Platin Sarısı Balyaj İçin 5 Önemli Kural!

0

Platin sarısı balyaj; sarışınlar için en popüler saç modeli olarak dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Bu tasarım kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayan havalı, şık ve aynı zamanda sofistike bir görünüm sağlar. Bu tarz çok yönlüdür ve birçok farklı şekilde kullanılabilirler. İnternette bu tarzın birçok farklı varyasyonunu bulacaksınız. Ancak kendinize özgü farklı renk tercihlerini denemeniz, bu tarz kararları almanızı kolaylaştıracaktır. Platin sarışın balyaj seçeneklerini değerlendirirken kendi saç modelinizi de dikkate almalısınız.

Platin Sarısı Balyajlar Neden Tercih Ediliyor?
Platin Sarısı Balyajlar Neden Tercih Ediliyor?

Platin sarışın balyaj saç modeli aslında diğer iki stilin birleşimidir. Bunlar; balyaj ve ombredir. Balyaj, saçınızda derinlik ve hareket yaratmak için stratejik olarak yerleştirilmiş parlak noktalara sahip olduğunuz anlamına gelirken ombre, rengin kademeli olarak bir tondan diğerine değiştiği anlamına gelir. Her iki stil hakkında da daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, o zaman balyajın nasıl yapılacağı veya ombre boyamanın nasıl yapılacağına dair bilgi sahibi olmalısınız. Özellikle platin sarısı saç modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı seçenek çıkmaktadır.

Platin Sarısı Balyaj İçin 5 Önemli Kural!
Platin Sarısı Balyaj İçin 5 Önemli Kural!

Platin sarısı balyaj saç renginize parlaklık katacak ve her zaman harika görünmesini sağlayacak bir saç modelidir! Bu saç modeli, siyah veya kahverengi saçların yanı sıra sarı veya kırmızı tonları da dahil olmak üzere herhangi bir saç renginde kullanılabilir. Saçınıza ekstra renk katmak istiyorsanız bu saç modelini vurgulu olarak da kullanabilirsiniz! Bu, her seferinde bir milyon dolar gibi hissetmenizi sağlayacak harika bir saç modeli olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Platin Sarısı Balyaj Nasıl Yapılır?

Yapmanız gereken ilk şey, vurgu veya ombre boyama isteyip istemediğinize karar vermektir. Bu iki stil arasındaki fark basittir. Balyajlarda yalnızca belirli teller boyanır oysa ombre ile tüm teller kökten uca boyanır.  Bu kararı isabetli bir şekilde vermeniz için ilk önce kendi saç tipinizi tanımlamanız gerekir. Bununla birlikte ten renginize de dikkat etmeniz şarttır.

Platin Sarısı Balyaj Nasıl Yapılır?
Platin Sarısı Balyaj Nasıl Yapılır?

Platin sarışın balyaj saç rengi için kullanılabilecek bir tekniktir. Bu popüler bir stildir ve size en iyi sonuçları verecektir. Balayaj tekniği saç üzerinde ombré etkisi yaratmak için kullanılır. Bu sektörde çok popüler bir tekniktir ve yıllardır birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Platin sarısı balyaj, bugüne kadarki en popüler saç modellerinden biri ve tüm dünyada birçok kişi tarafından kullanılıyor.

Platin sarışın balyajlar, saçınızı aydınlatmak için kullanılan bir tekniktir. Uzun, orta veya kısa saçlarda yapılabilir. Sarışın olduğu sürece istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Bu saç stilinin en iyi yanı, ağartıcılı veya ağartıcısız yapılabilmesidir. Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bu saçlarının açılmasından korkan kişiler için herhangi bir ağartıcı gerektirmediği için endişelenmeye gerek yoktur.

Platin Sarısı Balyajlar Neden Tercih Ediliyor?
Platin Sarısı Balyajlar Neden Tercih Ediliyor?

Platin Sarısı Balyajlar Neden Tercih Ediliyor?

Platin sarısı balyaj işleminden en iyi sonuçları almak istiyorsanız, mutlaka hem kendi saç yapınızı hem de ten renginizi dikkate almalısınız. Esasında bu tür balyajların sıklıkla tercih ediliyor olmasının en temel nedeni; hemen her saç rengi ve yapısıyla uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Platin sarışın, soluk, neredeyse beyaz bir renge sahip bir sarı saç tonudur. Platin sarışınlar platine kadar açılabilir veya rengi elde etmek için boyanabilirler. Ancak saçınızın yapay kimyasallardan zarar görmemesi için yüksek kaliteli bir boya kullanmak önemlidir.

Platin sarışın balyaj, vurgular veya düşük ışıklar yerine birden fazla açık sarı tonu kullanan bir tekniktir. Bir seferde bir renk kullanan diğer vurgulama türlerinin aksine, platin sarısı balyaj, saç millerinizin uzunluğu boyunca değişen derecelerde birden fazla renk kullanır. İşlem, üstüne eklediğiniz yeni renklerle eşleşmesi için saçınızın temel rengini ağartmayı içerir. Bu tür işlemlerin en net sonucu, doğal görünen ve herhangi bir cilt tonuna veya yaşam tarzına iyi uyum sağlayan güneş öpücüğü etkisidir.

Platin Sarısı Balyaj İçin Ton Önerileri Nelerdir?

Platin sarısı balyajı düşünüyorsanız, soğuk tonları tercih etmek mükemmel bir seçenektir. Bu tonlar, saçınıza sofistike bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda ten renginizi de vurgulayabilir. Buzlu maviler, gri tonları ve mavi alt tonları içeren platin sarısı balyaj seçenekleri, modern ve çarpıcı bir etki yaratacaktır.

Eğer daha sıcak bir görünüm isterseniz, altın aksanlar içeren platin sarısı balyajı düşünebilirsiniz. Bu tonlar, saçınıza sıcaklık ve ışıltı katacak, güneşte parlayan saçlara benzer bir etki yaratacaktır. Altın sarısı, bakır alt tonları ve hafif pembe alt tonları, platin sarısı balyajınıza sıcaklık kazandırmak için harika seçenekler olabilir.

Eğer cesur bir stil arayışındaysanız, moraltı tonları içeren platin sarısı balyaj deneyebilirsiniz. Moraltı tonları, saçınıza derinlik ve gizemli bir hava katarak sıradışı bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olabilir. Lavanta, menekşe ve morun çeşitli tonları, platin sarısı saçlarınıza mistik bir dokunuş ekleyebilir.

Şayet daha doğal bir platin sarısı balyajı isterseniz, köklerden uçlara doğru tonların yumuşak bir geçişi olan “root melt” tekniğini düşünebilirsiniz. Bu teknik, köklerinizdeki doğal rengi korurken uçlara doğru gidildikçe platin sarısı tonlarına geçiş yapabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.