Platin Sarısı Ombre 2023 Yılının Gözde Trendleri!

0

Platin sarısı ombre mükemmel bir görsellik noktasında oldukça başarılıdır. Çarpıcı ve farklı bir renk istiyorsanız platin sarısı ombre mutlaka denemeniz gereken bir renktir. Saçları daha parlak gösterdiğinden ve daha volümlü modellerle dinamik bir görünüm elde etmeyi sağladığından yaz aylarında tercih edilmektedir. Yine gençler ve daha spor kombiler yapmayı seven insanlar da bu rengi oldukça sevmektedir. Bu renk saça komple uygulanmaz.

Uçlara ve saç aralarına uygulanarak saçın renklendirilmesi sağlanır. Genelde hanımlar öncelikle saçlarına platin sarısı yaptırmakta daha sonra ombre uygulatmaktadır. Fakat bunun yanında bu renk birçok farklı alt tonla da uyumludur. Saçınız açıcılardan yıprandıysa ve diplerinizi dinlendirmek istiyorsanız da bu rengi uygulatabilirsiniz. Doğal ama canlı bir görünüm elde etmiş olursunuz. Platin saç renkleri söz konusu olduğu zaman röfle ve ombre seçenekleri de karşımıza çıkmaktadır.

Platin Sarısı Ombre 2023 Yılının Gözde Trendleri!
Platin Sarısı Ombre 2023 Yılının Gözde Trendleri!

Günümüz itibariyle Platin sarısı ombre tasarımlarının çokça ilgi gördüklerini biliyoruz. Esasında bu durumun oluşmasında karşımıza farklı tasarımların çıkıyor olması da etkili olmaktadır. Bu aşamada kendimize uygun bir tasarımı tercih etmek için mutlaka detaylı bir araştırma sürecini yakından takip etmek gerekmektedir. Bir de farklı ombre renklerini değerlendirmede de fayda vardır.

Platin Sarısı Ombre Nasıl Yapılır?

Platin ombre uygulaması oldukça basittir. İsteyen hanımlar ellerinin maharetine güveniyorlarsa evde de yapabilirler. Ombre işlemi için artık birçok aparat uygun fiyatlı olarak satılmaktadır. Ama saçını önceden açıp platin yaptırdıktan sonra ombre uygulatacak hanımlara kuaföre gitmelerini tavsiye edebiliriz. Aşağıda sıraladığımız aşamalar Platin sarısı ombre yapımı konusunda bilgi verici olacaktır;

  • Öncelikle saçın boyanması gerekiyorsa bu işlem uygulanır.
  • Daha sonra platin sarısı boya hazırlanır
  • Ombre için özel tarakla uygulaması yapılır
  • Diplerini boyamak istemeyen hanımlar diplerin biraz uzağından uçlara doğru tarakla boyayı sürseler yeterli olur
  • Diplerine uygulamak isteyen hanımlar öncelikle saç diplerini boyamalıdır
  • Ardından boyanın saça tutunması için gereken süre beklenir
  • Saç iyice durulanır
  • İsteyen hanımlar daha canlı bir görünüm için cila uygulatabilirler
Platin Sarısı Ombre Nasıl Yapılır?
Platin Sarısı Ombre Nasıl Yapılır?

Platin sarısı ombre yapımı konusunda profesyonel bir destek almak; her zaman önerilmektedir. Böylece tam da size uygun tasarımlara sahi olmanız mümkün olacaktır. Burada kendinize uygun olan modeli bulmanız da kritik bir etkiye sahip olacaktır.

Platin Sarısı Ombre Kimlere Yakışır?

Platin ombre birçok farklı ten rengine uyum sağlamaktadır. Genelde açık ve buğday tenli hanımlar bu saç rengini oldukça sevmektedir. Uzun veya orta uzun saçlarda bu renk dinamik ve canlı bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Bunun yanında saçlarını örmeyi seven hanımlarda bu rengi kullanabilirler. Böylece daha hacimli ve canlı bir görünüm elde edilebilirler.

Platin Sarısı Ombre Kimlere Yakışır?
Platin Sarısı Ombre Kimlere Yakışır?

Kumral hanımlar ise saçlarının ana rengini biraz açarak bu rengi kullanabilirler. Böylece rengin canlılığını daha öne çıkararak çekici bir saça kavuşmuş olurlar. Fakat bu tarz saçlarda ısıl işlem yapılması önerilmemektedir. Çünkü ısıl işlem gören saçlar canlılığını kaybetmektedir. Bunun yerine köpükler ya da saç spreyi kullanmak ve saçları doğal haline bırakmak çok daha hoş görünecektir.

Platin Sarısı Ombre
Platin Sarısı Ombre modeli

Platin saç şu anda son derece popülerdir. Çünkü yaşam tarzınızda çok fazla değişiklik yapmak zorunda kalmadan hafiflemenin kolay bir yoludur. Birçok kadın, kilitlerini tekrar kesmek zorunda kalmadan mevcut tarzlarına vurgu veya vurgu ekleme fikrini sever. Bu, özellikle saçınızı yakın zamanda uzatmışsanız ve bir süredir uzatıyorsanız geçerlidir. Platin sarısı ombre seçeneklerini mantıklı bir şekilde değerlendirecek olursanız; tam da beklediğiniz etkiye sahip bir şekilde tasarımlara imza atabilirsiniz.

Platin Sarısı Saçlar İçin Pratik Kombinler

Platin sarısı saçlarınızı ön plana çıkarmak için siyah ve beyaz renklerin gücünü kullanabilirsiniz. Siyah skinny jean veya kalem etek gibi temel parçaları beyaz bir bluz veya gömlek ile kombinleyerek sofistike ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Minimal aksesuarlar ve zarif topuklu ayakkabılarla kombinasyonunuzu tamamlayın.

Platin sarısı saçlarınızın enerjisini yansıtan cesur bir kombinasyon, denim ve deri giyim parçalarını bir araya getirmektir. Örneğin, hafif yıkanmış bir denim ceketi, siyah deri tayt veya etek ile kombinleyebilirsiniz. Bu kombinasyon, modern ve havalı bir görünüm sunar.

Platin sarısı saçlarınızın yumuşaklığını vurgulamak için pastel tonları tercih edebilirsiniz. Pudra pembesi, lavanta veya hafif mavi gibi pastel renkler, saç renginizle güzel bir denge oluşturur. Bir pastel renkli elbise veya bluz, platin sarısı saçlarınızı mükemmel bir şekilde tamamlayabilir.

Metalik renkler, platin sarısı saçlarınızla uyumlu bir parlaklık oluşturabilir. Gümüş veya altın tonlarındaki metalik aksesuarlar, saçlarınızı vurgulayarak görünümünüzü zenginleştirir. Metalik bir kemer, ayakkabı tokası veya büyük bir küpe, basit bir kombinasyonu anında şık bir hale getirebilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.