestirerek kırıklarını aldırın.
Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Nelerdir?
Platin Sarı Saç Rengine Özel Öneriler Hangileridir?

Platin saç rengi için öneriler konusunda detaylı bir araştırma yaptığınızda karşınıza mükemmel seçeneklerin çıkıyor olması gayet olağandır.

Işıltılı Saç Modellerinde Dikkat Edilecekler

İlk olarak saç tipinizi iyi anlamaya dikkat etmeniz gerekir. İnce telli mi, kalın telli mi? Kuru mu, yağlı mı? Bu faktörler saç bakım ürünlerini seçerken ve saçınıza uygun yöntemleri belirlerken önemlidir. Işıltılı saçlar için düzenli saç bakımı şarttır. Saçınızı düzenli olarak yıkayın, saç maskeleri ve besleyici yağlarla bakım yapın. Saç derinizi nemlendirin ve saç tellerine derinlemesine besin sağlayın.

Saç tipinize uygun şampuan ve saç kremi seçimi saçlarınızın parlaklığını artıracaktır. İçeriğinde doğal yağlar ve vitaminler bulunan ürünler tercih ederek saçlarınıza gereken besinleri sağlayabilirsiniz. Fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısıyla şekillendirme aletleri saç tellerini zayıflatabilir ve ışıltısını kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca, aşırı kimyasal işlemler (örneğin sık sık saç boyama) de saçın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Saç uçları genellikle daha kuru ve yıpranmış olabilir. Düzenli olarak saç uçlarına özel bakım yağları uygulayarak onları koruyabilir, kırılmasını engelleyebilirsiniz. Saç sağlığı sadece dışarıdan değil içeriden de gelir. Saçlarınızın güzelliğini desteklemek için protein, omega-3 yağ asitleri, biyotin, çinko ve A vitamini gibi besin maddelerini içeren bir beslenme düzeni benimseyin.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.