Platin Sarısı Saç İçin 3 Önemli Uyarı!

0

Platin sarısı saç farklı saç tipleriyle uyumlu bir renk tonudur. Saç tellerimiz kalın ya da ince olabilir. Her iki durumda da bazı avantajları olsa dezavantajları olmaktadır. İnce telli bir saç yapısına sahipseniz saçlarınız kırılgan ve kopmaya daha meyilli olabilir. Kalın telli saçlara sahipseniz de kabarma ve elektriklenme daha çok görülebilir. Saçlarımıza düzenli bakım yaparak saçımızın yapısına göre daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabiliriz. Saç rengimizi değiştirmek istediğimizde bize hangi rengin yakışacağına karar vermek bir hayli zor olabilir.

Platin sarısı saç rengi açık tenli, kumral veya esmer tenli her kadının boyatabileceği bir renktir. Tabi platin sarısı rengi çok açık bir renk olduğu için açılma işlemi bir hayli zor ve önemli olabilir. Bu sebeple işi bilmiyorsak saç boyatma işlemini işin ehli olan kişilere yani kuaförlerimize bırakmak gerekir. Kuaförler saç yapımıza uygun açıcı kullanarak istediğimiz rengi elde etmemize olanak sağlar. Ancak evde yapacağınız herhangi bir işlemde saçı yakabilir hatta tiftik tiftik kopmasına sebep olabilirsiniz.

Platin sarı saç, hem koyu hem de açık saçlarda harika görünen soğuk tonlu, gümüş bir tondur. Çok hafif gitmeden daha hafif gitmek isteyenler için harika bir seçimdir. Doğal olarak kızıl saçlı olanlar, sonuçları biraz daha az doğal bulabilirler. Ancak yine de profesyonel bir renk uzmanıyla görünümü elde etmek mümkündür. Platin sarısı saç kendinize özgün bir tasarım oluşturmayı istediğiniz zaman mükemmel fırsatları sizlerle buluşturacaktır. Böylece harika bir görselliğe ev sahipliği yapacak mükemmel bir ambiyansa sahip olursunuz.

Platin sarısı saç görünümüne uyan en iyi saç tipi, saçlarında zaten bir miktar doğal hafifliğe sahip olan biridir. Bu tarz renkler daha koyu ten tonları da idealdir. Çünkü parlak bir görünüm elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Özellikle Platin sarısı saç uygulamasını balyaj ya da ombreyle birlikte değerlendirecek olursanız; harika bir etkiye sahip saçlara da sahip olabilirsiniz.

Platin Sarısı Saç İçin 3 Önemli Uyarı
Platin Sarısı Saç İçin 3 Önemli Uyarı

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler

Saçınız eğer kendi saç renginiz ise platin rengi sarı saça çevirmek biraz daha kolaydır. Kuaförünüz önce açma işlemi uygular arkasından mor şampuan ile turuncu kalan kısımları giderir. Daha sonra ise cila işlemi uygulayarak saç rengini ortaya çıkarır. Platin sarı saç bir diğer şekliyle soğuk sarı rengi olarak adlandırılabilir. Hatta fazla açılırsa kül rengi dediğimiz bir renge dönüşebilir. Platin sarı saç yaptırmak istiyorsanız dipten bu renge dönüştürebilir veya ombre, balyaj teknikleriyle de saçlarınızın bazı kısımlarına platin sarısı rengini uygulatabilirsiniz.

Saçınızı platin sarısı renge boyattıktan sonra saçınızın renginin tam oturması birkaç günü bulacaktır. Saçınız yıkandıkça asıl renk ortaya çıkar. Ancak bir süre sonra saçlarınızda turunculaşma olmaması için yapabileceğiniz öneriler bulunmaktadır. Ayrıca platin sarı saçınızın aralarında kırmızılıklar kaldıysa mor şampuan kullanmak faydalı olacaktır. Platin sarısı saç rengi için öneriler söz konusu olduğu zaman kahverengi saç tonundan rahatlıkla söz edebiliyoruz.

Mor şampuan sarıya boyanmış tüm saçlar için uygundur. Haftada bir kez yapabilirsiniz. Saçınızın rengini güzelleştirdiğini göreceksiniz. Adete bir cila gibi geçişlerinin tonunu bile doğal görüntüye kavuşturmaktadır. Verebileceğimiz bir öneride platin sarıya boyanmış olan saçınızı duştan sonra havluda uzun süre bekletmemelisiniz. Çünkü havlunun içinde bekleyen saç yumuşayacak ve esneme yapacaktır.

Havluyla çok bastırmadan suyunu alabilirsiniz. Yeni boyattığınız saçı ısı araçlarına da sık değdirmemenizi de öneriyoruz. Isı araçlarına çok maruz kalan saç da oldukça yıpranacak ve saçınızın kötü görünmesini sağlayacaktır. Platin sarısı saç modelleri arasından bir tercihte bulunacağınız zaman mutlaka kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz önerilmektedir. Ancak bu sayede tam da size göre fırsatları sunan, pek çok farklı tasarıma imza atabilirsiniz.

Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler
Platin Sarı Saç Rengi İçin Öneriler

Platin Sarısı Balyaj

Balyaj aslında çok doğal gösteren bir işlemdir. Saçın yapısını fazla bozmadan var olan saç rengini koruyarak balyaj yaptırılabilir. Saçınızın sadece uç kısımlarına ışıltı vermek ve biraz daha canlı görünmesini sağlamak istiyorsanız bu işlemi yaptırabilirsiniz. Her renk tonunda balyaj yaptırılabilir. Ancak saçınızın renk uyumu sağlanmalıdır.  Eğer saçlarınız kahve tonlarında ise platin sarısı balyaj saçınıza çok yakışacaktır.

Balyaj işlemini her yaştan kadın yaptırabilir. Saç renginizi değiştirmek istemiyor ancak olduğunuzdan farklı görünmek istiyorsanız balyaj işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kadınların en korktuğu şey saçlarının boya sonrasında yanmış olduğunu görmesidir. Aslında her kuaför koltuğunda saçımız açılıp yıkanma esnasında tarağı kontrol ederiz dersek yanlış söylemiş olmayız. Platin sarısı saç balyaj seçenekleriyle iddialı bir görselliğe sahip olmaktadır.

Saçımız yandı mı tarak yanmış saçımı mı topluyor, kopuyor mu diye sürekli senaryo üretiriz. Ancak işinde başarılı bir kuafördeysek zaten işleme başlamadan daha böyle bir şey olacağını bilerek bizi uyarır. İlla ki balyaj gibi işlemler hatta platin sarı gibi zor bir renk kimyasal işlemlerden geçtiği için bir yıpranma payı olacaktır.

Ancak platin sarısı balyaj gibi bir işlemden geçtikten sonra gerekli saç bakım yağlarını kullanarak saçımızı güçlendirebiliriz. Ve balyaj gibi işlemleri çok sık süreyle yaptırmamak gerekir. İdeal olan süre 6 ay olarak bilinir. Bu süreyi beklemeye özen gösterelim. Çünkü sık kimyasal boyaya maruz bırakılan saç güçsüz kalır. Platin sarısı saç; açık kahverengi saça platin sarısı balyaj çok yakışacaktır.

Platin Sarısı Balyaj
Platin Sarısı Balyaj

Platin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Platin sarısı saç genç, yaşlı denmeden herkes tarafından oldukça çok yaptırılan ve herkesin beğenisini toplayan bir saç rengidir. Esmer tenli bir kişiye platin sarısı saç rengi çok yakışabileceği gibi kumral veya açık tenli birisine de çok yakışacaktır. Ancak platin sarısı saç rengini kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar da vardır.

Bazen saçımızı boyattığımız bir renk bizi olduğumuzdan genç gösterebilir. Aynı şekilde yaşlı bir görünümde verebilir. Bu sebeple her kesimden insan platin sarısı rengini çok beğense ve yaptırsa 40’lı yaşlardan sonra koyu renkler kişiyi daha genç gösterebilir. Çünkü platin sarısı soğuk sarı bir renk olduğu için cilde beyaz bir görünüm verebilir.

Bu sebeple daha genç yaşlarda platin sarı rengini saçınızda kullanmanız daha doğru olacaktır.  Birde şöyle bir husus var. Platin sarı renginin çok açık ve soğuk bir sarı rengi olduğunu söylemiştik. Bu sebeple yüzümüzü ve cildimizi olduğundan daha soluk gösterebilir. Bu nedenle platin sarı saç boyatan bir kişinin yüzünün daha fazla makyaj istemesi normaldir. Biraz daha fazla makyaj uygulayarak cildimizin soluk görünmesini önleyebiliriz. Güzel bir allık uygulayarak bile bu konunun önüne geçebiliriz.

  • Esmer tenli kişilere
  • Buğday tenli kişilere
  • Orta yaşta ki kişilere
Platin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Platin Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Özellikle; koyu saçlarınız varsa ve platin sarısı vurgular istiyorsanız, geleneksel folyo vurguları yerine balyajı deneyebilirsiniz. Balyaj, sadece kökten ziyade saçınızın tamamında doğal görünümlü vurgular oluşturmak için serbest fırça darbelerini kullanan yenilikçi bir tekniktir. Bu, rengin uygulandığı yerde sert çizgiler veya noktalar olmadan sarı renginizde daha fazla boyut ve derinlik elde etmenizi sağlar. Platin sarısı saç balyaj uygulamasının sonucu, genellikle koyu saç tonlarından daha güzel bir görselliktir.

Platin sarısı saçlar kendine özgü  tasarımlarla desteklendikleri ölçüde şık bir görselliğe ev sahipliği yaparlar. Burada bir karar verirken farklı tonları denemenizde fayda var. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayacak olan tasarımlara imza atma şansına sahip olursunuz! Bu aşamada bir karar verirken hem kendi ten renginize hem de giyim tarzınıza dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu sayede tam olarak beklentinizi karşılayacak bir çapta tasarımlara imza atma şansına sahip olursunuz!

Platin Sarısı Saçlar İçin Pratik Öneriler

Platin sarısı saç rengine geçmek, saçlarınıza ciddi bir işlem uygulamanızı gerektirir. Bu nedenle, uzman bir kuaförden yardım almanız önemlidir. Doğru renk tonunu belirlemek, saçlarınıza minimal zarar vermek ve istediğiniz sonucu elde etmek için uzman birinden destek almak akıllıca olacaktır.

Platin sarısı saçlar genellikle işlem gördüğü için kuruma ve yıpranma eğilimindedir. Haftada bir veya ihtiyaca göre saç maskeleri kullanarak saçlarınıza derinlemesine nem sağlayabilirsiniz. Argan yağı veya keratin içeren maskeler, saçlarınızın sağlığını destekleyecektir.

Platin sarısı saç rengi, zamanla solma veya sararma eğiliminde olabilir. Renk koruma şampuanları ve ürünleri kullanarak saç renginizi daha uzun süre parlak tutabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda saç tellerini güçlendirerek saçlarınızın sağlığını korumaya yardımcı olur.

Sıcak su, saç renginin solmasına ve saç tellerinin kurumasına neden olabilir. Platin sarısı saçları ılık veya soğuk suyla yıkamak, renk dayanıklılığını artırabilir ve saçlarınızın nem dengesini koruyabilir.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.